Toplam 13 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Yalancı Miyop Nedir Göz Damlası Miyop göz testi göz derecesini ölçme

Administrator

Alinti elifsu Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba 11 yaşındaki kızıma
    yalancı miyop yani uyum bozukluğu tanısı ilaçlı ölçün neticesinde konuldu şikayetleri sırasıyla göz ve baş arısı yakını görme güçlüğü bulanıklık harflerin kaybolması yazıların sallanması gidip gelmesi. Gittiğimiz her iki hekim aynı tanıyı koydu kızımın okul başarısı tamamen düştü çok endişeliyiz yaklaşık iki haftadır Tropamid adlı göz damlasını kullanıyoruz. bu sorun kalıcı olurmu şimdiden teşekkür ederim.
    Yalancı miyop yakını bozmaz uzağı bozar.SENİN anlattığın daha çok GİZLİ HİPERMETROP gibi duruyor.
    İlaçlı sonuç gizli hipermetrop olabilir mi?

Junior Member

merhaba,bende miyop için doktora gittiğimde önce bir damla verdi ve 30 dk sonra gözlük numaramı verdi.damladan önce gözlüksüz daha iyi görebiliyorken damladan sonra uzağa bakamaz oldum.Bunun nedeni nedir?

Administrator

Alinti paccini Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    merhaba,bende miyop için doktora gittiğimde önce bir damla verdi ve 30 dk sonra gözlük numaramı verdi.damladan önce gözlüksüz daha iyi görebiliyorken damladan sonra uzağa bakamaz oldum.Bunun nedeni nedir?
    Endişe etme damla GEÇİCİ BULANIKLIK yapıyor en geç SABAHA düzelecektir.
    Yarın tekrar haberleşiriz.

Junior Member

Exclamation Yalancı miyop

Sayın Doktor Bey. Yaklaşık 6 aydır gözlerimde bulanık görme var ben PMYO yü düşünen birisiyim ve gözlerimdeki bulanık sabah kalktıgımda neredeyse 0 iken akşama kadar çoğalıyor yani sabah heryazıyı netokurken akşam bulanuık görüyorum görme testinizi uyguladım gözlüksüz 20-25 e kadar neredeyse net okuyabiliyorum (akşam) sabah kalktıgımda bu durum 20-20 yi bile net okumaya dönüşüyor doktora başvurdum sağ 0.25 sol 0.50 gözlük verdi akşam gözlügü taktıgımda 20-10 a kadar net okuyabiliyorum sizce bendeki yalancı miyopmudur birde 18 yaşında biri için miyop ilrlemesi ne kadar zamanda kaç derece olur cevabınız için şmdiden minnettarım...

Administrator

Alinti emrah7474 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Sayın Doktor Bey. Yaklaşık 6 aydır gözlerimde bulanık görme var ben PMYO yü düşünen birisiyim ve gözlerimdeki bulanık sabah kalktıgımda neredeyse 0 iken akşama kadar çoğalıyor yani sabah heryazıyı netokurken akşam bulanuık görüyorum görme testinizi uyguladım gözlüksüz 20-25 e kadar neredeyse net okuyabiliyorum (akşam) sabah kalktıgımda bu durum 20-20 yi bile net okumaya dönüşüyor doktora başvurdum sağ 0.25 sol 0.50 gözlük verdi akşam gözlügü taktıgımda 20-10 a kadar net okuyabiliyorum sizce bendeki yalancı miyopmudur birde 18 yaşında biri için miyop ilrlemesi ne kadar zamanda kaç derece olur cevabınız için şmdiden minnettarım...
    Gözlük derecelerin kaç?
    İlaçlı ölçüm yapıldı mı?

Junior Member

merhaba hocam ben 17 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce göz ölçümleri yaptırdığımda iki gözümde 0.75 miyop çıktı ama doktor gözlük veya herhangi bir ilaç vermedi. Ama dün muayeneye gittiğimde sağ gözüm 2.0 miyop sol gözüm 1.5 miyop çıktı. bu normal midir.Yalancı miyop olabilir mi? Ayrıca gözüm tekrar normale dönebilir mi?
    Şimdiden teşekkürler.

Administrator

Alinti kartal Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    merhaba hocam ben 17 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce göz ölçümleri yaptırdığımda iki gözümde 0.75 miyop çıktı ama doktor gözlük veya herhangi bir ilaç vermedi. Ama dün muayeneye gittiğimde sağ gözüm 2.0 miyop sol gözüm 1.5 miyop çıktı. bu normal midir.Yalancı miyop olabilir mi? Ayrıca gözüm tekrar normale dönebilir mi?
    Şimdiden teşekkürler.
    Göz derecesi 6 ayda 2 katına pek çıkmaz.yalancı miyop olabilir haklısın.

http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

Junior Member

yalancı miyop kaç dereceye kadar olabilir? damla damlatılırsa o göz 0 numaraya inebilir mi yoksa sadece damla etkiliyken mi düzelir?

Administrator

Alinti tajers Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    yalancı miyop kaç dereceye kadar olabilir? damla damlatılırsa o göz 0 numaraya inebilir mi yoksa sadece damla etkiliyken mi düzelir?
    Derece görmeyi etkileyecek kadar olabilir ancak şukadar bu kadar olur demek kolay değil.Damlayla GERÇEK DERECE bulunur bunun yanında tedavi için de gerekirse damla kullanılabilir.

YALANCI miyoptan mı şüpheleniyoruz?

Member

hocam 16 yaşımdayım lise 2 ye gidiyorum geçen yıl sanki ufak ufak hissettirmeye başladı miyop kendini ama günlük işleri aksattırmadığı ve okulda da her şey düzgün gördüğüm için önemsemedim ama lise 2 de miyop olduğum belli oldu diyebilirim hiç göz doktoruna gitmedim ancak okula sabah gittiğimde her şey çok net 0 numara gibi ancak 2.dersten sonra ders ders yakına baktıkça bulanıklaşıyor aynı şey evde de geçerli tv ile aramda 3 metre var diyebilirim ilk oturduğumda çok net yazıları görürken 10 dk cep telefonuna bakınca bulanıklaşıyor.ayrıca gözümü çok kırpıp göz damlası doldurunca da çok netleşiyor görüntü.Sizce sorun nedir? ne önerirsiniz?

Toplam 13 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 ... SonuncuSonuncu