Merhaba Hocam,

36 yaşında erkek hastayım. 6 ocak 2018 tarihinde sabah kalktığımda sağ gözümde başlayan fakat görme bulanıklığı ve eğri görme gibi bir belirti vermeyen yuvarlak para büyüklüğünde bir gölge belirdi. Daha sonra göz doktoruna muayene oldum. Göz bebeğim büyütülerek oct çekildi. Santral seröz koryoretinopati teşhisi kondu. Nevanac isimli damlayı verdi günde 3 kere kullanıyorum 1.5 ay sonra kontrole gel dedi fakat son 2 gündür sağ gözümde görmem azalmaya, renkleri soluk görmeye, görüntüde bulanıklaşmaya ve cisimleri eğri görmeye başladım. İki göz arasında derinlik farkı oluştu, yazılar küçüldü, silikleşti ve eğrileşti insanların yüzlerini seçmekte zorlanıyorum ve kahverengi ve eğri küçülmüş görüyorum.
Yıllar önce istanbul depreminden sonra panik atak geçirmiştim. 2 sene sürmüştü. Yazılımcıyım işim gereği bilgisayarla uğraşmak zorundayım. Şimdi de bu sorun dengemi iyice bozdu. Ne yapmalıyım bilmiyorum. İğne tedavisi deniliyor fakat korkuyorum onun da garantisi olmadığından bahsediliyor, pulse laser teknolojisinin iyi ya da kötü yanları nelerdir tedavide etkisi nedir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, çok zor durumdayım.