Toplam 13 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 125 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Yalancı Miyop Nedir Göz Damlası Miyop göz testi göz derecesini ölçme

Administrator

Standart Yalancı Miyop Nedir Göz Damlası Miyop göz testi göz derecesini ölçme

Yalancı Miyop Neden olur
    ?
    Diyelim yorulduk sinir stres çok bu gibi durumlarda gözdeki kaslar stres, yorgunluk, aşırı yüklenme sonucu tamamen gevşeyemez ve gözlerde bulanıklık ortaya çıkar....

Yani gözler normalde bir bozukluk yokken gözlerimiz normalken stres, yorgunluk, aşırı yüklenme nedeniyle gözlerde miyop ortaya çıkar...

Bu durum göz kaslarının kasılmasına bağlıdır ve bu durumun gelişmesine yalancı miyop denir.

Yalancı Miyop Nedir?
    Aşağıdaki resme bakalım
    Bunu anlamak için önce normal uzağa bakarken ve yakına bakarken ne olur anlamak lazım.
    Uzağa bakarken göz merceği incelir ve uzağı net görürüz,yakına bakınca ise göz merceği kalınlaşır yani fokus yapar ve yakını görürüz..

Başka ne olur....
    Uzağa bakarken göz bebeği büyür ve uzağı net görürüz..

Yakına bakınca ise göz bebeği küçülür yani fokus yapar ve yakını görürüz..

Yalancı Miyop Ne zaman Olur?
    Aşağıdaki resimdeki gibi..üstteki yakında bir cisme odaklanınca göz bebeği küçülüyor...altta uzağa bakarken göz bebeği büyük

Yalancı Miyop Nasıl Olur?
    Aşağıdaki resim bunu gösteriyor.

Özellikle yakından okuma yazma bilgisayar başında çalıştıktan göz kasları normal olarak sertleşir kasılma olur.
    Bundan sonra uzağa bakıldığında geçici bulanıklık oluşur.

Göz merceği ortada...
    soldaki resim uzağa bakarken olan durum mercek ince ve
    sağdaki resim yakına bakarken olan durum mercek daha kalın şişmiş

Yalancı Miyop Nasıl Anlaşılır Teşhis Nasıl Konur ?
    Kesin teşhis için göz bebeklerinin büyütülmesi ve daha sonra gözlük numarası ölçümü gerekir.
    Yani standart ölçüm hata verir damlalı ölçüm gerekir.

Damlalı ölçüm nasıl yapılır ? >>>
    http://www.medidora.com/board/showth...%F6l%E7%FCm%FC

Yalancı Miyop Tedavisi >>
    http://www.medidora.com/board/forumd...%DD%C7%DD-LENS

----------------------------------------------------------

Miyop Göz Derecesi Ölçümü Nasıl Yapılır?

1) NE KADAR UZAKTA DURULACAK?

15-17 inç ekran için >> 3-3,5 METRE
    CEP TELEFONU >>> 1 METRE

2) SOL GÖZÜMÜZÜ KAPATALIM BASTIRMAYALIM SAĞ GÖZÜMÜZLE OKUYALIM

3) SAĞ GÖZÜMÜZÜ KAPATALIM BASTIRMAYALIM SOL GÖZÜMÜZLE OKUYALIM

4)EN ALT SIRAYA KADAR OKUYABİLMELİSİNİZ

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Junior Member

merhaba hocam benım gıttıgım ıkı doktorda bılgısayarlı olcum yaptı sol goz 0.75 mıyop sag goz 0.5 myiop ve astımat cıktı.hiçbiride damla damlatmadı gözüme.ve göz kurulugu ıcın bır damla verdı damlayı dökünce gözlerim 0 a yakın oluyor 1 dakıka fleen cok net görüyorum sonra tekrardan bulanıyor.ayrıca eskıden gorememe sorunum yoktu gunde 10 saat cıvarı bılgısayar oynadım.acaba yalancı mıyop olabilirmi ?
    Konu raufarda tarafindan (21-06-2010 Saat 01:17 PM ) degistirilmistir.

Administrator

Alinti raufarda Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    merhaba hocam benım gıttıgım ıkı doktorda bılgısayarlı olcum yaptı sol goz 0.75 mıyop sag goz 0.5 myiop ve astımat cıktı.hiçbiride damla damlatmadı gözüme.ve göz kurulugu ıcın bır damla verdı damlayı dökünce gözlerim 0 a yakın oluyor 1 dakıka fleen cok net görüyorum sonra tekrardan bulanıyor.ayrıca eskıden gorememe sorunum yoktu gunde 10 saat cıvarı bılgısayar oynadım.acaba yalancı mıyop olabilirmi ?

1) Göz yaşı damlasıyla iyi görüyorsan GÖZ KURULUĞU olabilir.

2) Muhtemelen gözlerinde biraz miyop da var ancak numarayı kesin ölçmenin yolu İLAÇLI GÖZ DERECESİ ölçümü.
    İLAÇLI ölçüm olmadan işin içinden çıkmak kolay değil.

3)Yalancı miyop demek için ilaçsız/düz ölçüm MİYOP çıkarken ilaçlı ölçüm NORMAL çıkması gerekir.

4)GÖZ YAŞINA şimdilik devam et,İLAÇLI muayeneni yaptır..

5)
    İşim daha sağlam olsun dersen Göz testi yap

GÖZ TESTİ >>>
    http://www.medidora.com/board/showth...s%FD-%F6l%E7me

Junior Member

en son 6 ay önce gittim doktora gözlük verdi,18 yasındayım gözlüklerimi takınca net görebiliyorum sizce göz numaram ilerlemişmidir ?

Administrator

Alinti raufarda Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    en son 6 ay önce gittim doktora gözlük verdi,18 yasındayım gözlüklerimi takınca net görebiliyorum sizce göz numaram ilerlemişmidir ?
    GÖZ DERECEN artık çok ilerlemez diye düşünüyorum.
    Hele hele 6 ay içinde artma olması zor bir ihtimal.
    Uzun süredir gözlüklüz net görmüyorsun sen de YALANCI MİYOP değil NORMAL MİYOP oluşmuş olabilir.

YİNE DE İLAÇLI GÖZ DERECESİ ÖLÇÜMÜ YAPTIR DERİM...

ÇOK ŞÜPHEDEYSEN GÖZ TESTİ >>
    http://www.medidora.com/board/showth...s%FD-%F6l%E7me

Junior Member

merabalar hocam bende eczanede çalışıyorumda mesala üst laftlardaki ilaçların ismini okuyamıyorum okuldada arka sıralarda oturduğumda tahtayı göremiyorum gördüğüm cisim bulanık oluyor net olmuyor bu şekil ne yapmam lazım ?

Administrator

Alinti expert13 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    merabalar hocam bende eczanede çalışıyorumda mesala üst laftlardaki ilaçların ismini okuyamıyorum okuldada arka sıralarda oturduğumda tahtayı göremiyorum gördüğüm cisim bulanık oluyor net olmuyor bu şekil ne yapmam lazım ?
    http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızda GÖRME DERECENİ ölçüp bana yazar mısın?

GÖZ BOZUKLUĞU ve GÖZ TESTİ yapmak için link AŞAĞIDA….
    http://www.medidora.com/board/showth...-lens-tedavisi

Junior Member

Unhappy astigmat

iyi günler ben 19 yaşındayım bende her iki gözdede 0,5 miyop astigmat var doktor gözlük verdi sürekli takarsam düzelme ihtimali nedir ne kadar takmam lazım ? (takmak istemiyorum ama doktor ve gözlükçü sürekli takmalısın dedi )

Administrator

Alinti ahmet55 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    iyi günler ben 19 yaşındayım bende her iki gözdede 0,5 miyop astigmat var doktor gözlük verdi sürekli takarsam düzelme ihtimali nedir ne kadar takmam lazım ? (takmak istemiyorum ama doktor ve gözlükçü sürekli takmalısın dedi )
    Astigmat pek düzelmez.Gözlüksüz görme derecen iyi değilse sürekli gerekir.
    http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfasında ONLINE GÖRME TESTİ var.Bir bak haberleşelim.

Junior Member

Standart gözde uyum bozukluğu

Hocam merhaba 11 yaşındaki kızıma
    yalancı miyop yani uyum bozukluğu tanısı ilaçlı ölçün neticesinde konuldu şikayetleri sırasıyla göz ve baş arısı yakını görme güçlüğü bulanıklık harflerin kaybolması yazıların sallanması gidip gelmesi. Gittiğimiz her iki hekim aynı tanıyı koydu kızımın okul başarısı tamamen düştü çok endişeliyiz yaklaşık iki haftadır Tropamid adlı göz damlasını kullanıyoruz. bu sorun kalıcı olurmu şimdiden teşekkür ederim.

Toplam 13 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu