Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Gündüz başım ağrıyor,gece rahatım? Göz ve baş ağrısı?

Administrator Mücahit Erman Emre - ait Kullanici Resmi (Avatar)

Standart Gündüz başım ağrıyor,gece rahatım? Göz ve baş ağrısı?

Gündüzleri ağrı olduğu halde geceleri pek ağrı olmuyorsa BÜYÜK İHTİMALLE sizde MİGREN VEYA GÖZ MİGRENİ olabilir. (1. ve 2.RESİM)

Işığa bağlı olarak ta migren ağrılarının ORTAYA ÇIKTIĞINI düşünüyorum.

NÖROLOJİ ve GÖZ uzmanlarına gitmen de fayda var derim.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi
    OP. DR. MÜCAHİT ERMAN EMRE
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

Standart Astiğmat

Sayın dr bey,
    çocukluğumdan beri miyop ve astigmatım var 1963 dogumluyum
    göz numaralarım sağ göz wıtrum spher +1,50 vitrum clındır-1,50 axıs 170* sol gözüm ise witrum spher +3 witrum spher -5,75 axıs 5*derece idi.muayene eden doktor lazerle olunca gececeğini söyledi ve ikna oldum 2003 senesinde gözlerimden lazerle ameliyat oldum. Ameliyat sonrası sağ gözüm numaralar sıfırlandı fakat sol da 1 derece astigmat kaldı. Aradan 5 sene geçti tekrar baş agrılarım ve göz agrılarım yoğunlaştı aynı ameliyat olduğum hast.gittim ve tekrar muayene oldum. Sag gözümde +1,50 yakın bozukluğu sol gözümde ise +.2,50 uzak -4 astiğmat ve 10derece axıs yakın ise +4 astiğmat 100 axıs bozukluğu oluşmuş ve gözlük verdi.muhasebeci olarak çalıştığım için uzak yakın ikisi bir arada cam yaptıramadım çünkü optikçiler iki göz arasında yüksek numara farkı var dediler alışamassın bunlar yüksek maliyetli camlar dediler.
    Bende 1,5 metre civarı gözlük yaptırdım. 1 senedir kullanıyorum
    derken bu sene tekrar kontrole gittiğimde muayene eden doktora sordum neden amaliyat düzeltmedi tekrar bozuldu dedim.kontrol eden doktor ben olsaydım size ameliyat önermezdim çünki yüksek numaralarda dönüş tekrar oluyor düşük numaralarda daha başarılıyız dedi.peki nasıl düzelecek benim bu sorunum. Istersen tekrar kontrol eder amaliyat yaparız uzak yakın gözlüğü kullanabıirsin dedi ben çok fazla ikna olamadığım için interneten araştrma yapıyorum ve bazı özel hastane doktorları astiğmat lazer operasyonu doğru yapıldığı sürece 6 dereceye kadar sıfrlanır ve tekrar dönüşü olmaz. Diyor başka bir doktor ise lazerin miyop da daha başarılı astiğmatta ise biraz zor olduğunu söylüyor.
    Benimde kafam iyice karıştı. Neyse size çok şey yazdım. Bu hafta kontrolumde ise göz numarlarım sağ göz +0,25 uzak yakın +1,75 //sol göz numaram ıse +2,50 uzak-3,50 astiğmat 10*axıs yakınım+4 yakın astiğmat-3,50 axıs ise 10* derece olmuş.
    Uzak yakın ikisi bir arada gözlük yaptırmayı düşünüyorum. Ancak bunların iyi cam seçersem maliyetinin çok yüksek olduğunu öğrendim.optikçiler iyi marka birşey yapılırsa randıman alacağımı bazıları ise iki göz arasında numara farkı olduğunu adapte olamıyacagımı söylüyorlar .pahalı bir cam yaptırırsam seneye kontrole gittigimde astigmat ve diğer numaralarım değişirmi yaşım 46 tekrar başka bir doktora muayene olmak istiyorum.
    Yoğun sorular sordum. şimdiden çok teşekkürler.tedavi konusunda öneri ve desteklerinizi bekliyorum.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
    iyi günler dileğimle
    hb

Öncelikle gözlerinizi uzak ve yakında TEK GÖZLÜKLE rahatlatmak lazım.
    Bu durumda ya BİFOKAL veya PROGRESİF cam kullanmak lazım.

İki göz arasında 3,5 derece astigmat var.5-6 derece astigmatı olanların bile rahatca PROGRESİF CAM kullandığını biliyorum.Benim tecrübelerime göre İYİ BİR İŞÇİLİKLE PEK SORUN YAŞAYACAĞINIZI zannetmem.Bununla birlikte kesin rahat edeceğinizi,sorun olmayacağını söylemek kolay değil.Bazen ne yaparsak ALIŞMAK mümkün olmuyor.

DENEMEDEN bu sorunun cevabını bulmak kolay değil ÜST kalitede değil ORTA KALİTEDE PROGRESİF bir cam denenebilir.SENEYE ne olur kestirmek kolay değil ancak anladığım kadarıyla 1 senedir değişme yok.Büyük ihtimalle böyle kalacaktır değişme olsa bile görme kalitenizi etkleyen yeni bir masraf gerektirecek bir değişme olmaz diye tahmin ediyorum.

BÜTCENİZ progresif camı aşıyorsa BİFOKAL CAM düşünün.
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

hocam iyi günler bundan 2 hafta önce boyundan ve beyinden mr çektim
    sol lateral ventrikül gövdesi hafif dilatedir
    sağ maksiller sinüste minimal mukuzal kalınlaşmalar mevcuttur
    nazofarenkste adenoid hipertrofi mevcuttur
    boyun mr ise ;
    c3-6 düzeylerinde minimal bulging mevcut olup anterrior subaraknoid aralık daralmıştır,
    hocam sol boyun kısmı şah damarımı bilmiorum ordan bi damar sanki ağrıo ve kafamın üzerinden o damar sol gözüme vuruyor ve sol gözümün üst kapak arkası ağrıyo kan tahlilim temiz kalp durumu temiz çıktı hocam kafama taktığımda veya korktuğumda bu ağrılar oluşuyor ne yapmalıyım,hocanın biri boğaz enfeksiyon ilacı,biri gastrit ilacı,beyinde depresan ilaçları verdi hepsini kullanmalımıyım midem bulanınca kol ve bacaklarda titreme oluyor,gece uyurken çok rahatım hiç bir ağrı olmuyor çok şükür

Merhaba sevgili Enrique sanki sende yorgunluğa,strese bağlı MİGREN var gibi.Bu durumda en doğru adres nöröloji veya sinir hastalıkları uzmanına gitmek.İlaçların gerekirse kullanmak lazım ancak buna burda karar vermek kolay değil.
    Nörolojiye gitdin mi?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

hocam beyin cerrahisine gittim doktor psikolojik ve stresten kaynaklı dedi,eslorex ve muscoflex ilaçlarını verdi,eslorex anti depresan ilacını kullandım inanılmaz bi baş dönmesi oldu korktum bıraktım,muscoflex kullanıyorum o rahatlatıyo,gözüm ağrıyo bazen ağrı burun yanlarına wuruyor,fazla olmasada midem bulandığı zaman bu ağrılar ortadan kayboluyor yani bulantı tuttuğu zaman ellerim ve ayaklarımda titreme ve güç kaybı oluyor,sonra onlar geçince yine göz ağrım oluyor baş ağrısı yok ama kendimi sıkarsam psikolojik olarak hafifte baş ağrısı oluyor şakaklarıma vuruyor göz ağrısı bazen

Sen psiklojik olduğunu ve stresten kaynaklandığını düşünüyor musun?Başka bir sebebi olabilir mi?Aklına gelen başka bir şeyler var mı?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

hocam uyurken hiçbir problem yok çok rahat uyuyorum,kendimi iyi hissettiğimde herhangi bi ağrım yok ama gözlerimde hafif bi ağrı var artık nedense bilmiorum ama canım sıkkınsa moralim bozuksa bu defa göz ağrım dahada belirginleşior,ve şakaklarıma yayılıyor hoca eslorexi kullan demişti

O zaman bu durum biraz sinirsel diyebilir miyiz?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

bilmiorum hocam,galiba öyle sinirsel ama mide bulantısı tutunca ağrım falan kalmıo bu defa kol ve bacaklarımda titreme ve güçsüzlük oluşuyor budamı sinirsel?

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu