Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Smile Lazer / Relex ameliyatı sonrasında yaşadıklarım ve sorularım...

Junior Member

Standart Smile Lazer / Relex ameliyatı sonrasında yaşadıklarım ve sorularım...

3 derece Miyop ve astigmat göz sorunum vardı ve geçen hafta Smile Lazer ameliyatı oldum. Doktorum ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve ameliyat sonrası yapılan ilk yarım saat ve sonraki gün kontrollerinde her şeyin çok iyi olduğunu söyledi. Ameliyattan çıktıktan 1 saat sonra tek başıma hareket ederek kaldığım otele geldim. Doktorum çok az baş ağrısı, gözde batma ve yanma olabileceğini söyledi ama ilk bir saatten sonra ağrı kesici almama rağmen 3 saat boyunca bu ağrıları en şiddetli halleriyle yaşadım. Aynaya baktığımda gözlerim resmen kan çanağı gibi kızarmıştı ve her saat başı verilen damlaları damlattım. 3 saat sonunda ağrı ve kızarıklık aniden kesildi. Düzenli olarak damlaları kullanıyorum bu gün 8. gün oldu ve gözlerimde herhangi bir batma yada yanma sorunu yaşamadım. Sadece çok sık gözlerim kuruyor bunu da suni göz yaşı damlalarıyla çözmeye çalışıyorum. 33 yaşındayım ve ameliyat öncesi yakını görme sorunu hiç yaşamadım ama ameliyattan sonra hem ışığa karşı hassasiyet arttı hemde yakını görmekte biraz zorlanıyorum. 12-13 boyutlarındaki normal sayılabilecek puntoları okurken zorlanıyorum sürekli bir bulanık görme söz konusu. Eskiden uzak mesafede gözlüksüz okuyamadığım yazıları artık çok rahat okuyabiliyorum ama yazı boyutu küçüldükçe bulanık görmekten dolayı okumakta zorlanıyorum. Doktorum bu bulanık görmenin 1 ay içinde geçeceğini söyledi ama 33 yaşında da yakını görme sorunu yaşayabileceğimi de ayrıca belirtti. Bulanık görme ve yakını görememe sorunları yüzünden ameliyat olduğuma pişmanım demek istemiyorum aslında ama belkide çok acele ediyorum zamanla düzelecektir ama gerçekten insanın hayatını zorlaştıran bir durum.

Ameliyattan sonra sadece bir hafta kullanmam gerektiği söylenen vigamox ve flarex damlaları, doktoruma telefonla arayıp sorduğumda vigamox artık kullanma ve flarex damlayıda 4 hafta daha kullani ayrıca sık sık göz yaşı damlası kullanmam gerektiğini söyledi.

Daha önceden forumda smile lazer ameliyatı olan var mı, iyileşme süreciniz nasıl geçti, sizlerde de bu bulanık görme ve yakını görememe sorunu yaşandı mı, ve ne zaman temiz görmeye başladınız.

Junior Member

Ben 4 gün önce smile ameliyatı oldum. Aynı şikayetler bende de var. Siz şu an nasılsınız. Bulanıklık ve yakını görememe durumu geçti mi? Bu sorunların geçmesi ne kadar sürüyor?

Junior Member

merhaba aesivri yaşınız kaç? Ameliyat sonrasında bugünlerde görme durumunuz nasıl?

Junior Member

Merhabalar, gorme durumum uzak icin iyi ama yakin astigmat olusmus gozlerimde. Ozellikle bilgisayarda calisirken sıkıntı yasiyorum. Ameliyattan bir ay sonra birisinin tavsiyesiyle baska bir doktora goz muayenesine gittim. Gozume goz bebegini buyuten damladan damlattilar. O damla gozumu cok kotu etkiledi. Gozumde siddetli agrilar ve batmalar basladi. Daha yeni yeni azaliyor. Gozlerimde yorgunluk hissi ve agırlik var bugunlerde. Relex yerine lasik daha iyi bir tercih olabilirdi. Goz kusurlarini daha iyi duzeltiyor. Ben gozumde kapak acilmasini istemedigim icin relex oldum. Yaşim 34

Junior Member

Merhaba, şuan gözleriniz ne durumda, bir şikayetiniz varmı? Bende 5,75 miyop gözlerime smile lazer yaptıracağım, fakat çok kararsızım. Bilgilendirirseniz çok seviniirim.

Junior Member

Şu an itibariyle 11 ay gecti ameliyatim uzerinden. Gozumde biraz ağırlık hissi, batma ve hafif ağrılar var. Arasıra göz ağrısıyla beraber baş ağrısı da oluyor. En buyuk sorunu bilgisayar karşında yaşıyorum. 17 inc ekranda calisiyorum. Daha buyuk ekranlarda biraz daha rahat ediyorum. Bilgisayar basinda cok vakit gecirmenizi gerektiren bir işle ugrasiyorsaniz cok sıkıntı çekebilirsiniz. Bilgisayarla cok işiniz yoksa yaptırın.

Junior Member

merhaba arkadaşlar, smile lazer olup bulanıklığı geçmeyen var mı?
    Şu bulanıklık geçiyor mu, lütfen yardımcı olun bana

Junior Member

Mrb hocam göz numaralarım Sol -2.75 -1.75 sağ -2.75 -2.00 miyop astigmat idi. 4 buçuk ay önce smile relex ameliyatı oldum şuanki numaralarım sol -0.25 0.00 sağ +0.25 -0.75 numaralarımda sıkıntı yok ama sol gözümde ışıklarada kayma ve biraz da çift görme var tam netleşmiyor gece araç kullanırken sıkıntı çekiyorum. Bu sorunum ileriye doğru düzelir mi yoksa ömür boyu böyle mi kalacak.

Bu Konu için Etiketler

Bu Konuyu Paylasin !

Bu Konuyu Paylasin !