Cümleten hayırlı akşamlar..Bundan 4 sene evvel gözlerimi çizdirdimiştim ve 10 ay evveline kadar hiç bir sıkıntım yoktu.Neredeyse günde 12 saatten fazla kaldığımda oluyordu ve 10 ay önce gözüme kimyasal madde geldi (sülfirik asit)o günden bu güne göz kuruluğu teşhisi konuldu.Allaha şükürler olsun görme kaybı yaşamadım.İnternetten edindiğim bilgilerle göz kuruluğunda kaşıntı yanma gibi belirtiler görülürmüş ben bunları aslında pek yaşamadım.bi keresinde atopik konjonktivit geçirdim polene karşı allerjim varmış ondada lotemax adlı damlayı 14 gün kullandım.Nedense bi kaç gündür dikkat ettiğim göz yaşı kanalının bi kaç cm yanında belkide mm yakınında sarıya benzeyen bi jel gördüm.acaba gözümde mikrop mu var da göz kuruluğunu tetikliyor.bi kaç keresinde baş ağrısı yaşadım ve göz migreninden endişelendim.''Göz Beynin anahtarıdır '' düşüncesiyle göz doktoruna gittim bir şey olsa ben görürdüm dedi ve burada rahatladım.Bazen gözlerimi kırpınca tek gözde sesler geldiğini fark ettim . ve acayip kuruduğunuda hissedebiliyorum.bi ara kendi kendime evham mı yapıyorum diye sordum ama ehvam değilmiş.Gözlerimde kırmızı kırmızı damarlanmalar halen geçmedi ( görünüşünden pekte muzdarip değilim aslında lakin korneaya doğru ilerleyen göz damarlanması.Ara sıra tek gözde dumanlı görme olayı bazen artıyor bazende hiç olmuyor . Bi kaç kere farklı farklı doktorlara gittim.Kimisi Refresh verdi gönderdi kimisi 1 yıllık restasis önerdi ve bunda h04.1 adlı lakrimal bezin diğer bozuklukları adı altında reçete yazdı . ameliyat olduguğum göz hekimime gittiğimde systane yazdı günde 3*1 olarak ve sadece gözünün kuru olduğunu hissettiğinde damlatmamı önerdi.Ben bu engameden hiç bir şey anlamadım saygı değer hocam,bu konu hakkında beni birazda olsa aydınlatabilirseniz çok sevinirim.Saygılarımla...