Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Retina incelmesi

Member

Alinti thebirkan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    benimde yaşım 32 ona bakarsan. ve sendeki durumu 10 la çarp. dışarı gündüz mecbur olmadıkça çıkmıyorum. hayata küsmemi dersin hepsi var bende.
    ama yapacak bişe yok. bunada şükür. allah beterinden korusun. yapacak bişe yok maalesef. bu durumdan kurtaracak kapasitede doktor pek yok ülkemizde. olsada kendilerine güvenemiyorlar. git göz drlarına sor. kaçı vitrectomy ameliyatı yapmış.
    tek yaptıkları gözlük yazmal ve paso katarakt ameliyatı.
    adamlar göze giriyor tereyağından kıl çeker gibi hücre kalıntılarını temizliyorlar.
    bizde ise riskleri mevcut deyip geçiştiryorlar.
    ozaman mukala hastalarına ayda bir enjeksiyon neden yapıyosunuz onlarda risk yokmu.
    ama onlar genelde yaşlı. o risk mühim değil.
    siz daha gençsiniz.
    tabi ameliyat ederde beceremezlerse başlarına çökeriz diyemi çekiniyorlar artık bilemiyorum.
    bak yurt dışında denen faydasını görmüş olupta damla kullananlar mevcut. bi umut deniyoruz.
    git sor doktora vitreolen vb. damla varmış o ne ilk defa duydum diyor.
    diplamayı almışlar bitmiş işleri çoğunun.
    istisnalar hariç
    eet haklısın ögrencilik çok zor fakat böyle sizin iş hayatı nasıl etkiliyor peki

Member

doktor bey merhaba benim bu aralar gözümü kapattıgımda uçuşan beyaz cisimcikler görüyorum fakat 2 gözümdede aynı cisimler ve bunlar parlagımsı bir şekilde görünüyor anlayamadım normal ucusmalarımda var fakat bunlar farklı uyurken arada dalıyorum bunlara odaklandıgımda kayboluyor ama bildigin geceleri görüyorum beyaz değişik cisimcikler yıldızlar gibi ama daha farklı bu olay nedir merak ediyorum bide retina incelmesi oldugu için bu olay korkutuyor gündüzleri böyle şeyler yok fakat normal uçuşmalarım oluyor bu gibi değil ama beni bilgilendiriseniz sevinirim
    Konu kalpacini tarafindan (14-01-2014 Saat 12:12 AM ) degistirilmistir.

Administrator Mücahit Erman Emre - ait Kullanici Resmi (Avatar)

Alinti kalpacini Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    doktor bey merhaba benim bu aralar gözümü kapattıgımda uçuşan beyaz cisimcikler görüyorum fakat 2 gözümdede aynı cisimler ve bunlar parlagımsı bir şekilde görünüyor anlayamadım normal ucusmalarımda var fakat bunlar farklı uyurken arada dalıyorum bunlara odaklandıgımda kayboluyor ama bildigin geceleri görüyorum beyaz değişik cisimcikler yıldızlar gibi ama daha farklı bu olay nedir merak ediyorum bide retina incelmesi oldugu için bu olay korkutuyor gündüzleri böyle şeyler yok fakat normal uçuşmalarım oluyor bu gibi değil ama beni bilgilendiriseniz sevinirim
    yorum yapmak için göz sinirlerinin yapısını görmek lazım
    OP. DR. MÜCAHİT ERMAN EMRE
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Member

doktor bey farklı farklı şeyler cıkdı başıma anlam veremiyorum artık doktor retnada incelme oldugunu söylemişti bunla alakalı olabilecek bir durum gibi gelmedi acıkcası

Member

Alinti Dr.Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    yorum yapmak için göz sinirlerinin yapısını görmek lazım
    doktor bey farklı farklı şeyler cıkdı başıma anlam veremiyorum artık doktor retnada incelme oldugunu söylemişti bunla alakalı olabilecek bir durum gibi gelmedi acıkcası sizin bunla ilgili yorumunuz nedir ve anlamadıgım bir diğer soru retina incelmesi olanlarda görmede sorun oluyormu ? örneğin uçuşmalar fln cevaplarınız için cok teşekkür ederim iyi günler

doktor bey farklı farklı şeyler cıkdı başıma anlam veremiyorum artık doktor retnada incelme oldugunu söylemişti bunla alakalı olabilecek bir durum gibi gelmedi acıkcası sizin bunla ilgili yorumunuz nedir ve anlamadıgım bir diğer soru retina incelmesi olanlarda görmede sorun oluyormu ? örneğin uçuşmalar fln cevaplarınız için cok teşekkür ederim iyi günler
    seni gayet iyi anlıyorum yorum yapmak isterdim
    fakat retina incelmesi denilen nedir? nerdedir? ne kadardır? görmek lazım
    bu sebeple en sağlamı doğrudan bir retina uzmanı hocamızla görüşmek
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Member

şuan cok yogun bir eğitim hayatım var 1 ay sonra tatile giricez fakat gözümü kapatıgımda gördgüm değişik yıldızımsı parlak nesneler beni ışık çakması olabilir diye korkuyorum ışık çakması gibi anlık olmuyor bende gördügüm her parlak değişik nesne bazen düşüyor bazen 4 5 sn kalıyor onlara bkaınca gidiyor anlayamadım bir türlü ve her 2 gözümdede aynı nesneler aynı yerlerde görüyorum sanki beyin de işin içindeymiş gibi geliyor bu konuda biraz bilgi veririseniz sevinirim cok teşekürler

şuan cok yogun bir eğitim hayatım var 1 ay sonra tatile giricez fakat gözümü kapatıgımda gördgüm değişik yıldızımsı parlak nesneler beni ışık çakması olabilir diye korkuyorum ışık çakması gibi anlık olmuyor bende gördügüm her parlak değişik nesne bazen düşüyor bazen 4 5 sn kalıyor onlara bkaınca gidiyor anlayamadım bir türlü ve her 2 gözümdede aynı nesneler aynı yerlerde görüyorum sanki beyin de işin içindeymiş gibi geliyor bu konuda biraz bilgi veririseniz sevinirim cok teşekürler
    seni gayet iyi anlıyorum yorum yapmak isterdim
    gözümüzde bir incelme var fakat tehlikeli DEĞİL denilmiş
    DAMLALI MUAYENE NORMAL = % 99 SORUN YOK TEHLİKE YOK
    bazı düşüncelerimiz acaba evham olabilir mi diye düşündüm?
    sen ne dersin?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Member

dogru valla doktor bey evham yapmış oluyorum biraz fakat insanın içinde kuşku oluyor sorularımı cevapladıgınız için teşekürler

dogru valla doktor bey evham yapmış oluyorum biraz fakat insanın içinde kuşku oluyor sorularımı cevapladıgınız için teşekürler
    işlerin iyiye gitme ihtimali % 99.9
    kötü olma ihtimali 1000 de 1..
    evhama değmez değil mi?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler

Bu Konuyu Paylasin !

Bu Konuyu Paylasin !