Hocam ne kadar güncel konu bilmiyorum ama umarım cevap verirsiniz , 3 yıldır lens kullanıyordum. Ta kii 7 ay önce konjonktivit bas belası oldu .Lens çıkardıktan sonra batma nedeniyle hastaneye gittim , lotemax ve alomide verdi o aralarda taşınma isleri falan oldu ama batmalarim geçmişti damla sayesinde tedavi yarim kaldı , sonra gene tekrar etti bu sure zarfında lens kullanmaya gene devam ettim , sorun sadece sağ taraftayken bide sol tarafa sıçradı , o kadar iyi bakmama rağmen neden oldu bilmiyorum , sağ taraftayken flarex adli damlaui kullandım kontrolde doktor geçtiğini söyledi damlayi 10 güne tamamlayıp birakmami , bıraktım damlayı lense devam ettim bu sefer acayip bi kızarıklık ve yanma hissettim sol tarafta doktora gittim , sol taraf için efemoline sağ taraf için pred forte yazdı. Damlalar bitti gene tekrar etti . en son gittigimde zaditen yazdı. Şuan zatiden kullanıyorum . ısrarla lens takma girişimime biraz son verdim. Gözlerim yüksek derece miyopi çünkü gözlüktwn o kadar feci nefret ettim ki , 2 hafta gibi süre de iyileşeceği söyleniyor ama damlayi sabah aksam bir doz alıyorum fakat batmalar aralıklı devam ediyor , Son kontrolde çok az olduğunu söyledi doktorum ama atopik konj. dedi . o kadar illet bisey ki bi türlü kurtulamadim . gözlerim şuan 12 derece , gözlük takınca hayattan soguyorum midem falan bulanıyor onu da bıraktım kör kör geziyorum evde. Lenslerimi aldığım siteden biofinity deneme lensi istedim. Onlara da alerji bulastiririm diye açmaya korkuyorum . Kullandığım lens markası air optik hydragl. Alerji öncesi eski serisini kullanıyordum . artik lens kullanmayı da bıraktım aksam yemegindwn yemeğine bi saat takip çıkarıyorum. Konu hakkında yardim ederseniz çok sevinirim . Zatiden etkili bi damla mi değil mi onu da bilmiyorum . yakında cidden kafayı fıttırıcam. Bide sunu eklemek istiyorum air optik diasi 14.20 mm idi biofinity de 14.00 , eğer o gözüme oturtmazsa alternatif başka bi lens markası da yok , cevaplarsaniz çok sevinirim teşekkürler