Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuçtan 11 ile 16 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: SSR GOZ HASTALIGI Tekrarlaması TEDAVISI Santral Seröz Koryoretinopati

Junior Member

Standart Cevap: SSR GOZ HASTALIGI Tekrarlaması TEDAVISI Santral Seröz Koryoretinopati

Hocam bir de buradan merhaba,arkadaşa doktoru güneş ışığından korunmasıni önermiş.hastalığın tetiklenmesinde
    D vitamini alımıyla ilgili bir durum var midir sizce? Hergün solgar D vitamini 1000 mcg alıyorum keseyim mi

Administrator

Standart Cevap: SSR GOZ HASTALIGI Tekrarlaması TEDAVISI Santral Seröz Koryoretinopati

Alinti mcenk Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam bir de buradan merhaba,arkadaşa doktoru güneş ışığından korunmasıni önermiş.hastalığın tetiklenmesinde
    D vitamini alımıyla ilgili bir durum var midir sizce? Hergün solgar D vitamini 1000 mcg alıyorum keseyim mi
    araştırdım...vitamin d tedavisiyle ilgili bir şey bulamadım

Junior Member

Hocam Merhaba

Ben 28 yaşında erkek ssr hastasıyım, 1 aydır şikayetim var 20 gündür diazomid 250 mg tablet ve nevanac göz damlası kullanmaktayım. ama şu ana kadar herhangi bir iyileşme olmadı. geçen gün tekrar doktoruma gittiğimde iyileşme olmadığını fotodinamik tedavisi olmalı söyledi.Çorumda yaşıyorum.Yakın il ankara ankarada hiç bir özel hastaneye bu tedavi yok.Sonuçlar elimde size yollasam yorumlayabilir misiniz? göz anjiyosu ve göz filmi fta Şimdiden teşekkür ederim.

Junior Member

Hocam Merhaba

Ben 28 yaşında erkek ssr hastasıyım, 1 aydır şikayetim var 20 gündür diazomid 250 mg tablet ve nevanac göz damlası kullanmaktayım. ama şu ana kadar herhangi bir iyileşme olmadı. geçen gün tekrar doktoruma gittiğimde iyileşme olmadığını fotodinamik tedavisi olmalı söyledi.Çorumda yaşıyorum.Yakın il ankara ankarada hiç bir özel hastaneye bu tedavi yok.Sonuçlar elimde size yollasam yorumlayabilir misiniz? göz anjiyosu ve göz filmi fta Şimdiden teşekkür ederim

Junior Member

Hocam merhaba,nasılsınız,yaşım44 öğretmenim,6-7 yıl kadar önce bilgisayarla fazla araştırma yapmamdan göz ağrılarım vardı,23 yıl önce ünivesite zamanında da bir gözümün cisimleri daha koyu renk gördüğümü farketmiştim, son bir iki sol gözümde ssr var,oct ile tespit edildi sonrasında KTÜ farabi tıp fakültesinde de ilave incelemeler yapıldı ve son olarak bana ffa anjiyo randevusu verildi bende riskli olduğunu okudum ilgili formda ve internette ve anjiyo yaptırmadım, son bir aydır çeşitli ölümler,şehitlerimiz vb sorunlarla stresten galiba sol gözümde ağrı simit şeklinde gölgeli görme ,dalgalı kaygan eğik görme şeklinde sıkıntım var ,arka sayfada ki görme testini E harfi 35mm olarak ölçtüm 7 ile çarpıp 2,5 m mesafeden 10. sıraya kadar okudum ama uykusuzluktandır sanırım sabah daha az görüyordum .Düşüncem şu ki anjiyo olsamda sonuç pek değişmeyecek diye düşündüm çünkü ilacı yok deiyor veya verilen ilaç veya uygulamalarla pek bir şey değişmediğini hep okuyorum o acıdan stresle baş ederek iyileşirim sanıyorum veya sandım,ilginizi bekler çok teşekkür ederim.Saygılarımla..

Administrator

Alinti sonerx Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba,nasılsınız,yaşım44 öğretmenim,6-7 yıl kadar önce bilgisayarla fazla araştırma yapmamdan göz ağrılarım vardı,23 yıl önce ünivesite zamanında da bir gözümün cisimleri daha koyu renk gördüğümü farketmiştim, son bir iki sol gözümde ssr var,oct ile tespit edildi sonrasında KTÜ farabi tıp fakültesinde de ilave incelemeler yapıldı ve son olarak bana ffa anjiyo randevusu verildi bende riskli olduğunu okudum ilgili formda ve internette ve anjiyo yaptırmadım, son bir aydır çeşitli ölümler,şehitlerimiz vb sorunlarla stresten galiba sol gözümde ağrı simit şeklinde gölgeli görme ,dalgalı kaygan eğik görme şeklinde sıkıntım var ,arka sayfada ki görme testini E harfi 35mm olarak ölçtüm 7 ile çarpıp 2,5 m mesafeden 10. sıraya kadar okudum ama uykusuzluktandır sanırım sabah daha az görüyordum .Düşüncem şu ki anjiyo olsamda sonuç pek değişmeyecek diye düşündüm çünkü ilacı yok deiyor veya verilen ilaç veya uygulamalarla pek bir şey değişmediğini hep okuyorum o acıdan stresle baş ederek iyileşirim sanıyorum veya sandım,ilginizi bekler çok teşekkür ederim.Saygılarımla..
    ödem varsa ve dağilmıyorsa >> fotodinamik tedavi düşünmek lazım

fotodinamik tedavi için bir retina uzmanıyla görüşeceğiz

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12