Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: GÖZ NUMARALARI dereceleri numarası miyop astigmat göz dereceleri düşer mi:Göz numarası bozukluğu gözlük numarası

Junior Member

Standart GÖZ NUMARALARI dereceleri numarası miyop astigmat göz dereceleri düşer mi:Göz numarası bozukluğu gözlük numarası

hocam 3 gün önce doktora gittim sağ göz 0.75 miyop sol göz 0.50 miyop ve 0.25 astigmat . 6 ay sonra tekrar görüşelim dedi ve şunları söyledi :

gözlük takma gözün alışmasın dedi neden ? ayrıca hocam göz numarasının 6 ay içinde sıfırlanması ya da düşme durumu varmış doğru mu ?

edit : hocam ayrıca güneşin doğuşuna bakma , sıcak havluyla gözü sıcak tutma gibi şeylerde miyopiyi düşürüyormuş doğru mudur ve bunlar hakkında geniş bilgiler verirseniz sevinirim çünkü benim için çok önemli göz bozukluğu olmaması ve bu metotlar kalıcı işe yarar sağlar mı yoksa anlık mıdır ?
    Konu Erman Emre tarafindan (10-03-2016 Saat 11:15 PM ) degistirilmistir.

Administrator

Alinti Taylan58 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam 3 gün önce doktora gittim sağ göz 0.75 miyop sol göz 0.50 miyop ve 0.25 astigmat . 6 ay sonra tekrar görüşelim dedi ve şunları söyledi :

gözlük takma gözün alışmasın dedi neden ? ayrıca hocam göz numarasının 6 ay içinde sıfırlanması ya da düşme durumu varmış doğru mu ?

edit : hocam ayrıca güneşin doğuşuna bakma , sıcak havluyla gözü sıcak tutma gibi şeylerde miyopiyi düşürüyormuş doğru mudur ve bunlar hakkında geniş bilgiler verirseniz sevinirim çünkü benim için çok önemli göz bozukluğu olmaması ve bu metotlar kalıcı işe yarar sağlar mı yoksa anlık mıdır ?
    SIRAYLA CEVAPLAYALIM...

1)gözlük takma gözün alışmasın dedi neden ?

Sağ göz 075 miyop ve sol 0,50 miyop + 0,25 astigmat varsa görme oranı % 70-80 civarında demektir.
    Yani % 20-30 az görüyorsun bu durumda günlük işlerini zor yaparsın
    Okulda tahtayı zor görürsün,yazı yazarken çok bunalırsın.
    Araba falan kullanıyorsan trafikte perişan olursun.
    Doktorunuzun dediği bana pek mantıklı gelmedi.
    Gözlük kullanman lazım

2)ayrıca hocam göz numarasının 6 ay içinde sıfırlanması ya da düşme durumu varmış doğru mu ?
    Astigmat genelde aynı kalır,bazen artar ve nadiren azalır.
    Yani aynı kalacak gibi düşünmek lazım
    Yine de ne olacağı 6 ay içinde belli olur.
    Gözlüğü takıyoruz >>> 6 ay sonra kontrol

3) Sıfırlama durumunu yanında gözlük işini de netleştirmek lazım
    Gözlüksüz ne kadar görüyorsun bilmek lazım.
    Görme testleri sayfamızdan bir görme testi yapalım...
    Görme oranını bilmek lazım.
    http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 sayfamızdan bir göz testi yapalım mı?

Junior Member

hocam görme oranı derken ? ben zaten göz doktoruna gittim ?

-----------------------------------------------------------------------------------
    GOZ JIMNASTIGI :Gözlük numarasını düşürmek için göz egzersizleri var mı
    http://www.medidora.com/board/showth...zleri-var-m%FD

Administrator

hocam görme oranı derken ? ben zaten göz doktoruna gittim ?

Görme keskinliği demek istiyorum.Göz testi yapılması lazım.Gözlüksüz ne kadar görüyoruz bilmemiz lazım.
    Gözlük şart mı...ne kadar lazım...sürekli mi ara sıra mı vs vs >> görme yüzdesini bilmek gerekir..

Görme testi yapacağız >>>
    MİYOP GÖZ TESTİ
    http://www.medidora.com/board/showth...-lens-tedavisi

Şu resim de işine çok yarar

1) NE KADAR UZAKTA DURULACAK?

CEP TELEFONU >>> 1 METRE
    MASA ÜSTÜ 15-17 inç >> 3-3,5 METRE

2) SOL GÖZÜ KAPATALIM >>> BASTIRMAYALIM >>>SAĞ GÖZÜMÜZLE OKUYALIM

3) SAĞ GÖZÜ KAPATALIM >>> BASTIRMAYALIM SOL GÖZÜMÜZLE OKUYALIM

4)EN ALT SIRAYA KADAR OKUYACAĞIZ

Junior Member

Alinti Dr.Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Görme keskinliği demek istiyorum.Göz testi yapılması lazım.Gözlüksüz ne kadar görüyoruz bilmemiz lazım.
    sol gözle 20/15 'e kadar okuyorum . 20/10'da hatalar oluyor . sağ gözle 20/20'ye kadar .

Junior Member

Ölçüm sonucum hocam . doktor ben reçete yazıyorum ama sen gözlük kullanma gözlerin alışmasın dedi .

Açıkçası hocam ben göz doktorlarını ve tıp konusunu asla anlayamıyorum . Özellikle göz konusunda . Bir doktor birşey söylerken başkası farklı birşey söyleyebiliyor . Ben KHO'ya girmek istiyorum bazıları düşer diyor kimisi bu düşmez diyor . Yani hep bir çelişki var .

Eğer bu göz düşme durumu yok ise zaten gözükmeyen bir ameliyat olmak istiyorum .

Administrator

Ölçüm sonucum hocam . doktor ben reçete yazıyorum ama sen gözlük kullanma gözlerin alışmasın dedi .

Açıkçası hocam ben göz doktorlarını ve tıp konusunu asla anlayamıyorum . Özellikle göz konusunda . Bir doktor birşey söylerken başkası farklı birşey söyleyebiliyor . Ben KHO'ya girmek istiyorum bazıları düşer diyor kimisi bu düşmez diyor . Yani hep bir çelişki var .

Eğer bu göz düşme durumu yok ise zaten gözükmeyen bir ameliyat olmak istiyorum .

Bu başka bir mesele...

KHO giriş için gözlerim uygun mu değil mi diye araştırıyorsun değil mi?

ÖYLEYSE bir de renk körlüğü falan var mı yok mu emin ol

RENK KÖRLÜĞÜ TESTi

TEST Doğru cevaplar >> LİNK >>>
    http://www.medidora.com/board/showth...tab%FD-ehliyet

Junior Member

gözlerim bu durumda uygun değil hocam onu biliyorum ama gözüm düşer mi diye soruyorum .

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu