PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Gözlerde sulanma bulanıklık puslu görme gözlerimi kısma.

ccc123
03-11-2012, 06:59 PM
Herkese merhabalar Sevgili Arkadaşlar Sayın Doktorlarımız

Ben 16 yaşında Bir Bilişim bölümü öğrencisiyim Günümün tamamını okulda ve evde bilgisayar başında geçiriyorum günün tamamı bilgisayar ile ilgileniyorum
problemim ise şu şekilde

Bilgisayar ekranına baktığım zaman gözlerde sulanma ve bulanıklık yaşıyorum ve gözlerimi kısma isteği duyuyorum
ve beyaz sarı gibi açık renklere baktığım zaman gözlerimde aşırı bir yorgunluk hissediyorum ve baş ağrısı yaşıyorum
Doktora gittim bana gözümde iltahaplanma olduğunu söyledi.
ve bana bir krem gibi bir şey verdi göz kapağıma sürmemi söyledi bunu 2-3 ay uyguladım hala değişen bir şey olmadı

Sizce benim göz problemim ne olabilir

Bilgisayar baktığımda çok zorluk çekiyorum Dersleri dinlemekte zorluk çekiyorum

Mucahit Erman Emre
04-11-2012, 01:24 PM
Herkese merhabalar Sevgili Arkadaşlar Sayın Doktorlarımız

Ben 16 yaşında Bir Bilişim bölümü öğrencisiyim Günümün tamamını okulda ve evde bilgisayar başında geçiriyorum günün tamamı bilgisayar ile ilgileniyorum
problemim ise şu şekilde

Bilgisayar ekranına baktığım zaman gözlerde sulanma ve bulanıklık yaşıyorum ve gözlerimi kısma isteği duyuyorum
ve beyaz sarı gibi açık renklere baktığım zaman gözlerimde aşırı bir yorgunluk hissediyorum ve baş ağrısı yaşıyorum
Doktora gittim bana gözümde iltahaplanma olduğunu söyledi.
ve bana bir krem gibi bir şey verdi göz kapağıma sürmemi söyledi bunu 2-3 ay uyguladım hala değişen bir şey olmadı

Sizce benim göz problemim ne olabilir

Bilgisayar baktığımda çok zorluk çekiyorum Dersleri dinlemekte zorluk çekiyorum
muayenede gözlük gereken bir durum çıkmadı görme bozukluğu yok değil mi?

ccc123
04-11-2012, 01:42 PM
muayenede gözlük gereken bir durum çıkmadı görme bozukluğu yok değil mi?

çok bilgisayara baktıgım zaman yazıları çift çift okuyorum ama muayenede bozukluk yok denildi bana yazıları ayırt edemiyorum ve baş ağırısı çok oluyor

Mucahit Erman Emre
05-11-2012, 10:29 AM
çok bilgisayara baktıgım zaman yazıları çift çift okuyorum ama muayenede bozukluk yok denildi bana yazıları ayırt edemiyorum ve baş ağırısı çok oluyor

o zaman bir görme testi yapacağız..
www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242)

ccc123
05-11-2012, 06:16 PM
o zaman bir görme testi yapacağız..
www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242)

testi yaptım

sol göz : 5. satırı 6. satırı okuyorum 7. satırdan aşağısını okuyamıyorum

sağ göz: 5. satırı bulanık görüyorum 6. satırdaki rakamları okuyamıyorum çok bulanık görünüyor harfleri seçemiyorum 7. satır ve aşağısını okuyamıyorum

Not: Bu gün bir doktora gittim benim gözümü makinaya soktu ve sadece ışık verdi ve kendini makinaya bile sokmadı hiç bir şekilde bakmadı ve bana gözün radyosyon yüklemesi olmuş dedi ve bana " Viscotears " isimli bir ilaç verdi reçet dahil yazmadı bu ilacıda çekmecesinden verdi ilacı kullanıp kullanmakta şüpheliyim destekleriniz bekliyorum teşekkür ederim. saygılarımı sunarım

Mucahit Erman Emre
06-11-2012, 04:58 PM
testi yaptım

sol göz : 5. satırı 6. satırı okuyorum 7. satırdan aşağısını okuyamıyorum

sağ göz: 5. satırı bulanık görüyorum 6. satırdaki rakamları okuyamıyorum çok bulanık görünüyor harfleri seçemiyorum 7. satır ve aşağısını okuyamıyorum

Not: Bu gün bir doktora gittim benim gözümü makinaya soktu ve sadece ışık verdi ve kendini makinaya bile sokmadı hiç bir şekilde bakmadı ve bana gözün radyosyon yüklemesi olmuş dedi ve bana " Viscotears " isimli bir ilaç verdi reçet dahil yazmadı bu ilacıda çekmecesinden verdi ilacı kullanıp kullanmakta şüpheliyim destekleriniz bekliyorum teşekkür ederim. saygılarımı sunarım
göz bozukluğu var..gözlük gerekir diye düşünüyorum
testi kaç metreden yaptık

ccc123
06-11-2012, 09:09 PM
göz bozukluğu var..gözlük gerekir diye düşünüyorum
testi kaç metreden yaptık

2.50-3.00 metre arası mesafeden ölçüm yaptım

Mucahit Erman Emre
07-11-2012, 12:48 PM
2.50-3.00 metre arası mesafeden ölçüm yaptım
görme bozukluğu var...% 90 gözlük lazım..damlalık ilaçlık bir iş değil...
muayenemiz tam sağlıklı olmamış galiba değil mi?

ccc123
07-11-2012, 01:47 PM
görme bozukluğu var...% 90 gözlük lazım..damlalık ilaçlık bir iş değil...
muayenemiz tam sağlıklı olmamış galiba değil mi?

evet doktor hiç ilgilenmedi ışık tuttu gözüne radyasyon kaçtı dedi ilaç verdi yolladı hiç bir faydası da olmadı

Size nasıl ulasabiliriz muayenehane klinik flan varmı

Mucahit Erman Emre
08-11-2012, 10:11 AM
evet doktor hiç ilgilenmedi ışık tuttu gözüne radyasyon kaçtı dedi ilaç verdi yolladı hiç bir faydası da olmadı

Size nasıl ulasabiliriz muayenehane klinik flan varmı
nerde oturuyoruz..

ccc123
08-11-2012, 03:51 PM
nerde oturuyoruz..

izmir karşıyaka'da oturuyorum

Mucahit Erman Emre
09-11-2012, 09:51 AM
izmir karşıyaka'da oturuyorum
biz sana bayağı uzağız...
izmirde imkanlar çoktur sana vakit ayıracak birini bulman zor olmaz

ccc123