Toplam 29 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 290 sonuçtan 1 ile 10 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: PMYO Göz Sorunu/Pmyo göz derecesi/PMYO göz şartları/PMYO Göz lazer /PMYO miyop testi

Junior Member

Standart PMYO Göz Sorunu/Pmyo göz derecesi/PMYO göz şartları/PMYO Göz lazer /PMYO miyop testi

Saygılar Hocam...Ben polis okuluna gitmek istiyorum ama sağ gözümde CYL=-0.50 AXE=180 sol gözümde SPH=-0.75 CYL=-0.25 AXE=180 gibi değerler çıktı.Giriş şartları şöyle..
    Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik)-1 Diyopri ve hipermetroplarda + 1 Diyopriyi geçemez. Mixk astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girişe engel teşkil eder.SORUN OLURMU HOCAM?

Administrator

Alinti oguuzzz Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Saygılar Hocam...Ben polis okuluna gitmek istiyorum ama sağ gözümde CYL=-0.50 AXE=180 sol gözümde SPH=-0.75 CYL=-0.25 AXE=180 gibi değerler çıktı.Giriş şartları şöyle..
    Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik)-1 Diyopri ve hipermetroplarda + 1 Diyopriyi geçemez. Mixk astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girişe engel teşkil eder.SORUN OLURMU HOCAM?
    GÖZ DERECELERİNDE sorun olmayacaktır kafana takma ancak bu görme seviyesine de bağlı.http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızda GÖRME DERECENİ ölçüp bana yazar mısın?

Junior Member

Hocam sağ gözümle okuyabiliyorum 20/20 ye kadar ama sol gözümle 20/25 okuyabiliyorum zorlanarak ...Sorun olurmu sizce PMYO göz taramasında?

Administrator

Alinti oguuzzz Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam sağ gözümle okuyabiliyorum 20/20 ye kadar ama sol gözümle 20/25 okuyabiliyorum zorlanarak ...Sorun olurmu sizce PMYO göz taramasında?
    Görme derecen oldukça iyi gözlük numarası da yüksek değil bunlara bakınca sorun olmayacağını düşünüyorum.Taramadan sonra haberleşiriz.

Junior Member

Verdiğiniz bilgiler için çok saolun hocam ...

Junior Member
    Nereden
    antalya

hocam diğer sayfada bana lk lensleri önermistiniz cok tesekkür ederim. öğrenmek istediğim gece taktığım zaman gündüz doktor muayenesinde anlaşılıyor mu yani rapor alırken elenme nedeni olur mu, ayrıca bu lens makinede ölçülen dereceyi azaltıyor mu yoksa sadece görme mi mi netleştiriyor. Değerli hocam , sağlık raporu sırasında doktorun göz önünde bulunduracağı şartı da buraya kopyalıyorum:

(Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Fakülte ve Yüksek Okul lisans programı ile polis meslek eğitim merkezi müdürlüğüne alınacak öğrencilerde refraksiyon kusuru her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) -2 ,Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre iĢlem yapılır. Düzeltmeden önce ve/veya sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. Refraktif cerrahi ile yapılan her türlü düzeltme girise engel teskil eder.

hocam lütfen cvp bekliyorum..

Junior Member
    Nereden
    antalya

hocam acaba antalyada uyku lensi tedavisi olabileceğim hastane varmı yada siz uyguluyormusunuz muğlada. yardımcı olursanız cok memnun olucam hocam tesekkürler..zamanım kalmadığı için acele etmem lazım

Administrator

Alinti teomanonder Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    hocam acaba antalyada uyku lensi tedavisi olabileceğim hastane varmı yada siz uyguluyormusunuz muğlada. yardımcı olursanız cok memnun olucam hocam tesekkürler..zamanım kalmadığı için acele etmem lazım
    Şahsen bildiğim bir yer yok.Sağa sola bir bakalım bulunca haberleşiriz.

Junior Member
    Nereden
    antalya

sağolun hocam haberlerinizi bekliyorum kolay gelsin..

Toplam 29 Sayfadan 1. Sayfa 1234567891011 ... SonuncuSonuncu