Toplam 19 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 182 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: POLİS POMEM PMYO GÖZ derecesi / testi / bozukluğu / şartları

Junior Member

hocam meraba
    kardeşimin gözlük dereceleri
    sağ sph -0,25 cyl -2,50 axe 155
    sol cyl -2,75 axe 25

gözlükle cok net görüyormuş . yani bu demek gözlükle düzeltildikten sonra mı -2 olması gerekir. (aşağıda belirttigim yönetmelikde 'Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir.' derken ) gözleri uygun mu pomem saglık raporunda elenirmi.. ayrıca lazerle düzeltme yaptırsa muayene belli olurmu? ne önerirsiniz??? şimdiden teşekkurler..

alıntı
    7) (Değişik:26.09.2007/26655) Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ile polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alınacak öğrencilerde refraksiyon kusuru her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) – 2 Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girişe engel teşkil eder

Administrator

Alinti erdiems Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam meraba
    kardeşimin gözlük dereceleri
    sağ sph -0,25 cyl -2,50 axe 155
    sol cyl -2,75 axe 25

gözlükle cok net görüyormuş . yani bu demek gözlükle düzeltildikten sonra mı -2 olması gerekir. (aşağıda belirttigim yönetmelikde 'Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir.' derken ) gözleri uygun mu pomem saglık raporunda elenirmi.. ayrıca lazerle düzeltme yaptırsa muayene belli olurmu? ne önerirsiniz??? şimdiden teşekkurler..

alıntı
    7) (Değişik:26.09.2007/26655) Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ile polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alınacak öğrencilerde refraksiyon kusuru her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) – 2 Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girişe engel teşkil eder
    Yönetmeliğe göre gözlük KABUL EDİLİYOR ancak PMYO için 1 dereceyi ve POMEM için 2 dereceyi geçmemesi gerkiyor.

Kardeşinin göz bozukluğu sağ ve solda -2.75 derece.

Lazer müdahaleri bazen belli olur bazen ise iz bırakmaz.
    http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=820 sayfamıza bir bak bakalım.

Junior Member

erman hocam ben lasek olalı 20 gün oldu bulanık görüyorum... pomem için sağlık raporu alacağım büyük ihtimal.. makinaya koyacak belli olur mu lasek olduğum

Junior Member

Merhaba hocam. Göz muanyenesine gittiğimde sol gözümde keratokonus denilen göz rahatsızlığı olduğu söylendi. Acaba bu pomeme girmeme engel olur mu?

Junior Member

hocam benim sağ ve sol gözüm 1.50 derece miyop. polis akademisi veye pmyo için engel oluşturur mu?

Junior Member

hocam göz derecelerim pomem için uygun. sol göz %90 sağ göz %75 görüyor demişti doktor.lakin bende hafif nistagmus var. sorun olurmu? yada şöyle sorayım pomem göz şartları yönetmeliği A-B-C-D bendi diye ayrılmış. sadece A-bendi olanlarmı öğrenciliğe kabul ediliyor. b-bendinde b1e kadar olan nistagmuslular denilmiş tam anlamadım. yani demek istediğim nistagmuslular kabul edilmiyormu? yoksa belli bir dereceye kadar kabul ediliyormu? şimdiden teşekkürler.

Junior Member

Erman Hocam iyi çalışmalar
    benim göz değerlerim
    sağ sferik 0 , silendirik - 0,75
    sol '' +50, '' -0,75
    pomem için hipermetrop sınırı (sferik+silendirik +1 ) benim sol gözümün değerleri toplamı + 1,25 mi oluyor yoksa - 0,25 mi ?
    Ayrıca lazer ameliyatı için bir sorun olur mu?
    Konu isaaaa tarafindan (14-03-2011 Saat 01:00 AM ) degistirilmistir.

Toplam 19 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 ... SonuncuSonuncu