Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 17 sonuçtan 11 ile 17 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: GÖZ BEBEĞİNİN BÜYÜMESİ küçülmesi neden olur tedavisi?

Administrator

Alinti seda89 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba 12 ocakta intralase ile lasik ameliyati oldum(wavefron).. ve bugun farkettimki sag goz bebegim ile sol goz bebegim esit oranda buyumuyor sol goz bebegim daha buyuk ve sag gozumde agri var suanda uc ilac kullaniyorum biri refresh biri tobrex biride maxidex. Acaba bu ilaclardanmi kaynakli yoksa gozumde ters giden biseylermi var ayrica sol goz hd kalitesinde fakat sag goz bir tik bulanik. Cevabniz icin simdiden tesekkurler
    ters giden bi durum ihtimali çok çok az diye düşünüyorum
    fakat kesin konuşmak için göz bebeğinin hareketlerini görmek lazım ve göz bebeği büyüklüğünün ölçülmesi gerekir...

Junior Member

Hocam iyi günler. Ben 24 yaşındayım ve 19 yıldır astigmat miyop gözlük kullanıyorum. 2-3 aydır sağ göz bebeğimin sol göz bebeğime göre daha küçük olduğunu fark ettim. Göz bebeklerim bazen eşit oluyor bazen biri küçük biri büyük oluyor. Loş ışıklarda arasındaki fark daha belli oluyor. Sağ gözle gözlük takmama rağmen bulanık ve yansımalı görüyorum. Zaman zaman da sağ şakağa doğru çekilme şeklinde bir ağrı oluyor. Aynı zamanda 1 yıldır cipralex ve 5 aydır da xanax kullanıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Beyin kaynaklı bi problem olmasından korkuyorum. Sizce ciddi bir durum var mıdır? Yoksa astigmat numaram ilerlemiş olabilir mi? Kolay gelsin. İyi günler dilerim.

Administrator

Alinti Gözlüklüşirine Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam iyi günler. Ben 24 yaşındayım ve 19 yıldır astigmat miyop gözlük kullanıyorum. 2-3 aydır sağ göz bebeğimin sol göz bebeğime göre daha küçük olduğunu fark ettim. Göz bebeklerim bazen eşit oluyor bazen biri küçük biri büyük oluyor. Loş ışıklarda arasındaki fark daha belli oluyor. Sağ gözle gözlük takmama rağmen bulanık ve yansımalı görüyorum. Zaman zaman da sağ şakağa doğru çekilme şeklinde bir ağrı oluyor. Aynı zamanda 1 yıldır cipralex ve 5 aydır da xanax kullanıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Beyin kaynaklı bi problem olmasından korkuyorum. Sizce ciddi bir durum var mıdır? Yoksa astigmat numaram ilerlemiş olabilir mi? Kolay gelsin. İyi günler dilerim.
    göz bebeğinde küçülme büyüme normalde olur

göz bebekleri arasında FARK normalde de olabilir

kesin konuşmak için ne yapılacak >>> göz bebeği büyüklüğü aydınlık ve karanlık ortamlarda ölçülmesi lazım

göz muayenesinden sonra >> sinirsel mi veya beyinden mi ya da normal mi anlaşılır

astigmattan olma durumu pek yok

Junior Member

Merhaba 28 haftada dogan bir kizim var rop2 Teshisi konmuştu fakat ilerleyen
    haftalarda ropun geriledigi ve kayboldugu soylendi fakat goz bebeklerindeki
    buyukluk farki kaybolmadi biri normal digeri kucuk bebegim su an
    5 aylik duzeltolmisi 3aylik

Administrator

Alinti egemencan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba 28 haftada dogan bir kizim var rop2 Teshisi konmuştu fakat ilerleyen
    haftalarda ropun geriledigi ve kayboldugu soylendi fakat goz bebeklerindeki
    buyukluk farki kaybolmadi biri normal digeri kucuk bebegim su an
    5 aylik duzeltolmisi 3aylik
    rop gerilediğine göre büyükbir sorundan kurtulmuşsunuz demektir

çocuklarda göz bebeği yapısının normale dönmesi de vakit alıyor

acele etmeden biraz bekleyeceğiz

Junior Member

Standart Gözümde göz bebeği farkı

Hocam yaklaşık 7 ay önce intra lasik ameliyatı oldum geçenlerde gözüme dikkatli baktımda sağ gözbebğimin büyüyüp küçülme oranı sol gözbebeğiöe göre daha belirgin ve daha fazla bunu loş ortamlarda daha fazla farkediyorum lazerden dolayı mı dır acaba

Junior Member

Doktor testlerin normal olduğunu yapısal olabileceğini söyledi hocm bu du rum ileride herhangibir.sorun yaratırmı cevabınızı beklyem

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12