Toplam 19 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 181 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: POLİS POMEM PMYO GÖZ derecesi / testi / bozukluğu / şartları

Administrator

Standart POLİS POMEM PMYO GÖZ derecesi / testi / bozukluğu / şartları

PMYO İÇİN GÖZ DERECESİ
    HER GÖZDE MİYOPLARDA (1.RESİM) ve HİPERMETROPLARDA (2.RESİM) 1 DERECEYE
    KADAR BOZUKLUĞU OLANLARA SAĞLAM RAPORU VERİLİYOR.

POMEM İÇİN GÖZ DERECESİ
    HER GÖZDE MİYOPLARDA 2 DERECEYE ve HİPERMETROPLARDA 1 DERECEYE
    KADAR BOZUKLUĞU OLANLARA SAĞLAM RAPORU VERİLİYOR.

KESİN TEDAVİSİ lazerle (3.VE 4.RESİM) olabilir ve lazer tedavisi yeni yönetmeliğe göre sorun olmuyor.

GÖRME DERECESİ:
    Gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Junior Member

hocam lazerli olup olmadıgını anlamak için nasıl bir makineyle bakıyorlar.benım gıttıgım doktorda uzaktan yazı okuttu,gözüme makineden birşey üfledi.birde değişik bir makınenın karsısına oturup tek tek ıkı gozumude yukarı asa saga sola bak diye inceledi bir ışık geliyodu gözüme ama anlayamadım

Administrator

Alinti raufarda Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam lazerli olup olmadıgını anlamak için nasıl bir makineyle bakıyorlar.benım gıttıgım doktorda uzaktan yazı okuttu,gözüme makineden birşey üfledi.birde değişik bir makınenın karsısına oturup tek tek ıkı gozumude yukarı asa saga sola bak diye inceledi bir ışık geliyodu gözüme ama anlayamadım
    RUTİN MUAYENEDE kullandığımız GÖZ MİKROSKOBU vardır.IŞIKLI DEDİĞİN MAKİNA YANİ.BUNUNLA göz yapıları büyütülerek görülür.LASIK AMELİYATINDA iz kalır bu nedenle bu makinayla LAZER YAPILIP YAPILMADIĞI anlaşılır.

İZ BIRAKMAYAN TEKNİKLER DE VAR.BU AMELİYAT POLİKLİNİK MUAYENESİNDE PEK BELLİ OLMAZ ANCAK GEREKİRSE GÖZ HARİTASI YAPILARAK GÖZE MÜDAHALE YAPILIP YAPILMADIĞI ANLAŞILABİLİR.

Junior Member

Alinti Op. Dr. M. Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    RUTİN MUAYENEDE kullandığımız GÖZ MİKROSKOBU vardır.IŞIKLI DEDİĞİN MAKİNA YANİ.BUNUNLA göz yapıları büyütülerek görülür.LASIK AMELİYATINDA iz kalır bu nedenle bu makinayla LAZER YAPILIP YAPILMADIĞI anlaşılır.

İZ BIRAKMAYAN TEKNİKLER DE VAR.BU AMELİYAT POLİKLİNİK MUAYENESİNDE PEK BELLİ OLMAZ ANCAK GEREKİRSE GÖZ HARİTASI YAPILARAK GÖZE MÜDAHALE YAPILIP YAPILMADIĞI ANLAŞILABİLİR.
    hocam bu muayenede belli olmadıktan sonra acaba doktor göz haritasına bakmaklada uğraşırmı acaba ?herkeste bakıyormu göz haritasına ?çünkü gittiğim hiç bir doktor bunu yapmadı en iyisi topluca gitmek göz doktoruna o zaman doktor fazla uğraşmaz sanıyorum

Administrator

Alinti raufarda Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam bu muayenede belli olmadıktan sonra acaba doktor göz haritasına bakmaklada uğraşırmı acaba ?herkeste bakıyormu göz haritasına ?çünkü gittiğim hiç bir doktor bunu yapmadı en iyisi topluca gitmek göz doktoruna o zaman doktor fazla uğraşmaz sanıyorum

DIŞTA leke,iz yoksa göz haritası isteneceğini zannetmem.O zaman herkese istemek gerekir.
    SENİN İÇİN HAYIRLISI OLSUN BAKALIM.

Junior Member

s.a hocam benim sol gözde görme kaybı var polislikte muayene yaparken gözleri tektekmi muayene ediyorlar yoksa iki gözümüzle birliktemi bakıyoruz resme veya yazıya? sizinle daha öncede konusmustuk en kısa sürede irtibata gecicem hocam herhangi bir tedavisi olup olmadığı konusunda. şimdilik bunları öğrenirsem yeterli kolay gelsin. selametle kalın...

Administrator

Alinti geroy Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    s.a hocam benim sol gözde görme kaybı var polislikte muayene yaparken gözleri tektekmi muayene ediyorlar yoksa iki gözümüzle birliktemi bakıyoruz resme veya yazıya? sizinle daha öncede konusmustuk en kısa sürede irtibata gecicem hocam herhangi bir tedavisi olup olmadığı konusunda. şimdilik bunları öğrenirsem yeterli kolay gelsin. selametle kalın...
    Gözler tek tek değerlendirilir.PMYO giriş şartlarına göre görme gücü en az 7/10 olması lazım ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır.Görme dereceni biliyor musun?Çok kötü değilse sorun olmayabilir.

Junior Member

doktor abi gözünündeki o şeyi alınca göze zararı olmuyor mu?
    bir de iz bırakmayan yöntemler neler ?

Junior Member

hocam benim gözler 1 derece şimdi bazı yazıları okuyamıyorum orada benim 1 dercenin yükseldiğini bilebilirler mi mesaj atarsanız sevinirim

Toplam 19 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu