Kizim suan 3 yasinda. 2.5 yasinda iken koltuktan bas asagi düştü. Kafasi direkt parkeye gelmedi masaya carparak düştü.(her cocuk koltuktan dusebilir) Bu dusmeden 1 ay sonra uykudan uyaninca sag gözünde 1 dakika süren ice kayma farkettim. Hemen normal bir goz doktoruna gittim. Damlali olcum yapildi numara cikmadi. Cocuk noroloji prof.götürdük eeg ve mr istedi temiz cikti. Bu 1 dakikalik kayma 1 hafta sürdü. Aradan 3 ay gecti kayma tekrar basladi. Bir dakika suren kayma 10 dakika yarim saat bir saat surunce (bir iki gun icinde oldu bu olaylar) bu sefer baska bir doktora goturduk. Doc. Doktordu. Her seyine bakti her sey normal.numara yok baska bir sey yok dedi. Tekrar eeg ve bu sefer orbitalli emar cekildik. Cok şükür bir sey cikmadi. Bu arada kaymalar 1 gun olup 1 gun olmamaya basladi. Bu sefer alani cocuk sasiligi olan bir prof.dr a goturduk ki bu doktor belli basli bir doktor idi.her turlu bakti damlali olcum yapti hicbir sey cikmadi. Dedi ki birebir soyluyorum " iki ile dort yas arasi cocuklar bunu cok yapiyor AKODOMASYON SPAZM var atropin damla ile 15 gune duzelir duzelmezse bir iki ay daha kullaniriz sonrasina bakariz. COCUGUNUZUN GOZLERI PIRIL PIRIL"dedi. Tabi biz ne kadar sevindik mutlu olduk havalara uctuk. Atropini kullanmaya basladik. Ilk bir ayda gun asiri olan kaymalarin toplam degeri 7 tam gun tamamen normal bir goz düşünün. 10 tam gun tamamen ice kayan bir goz dusunun 11 gun ise gun icinde bir anda duzelen bir anda kayan gozler dusunun. Birinci ayin sonunda kontrole götürdük sasilik prof. Her sey normal.bazi cocuklarinki uc ayi buldugu oluyor atropine devam dedi. Atropinin ikinci ayinda ise kaymalar artmaya basladi.Gun asiri olan kayma 3 gun 4 gun hatta 1 hafta kaymaya basladi. Arada bir iki saat duzeliyor sonra tekrar kayiyor. Kayma suresi artinca Ankarada alani sasilik olan baska bir doc.dr goturduk. (bu arada hangi doktora goturduysek o gun kaymasi olsa bile bi andan kaymasi duzeliyordu) Ankaradaki doktor da diger prof. Gibi ayni seyleri soyledi.gozlerinde sorun yok atropine devam dedi.2.ayin sonunda prof.dr dan kontrolumuz vardi. Damlali olcumde kayan sag gozde 0.75 kaymayan sol gozde 0.25 hipermetrop olmus. Doktor dedi ki "akodomasyon spazmi atropin cozmeye yetmedi konverjans spazm himerpetropi ile kesismis gibi bir sey soyledi . sonra da dedi ki " bak annesi sol gozunu kapatinca sag gozunu tamamen normal bir sekilde oynatabilen cocuktan korkmayacaksin. Iki saat kapama tedavisi 1.25 ve 1.00 numarali himermetrop gozluk kullanacak dedi. Butun olaylar bu sekilde. Kizimin kaymalari sure olarak surekli artiyor. 1 hafta kayiyor 3 saat 5 saat duzeliyor. Suan kizimin hastaliginin adini bile bilmiyorum. Birkac gun sonra son olarak Prod.Ali Sefik Sanac da gorecek bakalim o ne diyecek. Aranizda boyle bir hikayeye sahip hasta var mi? Allah askina bana yardim edin. O kadar olumsuz yorum var ki.. Ameliyat olmus geri kaymis..omur boyu gozluk kullananlar..baska gozu kayanlar.. Bir koltuktan düştü diye bunlar olur mu her cocuk her yerden düşüyor.. Bu cocuk ateslenmedi bile..artik kafayi siyirmak uzereyim 2.5 aydan beri nelee yasadigimizi bir biz bir Allah bilir.