Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 14 sonuçtan 11 ile 14 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: 1.5 yıldır geçmeyen Kızarıklık ve damarlanma -- Hayatım zehir.

Junior Member

Alinti yunuserkn Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Bir insan var oda benim. Öncelikle doktor degilim ve sadece yasayan gorerek deneyerek ogrenen biri olarak yanitliyorum bilginize. Göz yuzeyinin uzun sureli kizarik kalmasini goz kuruluguna baglamiyorum. Hatta hastaligi gercekten gozkurulugu olan tanidiklarimin kornealari gayet duzgun ve gozleri beyazdi. Oncelikle goz kurulugu icin yazilanlari kendinizde degerlendirin nette bircok sey yaziyor ama en basit ve net semptonlari bana gore batma yanma ve gozde kum hissidir. Bunlardan ucune sahip degilseniz ya asil mesela gozkurulugu degildir belkide hafif bir kuruma soz konusudur. Suni gozyasi damlattiginizda gozyuzeyiniz damlatiginiz an ne kadar duzeliyor. Cunku sorun kuruma idiyse gozun oan acilmasi ve beyazlanmasi lazim. Surekli gozde damarlamayi iltihap a bagliyorum. Konjktvit vs bisey olacaginida pek sanmiyorum onun 1 bucuk yil kesintisiz devam edecegini dusunmuyorum cunku bu surede illaki antibiyotik kullanmissinizdir. Geriye kirpikdibi iltihabi ve uzun sure tedavi edilmeyen kirpik dibi iltihabi kaliyor ( benim rahatsizligim ) En belirleyici ozellikleri aniden kizarma veya damarlanma goz kapaklarinda yakacak kadar olmasada sicaklik hissi ve gozde rahatsizlik hissi sanki baski uygulaniyor gibi.Oncelikle siz hangisine sahipsiniz bunun net birsekilde belirlenmesi lazim. Uzun sure tedavi edilmeyen kirpikdibi gozyasi yag kanallarinida etkiler ve kanallar tikanir bundan oturu gozyasi kalitesiz salgilanir ve kuruma belirtileride artik hastaliginza eklenir. Bunun icin iyi bir hekim bulup gozyasi yag kanallariniz tikalimi tikali ise sizi rahatsiz edecek boyuttami bunu netlestirip ogrenin. Egerki tikali degilse klasik sicak kompres sampuan temizligi bunlara bir muddet devam etmek sizi rahatlatacaktir. Eger ki tikaliysa isin bu kismi bukadar kolay degil burasi yasadigim ve denedigim kisim. Burada sadece distan temizlik yetmiyor. Egerki doktorunuz sizin yag kanallariniz tikali ve buna bagli kuruma gerceklesiyor derse yeniden iltesime gecelim. Bu konudaki deneyimlerimi aktaririm ve artik isler duzelmeye baslar cunku artik elle tutulur bisey olur ve tedavi ona gore gelisir. Yine soyluyorum doktor degilim sadece hastaligimi anlatgim yontemlerle kendim tespit edip dogru tedaviyi uygulayip rahatlama saglamis biriyim

Bana ulaşman mümkün mü ? mail adresim schamata.17@hotmail.com İsmim Onur zincidi Facebook üzerinden ulaşabilirsin Teşekkürler,

Junior Member

Hocam merhaba,

Öncelikle bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim,

Göz damarlarımın daha belirgin olduğu bir fotomun linkini daha ekledim http://i.hizliresim.com/OMEv4P.jpg buradan inceleyebilirsiniz , gözümdeki damarlanmaya nasıl bir müdahale olabilir biraz konuyu açabilir misiniz?

07.06.2016 tarihinde farklı bir göz doktoruna gittim.

damarların daha fazla genişlemesi durumunda cerrahi bir müdahale yapılabileceğinden bahsetti bana . Çok az olacak şekilde kuruluk ve kirpik dibi iltahabımın olduğunu söyledi .

Bana Nevanac isimli bir ilaç ve göz şampuanı verdi 3 gündür düzenli olarak kullanıyorum gözlerimdeki damarlanmalarda iyileşme var ve an itibari ile aşağıdaki fotoğrafta gibi gözlerim

http://i.hizliresim.com/EJ3mXn.jpg

bu damarlanmalardan tamamen kurtulmam mümkün mü hocam ?

Tedavi doğru teşhis ve tavsiye için ne gerekiyorsa yapabilir, gerekirse muayene olmak için yanınıza da gelebilirim

Teşekkürler,

Junior Member

Ayni sorun bendede var Allah yardimcin olsun 7 senedir ne cektigimi bi ben bi Allah bilir 7 sene önce supeli bir iliskim oldu o gunden 5 gun sonra basladi gözlerim surekli batiyor gun bkyu ozguvenen kalmadi doktorlara gitmek istemiyorum artik

Administrator

Alinti onur1156 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba,

Öncelikle bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim,

Göz damarlarımın daha belirgin olduğu bir fotomun linkini daha ekledim http://i.hizliresim.com/OMEv4P.jpg buradan inceleyebilirsiniz , gözümdeki damarlanmaya nasıl bir müdahale olabilir biraz konuyu açabilir misiniz?

07.06.2016 tarihinde farklı bir göz doktoruna gittim.

damarların daha fazla genişlemesi durumunda cerrahi bir müdahale yapılabileceğinden bahsetti bana . Çok az olacak şekilde kuruluk ve kirpik dibi iltahabımın olduğunu söyledi .

Bana Nevanac isimli bir ilaç ve göz şampuanı verdi 3 gündür düzenli olarak kullanıyorum gözlerimdeki damarlanmalarda iyileşme var ve an itibari ile aşağıdaki fotoğrafta gibi gözlerim

http://i.hizliresim.com/EJ3mXn.jpg

bu damarlanmalardan tamamen kurtulmam mümkün mü hocam ?

Tedavi doğru teşhis ve tavsiye için ne gerekiyorsa yapabilir, gerekirse muayene olmak için yanınıza da gelebilirim

Teşekkürler,
    ilk resimdeki üstte olan damarlar nevanac ile geçer ve zaten düzelmiş
    ancak 2.resimdeki damarlar NORMAL göz damarları gibi duruyor
    ayrıca derinde duruyor bu sebeple hem tedavi gerekmez hem de ilaç çok fayda vermez

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12