Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuçtan 11 ile 16 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Bir göz görmemesine görme kaybına verilen rapor özür oranları

Junior Member

İnşallah hocam beklemedeyim. İyi ya da kötü sonucu burada paylaşırım.

Junior Member

Hocam merhaba yine ben bu defa güzel haberlerle geldim. Geçen hafta raporum sonuçlandı. %46 engel raporu verdiler. 15 sene sonra engelli olduğum anlaşıldı. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ben her şeyin iyi tarafından bakmak istiyorum. Eğer bu raporu 15 sene önce almış olsaydım kısa yoldan memur olur, Liseyi açıktan bitirmez Tarih öğretmenliğini de okumazdım. Allah nasip ederse Nisan'da engelli sınavına gireceğim. Size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde aldım ben bu raporu. Buradaki doktorlara kalsa alamıyordum. Benim bu yazımı okuyup başvurmak isteyen arkadaşlara bir tavsiyem olacak. Doktora gitmeden önce engellilik ile ilgili kanunların ve yüzdelerin bulunduğu yazının çıktısını alıp gitsinler. Maalesef doktorlarımızın çoğu kanunları bilmiyor. Onların hatalarını bizler çekiyoruz. Hakkınızı helal edin...

Administrator

Alinti Ali Demir Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba yine ben bu defa güzel haberlerle geldim. Geçen hafta raporum sonuçlandı. %46 engel raporu verdiler. 15 sene sonra engelli olduğum anlaşıldı. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ben her şeyin iyi tarafından bakmak istiyorum. Eğer bu raporu 15 sene önce almış olsaydım kısa yoldan memur olur, Liseyi açıktan bitirmez Tarih öğretmenliğini de okumazdım. Allah nasip ederse Nisan'da engelli sınavına gireceğim. Size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde aldım ben bu raporu. Buradaki doktorlara kalsa alamıyordum. Benim bu yazımı okuyup başvurmak isteyen arkadaşlara bir tavsiyem olacak. Doktora gitmeden önce engellilik ile ilgili kanunların ve yüzdelerin bulunduğu yazının çıktısını alıp gitsinler. Maalesef doktorlarımızın çoğu kanunları bilmiyor. Onların hatalarını bizler çekiyoruz. Hakkınızı helal edin...
    inşallah bundan sonrası daha kolay olacak

Junior Member

Merhaba hocam nasılsınız. Yine ben size son durumu anlatmamışım. Bana raporu verdiler. %46 engel oranı yazmışlar. Raporu aldıktan sonra EKPSS'ye girdim 84 puan aldım şimdi Süleyman Demirel Üniversitesinde 3 aylık memurum. Yardımlarınız için size çok teşekkür ederim. Hoşçakalın...

Administrator

Alinti Ali Demir Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba hocam nasılsınız. Yine ben size son durumu anlatmamışım. Bana raporu verdiler. %46 engel oranı yazmışlar. Raporu aldıktan sonra EKPSS'ye girdim 84 puan aldım şimdi Süleyman Demirel Üniversitesinde 3 aylık memurum. Yardımlarınız için size çok teşekkür ederim. Hoşçakalın...
    inşallah bundan sonra daha iyi olacağız

Junior Member

Erman Hocam merhaba

Doğuştan SAĞ göz görmüyor.Anne karnında sinir dejenerasyonu sabit.Fort Myopi savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporum var 21 yıllık.

Sol göz ilkokulda 0-5 derece ile başladı şu an 5 derece oldu üniversite eğitimlerinden dolayı.Görme alanında biraz kısıtlanma var eskiye nazaran gözü hareket ettirdiğim zaman başım ya da boynum ağrıyor.Ben gözlükle şu an sizin tablonun 6-7 hanesine kadar okuyorum gözlükle.

20 yıldır kronik migrenim var 48 saat süren nöbetler koku ses tahammülsüzlüğü bir odaya kapanıp aç susuz istiharat ellerde uyuşma karıncalanma ani soğuk terleme panik aç olmama rağmen istifra gibi faktörler mevcut 1 ay içinde 3-4 gün 1 yıl içinde 50-60 gün bunu çekiyorum.

7 yıldır Huzursuz Bacak Sendromu var.2-3 saat uyku ile ayaktayım.Nerede yattığımı nerede kalktığımı bilmiyorum.Beraberinde sersemliği aşırı yorgunluğu getiriyor.

3 yıldır da Hidronefroz 3-4 grade böbrekte şişme ve müdahale edilemeyecek şekilde 2-4-8-10 mm taşlar var.Sürekli taş yeniliyor vücut.Bu da yüksek tansiyona sebebiyet veriyor Küçük 11 Büyük 15 tansiyon olabiliyor.2 dakikadan fazla kulak çınlamaları ve dengesizlik baş dönmesi meydana geliyor.
    Şiddetli ağrılara sancılara karşı cebimde iğne ile dolaşıyorum.POTCİT ZEMAX PURİNOL BUSCOPAN kullanıyorum.
    5 yıl önce psikiyatr geçiçi uyum boz dan % 20 vermişti.Yine alabilir miyim acaba?

Bütün bunları topladığımız zaman doktorların bana herkesin başı ağrıyor herkeste baş ağrısı var bacak sendromu var deyip beni geri çevirebilirler mi? Tek göz sana yeter gözlükle idare et diyebilirler mi?Tek böbrekle idare et diyebilirler mi?
    Yönetmelikte Migren yok ama günlük aktiviteyi AZ ORTA ve TAMAMEN ortadan kaldıran baş ağrıları var.Oranları % 10 % 20 % 25 olarak anımsıyorum. Yönetmelikte MİGREN ibaresi yok diye bunu es geçebililer mi?

Benim migenle ilgili huzursuz bacak sendromu ile bir uzman görüşüm raporum yok.Ama doğuştan gözümün olmadığı ve böbreklerdeki hifronefroz taşlara dair iki ulstrason alt üst batın ve tomografilerim var.

Katip Çelebi Üniversitesinin çok ince eleyip sık dokuduğu söyleniyor.5 yıl önce başka bir hastaneyle mahkemelik olmuştuk burada da sizinle görüşmüştük.

Acaba bu durumda ben % 40 ve üstü rapor alabilir miyim?Oran tahmini kaç olabilir?

Ben doğuştan tek gözlü olmama rağmen sağlam olarak işe girdim ve bu yıl 25. senemi dolduruyorum.Acaba alacağım raporda doğuştan göz özrü yazacak mıdır çünkü emekli olurken ya da özürlü kartı istihdam sırasında doğuştan ibaresi konulursa iyi olur düşüncesindeyim ancak böyle bir uygulama var mı?

Aksi halde sanki sağ gözüm hep görüyordu da şimdi görmeyi kaybetti gibi bir anlam çıkar değil mi?

Rapor alımı ile ilgili bana verebileceğiniz pratik bilgiler izleyeceğim bir yol var mıdır?

Saygılar

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12

Bu Konuyu Paylasin !

Bu Konuyu Paylasin !