Toplam 33 Sayfadan 33. Sayfa BirinciBirinci ... 2324252627282930313233
Toplam 326 sonuçtan 321 ile 326 arasindakiler gösteriliyor.

Konu: Gözün önünde uçuşma Gözde siyah nokta sinek uçuşması sineklenme,kara leke,nokta,benek

Junior Member

Hocam gecmiş sayfalardada bahsetilmiş olan gece veya karanlık bir ortamda tv cep telefonu veya gece yanan bir lambaya baktıgımda, (sadece gözü kırpma esnasında) göze doğru uzayan yatay ışık uzamaları farkettim. Bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba ve çözümü nedir?Görmezden gelinebilecek bir sorun değil maalesef ve cok can sıkıcı.Daha 1 ay önce göz doktoruma gittim ve muayen oldum ve bir probleme rastlanmadı..

Junior Member

Aynisi bende de var.los ışıkta kirpma sirasinda kararti uzayip cekiliyor.bir de karanlikta kivilcimlar gieuyorum.sonra geciyor.nasil kurtulacaz acaba bu ucusmalardan.cok üzülüyorum.

Administrator

Alinti Mnytz Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Hocam gecmiş sayfalardada bahsetilmiş olan gece veya karanlık bir ortamda tv cep telefonu veya gece yanan bir lambaya baktıgımda, (sadece gözü kırpma esnasında) göze doğru uzayan yatay ışık uzamaları farkettim. Bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba ve çözümü nedir?Görmezden gelinebilecek bir sorun değil maalesef ve cok can sıkıcı.Daha 1 ay önce göz doktoruma gittim ve muayen oldum ve bir probleme rastlanmadı..

büyük ihtimalle tehlikeli bir durum değil
    göz sinirlerinden gelen gecici bir durum gibi
    yine de emin olmak için damlalı muayene lazım

Junior Member

Hocam iyi günler 2 derece miyop var bende.Bende de bu uçuşmalar var arada farkediyodum ama üzün süre lens takınca unutmuşum. Yine gözlük takmaya geçince fark etmeye başladım ve takıntı haline geldi. 1 hafta önce retina uzmanına gittim ilaçla göz bebeğimi büyüterek baktı sıkıntı olmadığını kafama takmamam gerektiğini her yıl düzenli retina muayenesi yaptırmamı söyledi. Ayrıntılı göz muayenesi de yaptılar. Korneamın çok temiz olduğunu söyledi. Çok nadir ayda 1 belki bilgisayar a yada telefona uzun süre bakınca bi ışık görüyorum başka tarafa bakınca yuvarlak yeşil gibi sarı gibi 5-10 saniye sonra geçiyor. Migrenden de olur diyolar ama migren yok bende bildiğim kadarıyla. Ciddi bişey midir?

Junior Member

Alinti BurakSahin Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    Merhaba hocam, muayene oldum. Üveit yok siyah noktalar için OCT çekildi retinada bazı noktalarda incelmeler olmuş ve makulada kalınlaşma varmış ayrılma yokmuş. Doktor siyah noktaların nedeninin bu olduğunu söyledi. Retina incelmesi için lazer gerekli olup olmadığını sorduğumda astigmatlar da genelde görüldüğünü söyledi ve şuan bir müdahale etmenin elzem olmadığını ve takip etmemi söyledi.

Benim aklım da bir kaç soru var. Muayene olduğum doktora sormayı unutmuştum. Eğer bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Makula kalınlaşma nedeni Retina toplar damarı tıkanıklığı mı? Eğer öyleyse tedavi edilebilir mi? ve OCT'de bu tıkanıklık görünür mü? Bir de bu makula kalınlaşması ileride ameliyat gerektirir mi? Makula incelmesi mi yoksa kalınlaşması mı daha riskli. Son sorum retina incelmesi denildiği gibi çoğu astigmatı olan hastada görülen çok korkulmaması gereken bir durum mu?

- Gözlük Numaraları
    >Gözlük

- OCT raporları
    > OD
    > OS

Hocam sizde thickness değerlerini yorumlayabilirseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    Sol gözümdede siyah noktalar başladı ve dün yeni OCT çektirdim retinada birşey olmadığını söyledi doktor fakat 1.5 2 sene önce ki OCT raporları yukarda ve yeni olanlar bunlar. Sol gözde incelme olmuş gibi duruyor vitreus ayrılırken retinaya zarar verdiği için mi? yoksa göz küre şekli değiştiği için mi? bu incelme veya normal retina değişimi mi? merak ettim ve sorun yaratacak değerler mi?

OD
    https://drive.google.com/file/d/0B4P...ew?usp=sharing
    OS
    https://drive.google.com/file/d/0B4P...ew?usp=sharing

Şimdiden teşekkürler hocam

Junior Member

Alinti Erman Emre Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
    tek muayenede bütün soruların cevabını bulacaksın
    Hocam ayrıca bir ricam olacak. Bir yukardaki mesaj'da gönderdiğim raporları rica etsem siz yorumlayabilirmisiniz özellikle sol gözde ki bu değişi mi.

Teşekkürler.

Toplam 33 Sayfadan 33. Sayfa BirinciBirinci ... 2324252627282930313233