Toplam 12 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 115 sonuçtan 21 ile 30 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: POLİS Pmyo göz şartları / PMYO göz sorunu / PMYO Göz derecesi / Pmyo göz çizdirme/

Administrator

Alinti xbursankarax Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    merhaba emre hocam ben doktora gittim doktor sag gözüme 0.50 sol gözüme 1 derece dedi.Fakat baska doktor da ikisinede 1 derece dedi.Pmyo da göz kontrol edilirken deneme camları takıyorlar mı ? Deneme camı takılırken okuyorum ama hiçbişey takmazlarken okuyamıyorum.Sizce deneme camlarıyla mı ölçerler yoksa hiçbişey takmadan mı ölçerler.Birde 2-3 günde bir göz doktoruna gitsem yazıları okumak icin zaten harflerin uzaktan gorunusu aynı haflere alısırmıyım antreman gibi bi faydası olur mu ? ve sadece harf mı okuturlar rakam da okuturlar mı teşekkürler
    Göz taraması deneme camları veya kendi gözlüğünle yapılacak.
    Gözlükle süper okuyorsun pmyo için 1 derece sorun olmuyor endişelenecek bir durum YOK.

GÖZLÜĞÜ alalım,gözlükle kontrole gidelim.

Junior Member

Alinti Op. Dr. M. Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Göz taraması deneme camları veya kendi gözlüğünle yapılacak.Gözlüke süper okuyorsun pmyo için 1 derece sorun olmuyor endişelenecek bir durum YOK.

GÖZLÜĞÜ alalım,gözlükle kontrole gidelim.
    hocam numune hastanesındekı doktor sol gozume 1 sag gozume 0.5 derece dedi.fakat numune hastanesıne gıtmeden once baska bı hastanede doktor ıkısınede bır derece demsıtı bende ona gore gozluk almısıtmç. gozlukte ıkı camıda 1 dereceye ayarlı galiba gozlukle cok net okuyorum.doktora gozlukle okumak ıstıyorum desem kesın okutur mu sorun cıkarır mı acaba.
    Konu xbursankarax tarafindan (29-07-2011 Saat 06:46 PM ) degistirilmistir.

Junior Member

Hocam iyi günler dilerim.Bende arkadaşlarım gibi Pmyo kazandım.Ben 2 yıl once göz dereceme baktıgımda 0.25 0.50 gibi değerler cıkmıştı 1 yoktu.7 ay önce makine bi derecemi 1.25 ölçtü göz ölçülürken gözümü sağa sola doğru hareket ettirmiştim.Acaba bu hareketten dolayımı derece yüksek cıktı ? Hastanede göz derecesi ölçülürken nasıl bir yol izlemeliyizki derecemiz düşük çıksın (: biraz saçma oldu ama heyecanlıyız kusura bakmayın

Junior Member

Hocam cevaplarınızı bekliyorum (: Cok heyecanlıyız bu konuda

Administrator

Alinti xbursankarax Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam numune hastanesındekı doktor sol gozume 1 sag gozume 0.5 derece dedi.fakat numune hastanesıne gıtmeden once baska bı hastanede doktor ıkısınede bır derece demsıtı bende ona gore gozluk almısıtmç. gozlukte ıkı camıda 1 dereceye ayarlı galiba gozlukle cok net okuyorum.doktora gozlukle okumak ıstıyorum desem kesın okutur mu sorun cıkarır mı acaba.
    Gözlüğümüzü yanımıza alalım çok fazla lafa söze girmeyelim.
    Senin durumunun pmyo için uygun olduğunu düşünüyorum,sorun çıkmayacak diye tahmin ediyorum.

Administrator

Alinti M3eX Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam iyi günler dilerim.Bende arkadaşlarım gibi Pmyo kazandım.Ben 2 yıl once göz dereceme baktıgımda 0.25 0.50 gibi değerler cıkmıştı 1 yoktu.7 ay önce makine bi derecemi 1.25 ölçtü göz ölçülürken gözümü sağa sola doğru hareket ettirmiştim.Acaba bu hareketten dolayımı derece yüksek cıktı ? Hastanede göz derecesi ölçülürken nasıl bir yol izlemeliyizki derecemiz düşük çıksın (: biraz saçma oldu ama heyecanlıyız kusura bakmayın
    Makina ölçümü yüksek çıkabilir endişe etme.
    Gözlüğün var değil mi?Dereceler ne kadar?

Junior Member

Makina ölçümü yüksek çıkabilir endişe etme.
    Gözlüğün var değil mi?Dereceler ne kadar?
    Hocam gözlük kullanmıyorum.İhtiyac duymuyorum birde görme testini yaptım.Mesafe ölçümünden bilgisayarım laptop oldugu için mesafe 1 metre 40 cm cıktı okadar mesafeden 20/15 i okudum..

Administrator

Alinti M3eX Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam gözlük kullanmıyorum.İhtiyac duymuyorum birde görme testini yaptım.Mesafe ölçümünden bilgisayarım laptop oldugu için mesafe 1 metre 40 cm cıktı okadar mesafeden 20/15 i okudum..
    Burdaki test normal test yerine geçmez ancak sen 20/15e kadar okuyorsan gözlerinde bozukluk olduğunu zannetmem yine de 2,5-3 metreden de bir deneyelim mi?

Junior Member

2.5 3 metreden 20 25 e kadar hocam... 20 20 nin bi kısmı

Junior Member

Burdaki test normal test yerine geçmez ancak sen 20/15e kadar okuyorsan gözlerinde bozukluk olduğunu zannetmem yine de 2,5-3 metreden de bir deneyelim mi?
    Hocam Ben testi yanlış uygulamışım..
    Görme testimiz beyaz ekranda cıktııgnda büyültmeden yapmıştım.
    Büyültüp yaptım 20/20 yi rahatça okuyorum 20/15 ide az cok secebiliyorum..

Toplam 12 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 123456789101112 SonuncuSonuncu