Toplam 24 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: PAEM POMEM göz şartlar sınırı/göz derecesi/Testi/Şartları/Muayenesi/Yönetmeli/Numara

Junior Member

Standart PAEM POMEM göz şartlar sınırı/göz derecesi/Testi/Şartları/Muayenesi/Yönetmeli/Numara

Merhaba hocam,

Öncelikle sitenizdeki yazıların hemen hemen yarısını okumuşumdur.Güncelleme sıklığı ve verdiğiniz bilgiler gerçekten takdire şayan.

Benim sorum şu;Pomem sağlık şartnamesinde hipermetrop için 1 ,miyop için 2 numara kabul edildiği söyleniyor(Bu şartnameyi göremesemde).
    Ben bunu bulabildim
    ( http://rega.basbakanlik.gov.tr/main....20101027-5.htm )

Benim göz numaralarım ise herbiri 2 numara miyop.Ama gözümün birinde 0,25 astigmatda varmış(4 ay önce muayene olmuştum)
    Sizce şartnameyi taşıyor muyum?
    Taşıyor isem muayene gününe kadar göz numaramın ilerlememesi için alabileceğim gıda,ilaç,uyarı(bilgisayara ve tv ye fazla bakma) .vb tavsiyeniz olabilir mi?

İlginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Administrator

Alinti erdincorhan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba hocam,

Öncelikle sitenizdeki yazıların hemen hemen yarısını okumuşumdur.Güncelleme sıklığı ve verdiğiniz bilgiler gerçekten takdire şayan.

Benim sorum şu;Pomem sağlık şartnamesinde hipermetrop için 1 ,miyop için 2 numara kabul edildiği söyleniyor(Bu şartnameyi göremesemde).
    Ben bunu bulabildim
    ( http://rega.basbakanlik.gov.tr/main....20101027-5.htm )

Benim göz numaralarım ise herbiri 2 numara miyop.Ama gözümün birinde 0,25 astigmatda varmış(4 ay önce muayene olmuştum)
    Sizce şartnameyi taşıyor muyum?
    Taşıyor isem muayene gününe kadar göz numaramın ilerlememesi için alabileceğim gıda,ilaç,uyarı(bilgisayara ve tv ye fazla bakma) .vb tavsiyeniz olabilir mi?

İlginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda ve hipermetroplarda 1 derece sorun olmaz

Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ile polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne (POMEM) miyoplarda 2 derece ve hipermetroplarda 1 dereceyi sorun olmaz

Gözlerin 2 derece miyop 0,25 astigmat >>> 0,25 tolere edilebilir >> % 99 sorun olmaz

----------------------------------------------------------------------------------
    GÖZ BOZUKLUĞU testi..gözlerim bozuk mu?

http://www.medidora.com/board/showth...yo-pomem-miyop

RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ İÇİN
    http://www.medidora.com/board/forumd...olabilir-miyim

Astigmat Göz Testi : Göz bozukluğum olabilir mi ??
    http://www.medidora.com/board/forumd...um-olabilir-mi

Junior Member

Alinti Op. Dr. M. Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda ve hipermetroplarda 1 dereceyi geçemez.Yani PMYO için miyoplarda sınır 1 derece.

Peki 10-15 günde içerisinde miyop sorununu en kötü ihtimalle şartnameye uygun hale getirecek bir operasyon mümkünmü(muayenede farkedilecek ölçüde iz bırakmayan),eğer mümkünse hangisi olabilir.

Teşekkürler.

Administrator

Peki 10-15 günde içerisinde miyop sorununu en kötü ihtimalle şartnameye uygun hale getirecek bir operasyon mümkünmü(muayenede farkedilecek ölçüde iz bırakmayan),eğer mümkünse hangisi olabilir.

Teşekkürler.
    Bazı lazer operasyonları gözde pek fazla iz bırakmaz.Lasek PRK VE epilasik yöntemlerinde pek iz kalmaz.

Bunlar yapılabilir mi?Sana uygun olur mu?Kesin sonuç için göz haritası gerekir.

Bulunduğun yerde bir genel incelemeni yaptırdığında daha net bir cevap elde edilecektir.

Junior Member

Doktor Bey merhaba,
    Pomem için sağlık raporu alacağım yaklaşık 6 ay sonra. Göz derecelerim 1 sene önce birer hafta arayla yaptırdığım 2 ayrı muayenede şu şekilde çıkmıştı.

İlk muayene:
    .............SPH.......CYL.......AX
    RIGHT -0.50 -1.00 178
    LEFT -0.50 -1.25 4
    62mm

2. muayene:
    RIGHT +0.25 -0.75 170
    LEFT +0.25 -1.00 3
    61mm
    Sitedeki göz testinide yaptım. 3,5 metre uzaklıktan okumaya çalıştığımda 20/20ye kadar olanları rahat okudum. 20/20 olan harfleri sağ gözle okudum, sol gözlede zorlansamda okudum. Sağ gözle 20/15lik harflerden de bazılarını okuyabildim.
    Bu göz derecelerim Pomem'e girişte sorun olur mu? Bu testteki harfleri okuyabildim ama yukarıda verdiğim bir yıl önceki derecelerden daha ileri gitmiş olabilir mi?
    Bir de şunu öğrenmek istiyorum, örneğin testlerde derecelerde sol göz miyop ve astigmat toplamı -1,75 mi oluyor. Bu durumda sınırda oluyorum hatta belki 6 ay sonra geçer bu dereceyi

Administrator

Alinti pomem16 Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Doktor Bey merhaba,
    Pomem için sağlık raporu alacağım yaklaşık 6 ay sonra. Göz derecelerim 1 sene önce birer hafta arayla yaptırdığım 2 ayrı muayenede şu şekilde çıkmıştı.

İlk muayene:
    RIGHT -0.50 -1.00 178
    LEFT -0.50 -1.25 4
    62mm

2. muayene:
    RIGHT +0.25 -0.75 170
    LEFT +0.25 -1.00 3
    61mm
    Sitedeki göz testinide yaptım. 3,5 metre uzaklıktan okumaya çalıştığımda 20/20ye kadar olanları rahat okudum. 20/20 olan harfleri sağ gözle okudum, sol gözlede zorlansamda okudum. Sağ gözle 20/15lik harflerden de bazılarını okuyabildim.
    Bu göz derecelerim Pomem'e girişte sorun olur mu? Bu testteki harfleri okuyabildim ama yukarıda verdiğim bir yıl önceki derecelerden daha ileri gitmiş olabilir mi?
    Bir de şunu öğrenmek istiyorum, örneğin testlerde derecelerde sol göz miyop ve astigmat toplamı -1,75 mi oluyor. Bu durumda sınırda oluyorum hatta belki 6 ay sonra geçer bu dereceyi
    Muayene sonucuna göre SORUN OLMAYACAKTIR.Tekrar haberleşelim.
    POMEM miyop sınırı 2 derece

Junior Member

Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ile polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alınacak öğrencilerde miyoplarda 2 derece ve hipermetroplarda 1 dreceyi geçemez.

Hocam POMEM giriş olarak yukarıdaki şartnameye göre aliyorlarmış.Bunun anlamı her göz için 2 numara miyop mudur ?

Birde benim göz numaralarım tam sınırda,acaba muayene gününe kadar gözlük kullanmasam numara ilerlemesini engellemede bir katkısı olur mu(kusura bakmayın bu çaresizlikle kocakarı yöntemlerini soruyorum sizlere).

Yada muayene günü düşük numara çıkması için yapılabilecek bir yöntem mevcut mudur.

İlginiz için teşekkür ederim.

Administrator

Hocam POMEM giriş olarak yukarıdaki şartnameye göre aliyorlarmış.Bunun anlamı her göz için 2 numara miyop mudur ?

Birde benim göz numaralarım tam sınırda,acaba muayene gününe kadar gözlük kullanmasam numara ilerlemesini engellemede bir katkısı olur mu(kusura bakmayın bu çaresizlikle kocakarı yöntemlerini soruyorum sizlere).

Yada muayene günü düşük numara çıkması için yapılabilecek bir yöntem mevcut mudur.

İlginiz için teşekkür ederim.
    Evet haklısın POMEM miyop sınırı 2 derece.
    Gözlük kullanmazsan derece artabilir en iyisi gözlüğe devam...
    Göz dereceni bugün yarın kesin bir ölçtürmelisin en garantilisi bu.

Junior Member

BİLDİĞİM kadarıyla POMEM şöyle:Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda ve hipermetroplarda 1 dereceyi geçemez.Yani POMEM için miyoplarda sınır 1 derece.
    Erman bey ankara pomem eğitim şubeyi aradım ben bugün herbir göz için -2 numara miyop diyor.
    Yani POMEM sağlık şartnamesi PMYO şartnamesine girmiyor.
    Güvenlik bilimleri ile başlayan şartnameye giriyor.

Administrator

Erman bey ankara pomem eğitim şubeyi aradım ben bugün herbir göz için -2 numara miyop diyor.
    Yani POMEM sağlık şartnamesi PMYO şartnamesine girmiyor.
    Güvenlik bilimleri ile başlayan şartnameye giriyor.
    Bu durumda senin endişelenmene gerek yok ancak tam sınırdasın.
    SON muayenen ne zaman yapıldı?

Toplam 24 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu