Hocam merhaba 19 yaşındayım yaklaşık 11 yaşından beri miyopum gözlük kullanıyorum. 14 15 yaşlarinda doktora gittigimde sag gozumde tembellik oldugunu soylemisti ama malesef pek önemsemedim. Ve ondan sonra 18 yasina kadar hic giz doktoruna gitmedim yani yaklasik 4 sene boyunca ayni gozlugu kullandim numarasi 2- 2.5 di. Vee lise sona gelince sağ gözümde içe doğru kaymalar başladı ama universiteye hazirlandigim icin yine pek dikkate alamadim sinavlardan sonra doktora gidip lens aldim ama onunla da gecmeyince bu durum gozlugu degistirdim bu arada numaram 4 olmustu. Malesef hala goz kaymam devam ediyor ve de cift gorme sorunu yasiyorum.bu kaymalar ve cift gorme yakında degil sadece uzak mesafeye bakarken oluyor. Tek gozumu kapatinca geciyor iki gozle bakarken oluyor ve telefon benzeri seylere bakarken mesela kitaba yaklasip uzun sure ders calistiktan sonra artiyor. Yaklasik 6 ay once sasilik icin goz doktoruna gittim 6.sinir felci olabilir diye beyin mr ı cekildim ama temiz cikti. Simdi ne yapmaliyim hocam cok zor durumdayim derste tahtayi hocayi hep cift goruyorum. Biraz goz egzersizi yapinca duzeliyor yardim ederseniz çoook minnettar kalirim