Toplam 19 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 12345678910111213 ... SonuncuSonuncu
Toplam 181 sonuçtan 21 ile 30 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: POLİS POMEM PMYO GÖZ derecesi / testi / bozukluğu / şartları

Administrator

Alinti fatihh Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam göz derecelerim pomem için uygun. sol göz %90 sağ göz %75 görüyor demişti doktor.lakin bende hafif nistagmus var. sorun olurmu? yada şöyle sorayım pomem göz şartları yönetmeliği A-B-C-D bendi diye ayrılmış. sadece A-bendi olanlarmı öğrenciliğe kabul ediliyor. b-bendinde b1e kadar olan nistagmuslular denilmiş tam anlamadım. yani demek istediğim nistagmuslular kabul edilmiyormu? yoksa belli bir dereceye kadar kabul ediliyormu? şimdiden teşekkürler.
    Yönetmeliği ANLADIĞIM kadarıyla POMEM için A bendinde olmak gerekiyor.Görmeyi bozmayan hafif nistagmus B bendine dahil edilmiş.Sorun olabilir ancak emin olmak için POMEMlerden birine sormak lazım.

Junior Member

Erman Hocam iyi çalışmalar
    benim göz değerlerim
    sağ sferik 0 , silendirik - 0,75 , axis 175
    sol '' +50, '' -0,75 , '' 180
    pomem için hipermetrop sınırı (sferik+silendirik +1 ) benim sol gözümün değerleri toplamı + 1,25 mi oluyor yoksa - 0,25 mi ? hesaplama sanırım biraz daha karışık oluyor ama en azından pomem için bir sıkıntı olur mu ? bunu çok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

Junior Member

Standart göz

mrb hocam bu miyop filan ayrı ayrı mı değerlendiriliyor yani benim gözümde astigmat var hem de miyop var ama 1 dereceyi ikiside geçmiyor pmyo için sorun olur mu

Junior Member

hocam bugun tccd operatörlük için heyete girdim heyet onayladı ..
    doktor raporda
    MİYOPİ
    GÖRMELER: SAĞ -1.50 SOL -1.50 RENK GÖRMELER NORMAL yazıo
    sorun olurmu tcdd bölgesine belgeleri verdiğimde acil cevap bekliyorum
    Konu oquz24 tarafindan (22-03-2011 Saat 06:12 PM ) degistirilmistir.

Junior Member

Alinti isaaaa Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Erman Hocam iyi çalışmalar
    benim göz değerlerim
    sağ sferik 0 , silendirik - 0,75 , axis 175
    sol '' +50, '' -0,75 , '' 180
    pomem için hipermetrop sınırı (sferik+silendirik +1 ) benim sol gözümün değerleri toplamı + 1,25 mi oluyor yoksa - 0,25 mi ? hesaplama sanırım biraz daha karışık oluyor ama en azından pomem için bir sıkıntı olur mu ? bunu çok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar
    hocam sizden cevap bekliyorum

Junior Member

Standart selam

hocam merhaba ben göz doktoruna gittim ve sol gözümde 0.50 astigmat olduğunu söledim ama gözlükçü 5 olan aks derecesini 180 olarak ayarlamış 5 ay falan kullandım bu benim gözümü rahatsız ediyodu baya sonra başka bi doktora gittiğimde benim gözümde astigmat olmadığını ama 1.25 miyop olduğunu söledim lens aldım ama lens kullanırken de yakını görmekte zorlanıyodum yakına bakarken gözümü yoruyodu çok uzakta sorun yoktu bu neden acaba bide uzun süre yanlış ayarlı gözlük kullanmam gözüme zarar vermişmidir çünkü şimdi sol gözüm sağ gözüme göre renkleri daha cansız görüyo ve daha zor görüyo bunun nedeni nedir saygılar..

Administrator

Alinti tony montana35 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam merhaba ben göz doktoruna gittim ve sol gözümde 0.50 astigmat olduğunu söledim ama gözlükçü 5 olan aks derecesini 180 olarak ayarlamış 5 ay falan kullandım bu benim gözümü rahatsız ediyodu baya sonra başka bi doktora gittiğimde benim gözümde astigmat olmadığını ama 1.25 miyop olduğunu söledim lens aldım ama lens kullanırken de yakını görmekte zorlanıyodum yakına bakarken gözümü yoruyodu çok uzakta sorun yoktu bu neden acaba bide uzun süre yanlış ayarlı gözlük kullanmam gözüme zarar vermişmidir çünkü şimdi sol gözüm sağ gözüme göre renkleri daha cansız görüyo ve daha zor görüyo bunun nedeni nedir saygılar..
    Aks 180 ve 5 hemen hemen aynıdır endişe etmene gerek yok bu sebeple aks değişikliğine bağlı olduğunu zannetmiyorum ancak göz astigmattan miyoba pek dönmez ortada bir gariplik var emin olmak için İLAÇLI GÖZLÜK ÖLÇÜMÜ gerekiyor.

Toplam 19 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 12345678910111213 ... SonuncuSonuncu