Merhabalar benim ilk olarak 16 mayısta sabah kalktığında gözlerim çok şiş ve ağrılıydı. Gözlerimi zor açtım her iki gözüm de katlanmış ve kıpkırmızı idi. O gün mecburen işe gittim. Geçmeyince 24 saat acil bir göz doktoru olan bir hastaneye gittim. Verilen ilaçlar eyestil,zylet ,patanol damlaları ve tobrex merhem. Bunları kullandım.Üç dört gün içinde düzelme oldu. Sonra bir müddet şikayet olmadı. İlaçları kullandıktan sonra kaşıntı oldu. Kontrol randevusunda doktor patanolu zaditenle değiştirdi. Bir kaç gün daha kullandım, düzelme olunca kestim. 5 Haziranda yine sabah kalktığında gözlerim çok şiş ve ağrılıydı. Kıpkırmızı kanlanmıştı. Bu sefer ağrı çoktu başağrısı da vardı. Ondan önceki günden gözlerimi yorgun, basınç var gibi hissediyordum. Sabah kalktığında ki durum sanki iki gözümü de bütün gece sımsıkı kapamışım ,bastırmışım gibi bir ağrıydı. Bu sefer beklemedim hemen dra gittim. Başka bir doktora, doktora daha önceden ankilozan spondilit olabilir diye fizik tedavi gördüğümü söyledim. Diğer doktora da anlatmıştım gerçi. İkinci gittiğim Dr gözün saat gibi olduğunu iç tabakada hücreleri gördüğünü söyledi ve üveit teşhisi koydu. Şimdi iki damla kullanıyorum. Maxidex ve tropamid. Bugün ikinci gün gözümdeki kanlanmalar azaldı. Ama ben çok korkuyorum. Bu hastalık çok ciddiye alınması gerekilen bir rahatsızlıkmış. Bir görüş daha almak için üniversite hastanesinden randevu aldım. Bu kadar ciddiyse romatizmanın da araştırılması gerekir diye düşündüm. Derhal fizik tedavi uzmanına gittim dün salozyprin ilacı başladı o da araştırılması gerekir dedi. Sizce doğru mu üniversite hastanesine gitme kararı ve üveitse ilk doktor neden alerji dedi. Korku içindeyim.