Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Makula Dejenerasyonu Kök hücre tedavisi... darbeye bağlı makula ödemei

Junior Member

Standart Makula Dejenerasyonu Kök hücre tedavisi... darbeye bağlı makula ödemei

hocam forumda aradım ama bulamadım kök hücre tedavisi ile ilgili bir şey yazmamışsınız. ben daha öncede bir konu açmıştım darbeye bağlı makula dejenerasyonu diye görmem en son teste % 90 çıktı olay gerçekleşeli 3 hafta oldu ilk başlarda % 10 lardaydı kanımca ödemin dağılması baya etki ediyor. kalan hasar da geçebilir dediler geçmez ise tek çaresi kök hücre nakli sanırsam.

kök hücre naklide darbeye bağlı hasarları düzeltmiyormuş doğrumudur ?

ilginiz için teşekkür ederim

Member

Standart Cevap: Kök hücre tedavisi

merhaba hocam,diğer konularda sorulan sorulara neden cevap vermiyorsunuz acaba?

Administrator

Alinti mcerdinc Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam forumda aradım ama bulamadım kök hücre tedavisi ile ilgili bir şey yazmamışsınız. ben daha öncede bir konu açmıştım darbeye bağlı makula dejenerasyonu diye görmem en son teste % 90 çıktı olay gerçekleşeli 3 hafta oldu ilk başlarda % 10 lardaydı kanımca ödemin dağılması baya etki ediyor. kalan hasar da geçebilir dediler geçmez ise tek çaresi kök hücre nakli sanırsam.

kök hücre naklide darbeye bağlı hasarları düzeltmiyormuş doğrumudur ?

ilginiz için teşekkür ederim
    geçmiş olsun
    çok harika bir durum çok sevindim...
    % 90 mükemmel bir sonuç...
    3 hafta içinde % 10dan % 90 a ,süper bir sonuç
    inşallah daha da iyi olacaktır...en az 6 ay bekleyeceğiz...
    daha iyi olacağız

Sarı nokta testinde durum nasıl >> http://www.medidora.com/board/showth...ti-YAPTINIZ-MI

Junior Member

Alinti Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    geçmiş olsun
    çok harika bir durum çok sevindim...
    % 90 mükemmel bir sonuç...
    3 hafta içinde % 10dan % 90 a ,süper bir sonuç
    inşallah daha da iyi olacaktır...en az 6 ay bekleyeceğiz...
    daha iyi olacağız

Sarı nokta testinde durum nasıl >> http://www.medidora.com/board/showth...ti-YAPTINIZ-MI

hocam zaten sıkıntım bulanık görme tam baktığım nokta değilde sol altı bulanık bununda geçebileceğini söylediler. ama kendimce internette yaptığım araştırmalarda pek geçebileceğine dair bilgi bulamadım en son testte görmem yüzde yüz çıktı ( bugün tam 1 ay oldu) ama bulanıklık var hala. birde travmatik midriyazis var çok değil ama biraz var pupil çalışıyor ama biraz büyük kaldı. bununda geçebileceğini söylediler. 7 tane doktor gezdim biri pupil geçer bulanıklık kalır diyor biri bulanıklık geçer pupil kalır diyor bende sapıttım

bu kök hücre tedavisi darbeye bağlı makula hasarına çare değilmiş galiba doğrumudur.

kendimce occuvit vitamin alıyorum. sarı kantoron otu falan içiyorum sigara zaten yok beklemekten başka elden bişey gelmeyecek galiba

Administrator

Alinti mcerdinc Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam zaten sıkıntım bulanık görme tam baktığım nokta değilde sol altı bulanık bununda geçebileceğini söylediler. ama kendimce internette yaptığım araştırmalarda pek geçebileceğine dair bilgi bulamadım en son testte görmem yüzde yüz çıktı ( bugün tam 1 ay oldu) ama bulanıklık var hala. birde travmatik midriyazis var çok değil ama biraz var pupil çalışıyor ama biraz büyük kaldı. bununda geçebileceğini söylediler. 7 tane doktor gezdim biri pupil geçer bulanıklık kalır diyor biri bulanıklık geçer pupil kalır diyor bende sapıttım

bu kök hücre tedavisi darbeye bağlı makula hasarına çare değilmiş galiba doğrumudur.

kendimce occuvit vitamin alıyorum. sarı kantoron otu falan içiyorum sigara zaten yok beklemekten başka elden bişey gelmeyecek galiba
    bundan sonrası evham ve spekulasyona girer

görme % 5-10 dan % 100 e çıktı mı?
    için rahat olsun...sabır ve sukunet içinde bekleyeceğiz
    daha kötü olmayacaksın
    ne kadar iyi olacağını en geç 6 ay içinde göreceğiz

Junior Member

daha kötü olmayacaksın
    hocam iyi pazarlar bugün cevap günü bende ona göre hazırlandım test sonuçlarımı yükledim 9 adet anjio ve 4 adet oct sonuçları ile tomoğrafi sonucum var. GÖZÜ GÖRMEDEN BİŞEY DİYEMEM DEMİŞTİNİZ.

darp sonucu travmatik midriyazis, makula dejenerasyonu, arka kutbun dejenerasyonu teşhsim vardı ilk hafta %10-20 olan görme 3. hafta %80 e 4. hafta %100 e çıktı ama hala kırıklık var.

kök hücre tedavisi gelişirse bana bi faydası olur mu hocam? benim 2004 yılından alınma %40 raporum var kulaktan alınma ama yeni yönetmeliğe göre vermiyorlar bu olaydan ne kadarlık bir oran gelir acaba biliyormusunuz ?

şeker ve yağ diyeti yapsam iyileşmeme bir etkisi olur mu ?

sizce tamamen geçme şansı var mı ? travmatik midriyazis ile ilgili de bir yorum yapmadınız hocam.

SİZİ DE ÇOK YORUYORUM AMA 7 TANE DOKTORA GİTTİM HEPSİ ÖZEL doçentine kadar hepsi bişey dedi kimsede sizin kadar cvp vermedi çok teşekkürler. ben yüksek inşaat mühendisiyim ve mesleğim için kaygılanıyorum özel sektördeyim artık devlete geçmeyi düşünmeye başladım. tekrardan sağolun hocam.

Junior Member

daha kötü olmayacaksın
    hocam iyi pazarlar bugün cevap günü bende ona göre hazırlandım test sonuçlarımı yükledim 9 adet anjio ve 4 adet oct sonuçları ile tomoğrafi sonucum var. GÖZÜ GÖRMEDEN BİŞEY DİYEMEM DEMİŞTİNİZ.

http://s8.dosya.tc/server2/6f0bum/anjio.rar.html

darp sonucu travmatik midriyazis, makula dejenerasyonu, arka kutbun dejenerasyonu teşhsim vardı ilk hafta %10-20 olan görme 3. hafta %80 e 4. hafta %100 e çıktı ama hala kırıklık var.

kök hücre tedavisi gelişirse bana bi faydası olur mu hocam? benim 2004 yılından alınma %40 raporum var kulaktan alınma ama yeni yönetmeliğe göre vermiyorlar bu olaydan ne kadarlık bir oran gelir acaba biliyormusunuz ?

şeker ve yağ diyeti yapsam iyileşmeme bir etkisi olur mu ?

sizce tamamen geçme şansı var mı ? travmatik midriyazis ile ilgili de bir yorum yapmadınız hocam.

SİZİ DE ÇOK YORUYORUM AMA 7 TANE DOKTORA GİTTİM HEPSİ ÖZEL doçentine kadar hepsi bişey dedi kimsede sizin kadar cvp vermedi çok teşekkürler. ben yüksek inşaat mühendisiyim ve mesleğim için kaygılanıyorum özel sektördeyim artık devlete geçmeyi düşünmeye başladım. tekrardan sağolun hocam.

Administrator

Standart Cevap: Makula Dejenerasyonu Kök hücre tedavisi... darbeye bağlı makula ödemei

makula sağlam...sızıntı kanama vs yok...burda durum iyi
    midriyazis daha uzun sürebilir
    özür oranı için her 2 gözün görme oranını bilmek lazım >>> ancak görme % 100 ise pek bir puan çıkmaz
    senin durum için şu aşamada daha başka bir tedaviye gerek yok
    şekerden uzak bir diyet her şey için iyi olur..sadece göz makula diye düşünmeyelim

Junior Member

Standart Cevap: Makula Dejenerasyonu Kök hücre tedavisi... darbeye bağlı makula ödemei

Makula sağlam ise bulanıklık neden oluyor hocam. Sağlamdan kastınız hücreler sağlam zamanla iyileşip kendine gelecek mi diyorsunuz

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Konuyu Paylasin !

Bu Konuyu Paylasin !