Toplam 132 Sayfadan 131. Sayfa BirinciBirinci ... 3181121122123124125126127128129130131132 SonuncuSonuncu
Toplam 1311 sonuçtan 1,301 ile 1,310 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: ONLINE GÖZ TESTİ YAP/GÖRME TESTİ /göz derecesi/göz tembelliği testi bozukluğu tablosu

Junior Member

Hocam merhaba ilk sayfadaki göz testini yapıyorum e harfini ölçtüm 5,5 cm çıkıyor *7 =38,5 ben 40 cm uzaklıktan okuduğum zaman hepsini 2 gözümlede okuyabiliyorum ancak sol gözümde göz tembelliği vardı acaba benmi testi yanlış yaptım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Administrator

Alinti oğuzhan ozan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam merhaba ilk sayfadaki göz testini yapıyorum e harfini ölçtüm 5,5 cm çıkıyor *7 =38,5 ben 40 cm uzaklıktan okuduğum zaman hepsini 2 gözümlede okuyabiliyorum ancak sol gözümde göz tembelliği vardı acaba benmi testi yanlış yaptım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
    5,5 cm = 55 mm
    mesafe = 55*7 = 385 cm = 3,85 metre

Administrator

Alinti oğuzhan ozan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    senin sayende hesaplama yöntemini güncelledim >> şimdi daha iyi oldu

Junior Member

İyi günler. Virüs uyarısı nedeniyle uzun bir süre siteye giremedim. Google üzerinden tıklayınca Avast virüs uyarısı veriyor ve siteyi açmıyor. Adres satırına yazarak giriş yapabildim. Konuyu kapanmamış olarak bırakmak istemedim. Uzun bir süredir puslu görüşüm kaybolmuştu. Geçen hafta sonu tekrarlayınca bugün randevu alarak göz uzmanına gittim.
    Değişik cihazlarla ne olduğunu bilmediğim birkaç kontrol yaptı. Okuma testlerinde herhangi bir sıkıntı yok. Göz miyopi ve hipermetropi numaralarım değişmemiş, astigmat biraz artmış (reçetem gözlükçüde olduğu için dereceleri yazamıyorum). Şikayetlerime istinaden göz dibi ve göz siniri muayenelerini yaptığını söyledi. Sonuçta sağ (sorunlu olan) gözde 56, sol gözde 24 (mm cıva mı bilemiyorum) basınç olduğunu, her iki değerin de yüksek, özellikle sağ gözün fazla yüksek olduğunu, Glokom başlangıcında olduğumu ve sinir hasarsız olarak tam zamanında yakaladığımızı söyledi. Brimogut damla reçete edildi. Sabah - akşam bir damla olarak kullanacağım ve haftaya kontrola gideceğim. Durumu tekrar yazarım, ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Not. Nöroloji ve doppler konusunu açtım. Doktor, basıncın kontrol altına alınamaması ve tekrarı durumunda bu konuda yönlendireceğini söyledi.

Administrator

Alinti Buggy Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    İyi günler. Virüs uyarısı nedeniyle uzun bir süre siteye giremedim. Google üzerinden tıklayınca Avast virüs uyarısı veriyor ve siteyi açmıyor. Adres satırına yazarak giriş yapabildim. Konuyu kapanmamış olarak bırakmak istemedim. Uzun bir süredir puslu görüşüm kaybolmuştu. Geçen hafta sonu tekrarlayınca bugün randevu alarak göz uzmanına gittim.
    Değişik cihazlarla ne olduğunu bilmediğim birkaç kontrol yaptı. Okuma testlerinde herhangi bir sıkıntı yok. Göz miyopi ve hipermetropi numaralarım değişmemiş, astigmat biraz artmış (reçetem gözlükçüde olduğu için dereceleri yazamıyorum). Şikayetlerime istinaden göz dibi ve göz siniri muayenelerini yaptığını söyledi. Sonuçta sağ (sorunlu olan) gözde 56, sol gözde 24 (mm cıva mı bilemiyorum) basınç olduğunu, her iki değerin de yüksek, özellikle sağ gözün fazla yüksek olduğunu, Glokom başlangıcında olduğumu ve sinir hasarsız olarak tam zamanında yakaladığımızı söyledi. Brimogut damla reçete edildi. Sabah - akşam bir damla olarak kullanacağım ve haftaya kontrola gideceğim. Durumu tekrar yazarım, ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Not. Nöroloji ve doppler konusunu açtım. Doktor, basıncın kontrol altına alınamaması ve tekrarı durumunda bu konuda yönlendireceğini söyledi.
    GEÇMİŞ olsun damlalı sonucu bir görmemiz lazım

Junior Member

Alinti Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Kornea kalınlık ve Görüş alanı testi yaptırmalımıyım. Teşekkür ederim.

Junior Member

Alinti Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    İyi günler Erman Bey,
    10 günlük Brimogut kullanım sonrası tekrara göziçi basıncı ölçümüne gittim. Bir değişiklik yok. İlçe hastanesi olduğu için yeterli cihazlar yok, görme alanı ve kornea kalınlığı ölçümü yapılmadı. Detaylı bilgiler için 35 yıllık Göz doktoruma gittim. Air Puff yerine dokunma metodu ile ilaçlı ölçümde sol 24, sağ 41 mmHg çıktı. Göz siniri ve göz dibi muayeneleri yapıldı. Sinirde hasar başlangıcı yok, sinir başı normal. Görme keskinliği testleri normal, verilen gözlüklerle görme testleri normal. Her iki gözde de normal sayılacak ölçülerde yaştan dolayı katarakt başlangıcı var, glokom tanısı koyabilecek herhangi bir bulgu yok. Gelip giden kısa süreli puslu görme devam ediyor, özellikle endişeli ve stresli olduğumda. Sonuç olarak damlalar bitene kadar bu şekilde devam edeceğim, bittiğinde yapılacak genel kontrollardan sonra komşu ilçe veya il merkezinde pakimetri ve görüş alanı kontrolu için kapsamlı bir sağlık kuruluşuna gideceğim. Bu arada apseli dişimin sorunu da çözülecek. Göz doktorum rahat olduğu için ben de rahatladım. Sizin görüşünüz nedir, endişelenmelimiyim. Teşekkür ederim.

Junior Member

Muayene notunda yazan ' Vo ( 0,5
    0,6 ne demektir

Junior Member

Hocam merhaba testi yaptım hepsini okudum mesafeyi doğru ölçtüm E harfinin yüksekliği 5 cm idi 3.5 metreden okudum ve takılmadan okudum ancak bana 6-7 yıl önce doktor 0.50 miyop gözlük vermişti dinlendirmek için demişti o zamanlar bahar alerjisi vardı onun dışında 2 yıl önce askeri lise için mülakatlara gittiğimde gözden elenirim diye düşünmüştüm ancak hiç sorunsuz geçtim yine 1 yıl önce süerkli bilgisayara bakmaktan olduğunu düşündüğüm bir şey oldu yazılar filan hafiften üste kaymaya başladı yani gölgesi üste yansıyor gibiydi uzaktakı büyük tabelalar filan hepsi öyle oldu bu 2-3 hafta sürdü daha sonra düzeldi ama 4 ay önce yine 14-15 gün çok fazla odaklandım ve o süre içerisinde günde 15 16 saat sürekli bilgisayara baktım ve aynı şekilde yine benim çift görme olarak tabir ettiğim şey ortaya çıktı zaman zaman çok düzgün görebiliyorum ancak bu 2-3 haftada bir gün oluyor çok sinir bozucu bir şey biraz araştırdım göz yorgunluğu gibi bazı sonuçlara ulaştım henüz doktorada gitmedim ama dediğim gibi çok net okuyabiliyorum buradakileri ayrıca bu çift görme olayı neden olmuş olabilir? nasıl düzeltebilirim veya düzelirmi yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Junior Member

Hocam Göz tembelliğim var. Görme testinde sağ göz 20/200 sol gözüm 20/50 ye kadar okuyabiliyorum. Bu durumda heyetten kaç oran alırım.

Toplam 132 Sayfadan 131. Sayfa BirinciBirinci ... 3181121122123124125126127128129130131132 SonuncuSonuncu