Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 59 sonuçtan 11 ile 20 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Pomem göz kusuru.Pomem göz şartları göz derecesi:miyop astigmat sorun olur mu?

Administrator

Alinti yerli_picasso Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam ankara atatürk bi şey demedi ama benimle beraber gelenlerden ikisi elendiğini söylediler bize bi şey demediler... onlarda birisi 6 derece miyop diğeri göz tembelliği varmış 0.1 görme oranı varmış...

bu değerlerle sorun olmazsa iyi hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun...
    +1,0 sorun çıkarmaz.

Administrator

Alinti zapturenn Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam goz derecem sag tam goruyor

sol goz ıse hıpermetrop astıgmat var

sph +0.75 cyl +152 ben bu gozle pomem ogrencısı olurmuyum goz doktorum tam sınırdasın demıstı ama ben bı kerede sıze sormak ıstedım sımdıden tesekkurler
    Sınırda olduğun doğru ancak sadece 0,25 derece fazla olduğu için inşallah sorun olmaz diye bekliyorum.

Junior Member

hocam benim tek gözüm de sorun var.sorunlu gözle 3 metreden 20/30 okuyabiliyorum pomem için rapor alıcam özür oranım kaçtır.pomemde %30 kadar müsade var.acaba sorun teşkil edermi yardımcı olursanız sevinirim..

Junior Member

Alinti ysnsln Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam benim tek gözüm de sorun var.sorunlu gözle 3 metreden 20/30 okuyabiliyorum pomem için rapor alıcam özür oranım kaçtır.pomemde %30 kadar müsade var.acaba sorun teşkil edermi yardımcı olursanız sevinirim..
    hocam zorlayınca 20/25 de okuyabiliyorum tahmini özür oranım kaçtır.lazeer olmadan öncede doktora muayene olmustum sunu yazmıstı sph:-1.50 cyl:3.75(göz tembelligini bu verilerden anlıyabilirsiniz diye yazdım hocam) buda yazdıgı gözlüktü ama ben lazer oldum şimdi sadece 3 metreden bakınca 20/25 okuyabiliyorum özür derecem kactır tahmini hocam.lazaerden sonra baya rahatım ama özür oranım kactır tahmini hocam benm için çok önemli
    Konu ysnsln tarafindan (19-08-2011 Saat 02:35 AM ) degistirilmistir.

Administrator

hocam zorlayınca 20/25 de okuyabiliyorum tahmini özür oranım kaçtır.lazeer olmadan öncede doktora muayene olmustum sunu yazmıstı sph:-1.50 cyl:3.75(göz tembelligini bu verilerden anlıyabilirsiniz diye yazdım hocam) buda yazdıgı gözlüktü ama ben lazer oldum şimdi sadece 3 metreden bakınca 20/25 okuyabiliyorum özür derecem kactır tahmini hocam.lazaerden sonra baya rahatım ama özür oranım kactır tahmini hocam benm için çok önemli
    20/25 yaklaşık %20-25 özür yapar 20/30 ise %30-35 arası olabilir.
    Görme 20/30u geçiyorsa durum iyi demektir.

Junior Member

Alinti Op. Dr. M. Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    20/25 yaklaşık %20-25 özür yapar 20/30 ise %30-35 arası olabilir.
    Görme 20/30u geçiyorsa durum iyi demektir.
    hocam sizin verdiginiz göz testini gözü saglam(gözlüklü) 2 kişide uyguladım 2.5 metreden bakınca tam okuyabiliyorlar.3 metreden bakınca en küçük yazıyı okuyamıyorlar.test mesafesi sanırım 2.5 metre.kendimi test edince 2.5 metreden göz tembelligi olan gözümle 20/20 yi okudum gözümdeki özür sanırım %20 lerde diil mi hocam.

Junior Member

hocam sizin verdiginiz göz testini gözü saglam(gözlüklü) 2 kişide uyguladım 2.5 metreden bakınca tam okuyabiliyorlar.3 metreden bakınca en küçük yazıyı okuyamıyorlar.test mesafesi sanırım 2.5 metre.kendimi test edince 2.5 metreden göz tembelligi olan gözümle 20/20 yi okudum gözümdeki özür sanırım %20 lerde diil mi hocam.
    hocam rapor alıcagım hastahaneye gittim muayene oldum %30 cıktı çok şükür sınırdada olsa kurtarıyorum

Junior Member

hocam raporu almama 20 gün var gözümü kapatma yöntemiyle çalıstırsam etki eder mi günlük 3 4 saat çalıstırsam faydası olur mu %30 kurtarıyor ama genede kapatma yapsam fayda eder mi.birde hocam nörovizyon uygulaması sadece programla evde kendin yapıyorsun sırf program dünya para o programı baska bir yerden bulsak işe yara diil mi hocam
    Konu ysnsln tarafindan (19-08-2011 Saat 05:12 PM ) degistirilmistir.

Administrator

hocam raporu almama 20 gün var gözümü kapatma yöntemiyle çalıstırsam etki eder mi günlük 3 4 saat çalıstırsam faydası olur mu %30 kurtarıyor ama genede kapatma yapsam fayda eder mi.birde hocam nörovizyon uygulaması sadece programla evde kendin yapıyorsun sırf program dünya para o programı baska bir yerden bulsak işe yara diil mi hocam
    20 günde yapacağımız en iyi şey KAPAMA TEDAVİSİ diye düşünüyorum.
    En az 6 saat kapama yapalım mı?

Junior Member

Alinti Op. Dr. M. Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    20 günde yapacağımız en iyi şey KAPAMA TEDAVİSİ diye düşünüyorum.
    En az 6 saat kapama yapalım mı?
    tmm hocam zaten dünden basladım günlük 6 saat kapama yapıcam 20 gün boyunca hayırlısı bakalım

Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu