Toplam 116 Sayfadan 116. Sayfa BirinciBirinci ... 1666106107108109110111112113114115116
Toplam 1153 sonuçtan 1,151 ile 1,153 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Askerlik göz bozukluğu muafiyet/çürük/a7f1/b7f2/tembelliği/kusur/muayene/numara/sınır rapor göz gözlük derecesi

Administrator

Alinti nortonburak Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Erman hocam mümkünse benim sorumu da cevaplar mısınız?
    göz derecelerim damlasız
    +6.25 -2.00 10 derece sağ
    +6.50 -2.50 170 derece sol

doktor bana tecil muayenesinde elverişlidir komanda olmaz raporu verdi. Ben şimdi tecil bozdum şubatta gidiyorum. Ancak kendi göz doktorum bir hata olması lazım senin numaraların damlalı bakılsa daha da artar itiraz et dedi.
    Hipermetroplarda farklı bir durum mu var anlamadım.
    Sizin fikriniz nedir ?
    Hipermetroplarda damlalı ölçüm daha YÜKSEK çıkabilir >> muaf İHTİMALİ doğabilir

itiraz süresini kaçırma >> bir ara damlalı ölçüm yaptır >> tekrar yaz bakıyım

Administrator

Alinti opethian Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhabalar hocam,
    gözlüğü yeni değiştirdim, gözlük numaralarım şu şekilde:

sağ göz -6.5 -1.25 180
    sol göz -6.75 -0.75 180

burada yazılanlardan muaf diye anladım ama emin olmak için sormak istedim. haziranda tecil bitiyor, muaf olacağımdan emin olursam şubeye gidip sevk isteyeceğim.

Teşekkürler
    bu derecelerle MUAF olursun >> yine de DAMLALI ölçüm sonucunu görmek lazım
    bir damlalı ölçüm yaptır bana haber ver

Junior Member

selamlar erman emre hocam dediğiniz gibi muaf oldum ,bende muaf olmamdaki süreci anlatayım dedim
    artık askeri hastane yok evinize en yakın eğitim araştırma hastanesine sevk ediliyorsunuz. 10 aralık 2016 da askerlik şubesine gittim yoklama kaçağı görünüyordum bunula ilgili bi dilekçe imzalattılar kimlik belgem diplomamla yoklama işlemime başladılar resim falan götürmedim onlar kendileri çekiyorlar, beni aile hekimime gönderdiler, aile hekimine önceden kendi doktorumdan aldığım epikrizi gösterince 3dk içinde sevki uygundur yazarak askerlik şubesine beni gönderdi, askerlik şubesi de en yakın eğitim araştırma hastanesine yönlendirdi
    hastaneye gittiğimde önce evrak kaydını yaptırdım, oradan beni ''kurul göz'' bölümüne sevk ettiler,fakat zaman öğleni geçtiktiği için ve cuma olduğu için işim pazartesi gününe kaldı, pazartesi sabah 8de hastanedeydim 9buçuğa kadar doktoru bekledim doktor geldiğinde ilk beni aldı şikayetimi sordu bende yüksek miyopi ve görme kaybım var dedim ve epikrizi gösterdim doktor epikrizi okudu ve beni hiç muayene etmeden kurula sevki uygundur yazdı , ulan ne oluyoruz bu iş bu kadar kolaymı dedim kendi kendime sonra aynı kattaki kurul yazan yere gittim yazıyı gösterdim, bana 13 ocak cuma gününe kurul randevusu verdi, askerlik , polislik başvuruları için raporu da burası verdiği için bu kadar geç tarihe veriyorlar randevuları
    Elimdeki randevu kağıdıyla, askerlik şubesine geri döndüm ve onlarda bana 13 ocak 2017 ye kadar geçerli geçici tecil kağıdı verdiler.
    13 ocak günü sabah 8 de kurula girmek için geldim (sakın geç kalmayın) muayeneler öğlen 12 de bitiyor,öğleden sonrada kurul toplanıyor,arkadaşların çoğu 1 günde yetiştiremediler kurul dedikleri, göz, kulak burun boğaz, ortopedi, iç hastalıkları, genel cerrahi, nöroloji ve psikoloji doktorlarından oluşuyor,ben gözümden rahatsızım sadece gözden muayene olurum diye düşünmeyin her doktora tek tek gözüküyorsunuz, sağlamda olsanız muayene ediyorlar,
    önce ortopedi servisinden başladım ve akciğer filmi çektirdim ,kulak burun boğaza girdiğimde muayene olurken doktor, kulağımın aspirasyon yapılmasını istedi ve acil kulak bölümüne sevk etti orda da çok sıra beklemeden işimi halledip geldim kulaklarımda problem yaşayıp yaşamadığımı sordu sonra kulağımla ilgili hasarı rapora yazdı.
    gelelim GÖZ BÖLÜMÜNE göz doktoruna ilk muayene olduğum odaya geldim fakat bu sefer farklı bi doktor vardı, ona da epikrizi gösterdim, önce makinada ölçüm yaptı devlet hastanesinden aldığım epikriz raporumda sol göz 3.5 sağ göz 12 çıkmıştı, burada sol göz 4 sağ göz 12.5 çıktı, normal görme testlerini de yaptı damlalı muayene yapmadı ve sonucu rapora yazdı,
    genel cerrah bölümündeki doktor biraz sertti askere benziyordu (sonradan asker olduğunu öğrendim) kurul başkanı da kendisiydi, öğlen 12:00'a kadar muayeneleri tamamladım ve öğleden sonra kurula girdim, kurulda tek yaptıkları yüzüme bakıp adımı sormak oldu, hiçbir şekilde sonuçları bana söylemediler gittiğimde cuma günüydü, pazartesi 16:30 da gelmemi söylediler.
    pazartesi 16:30 da raporumu aldım b7f04 uyar askerliğe elverişli değildir yazıyordu, o gün geç olduğu için askerlik şubesine gitmedim ve ertesi gün sabahtan askerlik şubesine giderek raporu verdim askerlikle ilişiğim kalmadı.

Toplam 116 Sayfadan 116. Sayfa BirinciBirinci ... 1666106107108109110111112113114115116