Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Gözlük odak noktası nedir?

Administrator

Standart Gözlük odak noktası nedir?

GÖZ BEBEKLERİNİN ORTA NOKTALARI arasındaki mesafe her kişide ayrı ayrıdır ve buna ODAK NOKTALARI denir (1.RESİM).

GÖZLÜK CAMLARININ merkez noktasıyla gözlerimizin merkez noktaları birbiriyle aynı olmalıdır (2.RESİM).

ODAK NOKTASI doğru ölçülmezse baş ağrısı (3.RESİM).,baş dönmesi (4.RESİM). ve bulanık görme (5.RESİM).olabilir.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Junior Member

sayın doktor

ben güneş gözlüğü denerken bazı gözlükleri takınca gözüm ağrıyor, odak noktasından dolayımı oluyor?_ peki o gözlüğü alırsam ne yapabilirim bunun için?

Administrator

Alinti ulas Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    sayın doktor

ben güneş gözlüğü denerken bazı gözlükleri takınca gözüm ağrıyor, odak noktasından dolayımı oluyor?_ peki o gözlüğü alırsam ne yapabilirim bunun için?
    NUMARASIZ camlarda,güneş gözlüklerinde odak noktası sorun olmaz.Ya cam bombeli olduğundan sorun olabilir.Veya cam kalitesinden şüphelenmek lazım.Sorun odak değil ya bombelik ya da cam kalitesi diye düşünüyorum.

Junior Member

İyi günler..
    Yeni gözlük aldım da sol 5.50 180 derece sağ 3.50 160 derece astigmat var.. dereceleri tam terside olabilir şuan hatırlayamadım sol gözümde 10da 7 görüyorum. eski gözlüğümden yaklaşık 0.50şer astigmatım artmış 1 bçk sene kullandım şimdi yeni gözlüğümü aldım ancak 3 4 gündür düzenli kullanmama rağmen camların kenarlarına doğru özellikle sol gözümde bulanıklaşma var acaba gözüm astiğgmat değeri değiştiği için eski gözlük gibi mi görmeye çalışıyor yoksa cmın odak noktası veya üretimi ile ilgili bir problem midir? düz bakarken bulanıklık yok..

teşekkürler

Administrator

Alinti adcrec Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    İyi günler..
    Yeni gözlük aldım da sol 5.50 180 derece sağ 3.50 160 derece astigmat var.. dereceleri tam terside olabilir şuan hatırlayamadım sol gözümde 10da 7 görüyorum. eski gözlüğümden yaklaşık 0.50şer astigmatım artmış 1 bçk sene kullandım şimdi yeni gözlüğümü aldım ancak 3 4 gündür düzenli kullanmama rağmen camların kenarlarına doğru özellikle sol gözümde bulanıklaşma var acaba gözüm astiğgmat değeri değiştiği için eski gözlük gibi mi görmeye çalışıyor yoksa cmın odak noktası veya üretimi ile ilgili bir problem midir? düz bakarken bulanıklık yok..

teşekkürler
    http://medidora.com/board/showthread.php?t=599 sayfamıza bir göz at tekrar haberleşelim.

Junior Member

Sayın Op. Dr. M. Erman Emre,
    Göz muayenesi olurken göz doktoru göz bebeklerimi büyüten bir damla damlattı ve incelemelerden sonra gözlük yazdı. Ben de gözlüğü hemen gidip aldım. Acaba damlanın etkisi hala sürerken gözümün odak ayarı yapıldığı için odak problemi yaşar mıyım, yoksa o damlatılan damlanın gözlerimin odak ayarına bir etkisi yok mudur? Teşekkür ederim.

Administrator

Alinti mc-ssonic Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Sayın Op. Dr. M. Erman Emre,
    Göz muayenesi olurken göz doktoru göz bebeklerimi büyüten bir damla damlattı ve incelemelerden sonra gözlük yazdı. Ben de gözlüğü hemen gidip aldım. Acaba damlanın etkisi hala sürerken gözümün odak ayarı yapıldığı için odak problemi yaşar mıyım, yoksa o damlatılan damlanın gözlerimin odak ayarına bir etkisi yok mudur? Teşekkür ederim.
    Kusura bakmayın mesajınız gözümden kaçmış.
    İlaç odak noktası ölçümünü etkilemez merak etmeyin.
    Gözlük nasıl rahat mı?

Junior Member

Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Junior Member

Standart Gözlük

Merhaba hocam öncelikle değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim bende gözlüğümü değiştirdim. Numaralarımda artış olmuş.Gözlüğümde odak noktasına bakarken yani tam karşıya bakarken sorun yok fakat gözlerimle sağa sola bakarken 1sn lik bi bulanıklaşma görüyorum bu geçicimidir ve yapılması gereken nedir (astigmatımda 0,50 derecelik artış olmuş) Birde başımda ağrılar oluşmaya başladı bunun nedeni nedir acaba teşekkürler.
    Konu mehmet2589 tarafindan (14-03-2011 Saat 10:46 PM ) degistirilmistir.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu