Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: GÖZ NUMARALARI dereceleri numarası miyop astigmat göz dereceleri düşer mi:Göz numarası bozukluğu gözlük numarası

Junior Member

hocam bu resimde de en alta kadar okudum
    yani talimatta göz kusuru olmaması gerek yazıyor . bende var göz bozukluğu .
    göz keskinliği siz iyi diyorsunuz . düşer mi peki ?

Administrator

Alinti Taylan58 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam yani talimatta göz kusuru olmaması gerek yazıyor . bende var göz bozukluğu . göz keskinliği siz iyi diyorsunuz . düşer mi peki ?
    Ölçüm sonucu yanıltıcı olabilir önemli olan görme testi.
    Gözlüksüz sol gözle 20/15 'e kadar ve sağ gözle 20/20'ye okuyoruz.
    Bununla birlikte bizim burdaki test STANDART GÖRME TESTİ yerine GEÇMEZ.
    KESİN konuşmak için normal test gerekir hele HARP OKULU MUAYENESİ için bir şey demek hiç kolay değil.

Hastanede durumumuzu AÇIK SEÇİK anlatalım ona göre karar verelim olur mu sonra bir AKSİLİK olmasın.

----------------------------------------------------------------
    GÖZ BOZUKLUĞU testi..gözlerim bozuk mu?
    http://www.medidora.com/board/forumd...-g%F6r%FCyorum

Junior Member

hocam ben şöyle yapsam ; başka bir hastanede göz muayenesi olsam ve durumumu anlatsam ve ona göre doktorun söylediklerini size anlatsam nasıl olur ?

Administrator

Alinti Taylan58 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam ben şöyle yapsam ; başka bir hastanede göz muayenesi olsam ve durumumu anlatsam ve ona göre doktorun söylediklerini size anlatsam nasıl olur ?

TAM dediğin gibi yapalım...çünki durumumuz hassas.

Hastanede durumumuzu AÇIK SEÇİK anlatalım ona göre karar verelim...
    BU ANLATTIKLARINA GÖRE BİR SORUN YOK.

BİRDE ASTİGMAT VS İÇİN ŞU TESTLERE BAK
    Böyle kalırsa SORUN OLMAZ...
    astigmat durum nedir bilmek gerekir...

Şu resimdeki çizgilerde dağılma var mı?
    ORTAYA BAKARKEN ÇİZGİLER DÜZ OLACAK..

BU RESİM DE OLUR....

Junior Member

hocam merhaba
    bundan 5 ay önce göz doktoruna gittim miyopastigmat 2 derece dedi ve bana 1 numara gözlük verdi bugün tekrar kontrole gittim yine aynı şekilde 2 derece olduğunu söylediler. ama ben kaç derece miyop kaç derece astigmat olduğumu biliyorum raporda ayrı şekilde yazılmamış. gözlüklerimi de 5 ay boyuncada kullanmadım yani ara sıra kullandım. ben pomeme başvurmak istiyorum ama sanırım tam sınırdayım bir problem olur mu 5 ay boyunca bir yükselme olmaması acaba olmayacak anlamına mı gelir bu arada yaşım 26

Administrator

Alinti snoppy_86 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam merhaba
    bundan 5 ay önce göz doktoruna gittim miyopastigmat 2 derece dedi ve bana 1 numara gözlük verdi bugün tekrar kontrole gittim yine aynı şekilde 2 derece olduğunu söylediler. ama ben kaç derece miyop kaç derece astigmat olduğumu biliyorum raporda ayrı şekilde yazılmamış. gözlüklerimi de 5 ay boyuncada kullanmadım yani ara sıra kullandım. ben pomeme başvurmak istiyorum ama sanırım tam sınırdayım bir problem olur mu 5 ay boyunca bir yükselme olmaması acaba olmayacak anlamına mı gelir bu arada yaşım 26
    Gözlükten derece ölçümü yapılabilir.
    Gözlüğümüzü aldık değil mi?

------------------------------------

SAHTE taklit Polarize GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ-orjinal kaliteli güneş gözlükleri nasıl anlaşılır
    http://www.medidora.com/board/showth...nla%FE%FDl%FDr

Junior Member

yarın alıcam hocam bide miyopastigmat genetik mi yani doğuştan mı oluyor bazı sitelerde bu tür yazılar okudum hocam gözlüğü devamlı kullanınca ilerlemesi durur mu

Administrator

Alinti snoppy_86 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    yarın alıcam hocam bide miyopastigmat genetik mi yani doğuştan mı oluyor bazı sitelerde bu tür yazılar okudum hocam gözlüğü devamlı kullanınca ilerlemesi durur mu
    Pomem için engel olur mu olmaz mı anlamak için göz derecelerimizi bilmemiz lazım.
    Gözlük göz yapımızı göz derecemizi değiştirmez.

-------------------------------------------------------------------------------
    Göz Önünde Sinek Uçuşmaları / Işık Parlaması / Siyah Nokta

http://www.medidora.com/board/forumd...FD-Siyah-Nokta

Junior Member

hocam ben dün hastaneye gittim doktor gözlerin bozulmya başlamış dedi derecesi ise sol 0.75 sağ ise 0.50 derece miyopmuşum çevremdeki arkadaşlarım takmana gerek yok bile diyolar yoksa gözün alışır daha kötü olur felan bende pc başında staj gördüm için zor oluyo gözlüksüz ne yapmalıyım bide ben bu gözlükleri kullansam gözlerim derecesi düşer mi veya eski haline gelir mi ilk defa kullanıyorum yaşım 18 bu gözlükleri sürekli mi kullanıyım yoksa pc başında felan mı

Administrator

Alinti kadir5 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam ben dün hastaneye gittim doktor gözlerin bozulmya başlamış dedi derecesi ise sol 0.75 sağ ise 0.50 derece miyopmuşum çevremdeki arkadaşlarım takmana gerek yok bile diyolar yoksa gözün alışır daha kötü olur felan bende pc başında staj gördüm için zor oluyo gözlüksüz ne yapmalıyım bide ben bu gözlükleri kullansam gözlerim derecesi düşer mi veya eski haline gelir mi ilk defa kullanıyorum yaşım 18 bu gözlükleri sürekli mi kullanıyım yoksa pc başında felan mı
    göz testi yapmak lazım..

GÖZ TESTİ >> http://www.medidora.com/board/showth...yo-pomem-miyop

BİLGİSAR BAŞINDA VE UZAKTAN >> GÖZLÜKLE VE GÖZLÜKSÜZ BU TESTİ YAPALIM

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu