PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Vitreus dejenerasyonu (Göz içi Sıvısının Bozulması):sinek uçuşmaları,siyah leke

fariamurad@gmail.com
15-11-2012, 06:43 PM
Buradaki bir çok kişi gözünde sinek uçuşmaları ve siyah leke veya nokta yada örümcek uçuşmaları,şekilleri ne olursa olsun gördüklerini ve tedavi için bir çare aramakta ve ben dahil çare aramakta olduğumuzu görmekteyim.Eğer bu göz içi sıvısı belli bir şeyden etkilenip bozuluyorsa bilimsel anlamda bunun nedeni bulunup tedavisinin de geliştirilmesi gerekmekte olduğuna inanıyorum.Eğer rahatsızlığı veren genetik bir yapı varsa bu incelenmeli ve bu risk faktörü ortaya çıkarılarak önceden tebdirler alınmalıdır.Bu hastalık belli bir yaş,kalıtımsal,geçirilen enfeksiyon veya ateşli hastalıklar ve diğer dış çevre faktörlere bağlılığı ve bu hastalığı tetikleyip tetiklemediği araştırılmalıdır.Sonuçta toplumumuzdaki hemen hemen her kişide oluşabilecek ve olan bir problem önceden önlenmiş bir bakıma koruyucu önlem oluşturulmuş olacaktır.

nurhak
20-01-2013, 11:11 PM
benim bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.9 yaşından beri miyop um.şuan 30 yaşındayım ve son 8 yıldır gözüm 8 derece olarak kaldı şükür.en son yaptırdığım retina muayenemde her iki gözde periferik retina dejenerasyonu ve sağ gözde vitröz kondansasyon denildi.şu an bi sıkıntı yok ama yakın takip gerekir dediler.valla baya bi korktum acaba ilerde sıkıntıya yol açar mı???