Toplam 14 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: ASTIGMAT DERECELERI :Astigmat gözlükle düzelir mi derecesi düşer mi?Astigmat gözlüğü?

Junior Member

Standart astigmat

hocam dün gözlüğümü taktım. testinizi yaptım. solda 20/20 gayet net görüyorum. Sağda hafif bulanıklık var. Küçük bir kızım var onu boyu kısalmış ve şişman görüyorum. Yazı hariç etrafı gözlüksüz daha iyi görüyormuşum gibi geliyor. Bunları yaşamam normal mi? hafif astigmatım varmış.
    -0,25 -0,75 aks160 derece, -0,25 -0,75 aks 30 derece.

Administrator Mücahit Erman Emre - ait Kullanici Resmi (Avatar)

Alinti anşe Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam dün gözlüğümü taktım. testinizi yaptım. solda 20/20 gayet net görüyorum. Sağda hafif bulanıklık var. Küçük bir kızım var onu boyu kısalmış ve şişman görüyorum. Yazı hariç etrafı gözlüksüz daha iyi görüyormuşum gibi geliyor. Bunları yaşamam normal mi? hafif astigmatım varmış.
    -0,25 -0,75 aks160 derece, -0,25 -0,75 aks 30 derece.
    Normal bir durum DEĞİL.
    GÖZLÜKSÜZ görme oranını bir yazar mıyız?
    OP. DR. MÜCAHİT ERMAN EMRE
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

Standart gözlüksüz

Hocam, 20-30 hafif bulanık 20-25, 20-20 bulanık. Buraları okumaya çalıştıkça iyice karışıyor.

Alinti anşe Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam, 20-30 hafif bulanık 20-25, 20-20 bulanık. Buraları okumaya çalıştıkça iyice karışıyor.
    Görme oranı çok kötü DEĞİL bir gariplik var diye düşünüyorum.
    Biraz daha ayrıntılı test yapalım.
    Hem sağ hem sol ayrı ayrı gözlükle hem gözlüksüz bir test yapar mısın?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

Merhaba Hocam
    Size dün msj yazmıştım, sayfaya da dün üye oldum. Bilmiyorum okudunuz mu msjımı Lazer operasyonuyla ilgiliydi. Bu arada başka bir sorum daha olacaktı. 11 yıldır yumuşak kontak lens kullanıyorum 4-5 ay ara vermek korneayı yenileyip kalınlaşmasına, kendisini toparlamasını sağlar mı?
    Saygılarla,

Alinti Ayşe_87 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba Hocam
    Size dün msj yazmıştım, sayfaya da dün üye oldum. Bilmiyorum okudunuz mu msjımı Lazer operasyonuyla ilgiliydi. Bu arada başka bir sorum daha olacaktı. 11 yıldır yumuşak kontak lens kullanıyorum 4-5 ay ara vermek korneayı yenileyip kalınlaşmasına, kendisini toparlamasını sağlar mı?
    Saygılarla,
    Lens kullanırken kornea kalınlığı ARTAR lens bıraktığında AZALIR normal haline döner.
    Neden ara vermek istiyorsun ameliyat için mi?
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

Standart astigmat

Merhabalar. Benim yaşım 20 ve yaklaşık 3-4 gündür gözlük takıyorum. Doktora gittim ve 0.25-0.50 olmak üzere astigmatım oldugunu söyledi ve gözlük verdi.Gözlüğü sürekli takmakdayım ve arada cıkartıp dinlendiriyorum.Gözlüksüz baktıgımla gözlüklü baktıgım yerler arasında çok ölümcül bir fark yok sadece biraz daha keskinleşme oluyor.Sormak istediğim şey bu astigmat gözlükle geriler mi sanırım silindirik camlarla tedavi oluyormuş ? Teşekkürler.

Junior Member

üniversite öğrencisiyim. hocam yaklaşık 1 yıl önce sağ 0.75 sol 0.50 astigmat var dedi doktor ve gözlük verdi bilgisayar başında ve derslerde tek kullanıyorum . bu derecelerin azalma ihtimali var mıdır ? gözlük takmak mı takmamak mı daha faydalıdır yoksa gözlük hiç bi şey değiştirmez mi sadece takınca daha iyi görmeye mi yarar? gözümün derecesi artar mı yaşım 21? gece uykusuz olunca yorgun olunca baya bi bulanık görüyorum dinç ve uykusuz halime göre yorgunluk ve uykusuzlukla ilgisi nedir? ilginiz için teşekkürler iyi çalışmalar hocam...

Alinti ademircan.91 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    üniversite öğrencisiyim. hocam yaklaşık 1 yıl önce sağ 0.75 sol 0.50 astigmat var dedi doktor ve gözlük verdi bilgisayar başında ve derslerde tek kullanıyorum . bu derecelerin azalma ihtimali var mıdır ? gözlük takmak mı takmamak mı daha faydalıdır yoksa gözlük hiç bi şey değiştirmez mi sadece takınca daha iyi görmeye mi yarar? gözümün derecesi artar mı yaşım 21? gece uykusuz olunca yorgun olunca baya bi bulanık görüyorum dinç ve uykusuz halime göre yorgunluk ve uykusuzlukla ilgisi nedir? ilginiz için teşekkürler iyi çalışmalar hocam...
    Astigmat genelde aynı kalır bazen artar nadiren azalır.
    Gözlük göz yapısını değiştirmez daha net görmemizi sağlar.
    Göz Hastalıkları Uzmanı

Junior Member

Exclamation astigmat

25.11.2011 Uzak-Daimi Sağ Beyaz Düz -1,0 -0,5 162
    25.11.2011 Uzak-Daimi Sol Beyaz Düz -0,75 -0,5 25
    29.03.2010 Uzak-Daimi Sağ Beyaz Düz -0,25 -0,5 165
    29.03.2010 Uzak-Daimi Sol Beyaz Düz -0,25 -0,5 10

bende astigmat mevcut olup yukardaki değerlerle gözlük kullandım ve halende kullanıyorum son iki hafta basımda cok kötu bır agrı gozlerımde kızarma kaşıntı ve sulanma var gözlüğü sanki ilk defa kullanıyor gibıyım bugün arkadaşımdan duyduğum kadarı ile (oda doktordan öğrenmiş) göz numarasında ilerleme yada düşme olduğu takdirde bas agrısı yaparmıs acaba hocam buna ne kadar ınanmalıyım doktora görunmelımıyım teşekkurler
    Konu ufuklimon tarafindan (24-04-2012 Saat 07:29 PM ) degistirilmistir.

Toplam 14 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu