Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: GÖZDE Sarı nokta hastalığı belirtileri nelerdir?

Administrator

Standart GÖZDE Sarı nokta hastalığı belirtileri nelerdir?

SARI NOKTA HASTALIĞINDA ŞU BELİRTİLER OLABİLİR:

Okurken kelimelerde bulanıklık
    Merkez alanda siyah veya boş alanlar
    Düz çizgilerin aşağıdaki şekilde olduğu gibi kırık şekilde görülmesi

SARI NOKTA HASTALIĞI >>> TESTİ
    http://www.medidora.com/board/forumd...as%FDnda-sorun
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Junior Member
    Nereden
    nikalaynen@gmail.com

Merhaba Erman bey benim eşimede bir sene önce stargardt tanısı kondu ve tedavisi yok dendiği için hayatımız alt üst oldu. İnternetten araştırdığım kadarıyla mcs ve akapuntur tedavilerini buldum. Fakat Osman Fıratlı hakkında şüphelerim olduğu için tedaviye gitme konusunda kararsızım. Ucuz bir tedavi yöntemi olsa deneyeceğim ama sömürülme korkusu ile şu an kararsızım. Sizin tavsiye edeceğiniz bir tedavi yöntemi varmı? Teşekkürler.

Junior Member

Merhaba Erman bey,
    Yurt disinda yasiyorum, ve su anda sag gozumde macula dejenarasyonu ( kuru tipi) yani sari nokta hastaligi tesbit edildi, sol gozum simdilik normal sayilir. Bu hastalikla ilgili burda oldukca bilgi edindim, ancak Turkiyede bu hastalik askerlik yapmaya engelmi, yada bunu ogrenmek icin burdan nereye basvurabilirim.
    Cevabiniz icin simdiden cok tesekkurler.

Administrator

Alinti Berktas Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba Erman bey,
    Yurt disinda yasiyorum, ve su anda sag gozumde macula dejenarasyonu ( kuru tipi) yani sari nokta hastaligi tesbit edildi, sol gozum simdilik normal sayilir. Bu hastalikla ilgili burda oldukca bilgi edindim, ancak Turkiyede bu hastalik askerlik yapmaya engelmi, yada bunu ogrenmek icin burdan nereye basvurabilirim.
    Cevabiniz icin simdiden cok tesekkurler.
    http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme testi yap haberleşelim.

Junior Member

Yeniden merhaba Erman bey,
    Yukarida verdiginiz link teki testi yaptim, her iki gozle 20/30 dahil okuyabiliyorum, bu siradan sonraki harfleri bulanik goruyorum, ayrica biliyorsunuz dilatasyon ilaci kullanmadim bu test aninda, netlesme de biraz daha zorluk cekiyorum, en son yaptirdigim kontrolde dilatasyon damlasi kullandiktan sonra 20/15 e kadar okuyabilmistim. Bundan sonraki goz kontrolu 9 eylul de , 6 ayda biren kontrol olmam gerektigini soylemislerdi.Daha onceki mesajimda da belirtigim gibi , bu durum askerlik yapmaya engel mi , bu konuda nerden nasil bilgi alabilirim, ve su anda askerlikten dolayi Turkiye ye gelemiyorum.
    Tum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler .

Administrator

Alinti Berktas Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Yeniden merhaba Erman bey,
    Yukarida verdiginiz link teki testi yaptim, her iki gozle 20/30 dahil okuyabiliyorum, bu siradan sonraki harfleri bulanik goruyorum, ayrica biliyorsunuz dilatasyon ilaci kullanmadim bu test aninda, netlesme de biraz daha zorluk cekiyorum, en son yaptirdigim kontrolde dilatasyon damlasi kullandiktan sonra 20/15 e kadar okuyabilmistim. Bundan sonraki goz kontrolu 9 eylul de , 6 ayda biren kontrol olmam gerektigini soylemislerdi.Daha onceki mesajimda da belirtigim gibi , bu durum askerlik yapmaya engel mi , bu konuda nerden nasil bilgi alabilirim, ve su anda askerlikten dolayi Turkiye ye gelemiyorum.
    Tum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler .
    Görme derecen oldukça iyi ancak askerliğe engel gibi durmuyor.
    Bununla birlikte KURU TİP MAKULA dejenerasyonu BELKİ askerliğe engel olabilir.Askerliğe engel olup olmayacağı askeri hastanelerden öğrenmek mümkün.Emin olmak için askeri hastaneden bir hekimle irtibata geçelim derim.

Junior Member
    Nereden
    nikalaynen@gmail.com

Alinti nikalaynen Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba Erman bey benim eşimede bir sene önce stargardt tanısı kondu ve tedavisi yok dendiği için hayatımız alt üst oldu. İnternetten araştırdığım kadarıyla mcs ve akapuntur tedavilerini buldum. Fakat Osman Fıratlı hakkında şüphelerim olduğu için tedaviye gitme konusunda kararsızım. Ucuz bir tedavi yöntemi olsa deneyeceğim ama sömürülme korkusu ile şu an kararsızım. Sizin tavsiye edeceğiniz bir tedavi yöntemi varmı? Teşekkürler.
    Erman Bey,
    benim soruma niçin cevap vermediniz? acaba görmedinizmi?

Administrator

Alinti nikalaynen Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Erman Bey,
    benim soruma niçin cevap vermediniz? acaba görmedinizmi?
    Kusura bakmayın lütfen cevabım biraz gecikti.
    Stargart tedavisinde gen tedavisi,kök hücre tedavisi ve sinir nakli çalışmaları var ancak henüz tedavide kullanılmaya başlamadı.

MCS ve akupunktur için elimizde yeterli bir bilgi yok bilimsel olarak henüz destek gören,önerilen tedaviler değil.

Junior Member

Standart askerlik Ehliyet

Bende öğreneli 5yıl ldu Okuyorum okulda en ön sırada orursam bile tahtaı okuyamıyuorum ama Allah a şükürler olsun Duyduğum herşey aklımda kalıyor. Konya ılgında Bilgisayar programcılığı okuyorum belki bilgisayara 3 cm kalana kadar yaklaşıp okuyorum ama olsun bunada şükür . benim sorum ben ehliyet alabilir miyim ve Askere Alırlar mı beni? Şimdiden Teşekkürler Herkese Allah tan Şifa diliyorum Hayırlı günler...

Administrator

Alinti mezosfer Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Bende öğreneli 5yıl ldu Okuyorum okulda en ön sırada orursam bile tahtaı okuyamıyuorum ama Allah a şükürler olsun Duyduğum herşey aklımda kalıyor. Konya ılgında Bilgisayar programcılığı okuyorum belki bilgisayara 3 cm kalana kadar yaklaşıp okuyorum ama olsun bunada şükür . benim sorum ben ehliyet alabilir miyim ve Askere Alırlar mı beni? Şimdiden Teşekkürler Herkese Allah tan Şifa diliyorum Hayırlı günler...
    Görme oranını bilmek lazım.
    http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 sayfamızdan bir göz testi yapalım

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu