PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : GÖZ BENİ AMELİYATI : GÖZ AKINDA LEKE:Göz beni hastalığı,tedavisi

bigo59
01-02-2012, 06:19 PM
Merhabalar hocam, benim sol gözümde 10 yıldan beri belkide daha fazla süredir göz beni var, bugüne kadar pek önemsememiştim, bugün doktora gittim ve alınması gerektiğini söyledi, hatta başka bi doktoru çağırdı oda baktı ve aynı şekilde alınması gerektiğini söyledi, http://www.medidora.com/board/showthread.php?p=26081#post26081
Bu sayfada alttaki resimlerden 2.sine benziyor, göz bebeğine yakn,
Büyüme varmı yokmu diye takip etmektense aldırman daha iyi dedi,
16 şubatta gün verdiler. Sizinde görüşlerinizi almak istedim, Bu göz beni önemli birşeymi, Alındıktan sonra tekrarlama olasılığı ve kötü huyluya çevirme olaslığı varmıdır? Birde hocam ameliyatta ve sonrasında çok canım yanarmı,dikişler iz bırakırmı?
teşekkür ederim..

Mücahit Erman Emre
02-02-2012, 03:53 PM
Merhabalar hocam, benim sol gözümde 10 yıldan beri belkide daha fazla süredir göz beni var, bugüne kadar pek önemsememiştim, bugün doktora gittim ve alınması gerektiğini söyledi, hatta başka bi doktoru çağırdı oda baktı ve aynı şekilde alınması gerektiğini söyledi, http://www.medidora.com/board/showthread.php?p=26081#post26081
Bu sayfada alttaki resimlerden 2.sine benziyor, göz bebeğine yakn,
Büyüme varmı yokmu diye takip etmektense aldırman daha iyi dedi,
16 şubatta gün verdiler. Sizinde görüşlerinizi almak istedim, Bu göz beni önemli birşeymi, Alındıktan sonra tekrarlama olasılığı ve kötü huyluya çevirme olaslığı varmıdır? Birde hocam ameliyatta ve sonrasında çok canım yanarmı,dikişler iz bırakırmı?
teşekkür ederim..
Genellikle ağrısız sızısız bir ameliyattır bir göz resmini ekleyebilir misin daha net konuşuruz?
Resim ekleme:Hızlı cevap>gelişmiş>eklentiler

bigo59
02-02-2012, 04:50 PM
http://www.medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1354&stc=1&d=1328193625
Resim bu doktor bey, Göz bebeğine yakın olması korkutuyo beni, merak ettiğim ameliyat sonrası dışarıdan görülecek şekilde iz kalırmı, Alındıktan sonra o bölgede tekrar ben oluşurmu ve iyileşme süreci nekadardır?
İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Mücahit Erman Emre
03-02-2012, 01:51 PM
http://www.medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1354&stc=1&d=1328193625
Resim bu doktor bey, Göz bebeğine yakın olması korkutuyo beni, merak ettiğim ameliyat sonrası dışarıdan görülecek şekilde iz kalırmı, Alındıktan sonra o bölgede tekrar ben oluşurmu ve iyileşme süreci nekadardır?
İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Göz bebeğine yakın gibi dursada göz bebeğinden UZAK sayılır endişe etmeyelim.
İz falan kalmaz,işine gücüne 1-2 günde dönersin ancak TAM olarak 1-2 haftada toparlar.Tekrarlama ihtimali var ancak çok zayıf bir ihtimal.Ameliyat 16 şubatta değil mi?

bigo59
03-02-2012, 02:15 PM
evet hocam 16 şubatta, KPSS ye hazırlanıyorum o yüzden endişe ediyorum görmede sorun olurmu diye, birde söz konusu olan göz ise ve ben iğneden fazla korktuğum için endişe ediyorum sanırım :)
Doktor ileride kötü huylu ya çevirmesin diye alıyoruz demişti, alındıktan sonra böyle bir ihtimal sıfıra iner dimi hocam, ileride kötü bişey olmaz yani
cevp verdğiniz için tekrar tekrar teşkkür:)

Mücahit Erman Emre
04-02-2012, 10:17 AM
evet hocam 16 şubatta, KPSS ye hazırlanıyorum o yüzden endişe ediyorum görmede sorun olurmu diye, birde söz konusu olan göz ise ve ben iğneden fazla korktuğum için endişe ediyorum sanırım :)
Doktor ileride kötü huylu ya çevirmesin diye alıyoruz demişti, alındıktan sonra böyle bir ihtimal sıfıra iner dimi hocam, ileride kötü bişey olmaz yani
cevp verdğiniz için tekrar tekrar teşkkür:)
Görmede sorun olacak bir durum değil çünki ameliyat göz DIŞINA yapılacak.
İlerisi senin için neyse benim için de aynen öyle İlerisi için ne diyebiliriz değil mi?
Acil bir durum değil olmadı bekleriz KPSS ne zaman?

bigo59
04-02-2012, 11:39 AM
7-8 temmuz hocam, biran önce yaptırıp kurtulayım diyorum, hayırlısı olur inşallah :)
okuldan mezun olunca sağlık güvencemde bitiyo yaş 25 :) verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam,

Mücahit Erman Emre
05-02-2012, 09:25 PM
7-8 temmuz hocam, biran önce yaptırıp kurtulayım diyorum, hayırlısı olur inşallah :)
okuldan mezun olunca sağlık güvencemde bitiyo yaş 25 :) verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam,
Haklısın bayağı bir zaman var okul sona ermeden yapılabilir.
Bununla birlikte şimdi herkesin sağlık sigortası var okul bitse de devam edecektir.

bigo59
07-02-2012, 12:45 PM
Hocam ameliyatı 11 temmuza ertelettim, dün başka bi doktora gittim bana ; önemli olmadığını, alınsada olur alınmasada , diye söyledi, Fakültedeki doktor başka, devlet hstanesinde başka söyleyince insanın kafası karışıyo :) kpss sınavına girdikten sonra aldırmaya karar verdim, inşallah hayırlı olur. 13-14 senedir olan birşeyi , 5 ay erteletsem bişey olmaz heralde:)

Mücahit Erman Emre
08-02-2012, 10:28 AM
Hocam ameliyatı 11 temmuza ertelettim, dün başka bi doktora gittim bana ; önemli olmadığını, alınsada olur alınmasada , diye söyledi, Fakültedeki doktor başka, devlet hstanesinde başka söyleyince insanın kafası karışıyo :) kpss sınavına girdikten sonra aldırmaya karar verdim, inşallah hayırlı olur. 13-14 senedir olan birşeyi , 5 ay erteletsem bişey olmaz heralde:)
Haklısın senin durumunda kim olsa aynı şeyi yapardı.
KPSS yanında bir de ameliyat stresine girmeyelim değil mi?

bigo59
15-02-2012, 09:04 PM
Tekrar merhaba hocam, randevumun öne çekilmesiyle geçtiğimiz cuma günü ameliyat oldum ve gözümdeki ben dedikleri şey alındı:) ameliyattan 5 gün geçti ama gözümdeki kırmızılık ve iz daha geçmedi, bunlar nezaman kaybolur hocam ?, ve alınan parça patalojiye gönderildi, bu parçanın patalojiye gönderimesi olağan birşeymi ? patalojiden gelecek sonucu düşünmeye başladm şimdide :)

Mücahit Erman Emre
17-02-2012, 11:14 AM
Tekrar merhaba hocam, randevumun öne çekilmesiyle geçtiğimiz cuma günü ameliyat oldum ve gözümdeki ben dedikleri şey alındı:) ameliyattan 5 gün geçti ama gözümdeki kırmızılık ve iz daha geçmedi, bunlar nezaman kaybolur hocam ?, ve alınan parça patalojiye gönderildi, bu parçanın patalojiye gönderimesi olağan birşeymi ? patalojiden gelecek sonucu düşünmeye başladm şimdide :)
AMELİYATTA sonra kızarıklık normal.
Parçanın patalojiye gönderimesi olağan ve MECBURİ bir durum endişelenmeyelim.
Görmede değişme yok değil mi?

bigo59
17-02-2012, 11:50 AM
Görmemde bir sorun yok hocam çok şükür. Bugün tekrar kontrole gittiğimde, pataloji sonuçlarımla beraber kontrole gelmemi söyledi doktor. Sonuçları beklicem artık :)

Mücahit Erman Emre
18-02-2012, 10:13 AM
Görmemde bir sorun yok hocam çok şükür. Bugün tekrar kontrole gittiğimde, pataloji sonuçlarımla beraber kontrole gelmemi söyledi doktor. Sonuçları beklicem artık :)
O zaman endişeye gerek yok demektir.
Hangi ilaçları kullanıyoruz?

bigo59
18-02-2012, 10:55 AM
Kemicetine ve Netildex ilaçlarım, fakat 5. günden sonra kullanmadım hiç hocam, bugün 8. gün.

ahmetcan
18-02-2012, 07:48 PM
Hocam Merhaba,

Benim de gözümde küçüklükten beri ben var, ilkkokulda fark ettiğimde nokta şeklindeydi. En son 5 sene önce kontrol ettirdim, yaklaşık 1,5-2mm olarak ölçmüşlerdi, son 5 senedir büyüdüğünün farkındayım. Ameliyat son çare diyorlar ve pek yanaşmıyorlardı bende birşey olur diye korkumdan hiç yanaşmadım. Siz ne tavsiye edersiniz, görme açısından sorun yok ama sosyal açıdan etkiliyor hayatımı.

ahmetcan
18-02-2012, 08:04 PM
Bu arada büyüme şu şekilde gerçekleşiyor, lekenin uç kısmında küçük bir bölge önce sararıyor, sonra iyice koyulaşıp kahverengi oluyor.

ahmetcan
18-02-2012, 08:19 PM

bigo59 geçmiş olsun, gözünün yeni fotoğrafını da ekleyebilir misin? Ayrıca nerede hangi doktor ameliyat etti, ssk geçerli mi (estetik ameliyata mı giriyor, ücret açısından) bilgi verirsen sevinirim.

bigo59
18-02-2012, 08:37 PM
saol ahmetcan, Ameliyatı tekirdağda NKÜ araştırma hastanesnde oldum, sağlık güvencen varsa karşılıyo, ssk geçerli yani, Canının yanacağı bir ameliyat değil,
fakat bugün 8. gün kırmızılık ve kesik atılan yerdeki iz tam olarak geçmedi, 2. haftada tam olarak geçeceğini söyledi doktor, Fotoğrafı p.tesi paylaşabilirim ancak, yanımda fotoğraf çekilebileceğim alet yok şehr dışnda olduğum için.

bigo59
18-02-2012, 08:38 PM
Doktor bey, göz damlasıyla kremi kullanmaya devam etsemmi ?

Mücahit Erman Emre
19-02-2012, 05:39 PM
Kemicetine ve Netildex ilaçlarım, fakat 5. günden sonra kullanmadım hiç hocam, bugün 8. gün.
Kırmızılık varsa batma sulanma da olması lazım.
Kırmızılık bitene kadar kullanmak lazım ilaçları biraz erken bıraktık galiba değil mi?

Mücahit Erman Emre
19-02-2012, 05:41 PM
Hocam Merhaba,

Benim de gözümde küçüklükten beri ben var, ilkkokulda fark ettiğimde nokta şeklindeydi. En son 5 sene önce kontrol ettirdim, yaklaşık 1,5-2mm olarak ölçmüşlerdi, son 5 senedir büyüdüğünün farkındayım. Ameliyat son çare diyorlar ve pek yanaşmıyorlardı bende birşey olur diye korkumdan hiç yanaşmadım. Siz ne tavsiye edersiniz, görme açısından sorun yok ama sosyal açıdan etkiliyor hayatımı.
Bigo59'la senin durumun benziyor sen ne yapmayı düşünüyorsun acaba?

bigo59
19-02-2012, 10:19 PM
Kırmızılık varsa batma sulanma da olması lazım.
Kırmızılık bitene kadar kullanmak lazım ilaçları biraz erken bıraktık galiba değil mi?

Batma ve sulanma olmuyor hocam, ama kırmızılık hala geçmedi, doktor bırakabilirsin ilaçları demişti, ankaradaym şuan, tekrar doktoramı çıksam :S
9.gün bugün

ahmetcan
20-02-2012, 12:34 AM
Bigo59'la senin durumun benziyor sen ne yapmayı düşünüyorsun acaba?

Hocam, aslında biraz cesarete ihtiyacım var. Bigo59dan resim bekliyorum şu an. Fakat benim lekem, sanki göz bebeğine daha yakın, boyutu daha büyük ve renk olarak da daha koyu (derinliği söz konusu olabilir diye düşünüyorum, bilmiyorum yüzeysel bir leke mi). O yüzden size danışmayı istedim. Tehlikesi açısından.

yakup_43
21-02-2012, 11:51 PM
mrb hocam ben gözdeki ben için yrd doçent olan bir dr gittim 2. gidişim kesin ameliyat olmak için geldim dedim bana ameliyat yaparım ama dedi eskisin den daha kötü olabilkir dedi cünkü ameliyatı yaparken gözün üs bölümünden parca alıp o benı aldıgı noktaya yama yapacakmıs bende bunu duyduktan sonra ameliyat olmaktan vaz gectim ama bir arkadasımız tekirdag da birhastanede ameliyat olmus sanırım ismi bıgo59 du hatta sızede sorular sormus biraz baktım yazdıklarına ameliyatı aynen sizin anlattıgınız gibi olmus ve rahatsız degil hocam ameliayt yaparken benı alıp yamamı yapacaklar hocam yoksa birlestirirecekler mı ben sordum ameliyat yapacak olan doktora eger kesip birleştirirsen gözünün üst tarafından et çekilmesi olur dedı kafam cok karıstı hocam bana net bilgi verirsenın hocam şimdiden cok tsk ederim hocam

Mücahit Erman Emre
22-02-2012, 04:18 PM
mrb hocam ben gözdeki ben için yrd doçent olan bir dr gittim 2. gidişim kesin ameliyat olmak için geldim dedim bana ameliyat yaparım ama dedi eskisin den daha kötü olabilkir dedi cünkü ameliyatı yaparken gözün üs bölümünden parca alıp o benı aldıgı noktaya yama yapacakmıs bende bunu duyduktan sonra ameliyat olmaktan vaz gectim ama bir arkadasımız tekirdag da birhastanede ameliyat olmus sanırım ismi bıgo59 du hatta sızede sorular sormus biraz baktım yazdıklarına ameliyatı aynen sizin anlattıgınız gibi olmus ve rahatsız degil hocam ameliayt yaparken benı alıp yamamı yapacaklar hocam yoksa birlestirirecekler mı ben sordum ameliyat yapacak olan doktora eger kesip birleştirirsen gözünün üst tarafından et çekilmesi olur dedı kafam cok karıstı hocam bana net bilgi verirsenın hocam şimdiden cok tsk ederim hocam
Göz beni ameliyatında BİLDİĞİM KADARIYLA yama yapılmaz.
Sorunumuz göz beni değil de GÖZ ETİ olabilir mi?

Mücahit Erman Emre
22-02-2012, 04:19 PM
Hocam, aslında biraz cesarete ihtiyacım var. Bigo59dan resim bekliyorum şu an. Fakat benim lekem, sanki göz bebeğine daha yakın, boyutu daha büyük ve renk olarak da daha koyu (derinliği söz konusu olabilir diye düşünüyorum, bilmiyorum yüzeysel bir leke mi). O yüzden size danışmayı istedim. Tehlikesi açısından.
Seni anlıyorum bununla birlikte endişemiz ne oldu korkumuz nedir?

yakup_43
22-02-2012, 07:05 PM
yok hocam size göstermıstim göz benı dediniz yanı diger bigo59 arkadasın gözü gibi sanırım benı ameliyat yapacak dr. ya tam anlayamadı yada öyle bir ameliyat hiç yapmadı kendi düsüncesiyle öyle bişi yaparım diye düsşündü bilemiyorum yanı hocam tekrar foto yu gonderiyorum göz eti degil bence ya doktor öyle konusun ca bende ameliyat olmaktan korktum yama yapacagım dedi şimdiki görüntüsünden daha kotü olur dedi bende vazgeçtim

ahmetcan
22-02-2012, 09:03 PM
yakup43^e söylenen bana söylendi. Gözünün içinden bir parça alıp kestiğimiz yere koyacağız dediler, ama göz çekmesinden falan bahsetmediler. Kanama olabilir belki dediler. Özel hastaneye de sordum, sağlık açısından sorun olmuyorsa biz dokunmama taraftarıyız dediler, ben de kötü birşey olursa eski halim daha iiydi keşke hiç dokunmasaydım derim diye vazgeçmiştim ama bunu 5 sene önce sordum. Daha eski zamanla kıyaslarsak leke oldukça büyüdü.

Mücahit Erman Emre
23-02-2012, 03:52 PM
yok hocam size göstermıstim göz benı dediniz yanı diger bigo59 arkadasın gözü gibi sanırım benı ameliyat yapacak dr. ya tam anlayamadı yada öyle bir ameliyat hiç yapmadı kendi düsüncesiyle öyle bişi yaparım diye düsşündü bilemiyorum yanı hocam tekrar foto yu gonderiyorum göz eti degil bence ya doktor öyle konusun ca bende ameliyat olmaktan korktum yama yapacagım dedi şimdiki görüntüsünden daha kotü olur dedi bende vazgeçtim
Bu GÖZ BENİ aynen bigo59 arkadasımızın gözü gibi.
Yama işini anlamadım acaba yanlış bir anlama mı odu?

Mücahit Erman Emre
23-02-2012, 03:56 PM
yakup43^e söylenen bana söylendi. Gözünün içinden bir parça alıp kestiğimiz yere koyacağız dediler, ama göz çekmesinden falan bahsetmediler. Kanama olabilir belki dediler. Özel hastaneye de sordum, sağlık açısından sorun olmuyorsa biz dokunmama taraftarıyız dediler, ben de kötü birşey olursa eski halim daha iiydi keşke hiç dokunmasaydım derim diye vazgeçmiştim ama bunu 5 sene önce sordum. Daha eski zamanla kıyaslarsak leke oldukça büyüdü.
Ameliyatta bu leke kesilip çıkarılıyor daha sonra açık kalan yere dikiş atılıyor.
Eski zamanla kıyaslarsak leke oldukça büyüdüğüne göre ALINSA iyi olacak değil mi?

Mücahit Erman Emre
23-02-2012, 03:58 PM
Batma ve sulanma olmuyor hocam, ama kırmızılık hala geçmedi, doktor bırakabilirsin ilaçları demişti, ankaradaym şuan, tekrar doktoramı çıksam :S
9.gün bugün
Ameliyatımızda yama falan oldu mu acaba?

ahmetcan
23-02-2012, 09:23 PM
Hocam,

İnternette bu göz beni hakkında pek bilgi yok, en iyi burada tartışılıyor sanki. Bunun ingilizce terimi nedir, yabancı literatürü biraz araştırmak istiyorum bu konuda.

Mücahit Erman Emre
24-02-2012, 05:39 PM
Yamadan hiç bahsetmemişti doktor. Bilmiyorum yani, Belki yaptı benim haberim yok, ama
ameliyatın üstünden 13 gün geçmesin rahmen kırmızılık tam anlamıyla geçmedi, ilk zamanki gibi değil tabi, azalma var, Ankarada okuyorm ben ameliyatı yapan doktor da tekirdağda, burada çıkıcam tekrar kontrole, Fotoğraf biraz bulanık ama, daha netini yarn paylaşırım. Bu kırmızılığı iyileştirecek damla yokmu hocam,
Var tabii ki neden olmasın damlaları bıraktık değil mi?

Mücahit Erman Emre
24-02-2012, 05:40 PM
Hocam,

İnternette bu göz beni hakkında pek bilgi yok, en iyi burada tartışılıyor sanki. Bunun ingilizce terimi nedir, yabancı literatürü biraz araştırmak istiyorum bu konuda.
eye nevüs veya conjunctiva nevüs diye bakabiliriz.

bigo59
25-02-2012, 12:03 AM
Var tabii ki neden olmasın damlaları bıraktık değil mi?

damlaları ameliyattan 1 hafta sonra bıraktım hocam, kullanmama gerek olmadığını söyledi doktor.

Mücahit Erman Emre
25-02-2012, 05:03 PM
damlaları ameliyattan 1 hafta sonra bıraktım hocam, kullanmama gerek olmadığını söyledi doktor.
Damlaları bıraktıktan sonra kızarıklık tekrar mı başladı ameliyattan beri var mı?

bigo59
26-02-2012, 11:54 AM
Damlaları bıraktıktan sonra kızarıklık tekrar mı başladı ameliyattan beri var mı?

ameliyattan beri var hocam, ama azaldı iyice, tam olarak iyileşmesini bekliyorum :confused:

yakup_43
26-02-2012, 10:06 PM
mrb hocam benım sigortam var göz benı ameliyatını siz yapsanız hastaneye herhangi bir ücret vermem gerekirmi hocam
saygılar benım için uygun olursa kütahyadan gelecegim hastanenıze

Mücahit Erman Emre
27-02-2012, 04:41 PM
ameliyattan beri var hocam, ama azaldı iyice, tam olarak iyileşmesini bekliyorum :confused:
Ameliyat olalı 1 ay oldu değil mi?

Mücahit Erman Emre
27-02-2012, 04:43 PM
mrb hocam benım sigortam var göz benı ameliyatını siz yapsanız hastaneye herhangi bir ücret vermem gerekirmi hocam
saygılar benım için uygun olursa kütahyadan gelecegim hastanenıze
Biz ameliyatını yaparız buyur gel bununla birlikte bu ameliyat Kütahya'da yapılabilir sağa sola gitmene gerek yok.

semavi
12-03-2012, 11:08 PM
merhaba, benim de sağ gözümde 6 sene önce göz beni çıktı.göz doktorum bu teşhisi koydu.daha fazla büyümez kafana da takmana gerek yok dedi.şuan 24 yaşımdayım. size sorum şu: bu göz beni ameliyatından daha önce yaptınız mı? bu ameliyatları bıçaksız lazerle yapma imkanınız var mı? riskleri neler?

Mücahit Erman Emre
13-03-2012, 08:46 PM
merhaba, benim de sağ gözümde 6 sene önce göz beni çıktı.göz doktorum bu teşhisi koydu.daha fazla büyümez kafana da takmana gerek yok dedi.şuan 24 yaşımdayım. size sorum şu: bu göz beni ameliyatından daha önce yaptınız mı? bu ameliyatları bıçaksız lazerle yapma imkanınız var mı? riskleri neler?
Göz beni ameliyatı henüz lazerle yapılmıyor.Göz dışında olduğu için riski hemen hemen hiç yoktur.

yakup_43
15-03-2012, 03:22 PM
mrb hocama katılıyorum ben de de göz benı vardı ameliyat oldum bugun 8. gün birşeyim kalmadı ameliyat sırasında acı falan bişi hisset miyorsun en fazla 15-20 dk sürüyor ameliyattan sonra hemen dısarı cıkıp gezebiliyorsun yanı hiç korkmana gerek yok bizzat kendimyaşadıgım için söylüyorum

44omar
07-04-2012, 11:18 PM
merhabalar hocam sonunda bu hastalikla ilgilenen birini buldum ve de duacinizim . http://c1204.hizliresim.com/w/8/46d4f.jpg resmi bu gozumde ki lekenin ben pmyo sinavlarina girecegim onun icin ameliyat olamiyorum sizce bir engel teskil edermi olmadi ameliyatsiz bir cozumu varmi simdiden cok cok tesekkurler Malatydan sevgiler ...

Mücahit Erman Emre
08-04-2012, 10:05 AM
merhabalar hocam sonunda bu hastalikla ilgilenen birini buldum ve de duacinizim . http://c1204.hizliresim.com/w/8/46d4f.jpg resmi bu gozumde ki lekenin ben pmyo sinavlarina girecegim onun icin ameliyat olamiyorum sizce bir engel teskil edermi olmadi ameliyatsiz bir cozumu varmi simdiden cok cok tesekkurler Malatydan sevgiler ...
BİLDİĞİM KADARIYLA pmyo için ENGEL olmaz
fakat ameliyatsız çözüm pek mümkün değil..

44omar
08-04-2012, 12:06 PM
Cok tesekkur ederim sayin hocam . Insallah dediginiz gibi olur ...

Mücahit Erman Emre
09-04-2012, 08:47 AM
Cok tesekkur ederim sayin hocam . Insallah dediginiz gibi olur ...
bu leke için yapılan ameliyat da iz kalmaz pmyo için engel olmaz

ahmetcan
28-05-2012, 03:48 PM
Ben de doktora gittim, lekeyi hemen alırız dedi. Göz beninin bir çeşidiymiş sanırım ve lekenin derinliği pek yokmuş 4x2,5x0,1 mm olarak ölçtüler, temmuzda ameliyatım var. Gözümdeki benin resmini paylaşmıştım, ameliyattan sonrada paylaşmayı düşünüyorum, bu konuda düşünen arkadaşlara yardımcı olması açısından.

recover
14-07-2012, 11:19 PM
merhaba. Göz beni problemi maalesef bende de var. 5 sene önce sol gözümde kırmızı bir leke şeklinde çıkmıştı doktora gittiğimde sağlık açısından bir problem oluşturmadığı söylediler bende önemsemedim. Fakat bu sene siyahlaşmaya başladı.çevremden gözünde ne var sorusunu sıkça işitir oldum. Tekrar doktora gittim aynı cevabı aldım estetiğe giriyormuş. Aldırmak istiyorum fakat biraz endişeliyim ameliyat konusunda. yardımcı olursanız sevinirim.

http://img99.imageshack.us/img99/8220/sam0386k.jpg

HackingKıralı
16-07-2012, 12:03 PM
hmm gözunde agrı veya baş arın oluyomu göz bebeklerin buyuk gözukuyo

sondefa5
23-07-2012, 12:10 AM
arkadaşlar merak ettiğiniz ameliyatı internette buldum. bu leke bendede var. yanlız leke göz kapağımın altında gözümükyor. bazı arkadaşlar polisliğe gircem engel olurmu diyor. ben askeri personelim bir sorun çıkmadı aldıklarında o nedenle bu lekenin polisliğe askerliğe alınmada engeli yok. sitede yazılanları okudum herkeste aynı sıkıntı. bu lekenin görmeye engeli yok. ameliyatını merak edenler bu videyo iszlesin. http://www.youtube.com/watch?v=JsiPYJrPiYE

sondefa5
23-07-2012, 12:13 AM
yanlız ben bişe sormak istiyorum. bu ameliyattan sonra ne kadar dinlenmek gerekiyor. kaçgün istirahat etmeliyiz

sondefa5
23-07-2012, 12:17 AM
bide bu videoyu izleyin http://www.youtube.com/watch?v=k1ovvRo9oa0

Mücahit Erman Emre
23-07-2012, 09:24 AM
yanlız ben bişe sormak istiyorum. bu ameliyattan sonra ne kadar dinlenmek gerekiyor. kaçgün istirahat etmeliyiz
% 99 en fazla 3-4 gün.

ahmetcan
26-07-2012, 01:56 PM
Arkadaşlar, benim de ameliyatım tamamlandı. Gözümdeki lekenin ameliyattan önceki ve 10. günündeki fotolarını sizlerle paylaşıyorum. İstanbul üni tıp fakültesi tümor bölümünde gerçekleşen ameliyatım lokal anestezi ile sadece 10 dk sürdü ve herhangi bir ağrı olmadı. Gözünüz 1 gün kapalı duruyor. SGK ameliyatı karşılıyor. Şimdiye kadar gözümde benle boşuna durmuşum :S Tam olarak kızarıklıkların geçmesi için birkaç güne daha ihtiyacım var.

1536

1537

Mücahit Erman Emre
27-07-2012, 08:55 AM
Arkadaşlar, benim de ameliyatım tamamlandı. Gözümdeki lekenin ameliyattan önceki ve 10. günündeki fotolarını sizlerle paylaşıyorum. İstanbul üni tıp fakültesi tümor bölümünde gerçekleşen ameliyatım lokal anestezi ile sadece 10 dk sürdü ve herhangi bir ağrı olmadı. Gözünüz 1 gün kapalı duruyor. SGK ameliyatı karşılıyor. Şimdiye kadar gözümde benle boşuna durmuşum :S Tam olarak kızarıklıkların geçmesi için birkaç güne daha ihtiyacım var.

1536

1537
eline sağlık pek çok arkadaşımız için çok güzel bir bilgi oldu

semavi
05-08-2012, 11:50 PM
göz beni ameliyatı olanlar hala memnunlar mı? üzerinden zaman geçmesiyle beraber herhangi bir sorun yaşadılar mı? herşey bu kadar kolaysa bütün göz doktorları niçin ameliyatı önermiyorlar?

Mücahit Erman Emre
06-08-2012, 09:39 AM
göz beni ameliyatı olanlar hala memnunlar mı? üzerinden zaman geçmesiyle beraber herhangi bir sorun yaşadılar mı? herşey bu kadar kolaysa bütün göz doktorları niçin ameliyatı önermiyorlar?
ameliyat işini şu şekilde netleştirmek lazım..
göz beni % 99 TIBBI olarak tedavi gerektirmez sadece estetik bir müdahale olur
tedavi gerektirmediği estetik bir müdahale olduğu için ameliyat öneremeyiz

cebo44
09-11-2012, 02:35 PM
meraba arkadaşlar benim göz bebeğimin hemen yanında ben var ve bu ben göz ağrısına sebep oluyor arkadaşlar bu beni ameliyat edebilirlermi

Mücahit Erman Emre
10-11-2012, 10:55 AM
meraba arkadaşlar benim göz bebeğimin hemen yanında ben var ve bu ben göz ağrısına sebep oluyor arkadaşlar bu beni ameliyat edebilirlermi
göz beni ameliyatla alnır fakat...göz beni ağrı yapmaz
...başka bir sebebi olması lazım..ağrılar nasıl oluyo acaba?

cebo44
10-11-2012, 11:45 AM
hocam ağrı yapıyor ya başka sebebi varmı yokmu bilmiyorum ama göz beni büyüme yapıyor hocam son 1 senedir aşırı şekilde büyüyor hocam ağrılar genellikle göz dışında oluyor

Mücahit Erman Emre
11-11-2012, 09:17 AM
hocam ağrı yapıyor ya başka sebebi varmı yokmu bilmiyorum ama göz beni büyüme yapıyor hocam son 1 senedir aşırı şekilde büyüyor hocam ağrılar genellikle göz dışında oluyor
tamam seni anladım ancak 2 şey var..
birincisi ben büyüyorsa alınsa iyi olur
..fakat ikincisi göz beni ne kadar büyük olursa olsun ağrı yapmaz hele hele göz dışında hiç yapmaz

cebo44
11-11-2012, 11:53 AM
evet hocam büyüyor acaba malatyadan ameliyat edebilirlermi hocam ?

Mücahit Erman Emre
12-11-2012, 10:24 AM
evet hocam büyüyor acaba malatyadan ameliyat edebilirlermi hocam ?
% 99.999 ameliyat edilebilir..neden olmaz diye düşündük?

cebo44
12-11-2012, 10:50 AM
inşallah hocam vallla kafama çok takıyorum hocam acaba ameliyat edilince acı hissedilirmi

Mücahit Erman Emre
13-11-2012, 09:45 AM
inşallah hocam vallla kafama çok takıyorum hocam acaba ameliyat edilince acı hissedilirmi
ameliyattan sonra 3-5 gün batma hafif ağrı olur..fakat hayatını çok etkilemz

cebo44
13-11-2012, 08:34 PM
hocam peki bu ben ameliyatı tahmini kaç saat sürer ve ameliyatta acı hissedermiyim

Mücahit Erman Emre
14-11-2012, 11:50 AM
hocam peki bu ben ameliyatı tahmini kaç saat sürer ve ameliyatta acı hissedermiyim
acı sızı olmaz..ameliyatın süresi önemli değil sonucu önemli
% 99,9999 sorunsuz kazasız belasız biter

cebo44
16-12-2012, 06:43 PM
peki hocam acı hissedermiyim korkuyorum göz bebeğine çok yakın

Mücahit Erman Emre
17-12-2012, 11:44 AM
peki hocam acı hissedermiyim korkuyorum göz bebeğine çok yakın
haklısın kim olsa korkar..endişe eder..kim olsa aynı şeyi hisseder
bir göz resmini eklesene?

Resim ekleme:Hızlı vevap>gelişmiş>eklentiler

recover
23-12-2012, 04:20 AM
arkadaşlar merak ettiğiniz ameliyatı internette buldum. bu leke bendede var. yanlız leke göz kapağımın altında gözümükyor. bazı arkadaşlar polisliğe gircem engel olurmu diyor. ben askeri personelim bir sorun çıkmadı aldıklarında o nedenle bu lekenin polisliğe askerliğe alınmada engeli yok. sitede yazılanları okudum herkeste aynı sıkıntı. bu lekenin görmeye engeli yok. ameliyatını merak edenler bu videyo iszlesin. http://www.youtube.com/watch?v=JsiPYJrPiYE

aneztezi sırasında birşey hissedilmiyordur değil mi :(

Mücahit Erman Emre
23-12-2012, 09:18 AM
aneztezi sırasında birşey hissedilmiyordur değil mi :(
anestezi = ağrı sızı YOK

cebo44
23-12-2012, 08:03 PM
merhaba hocam geçen perşembe sağ gözümdeki ben alındı fakat sol gözümde sararma oldu acaba neden birde iyice kahverengileşiyor

Mücahit Erman Emre
24-12-2012, 02:52 PM
merhaba hocam geçen perşembe sağ gözümdeki ben alındı fakat sol gözümde sararma oldu acaba neden birde iyice kahverengileşiyor
SARARMA gözün her yerinde mi az bi yerde mi nasıl nerde?

cebo44
24-12-2012, 03:50 PM
göz bebeğinin yanında hocam sararma biraz fazlalaşmış sanki uc kısmı kahverengileşiyor

Mücahit Erman Emre
25-12-2012, 10:55 AM
göz bebeğinin yanında hocam sararma biraz fazlalaşmış sanki uc kısmı kahverengileşiyor
valla anlamadım normal göz birden neden durup duruken sararsın
ameliyatlı gözde bi şey sararma falan yok değil mi?

cebo44
25-12-2012, 11:20 AM
hocam ameliyatlı gözde hafif kan var ondada damla kullanıyorum etkisini gösteriyor çok şükür yalnız diğer gözüde sararma oldu göz bebeğinin yanında fakat uc kısmı giderek kahverengileşiyor

cebo44
25-12-2012, 04:52 PM
bunun gibi hocam FAKAT UC KISMI SİYAHLAŞIYOR SANKİ

Mücahit Erman Emre
26-12-2012, 11:29 AM
bunun gibi hocam FAKAT UC KISMI SİYAHLAŞIYOR SANKİ
bu yağ tabakası % 99 zararlı bir şey değil..ancak emin olmak için ışıkla bamak lazım
..kontrol ne zamana

cebo44
26-12-2012, 12:07 PM
yarın hocam fakat o yağ tabakası git gide kahverengileşiyor ben heralde

Mücahit Erman Emre
27-12-2012, 11:53 AM
yarın hocam fakat o yağ tabakası git gide kahverengileşiyor ben heralde
nasıl oldu durum ..kontrolde ne çıktı

cebo44
27-12-2012, 01:03 PM
kontrol sağlam çıktı hocam hafifa kan var onun içinde damlalarımı kullanıyorum yanlız sol gözümdeki sarılık kahverengileşti benmidir acaba hocam

Mücahit Erman Emre
28-12-2012, 10:49 AM
kontrol sağlam çıktı hocam hafifa kan var onun içinde damlalarımı kullanıyorum yanlız sol gözümdeki sarılık kahverengileşti benmidir acaba hocam
bak işte haklısın .... aklımıza gelmedi ilginç...ben başlıyor olabilir

cebo44
28-12-2012, 12:27 PM
hocam fakat daha çok küçük sarı duruyor ama kahverengileşiyor ne yapmalıyım hocam off bıktım bu benden

Mücahit Erman Emre
29-12-2012, 09:40 AM
hocam fakat daha çok küçük sarı duruyor ama kahverengileşiyor ne yapmalıyım hocam off bıktım bu benden
tamam haklısın...nedir be değildir kontrol muayenemizde sorduk değil mi
kesin ben mi acaba yağ lekesi olmasın?

cebo44
29-12-2012, 11:56 AM
hocam dün kontrolde doktora söyledim o dediki aynısı yani göz beni daha yeni küçük

Mücahit Erman Emre
30-12-2012, 10:26 AM
hocam dün kontrolde doktora söyledim o dediki aynısı yani göz beni daha yeni küçük
o zaman...ameliyat mı düşüneceğiz ne dersin?

cebo44
30-12-2012, 02:18 PM
valla hocam biraz büyüsün ameliyat ettireceğim baska çare yoktur siz ne dersiziniz

Mücahit Erman Emre
31-12-2012, 10:00 AM
valla hocam biraz büyüsün ameliyat ettireceğim baska çare yoktur siz ne dersiziniz
aynen dediğin gibi..sağ gözümüzdeki nasıl olmuştu..böyle birden mi?

cebo44
31-12-2012, 10:39 AM
hocam oda aynı şekil çnce göz bebeğinin yanı sararmıştı iyice kahverengileşti buda aynı öyle sarardı kahverengileşti

Mücahit Erman Emre
01-01-2013, 02:10 PM
hocam oda aynı şekil çnce göz bebeğinin yanı sararmıştı iyice kahverengileşti buda aynı öyle sarardı kahverengileşti
hemen ameliyat lazım diye düşünüyor musun?bekleyim mi diyorsun?

cebo44
01-01-2013, 08:27 PM
valla hocam şuan düşünmüyom sağ gözümdeki kan tam olarak gitmedi yaz günü felan ameliyatı düşünüyorum

Mücahit Erman Emre
02-01-2013, 12:02 PM
valla hocam şuan düşünmüyom sağ gözümdeki kan tam olarak gitmedi yaz günü felan ameliyatı düşünüyorum
haklısın..önce şu işin telaşı bir bitsin

cebo44
03-01-2013, 11:25 AM
peki hocam siz ne yapmamı istersiniz yeni oluşan ben için

Mücahit Erman Emre
04-01-2013, 09:33 AM
peki hocam siz ne yapmamı istersiniz yeni oluşan ben için
şunu netleştirelim...
ameliyat hiç mi düşünmüyor musun?
ameliyat yaza mı düşünüyorsun?

cebo44
04-01-2013, 11:01 AM
hocam şuanda göz beni gözümde belli olmuyor fakat çok yakına yaklaştımmı hafif kahverengi olarak görülüyor hocam bn ameliyatı yaza düşünüyorum

Mücahit Erman Emre
05-01-2013, 09:28 AM
hocam şuanda göz beni gözümde belli olmuyor fakat çok yakına yaklaştımmı hafif kahverengi olarak görülüyor hocam bn ameliyatı yaza düşünüyorum
haklısın acelesi yok...beklenebilir

bartupasa
06-01-2013, 10:27 PM
http://www.medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1199&d=1316677579

gozumde bu lekenın aynısı var bunu nasıl ortadan kaldırabılırım.Gozume bır etkısı yok sadece dıs goruntu kotu duruyo

Mücahit Erman Emre
07-01-2013, 11:22 AM
http://www.medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1199&d=1316677579

gozumde bu lekenın aynısı var bunu nasıl ortadan kaldırabılırım.Gozume bır etkısı yok sadece dıs goruntu kotu duruyo
tedavi ŞART değil
....fakat bundan kurtuluyum diyorsak...KESİN tedavi ameliyat

cebo44
15-01-2013, 09:00 PM
hocam sol gözümde oluşan bu göz beninin rengi hafif sarı duruyor fakat aynaya bakınca belli oluyor daha yeni hocam hemen aldırsam olurmu

Mücahit Erman Emre
16-01-2013, 11:03 AM
hocam sol gözümde oluşan bu göz beninin rengi hafif sarı duruyor fakat aynaya bakınca belli oluyor daha yeni hocam hemen aldırsam olurmu
acil bir durum değil..beklemek istemiyor musun?

cebo44
16-01-2013, 12:43 PM
beklemekmi bilemiyorum hocam siz ne önerirsiniz

Mücahit Erman Emre
17-01-2013, 10:35 AM
beklemekmi bilemiyorum hocam siz ne önerirsiniz
dışardan bakanlar farkediyorsa ameliyat düşünebiliriz..beklemeye gerek yok

cebo44
18-01-2013, 12:15 PM
hayır hocam dışarıda bakanlar farketmiyor sadece aynaya çok yaklaşınca belli oluyor

Mücahit Erman Emre
19-01-2013, 09:40 AM
hayır hocam dışarıda bakanlar farketmiyor sadece aynaya çok yaklaşınca belli oluyor
demek dışardan belli belli olmuyor
...bu durumda...acele etmeyelim bekleyelim diye düşünüyorum

cebo44
19-01-2013, 11:38 AM
evet hocam farkedilmiyor hocam diyorum yaz günü aldırayım ne dersiniz

Mücahit Erman Emre
20-01-2013, 09:06 AM
evet hocam farkedilmiyor hocam diyorum yaz günü aldırayım ne dersiniz
acelesi yok ne zaman istersen olur diye düşünüyorum

cebo44
20-01-2013, 08:10 PM
peki hocam şimdi aldırsam olurmu

Mücahit Erman Emre
21-01-2013, 01:04 PM
peki hocam şimdi aldırsam olurmu
kışın iş güç telaş az olur..ameliyat düşünüyorsak yaza bırakmayalım derim

cebo44
21-01-2013, 02:27 PM
doğru sölüyonuyz hocam diyorumki nisan mayıs gibi aldırayım ne dersiniz

Mücahit Erman Emre
22-01-2013, 10:02 AM
doğru sölüyonuyz hocam diyorumki nisan mayıs gibi aldırayım ne dersiniz
aynı şeyleri düşünüyorum..uygun bir zaman

cebo44
22-01-2013, 02:07 PM
evet hocam zaten daha taze belli bile olmuyor

Mücahit Erman Emre
23-01-2013, 09:21 AM
evet hocam zaten daha taze belli bile olmuyor
acele edecek bir durumda değiliz..beklenebilir

cebo44
27-01-2013, 01:38 PM
hocam sağ gözümdeki beni aldıralı 1 ay oldu fakat hafif kızarıklık var damlalar bitti ne yapmalıyım

Mücahit Erman Emre
28-01-2013, 11:55 AM
hocam sağ gözümdeki beni aldıralı 1 ay oldu fakat hafif kızarıklık var damlalar bitti ne yapmalıyım
yara yeri TAM iyileşmesi 2-3 ayı bulur..ilaçsız bekleyeceğiz

cebo44
28-01-2013, 12:48 PM
hocam ilaçsız kesin iyileşirmi ya iyileşmese

Mücahit Erman Emre
29-01-2013, 09:47 AM
hocam ilaçsız kesin iyileşirmi ya iyileşmese
şimdi burda 2 konu var..bundan sonrası ameliyat yerine ameliyat tekniğine göre sonuç değişir
bununla birlikte iyileşmeyeni şimdiye kadar görmedim..fakat ilaç tedavisi bu kadar yeterli

cebo44
30-01-2013, 01:28 PM
hocam birde sol gözümde oluşan yeni benin belirtisimi acaba tam bilmiyorum gözümde kaşıntı sulanma ve ağrı oluyor acaba neden?

Mücahit Erman Emre
31-01-2013, 09:43 AM
hocam birde sol gözümde oluşan yeni benin belirtisimi acaba tam bilmiyorum gözümde kaşıntı sulanma ve ağrı oluyor acaba neden?
göz beni çok nadiren kaşıntı sulanma ve ağrı yapar
...başka bir sebep olması lazım

cebo44
31-01-2013, 11:13 AM
hocam son 2 haftadır bu ağrılar arttı bn diyorumki yeni oluşan benden kaynaklanıyor olabilir

cebo44
02-02-2013, 09:31 PM
hocam sağ gözümde bni aldırmıştım fakat 2 3 tane dikiş daha duruyor düşmedi ne yapmalıyım

Mücahit Erman Emre
03-02-2013, 09:30 AM
hocam sağ gözümde bni aldırmıştım fakat 2 3 tane dikiş daha duruyor düşmedi ne yapmalıyım
dikişler batma yapıyorsa alınabilir yoksa beklenebilir düşecektir
..göz beni ağrı sızı yapma durumu çok zayıf bir ihtimal başka bir sebep olması lazım

cebo44
03-02-2013, 11:46 AM
hayır hocam dikişler ağrı batma yapmıyor fakat sağ gözümde ağrı ve sulanma oluyor

Mücahit Erman Emre
04-02-2013, 10:06 AM
hayır hocam dikişler ağrı batma yapmıyor fakat sağ gözümde ağrı ve sulanma oluyor
dikişler ağrı ve sulanma yapabilir..o zaman dikişleri almak

cebo44
04-02-2013, 11:51 AM
hocam birde sağ gözüme dikiştenmi bilemem sanki gözümün içi yanıyor

Mücahit Erman Emre
05-02-2013, 11:12 AM
hocam birde sağ gözüme dikiştenmi bilemem sanki gözümün içi yanıyor
haklısın...dikişler yanma yapabilir..

cebo44
24-02-2013, 07:57 PM
hocam göz kapağımın altında 2 3 tane siyah nokta vardır nedir tam bilemiyorum cevaplarsanız sevinirim

Mücahit Erman Emre
26-02-2013, 11:25 AM
hocam göz kapağımın altında 2 3 tane siyah nokta vardır nedir tam bilemiyorum cevaplarsanız sevinirim

bilemiyorum..bir resim ekleme durumun var mı?

gokhanaydin85
26-02-2013, 05:33 PM
Selamlar hocam

bundan yaklaşık 1-2 sene önce sağ gözümün üst kapağının içinde 2, sol gözümün üst kapağının içinde ise 1 kere, farklı zamanlarda olmak üzere sivilceye benzer birşey çıkmıştı. sabahları kalktığımda bu şişlik biraz inmiş gibi gözüksede akşama doğru tekrardan şişiyordu veya sabahları göz kapaklarım şiştiği için ben öyle hissediyordum. Doktora gittiğimde bana bir damla vermişti ve bu damlayı 3ay kullanmama rağmen geçmemişti. 3ay sonrasında ise başka bir doktora gitmeye karar verdim.

Bu doktor ise ilaçla tedavinin mümkün olmadığını, ameliyata gerek kalmadan gözümün içindeki şişlik olan kısıma iğne yaparak tedavi gerçekleştirebileceğini söyledi ve uyguladı. Zannedersem iğne ile orayı patlatarak indirdi ve sonuçta tedaviden açıkcası memnun kaldım. Tedaviden sonra ise Fucithalmic ilacını vermişti. Fakat bu şişlikten yine çıktı ve bu seferki sağ gözümün alt kapağının iç kısmında.

Bu şişliğin oluşma sebebi nedir ?
Fucithalmic veya başka bir ilaç kullanırsam şişlik iner mi ?

Teşekkür ederim.

Mücahit Erman Emre
27-02-2013, 03:37 PM
Selamlar hocam

bundan yaklaşık 1-2 sene önce sağ gözümün üst kapağının içinde 2, sol gözümün üst kapağının içinde ise 1 kere, farklı zamanlarda olmak üzere sivilceye benzer birşey çıkmıştı. sabahları kalktığımda bu şişlik biraz inmiş gibi gözüksede akşama doğru tekrardan şişiyordu veya sabahları göz kapaklarım şiştiği için ben öyle hissediyordum. Doktora gittiğimde bana bir damla vermişti ve bu damlayı 3ay kullanmama rağmen geçmemişti. 3ay sonrasında ise başka bir doktora gitmeye karar verdim.

Bu doktor ise ilaçla tedavinin mümkün olmadığını, ameliyata gerek kalmadan gözümün içindeki şişlik olan kısıma iğne yaparak tedavi gerçekleştirebileceğini söyledi ve uyguladı. Zannedersem iğne ile orayı patlatarak indirdi ve sonuçta tedaviden açıkcası memnun kaldım. Tedaviden sonra ise Fucithalmic ilacını vermişti. Fakat bu şişlikten yine çıktı ve bu seferki sağ gözümün alt kapağının iç kısmında.

Bu şişliğin oluşma sebebi nedir ?
Fucithalmic veya başka bir ilaç kullanırsam şişlik iner mi ?

Teşekkür ederim.

göz kapağı şişlikleri genelde mikrobiktir..yani iltihaplanma enfeksiyondan
fucitahalmic % 90 doğru olur ve fakat tek başına yeterli gelmez
..işler geçen seferki gibi karışabilir ve kolay bir iş zor bir hale dönebilir
işler karışmadan..bir kontrol yaptıralım..kendi başımıza tedavi yapmayacağız

cebo44
27-02-2013, 03:52 PM
maalesef hocam fakat siyah küçük nokat 3 4 tane göz kapağının altında duruyor

Mücahit Erman Emre
28-02-2013, 02:58 PM
maalesef hocam fakat siyah küçük nokat 3 4 tane göz kapağının altında duruyor

göz kapağının altındaki de ben olmasın

cebo44
28-02-2013, 04:00 PM
bilemiyorum hocam fakat küçükler kapağın altındalar onlar büyüme yaparmı? birde hocam beni aldırdığım gözümde 2 tane dikiş düşmedi halen hafifte kan var

Mücahit Erman Emre
01-03-2013, 02:37 PM
bilemiyorum hocam fakat küçükler kapağın altındalar onlar büyüme yaparmı? birde hocam beni aldırdığım gözümde 2 tane dikiş düşmedi halen hafifte kan var

IŞIKLI MAKİNAYLA bir bakmak lazım

cebo44
01-03-2013, 04:22 PM
Hocam o göz kapağının altındakiler çok küçük siyah nokta büyüme yaparmı

Mücahit Erman Emre
02-03-2013, 03:39 PM
Hocam o göz kapağının altındakiler çok küçük siyah nokta büyüme yaparmı
olabilir...şimdiye kadar büyüme oldu mu?

cebo44
02-03-2013, 09:08 PM
hayır hocam krdeşilerimdede var göz kapaklarının altında çok küçük siyah nokta bütyüme yapmadı

Mücahit Erman Emre
03-03-2013, 11:10 AM
hayır hocam krdeşilerimdede var göz kapaklarının altında çok küçük siyah nokta bütyüme yapmadı
büyümesi genişlemesi bünyeye bağlı kişiye bağlı
..demek ki senin durumda büyüme olmuyor ve daha da büyümeyecek

cebo44
03-03-2013, 01:10 PM
hocam kardeşlerimde yaklaşık 2 yıldır var göz kapak altında fakat hiç büyüme yapmıyor büyük ihtimalle bendede büyüme yapmaz ama hocam diğer sol gözümde oluşan ben iyice kahverengileşti ama karşıda belli olmuyor aldırayımmı ne dersiniz

Mücahit Erman Emre
04-03-2013, 10:22 AM
hocam kardeşlerimde yaklaşık 2 yıldır var göz kapak altında fakat hiç büyüme yapmıyor büyük ihtimalle bendede büyüme yapmaz ama hocam diğer sol gözümde oluşan ben iyice kahverengileşti ama karşıda belli olmuyor aldırayımmı ne dersiniz

havalar daha da ısınmadan nisan mayıs gibi ameliyatını yaptır derim

cebo44
05-03-2013, 10:46 AM
hocam mayısta aldırırım fakat bu sağ gözümdeki yara tahminen kaç haftaya iyilreşir 2 dikiş daha düşmedi

Mücahit Erman Emre
06-03-2013, 09:19 AM
hocam mayısta aldırırım fakat bu sağ gözümdeki yara tahminen kaç haftaya iyilreşir 2 dikiş daha düşmedi

yara çoktan iyileşmiştir fakat dikişler neden düşmedi anlamadım..
erimeyen dikiş olabilir mi acaba?

cebo44
06-03-2013, 11:00 AM
hocam bilemiyomda çok hafif kan var 2 dikiş düşmedi ne yapmalıyım

Mücahit Erman Emre
07-03-2013, 09:17 AM
hocam bilemiyomda çok hafif kan var 2 dikiş düşmedi ne yapmalıyım

bir kontrole gideceğiz..hem dikişlere bakılır..hem de göz kapağının altındaki nedir anlaşılır

cebo44
07-03-2013, 04:12 PM
inşallah hocam dikişleri doktor alırsa acı çekermiyim yada kan gitmesi için damla yazarmı

Mücahit Erman Emre
08-03-2013, 10:30 AM
inşallah hocam dikişleri doktor alırsa acı çekermiyim yada kan gitmesi için damla yazarmı
dikişler alınması gerekirse damlayla uyuşturulur çok ağrı sızı olmaz
dikiş alınırsa damla gerekir diye düşünüyorum

cebo44
08-03-2013, 05:53 PM
çok teşekkür ederim hocam yardımınız için sağolun

alparslan303
15-03-2013, 01:24 PM
merhaba hocam;
Ben 22 yasındayım. 2 yaşında gözlerim bır kanlanma olmus hala bu kanlanma duruyor. gittigiğim hastanelerde hıc bır sonuc alamadım gıt gıde buyum yaptı göz bebegıme yaklastı. öncelerı cok ufak bı probemdı sımdı ıse cok buyudu. Yardımcı olursanız sevınırım. göz benide var gözlerim.
http://g1303.hizliresim.com/17/h/l2lrp.jpg

Mücahit Erman Emre
16-03-2013, 11:47 AM
merhaba hocam;
Ben 22 yasındayım. 2 yaşında gözlerim bır kanlanma olmus hala bu kanlanma duruyor. gittigiğim hastanelerde hıc bır sonuc alamadım gıt gıde buyum yaptı göz bebegıme yaklastı. öncelerı cok ufak bı probemdı sımdı ıse cok buyudu. Yardımcı olursanız sevınırım. göz benide var gözlerim.
http://g1303.hizliresim.com/17/h/l2lrp.jpg

kan hücreleri göz zarına yapışmış diye düşündüm
ilaçla merhemle pek geçmiyor
her hangi bir tedaviden sonuç alamadık değil mi?

alparslan303
16-03-2013, 01:45 PM
Aynen Hocam Nere Gittim İse Elim Bıoş Döndüm. Merhemler Damlalar Dinlendirici Gözlükler kukllandım. Fayda etmedi. yardımcı olursanız cok sevinirim.

Mücahit Erman Emre
17-03-2013, 12:44 PM
Aynen Hocam Nere Gittim İse Elim Bıoş Döndüm. Merhemler Damlalar Dinlendirici Gözlükler kukllandım. Fayda etmedi. yardımcı olursanız cok sevinirim.

sana yardım etmeye herkesten çok isterim
bununla birlikte kan hücreleri zarlara yapıştıktan sonra pek gitme ihtimali yok

alparslan303
20-03-2013, 04:44 PM
yanı hiç bir çaresi yokmu hocam. cok buyume yaptı önceden bunun 10 da 1 i kadar yoktu. göz bebegime cok yaklastı

Mücahit Erman Emre
21-03-2013, 09:37 AM
yanı hiç bir çaresi yokmu hocam. cok buyume yaptı önceden bunun 10 da 1 i kadar yoktu. göz bebegime cok yaklastı

sana bir yol göstermeyi senden çok isterim..fakat net olmak istedim
boş yere ümit vermek doğru olmaz
bununla birlikte...kesin konuşmak için ışıklı makinalarla bakmak lazım

alparslan303
23-03-2013, 01:46 PM
çok teşekkür ederim hocam.

sinan erkekel
09-05-2013, 01:11 PM
merhabalar yaklaşık 13 yaşından beri gözümde bir leke var ve buna ilk başlarda alerjiden kaynaklı denildi ama en son olarak 4 sene önce göz beni teşhisi konuldu ve bu beni çok rahatsız ediyor yorulduğumda artıyor ve gözümde batma yapıyor kaşıntı yapıyor . şuan 22 yaşındayım ameliyat konusnda endişem var

Mücahit Erman Emre
10-05-2013, 08:37 AM
merhabalar yaklaşık 13 yaşından beri gözümde bir leke var ve buna ilk başlarda alerjiden kaynaklı denildi ama en son olarak 4 sene önce göz beni teşhisi konuldu ve bu beni çok rahatsız ediyor yorulduğumda artıyor ve gözümde batma yapıyor kaşıntı yapıyor . şuan 22 yaşındayım ameliyat konusnda endişem var

lokal anesteziyle yapılan bir ameliyat..narkoz falan yok
en fazla yarım saat sürer...endişemiz ne oldu?

sinan erkekel
16-05-2013, 12:51 PM
hocam eskişehirdeyim ben ve burda sakarya hastanesine gittim doktor gözünün yukarısından parça alıcam oraya yama yapıcam sonra dikiş atıcam dedi kaybolan dikişler varmış. ve sizin dediğiniz gibi yarım saat de demiyor 10 dk sürer diyor ve bu göz beni denilen şeyi bir damar besliyor. hatta öncesinde tek damarla besleniyordu yani ana damarla. sonradan küçük damarlarda beslemeye başladı. birde kafama takılan şu oluyor o ana damar orada kalıcak ve tekrar oluşturma ihtimali var denildi birde gözüm bu halinden daha kötü bir hal alır diye korkuyorum. koskoca internette de birtek burada tartışılıyor bu konu oyüzden fikir edinmek istiyorum sizden. resim isterseniz gönderebilirim. ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Mücahit Erman Emre
17-05-2013, 08:34 AM
hocam eskişehirdeyim ben ve burda sakarya hastanesine gittim doktor gözünün yukarısından parça alıcam oraya yama yapıcam sonra dikiş atıcam dedi kaybolan dikişler varmış. ve sizin dediğiniz gibi yarım saat de demiyor 10 dk sürer diyor ve bu göz beni denilen şeyi bir damar besliyor. hatta öncesinde tek damarla besleniyordu yani ana damarla. sonradan küçük damarlarda beslemeye başladı. birde kafama takılan şu oluyor o ana damar orada kalıcak ve tekrar oluşturma ihtimali var denildi birde gözüm bu halinden daha kötü bir hal alır diye korkuyorum. koskoca internette de birtek burada tartışılıyor bu konu oyüzden fikir edinmek istiyorum sizden. resim isterseniz gönderebilirim. ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ameliyat en fazla yarım saat sürer..
ameliyathaneye girdin çıktın göz temizliği bandaj falan toplam süre demek istedim..
işimize daha sağlam yapacağız..bir resim ekleyelim mi?

sinan erkekel
17-05-2013, 04:15 PM
1899 daha farklı resimlerde ekleyebilirim hocam

Mücahit Erman Emre
18-05-2013, 08:55 AM
1899 daha farklı resimlerde ekleyebilirim hocam

yok bu resim yeterli..
ameliyatla alınır..% 99.99 sorun olmaz
daha kötü olma ihtimali milyonda 1 ve 1-2 haftada her şey yoluna girer

sinan erkekel
18-05-2013, 01:18 PM
hocam sizce nerede yaptırabilirim bunu önerebiliceğiniz iyi bir isim veya siz yapıyor musunuz ?

Mücahit Erman Emre
19-05-2013, 08:23 AM
hocam sizce nerede yaptırabilirim bunu önerebiliceğiniz iyi bir isim veya siz yapıyor musunuz ?
çok karışık bir iş değil...hemen hemen bütün göz uzmanları yapabilir
çok koşuşturmaya gerek yok

sinan erkekel
19-05-2013, 10:27 AM
Hocam benim bu sag gözümün ic kısmında da bir kanlanma olustu ve bu yoktu bu sene oldu bazen yoruldugumda cok kanlanıyor ve insan icine cıkamaz hale geliyorum bir sag tarafta göz beni denilen kanlanma birde icde olusan kanlanma gözümün akı yok gibi oluyor. Sol gözm ve sag gözüm arasnda bir dengesizlik söz konusu. Bu olusan kanlanmalar gözümn rahat bakmasını da engelliyor. Bunun icinde bir resim ekliyceem ilgilenirseniz cok sevinirim.

sinan erkekel
19-05-2013, 01:02 PM
1906 yoruldukça artan birşey çok moralimi bozuyor lütfen yardımcı olur musunz sebebi nedir neden oldu bilmiyorum :(

sinan erkekel
19-05-2013, 01:13 PM
1907 burada daha net belli oluyor .

Mücahit Erman Emre
20-05-2013, 08:41 AM
1907 burada daha net belli
oluyor .

bu kanlanma..başlagıç göz beni olabilir..
gelip gitmiyor değil mi..hep var fakat azalıp çoğalıyor?

sinan erkekel
20-05-2013, 10:26 AM
bir ara çok damla kullandım efemoline diye. bilgisayara çok bakıyordum ve sağ gözümde yanma çok oluyor diye soğuk çeşme suyuyla da yıkamıştım ondan sonra birgün böyle birşeyle karşılaştım. doktora gittiğimde bunu da sordum damar genişlemesi olmuş minumum seviye ve maximum seviye arasında kalır geçmez dedi neden olduğunu sordum orasını bilemeyiz dedi. aslına bakarsanız pek işini iyi yaptığını sanmıyorum o doktorun sıradaki hastayı almak için acele ediyordu. sporla uğraşıyorum ve yorulduğumda artıyor sporu yarım bırakmak zorunda kalıyorum hocam yardımcı olursanız bir fikir sahibi olayım en azından . keşke her doktor sizin gibi anlayışlı olsa da hastalar şikayetlerini ,kafalarındaki soru işaretlerini atabilse. saygılar

sinan erkekel
20-05-2013, 01:28 PM
şifa neredeyse gidip onu bulmak ve almak lazım çünkü ben şuna inanıyorum allah cc verdiği her derdin devasını da mutlaka vermiştir önce araştırıp okumak ve o tedaviyi bulmak için çabalamak gerekiyor sonra takdiri yaradana bırakmak lazım .sizde bana yardımcı olursanız çok sevinirim göz dünyaya açılan kapı o hasar görür ve tedavisi olunmazsa insan yaşamını engelliyor. siz göz doktorlarına da bu konuda büyük iş düşüyor siz allahın vericeği tedavinin vesile kaynağısınız. yardımınız dokunursa duacınız olurum şimdiden teşekkür ediyorum

Mücahit Erman Emre
21-05-2013, 10:32 AM
bir ara çok damla kullandım efemoline diye. bilgisayara çok bakıyordum ve sağ gözümde yanma çok oluyor diye soğuk çeşme suyuyla da yıkamıştım ondan sonra birgün böyle birşeyle karşılaştım. doktora gittiğimde bunu da sordum damar genişlemesi olmuş minumum seviye ve maximum seviye arasında kalır geçmez dedi neden olduğunu sordum orasını bilemeyiz dedi. aslına bakarsanız pek işini iyi yaptığını sanmıyorum o doktorun sıradaki hastayı almak için acele ediyordu. sporla uğraşıyorum ve yorulduğumda artıyor sporu yarım bırakmak zorunda kalıyorum hocam yardımcı olursanız bir fikir sahibi olayım en azından . keşke her doktor sizin gibi anlayışlı olsa da hastalar şikayetlerini ,kafalarındaki soru işaretlerini atabilse. saygılar
bu kanlanma da büyük ihtimalle göz beni..ve tedavimiz ameliyat
muayenemizde ne denildi...bu lekeye de ameliyat vs bir şey düşünüldü mü?

sinan erkekel
21-05-2013, 12:21 PM
hocam ben bir resim daha çektim göz beni oluşan yer o resimde çok belli. ve bu daha çok sabah uyandığımda ve akşam gözüm yorulduğunda kendisini belli ediyor o resimi de okuldan çıkıp eve gidince ekliyeceğim. aslına bakarsanız bu göz beni olayını birçok doktor bilmiyor neden oluşabildiğini bile tıp söyleyemiyor. sanırım tıp bu konuda okadar ilerleyememiş. ben 13 yaşındayken gözüme taş gelmişti ve bu göz akının sağ kısmındaki ben'in ondan sonra ortaya çıktığını düşünüyorum. ama bir doktorda ergenliğe girerken çıkmış olabilir sonra geçebilir diyor. bir diğer doktor ameliyatla alınır ama tekrar edebilir alma taraftarı değiliz diyor. en başında alerjiden kaynaklı dediler. birtanesi dalga geçer gibi sana farklı bir hava katmış boşver diyerek gülüyor . yani bunlar nasıl doktor oluyor gerçekten anlamıyorum . hocam açıkcası doktora gitmeye korkuyorum artık bu seferde bu doktor moralimi alt üst edicek diye. adam göz beni için refreshin suni göz yaşı damlasını veriyor. doğru heryerde aynı olması gerekmez mi hocam.? birde bilmedikleri zaman psikoljik diye yargılayanlar var e heralde gözümü rahatsız eden birşey psikolojimide etkiler
etkileyen şey göz sen nesin doktor tedavi bulamıyosan bilmiyorum de ki bende bilen birine danışayım. şimdi içinde yeni birtane oluşuyor ben ikisine birden ameliyat masasına yatasam ne olur gözün doğallığı mı kalır yıpranır daha çok şkayet ortaya çıkartır diye düşünüyorum. hocam tedavisi neyse nerdeyse gitmeye yaptırmaya razıyım ben. çünkü edebiyat öğretmenliği 3.snf öğrencisiyim ve derslerime doğru düzgün bakamıyorum kanlanma çoğalınca uykum yokken gözümü kapatıp dinlenmeye alıyorum. herşey için teşekkür ediyorum şimdiden

sinan erkekel
21-05-2013, 06:38 PM
1913 tek bir nokta halinde olan göz beni oluyor olabilir ama özellikle de sabah uyandığımda ve akşam gözüm yorulup dinlenmeye ihtiyaç duydugunda meydana çıkıyor.

Mücahit Erman Emre
22-05-2013, 10:27 AM
1913 tek bir nokta halinde olan göz beni oluyor olabilir ama özellikle de sabah uyandığımda ve akşam gözüm yorulup dinlenmeye ihtiyaç duydugunda meydana çıkıyor.
% 99 GÖZ BENİ..büyüme genişleme oluyorsa almak lazım
bu estetik bir durum ve tedavi sana kalmış fakat bundan kurtuluyum diyorsak çaresi ameliyat
ameliyatla daha iyi olma ihtimali..% 99,99

sinan erkekel
22-05-2013, 12:18 PM
hocam neden durup durup böyle birşey oluşuyor 1 tanesi yetip artarken bir tane daha oluşmaya başlamış bu sene çıktı bu da ondan önce tertemizdi gözümün iç kısmı. kullanılan damlalar mı yapıyor ne yapıyor bunun bir açıklaması yok mudur neden olduğuna dair ? :(

Mücahit Erman Emre
23-05-2013, 09:27 AM
hocam neden durup durup böyle birşey oluşuyor 1 tanesi yetip artarken bir tane daha oluşmaya başlamış bu sene çıktı bu da ondan önce tertemizdi gözümün iç kısmı. kullanılan damlalar mı yapıyor ne yapıyor bunun bir açıklaması yok mudur neden olduğuna dair ? :(
var tabii ki...
vucudumuzda RENK HÜCRELERİ vardır
zaman içinde bazı kişilerde bu hücrelerin ya sayısı artar veya renk miktarı artar
ve görünür hale gelir....vucudumuzdaki diğer benler gibi

sinan erkekel
23-05-2013, 10:19 PM
Hocam yalnız göz de olanlari cok enderdir insan vucudunnda hemen hemen her 2 kisiden birinde ben vardir ama göz de o söz konusu degil cok ilginc bir durum acaba göz benini günes ısıkları bilgisayar ısıkları falan mı yapıyor ki ? sonucta dogustan olan birsey degil. Bide bu normal vucuddaki ben gibi degilki yorulunca arttigi zaman göze batma yapiyor rahatsiz ediyor. Ameliyatla iyi olucagini düsünüyor musunuz ? Dahaa cok kalici hasarlar olur mu sonucta oraya bicak giricek göz icin de beyinden sonra kendni yenilemeyen tek organ diyorlar bunlar kafami karistiriyor acikcasi.?

Mücahit Erman Emre
24-05-2013, 02:00 PM
Hocam yalnız göz de olanlari cok enderdir insan vucudunnda hemen hemen her 2 kisiden birinde ben vardir ama göz de o söz konusu degil cok ilginc bir durum acaba göz benini günes ısıkları bilgisayar ısıkları falan mı yapıyor ki ? sonucta dogustan olan birsey degil. Bide bu normal vucuddaki ben gibi degilki yorulunca arttigi zaman göze batma yapiyor rahatsiz ediyor. Ameliyatla iyi olucagini düsünüyor musunuz ? Dahaa cok kalici hasarlar olur mu sonucta oraya bicak giricek göz icin de beyinden sonra kendni yenilemeyen tek organ diyorlar bunlar kafami karistiriyor acikcasi.?

göz beniyleilgili bilmemiz gereken şunlar..birincisi % 99.9999tehlikesizdir..ikincisi normal halde bile göz beninde büyüme olurve tehlikeli bir şey olduğu anlamına gelmez..tehlikeli bir durumihtimali milyonda 1 fakat bununla birlikte büyüme varsa alınmasındafayda var..

ameliyatla daha iyi olma ihtimali..% 99,99
iyi olma ihtimalini düşünüp bu yola girebiliriz
veya kötü olma ihtimalini düşünüp uzak durabiliriz..tedavi tercihi bize kalmış..
bu estetik bir durum ve fakat bundan kurtuluyum diyorsak çaresi ameliyat

sinan erkekel
24-05-2013, 03:48 PM
anladım hocam çok teşekkür ediyorum ilginiz için. şimdi sınavlarım falan oluyor 1 ya da 2 ay sonra karar vermiş olucam. size de sonuçlarla ilgili danışabilirim tekrardan teşekkürler allah yardımcınız olsun

Mücahit Erman Emre
25-05-2013, 08:33 AM
anladım hocam çok teşekkür ediyorum ilginiz için. şimdi sınavlarım falan oluyor 1 ya da 2 ay sonra karar vermiş olucam. size de sonuçlarla ilgili danışabilirim tekrardan teşekkürler allah yardımcınız olsun,
ACİLİYETİ yok...kafamızdaki düşünceler netleşene kadar bekleyeceğiz

kanarya_saka
02-07-2013, 11:11 PM
hocam merhaba adım Adnan .benim sağ gözümde göz beni var bigo 59 arkadaşın yüklemiş olduğu resimin aynısı.benim canımı sıkan konu birkaç sefer doktora gösterdim sanki hep geçiştirme tarzında cevaplar aldım.mesela görmeni engellemiyorsa almaya gerek yok.dertsiz başını derde sokma,yok estetiğe giriyormuş falan filan.artık canım sıkılmaya başladı üstelik sosyal yaşantımı etkiliyor örnek verecek olursam insanlarla gözgöze konuşamıyorum gözlerimi kaçırıyorum.gözümdeki beni gördüklerinde aaaa gözünde ne var veya insanların dikkatli bir şekilde gözüme bakmaları bende takıntı yapmaya başladı.demek istediğim mademki tıp ilerliyor koskoca gebzede bir doktor şunu demiyor gel kardeşim ben alayım o beni sende rahatla demiyor.sizden bu konuda yardım cı olmanızı istiyorum.kolay gelsin

Mücahit Erman Emre
03-07-2013, 08:41 AM
hocam merhaba adım Adnan .benim sağ gözümde göz beni var bigo 59 arkadaşın yüklemiş olduğu resimin aynısı.benim canımı sıkan konu birkaç sefer doktora gösterdim sanki hep geçiştirme tarzında cevaplar aldım.mesela görmeni engellemiyorsa almaya gerek yok.dertsiz başını derde sokma,yok estetiğe giriyormuş falan filan.artık canım sıkılmaya başladı üstelik sosyal yaşantımı etkiliyor örnek verecek olursam insanlarla gözgöze konuşamıyorum gözlerimi kaçırıyorum.gözümdeki beni gördüklerinde aaaa gözünde ne var veya insanların dikkatli bir şekilde gözüme bakmaları bende takıntı yapmaya başladı.demek istediğim mademki tıp ilerliyor koskoca gebzede bir doktor şunu demiyor gel kardeşim ben alayım o beni sende rahatla demiyor.sizden bu konuda yardım cı olmanızı istiyorum.kolay gelsin

göz imkanları geniş kalabalık olmayan bir yerde muayene olduk mu?

kanarya_saka
03-07-2013, 07:59 PM
oldum hocam örnek verecek olursam göz benine makinayla baktı sonra gözün görme durumuna baktı daha sonra yorum şu oldu büyüme yoksa aldırmana gerek yok.dertsiz başını derde sokma dedi.illaki aldırmak istiyorsan bu estetiğe girer ve alınan parça patolojiye gider dedi.ama istiyorsan alalım felan demedi.gittiğim hastane medicalpark ama şuda var kalkıpta dünya göz hastanesi gibi geniş kapsamlı bir yere gitmedim.gitsem nasıl olur.teşekkürler

Mücahit Erman Emre
04-07-2013, 08:52 AM
oldum hocam örnek verecek olursam göz benine makinayla baktı sonra gözün görme durumuna baktı daha sonra yorum şu oldu büyüme yoksa aldırmana gerek yok.dertsiz başını derde sokma dedi.illaki aldırmak istiyorsan bu estetiğe girer ve alınan parça patolojiye gider dedi.ama istiyorsan alalım felan demedi.gittiğim hastane medicalpark ama şuda var kalkıpta dünya göz hastanesi gibi geniş kapsamlı bir yere gitmedim.gitsem nasıl olur.teşekkürler
bu durumda muayenemiz doğru dürüst yapılmış demektir
göz beni ameliyatını sgk ödüyor..
başka bir yere gitmeye gerek yok...doktorumuzla tekrar konuşalım...ameliyatımızı olalım
fakat sgk ödeme yapsa da ameliyat farkı çıkacaktır

kanarya_saka
04-07-2013, 08:08 PM
hocam benim için sorun yok çalıştığınız hastaneye gelirim muayene ve ameliyatımı olabilirim.neden derseniz bu konuda yazılarınızı takip ediyorum açıkcası güvenilir ve bu konuda daha tecrübeli olduğunuzu algıladım.teşekkürler

Mücahit Erman Emre
05-07-2013, 08:45 AM
hocam benim için sorun yok çalıştığınız hastaneye gelirim muayene ve ameliyatımı olabilirim.neden derseniz bu konuda yazılarınızı takip ediyorum açıkcası güvenilir ve bu konuda daha tecrübeli olduğunuzu algıladım.teşekkürler
nerde oturuyoruz?

kanarya_saka
05-07-2013, 10:35 PM
hocam gebzede oturuyorum.

Mücahit Erman Emre
06-07-2013, 10:49 AM
hocam gebzede oturuyorum.
mesafe bayağı uzak senin için bulunduğun yerde daha kolay olacaktır

cebo44
14-07-2013, 02:32 PM
mesafe bayağı uzak senin için bulunduğun yerde daha kolay olacaktır

hocam benim sol gözümde yeni oluşan göz beni uzaktan belli olmuyor ama çok yakında aynaya baktığımda gözküyor kahverengileşmiş yardımınızı bekliyorum

Mücahit Erman Emre
15-07-2013, 08:11 AM
hocam benim sol gözümde yeni oluşan göz beni uzaktan belli olmuyor ama çok yakında aynaya baktığımda gözküyor kahverengileşmiş yardımınızı bekliyorum
rahatsız oluyorsak çare ameliyat...fakat göz beni % 99.9999 tehlikesizdir
ancak büyüyorsa emin olmak için alınmasında fayda var

zahidee
25-07-2013, 06:59 AM
Merhabalar hocam , Dün gözmde doğuştan ve büyüme yapan beni aldırdım şu anda gözum de dikiş var ve içi kanlı eski halinden daha beter bu durum gecici midir ?

Mücahit Erman Emre
25-07-2013, 01:44 PM
Merhabalar hocam , Dün gözmde doğuştan ve büyüme yapan beni aldırdım şu anda gözum de dikiş var ve içi kanlı eski halinden daha beter bu durum gecici midir ?

bunlar 1-2 hafta tamamen normal..% 99 geçici bir durum yaşıyoruz
kontrole gittik değil mi?

zahidee
25-07-2013, 04:52 PM
bunlar 1-2 hafta tamamen normal..% 99 geçici bir durum yaşıyoruz
kontrole gittik değil mi?

Hocam 1 hafta sonra gel dedi doktorum , ayın 1 inde gideceğim , bulunduğum şehirde ameliyat olmadım giderken de gelirken de problem yaşadığım için 1 hafta sonra gel dedi. şuan 2 damla kullanıyorum Vigamox , lotemax fakat gözümde asırı capaklanma var sabah gözlerimi damla damlatarak acabildim . gözlerimde bahar nezlesi vardı o zamanlarda böyle acamazdım gözlerimi şimdi su da değdirmemem gerek bende damla ile capakların erimesini sağladım bu durum da normal mi ? bulunduğum şehirde bi doktora gitmem gerekir mi ?

Mücahit Erman Emre
26-07-2013, 08:41 AM
Hocam 1 hafta sonra gel dedi doktorum , ayın 1 inde gideceğim , bulunduğum şehirde ameliyat olmadım giderken de gelirken de problem yaşadığım için 1 hafta sonra gel dedi. şuan 2 damla kullanıyorum Vigamox , lotemax fakat gözümde asırı capaklanma var sabah gözlerimi damla damlatarak acabildim . gözlerimde bahar nezlesi vardı o zamanlarda böyle acamazdım gözlerimi şimdi su da değdirmemem gerek bende damla ile capakların erimesini sağladım bu durum da normal mi ? bulunduğum şehirde bi doktora gitmem gerekir mi ?
ameliyattan sonra hiç bakılmadıysa...bir kontrole gitsen iyi olacak

recover
03-08-2013, 06:27 AM
Merhaba,ben de gözümdeki beni aldırmış bulunmaktayım dün saat 13.00 da, şuan ki durumu böyle: http://img849.imageshack.us/img849/9123/h1m3.jpg

Aldırmadan önceki hali: http://img99.imageshack.us/img99/8220/sam0386k.jpg

Forumdan okuduğum kadari ile yanma ve batma olmasının normal olduğunu düşünüyorum ama gözümü kapatmakta zorlanıyorum dikişler cok rahatsız ediyor.Ve bu şekilde görünmesi normal mi? Umarım hemen iyileşir. :( Kullandığım ilaçlar flarex ve exocin damla ile tobrased merhem.

Mücahit Erman Emre
03-08-2013, 07:11 PM
Merhaba,ben de gözümdeki beni aldırmış bulunmaktayım dün saat 13.00 da, şuan ki durumu böyle: http://img849.imageshack.us/img849/9123/h1m3.jpg

Aldırmadan önceki hali: http://img99.imageshack.us/img99/8220/sam0386k.jpg

Forumdan okuduğum kadari ile yanma ve batma olmasının normal olduğunu düşünüyorum ama gözümü kapatmakta zorlanıyorum dikişler cok rahatsız ediyor.Ve bu şekilde görünmesi normal mi? Umarım hemen iyileşir. :( Kullandığım ilaçlar flarex ve exocin damla ile tobrased merhem.
normal bir ameliyat süreci yaşıyoruz
ilaçlara devam..kızarma 2-3 hafta sürecektir

bsk29
16-08-2013, 10:32 AM
Hocam merhabalar,

Bende de yaklaşık 10 yıldır göz beni var fakat artık aldırmak istiyorum. Bunun için Ankara ve Hacettepe Ünv. hastanelerine gittim, fakat göz benini almayı reddettiler, tıbbi olarak sakıncalı bir durum olmadığı için. Sizce bu ameliyatı nerede yaptırabilirim, sanırım özel hastaneye gitmem gerekecek. Teşekkürler.

Mücahit Erman Emre
17-08-2013, 08:29 AM
Hocam merhabalar,

Bende de yaklaşık 10 yıldır göz beni var fakat artık aldırmak istiyorum. Bunun için Ankara ve Hacettepe Ünv. hastanelerine gittim, fakat göz benini almayı reddettiler, tıbbi olarak sakıncalı bir durum olmadığı için. Sizce bu ameliyatı nerede yaptırabilirim, sanırım özel hastaneye gitmem gerekecek. Teşekkürler.
üniversite hastanelerinin uğraştığı alanlar farklı olabilir..
bir başka kurumda çözüm bulunacaktır..sorun etmeye değmez

irem04
18-08-2013, 11:21 AM
iyi günler hocam ben 16 yasındayım ve küçüklüğümde oluşan bir leke var gözümde ben cok rahatsız oluyorum amleyyattanda cok cekiniyorum sizce ne yapabilirm

Mücahit Erman Emre
19-08-2013, 09:21 AM
iyi günler hocam ben 16 yasındayım ve küçüklüğümde oluşan bir leke var gözümde ben cok rahatsız oluyorum amleyyattanda cok cekiniyorum sizce ne yapabilirm
büyüme yoksa sorun yok demektir
estetik bir operasyon düşünülebilir..ameliyattan neden çekiniyoruz?

aycaa
02-09-2013, 07:56 PM
Doktor bey merhaba.Benimde sol gözümde ben var 4 yıl öncesine kadar farkında bile değildim ama şuan sosyal yaşantımda sıkıntı çekiyorum :( Ankarada yaşıyorum iki tane özel göz hastanesine gittim ilk gittiğim doktor hemen alırız risk yok iz kalmaz dedi çok sevinmiştim ama sonradan emin olmak için başka bi özele gittim. Ordaki doktor da alınmaz bu senin nazarın olsun dedi ama çok emin bir şekilde alınmaz ben almam dedi.Çok stresliyim sizce ne yapmalıyım ayrıca iz kalma yada eskisinden daha kötü olur diye de çok korkuyorum.En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum lütfen :( Şimdiden teşekkürler.

Mücahit Erman Emre
03-09-2013, 08:37 AM
Doktor bey merhaba.Benimde sol gözümde ben var 4 yıl öncesine kadar farkında bile değildim ama şuan sosyal yaşantımda sıkıntı çekiyorum :( Ankarada yaşıyorum iki tane özel göz hastanesine gittim ilk gittiğim doktor hemen alırız risk yok iz kalmaz dedi çok sevinmiştim ama sonradan emin olmak için başka bi özele gittim. Ordaki doktor da alınmaz bu senin nazarın olsun dedi ama çok emin bir şekilde alınmaz ben almam dedi.Çok stresliyim sizce ne yapmalıyım ayrıca iz kalma yada eskisinden daha kötü olur diye de çok korkuyorum.En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum lütfen :( Şimdiden teşekkürler.
% 99.999 iz kalmaz ve eskisinden daha iyi olur

pandora41
06-01-2014, 09:00 PM
Merhaba,doktor bey sağ gözümü 7 yaşında iken kaçan toz yüzünden ovuşturmam sebebiyle kanlanma oluştu. Ve o kanlanma hiç geçmedi.10 yaşında iken gittiğim doktor göz beni teşhisi koydu. Ancak göz bebeğime çok yakın olması sebebiyle almak istemedi.Burada resimm ekleye arkadaşların resimleri ile kıyaslarsam oldukça büyük. Ve göz bebeğime neredeyse bitişik.Ve sanırım öncesine kıyasla biraz daha büyüdü. Göz bebeğine yakın olması sebebiyle aldırmakta sakınca olabilir mi? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Mücahit Erman Emre
07-01-2014, 09:42 AM
Merhaba,doktor bey sağ gözümü 7 yaşında iken kaçan toz yüzünden ovuşturmam sebebiyle kanlanma oluştu. Ve o kanlanma hiç geçmedi.10 yaşında iken gittiğim doktor göz beni teşhisi koydu. Ancak göz bebeğime çok yakın olması sebebiyle almak istemedi.Burada resimm ekleye arkadaşların resimleri ile kıyaslarsam oldukça büyük. Ve göz bebeğime neredeyse bitişik.Ve sanırım öncesine kıyasla biraz daha büyüdü. Göz bebeğine yakın olması sebebiyle aldırmakta sakınca olabilir mi? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim
göz beni göz zarı üzerindedir ve göz bebeğine ne kadar yakın olduğu çok önemli değil

emretgy
29-01-2014, 03:46 AM
merhaba hocam.. benim gözumun beyaz kısmında doğuştan gelen bir ben var.. bunu aldırmanın bir sorunu olur mu ve ya mümkünmü .. doğuştan geldiği için soruyorum.. TEŞEKKÜRLER

Mücahit Erman Emre
30-01-2014, 09:51 AM
merhaba hocam.. benim gözumun beyaz kısmında doğuştan gelen bir ben var.. bunu aldırmanın bir sorunu olur mu ve ya mümkünmü .. doğuştan geldiği için soruyorum.. TEŞEKKÜRLER
rahatsız oluyorsak çare ameliyat...fakat göz beni % 99.9999 tehlikesizdir
ancak büyüyorsa emin olmak için alınmasında fayda var

emretgy
01-02-2014, 02:39 AM
dış görüntüsünden rahatsız oluyorum hocam.. izlediğim bir video var . uygulanan amelyat bu şekilde mi ?
http://www.youtube.com/watch?v=JsiPYJrPiYE

hastaneniz neresi yanınıza gelip amelyat olmak istiyorum.. adres yazarsanız sevinirim hocam

Mücahit Erman Emre
01-02-2014, 02:50 PM
dış görüntüsünden rahatsız oluyorum hocam.. izlediğim bir video var . uygulanan amelyat bu şekilde mi ?
http://www.youtube.com/watch?v=JsiPYJrPiYE

hastaneniz neresi yanınıza gelip amelyat olmak istiyorum.. adres yazarsanız sevinirim hocam
aynen..bu veya buna benzer bir yöntem
kayeride oturuyorum

emretgy
01-02-2014, 08:58 PM
hımm tamam hocam ben istanbuldayım.. istanbulda araştırım hastane.. her şey için teşekkürler

bsk29
10-02-2014, 10:40 PM
Hocam Merhaba,

40 gün önce özel bir hastanede göz beni ameliyatı oldum. Ameliyat normal geçti, patoloji sonuçları normal çıktı. Ameliyattan sonra ilaçlarımı da düzenli olarak kullandım. Ameliyattan 3 hafta sonra gözümdeki kızarıklık gitti fakat ameliyat bölgemde bir kabarıklık oluşmuştu. Bunun üzerine kontrole gittiğimde doktorum, dikişlerimin reaksiyon yaptığını söyleyip gözüme 3 farklı yerinden iğne vurdu. İğneden sonra gözüm ameliyattan çok daha fazla bir şekilde kanlandı ve iğneden sonra iki hafta lotemax adlı damlayı kullandım. Kızarıklığım bayağı azaldı. Fakat son bir haftadır hafif bir kızarıklık var ve hiç geçmiyor. Her gün gözümün fotoğrafını çekerek takip ediyorum fakat bir haftadır hiç geçmedi. Hocam, böylesine basit bir ameliyatın bu kadar uzayıp bir de sonuç vermemesi beni çok rahatsız etti. Sizce bu kızarıklık kalıcı mı olacak? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Doktoruma tekrar gideceğim ama ondan önce başka bir doktora gidip durumu bir de başka ağızdan mı dinlemeliyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Mücahit Erman Emre
11-02-2014, 01:27 PM
Hocam Merhaba,

40 gün önce özel bir hastanede göz beni ameliyatı oldum. Ameliyat normal geçti, patoloji sonuçları normal çıktı. Ameliyattan sonra ilaçlarımı da düzenli olarak kullandım. Ameliyattan 3 hafta sonra gözümdeki kızarıklık gitti fakat ameliyat bölgemde bir kabarıklık oluşmuştu. Bunun üzerine kontrole gittiğimde doktorum, dikişlerimin reaksiyon yaptığını söyleyip gözüme 3 farklı yerinden iğne vurdu. İğneden sonra gözüm ameliyattan çok daha fazla bir şekilde kanlandı ve iğneden sonra iki hafta lotemax adlı damlayı kullandım. Kızarıklığım bayağı azaldı. Fakat son bir haftadır hafif bir kızarıklık var ve hiç geçmiyor. Her gün gözümün fotoğrafını çekerek takip ediyorum fakat bir haftadır hiç geçmedi. Hocam, böylesine basit bir ameliyatın bu kadar uzayıp bir de sonuç vermemesi beni çok rahatsız etti. Sizce bu kızarıklık kalıcı mı olacak? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Doktoruma tekrar gideceğim ama ondan önce başka bir doktora gidip durumu bir de başka ağızdan mı dinlemeliyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.
iğne yapıldığında genelde KANAMA olur ve dağılması 2-3 haftayı bulabilir fakat emin olmak için en sağlamı bir başka uzmana daha sormak
bir resim eklersen bakabiliriz

serkan00
21-02-2014, 12:19 AM
selam arkadaşlar bende 18 şubatta Ankara numune hastanesinde bu ameliyatı oldum en fazla 20 dk sürüyo o beni kesip alıyolar ve patalojiye yolluyorlar (yollanması normal ) göz 1 gün kapalı kalıyo ameliyat esnasında kesinlikle ağrı sızı hisstemiyorsunuz yalnız ameliyattan 40 45 dk sonra gözde biraz ağrı oluyo oda normalmiş zaten tabi kanlanmada var işte 1, 2 gündürde gıcık eden bi batma hissi var o kadar

serkan00
21-02-2014, 01:13 AM
bsk 29 ankara Numune hastanesine gidip prof dr murat tunça muayene olabilirsin,yardımcı olacaktır

washwish
20-03-2014, 11:44 AM
Mücahit Bey merhaba,

Benim de uzun süredir gözümün içinde siyah bir leke var, bilinen cilt beni gibi.

nedir, bir şey yapılabilir mi bilgilendirir misiniz?
C:\Documents and Settings\rigdeci\Desktop\_fotoğraf-1.jpg

Mücahit Erman Emre
21-03-2014, 10:23 AM
Mücahit Bey merhaba,

Benim de uzun süredir gözümün içinde siyah bir leke var, bilinen cilt beni gibi.

nedir, bir şey yapılabilir mi bilgilendirir misiniz?
C:\Documents and Settings\rigdeci\Desktop\_fotoğraf-1.jpg
resmi göremedim..

marxman
17-06-2014, 11:21 AM
merhaba hocam . Ben 16 yaşındayım . sağ gözümde ben var beyaz yerde . göz bebeğinde değil. doktorlara gösterdik .en son 4-5 yıl once gösterdik . bi sorun olmaz dedi büyürse alıtız dedi. ve büyüdü hocam .artık biraz hisseder oldum koyu kahverengi renkde. görenler hep gözüne ne oldu diye soruyolar . anlatmatan bıktım artık . sosyal yönden olumsuz etki yaratıyor . pazartesi gününe randevu altık profesör doktordan . alınacaksa acırmı ? iz kalırmı ? daha doğrusu korkuyorum ameliyattan ama cok da aldırasım var . bi sorun olurmu ?

Mücahit Erman Emre
19-06-2014, 11:15 AM
merhaba hocam . Ben 16 yaşındayım . sağ gözümde ben var beyaz yerde . göz bebeğinde değil. doktorlara gösterdik .en son 4-5 yıl once gösterdik . bi sorun olmaz dedi büyürse alıtız dedi. ve büyüdü hocam .artık biraz hisseder oldum koyu kahverengi renkde. görenler hep gözüne ne oldu diye soruyolar . anlatmatan bıktım artık . sosyal yönden olumsuz etki yaratıyor . pazartesi gününe randevu altık profesör doktordan . alınacaksa acırmı ? iz kalırmı ? daha doğrusu korkuyorum ameliyattan ama cok da aldırasım var . bi sorun olurmu ?

% 99.9999 sorun olmaz ..iz kalmaz ve mutlu olursun

marxman
29-06-2014, 03:43 PM
Hocam ben cuma gunu ameliyat oldum .gozumdeki beni aldilar. Ve bu gun pazar. Hocam goz bebegimin yan tarafi kirmizi .ve icinde dikis varmis
O kirmizilik ne zamn gecer ? Dikislerin kendisi eriyecekmis .ne zaman erir ? Hala hissetiyorum 2 gun oldu .

Mücahit Erman Emre
01-07-2014, 02:36 PM
Hocam ben cuma gunu ameliyat oldum .gozumdeki beni aldilar. Ve bu gun pazar. Hocam goz bebegimin yan tarafi kirmizi .ve icinde dikis varmis
O kirmizilik ne zamn gecer ? Dikislerin kendisi eriyecekmis .ne zaman erir ? Hala hissetiyorum 2 gun oldu .
normal bir süreç ve geçici bir durum

Selma_
02-07-2014, 05:21 PM
Hocam bugün sabah göz beni ameliyati oldum gözüm bir gün kapali duracakmis sulanma ve batma oluyo.ayrica su an farkettim hafif kanamis cünkü gazli bezde kirmizilik var.kanamasi normal mi acil doktora gitmeli miyim? yardimci olursaniz cok sevinirim

hakan1414
04-07-2014, 09:08 PM
Hocam ben boludan 18 yaşındayım bu sene lise bitti sağ gözümün hemen yanında 4 senedir göz beni var büyüme de yok küçülme de yok farklı farklı doktorlara gittim özele de gittim bi bayan doktor aldırma dursun dedi bi erkek doktorda 15 dakikada alırım çok kişiyi ameliyat ettim dedi ben çok karamsarım hep negatif düşünüyorum yok birşey olur yok şöyle olur yok böyle olur dışarıda da arkadaşlarım falan gözüne ne oldu derler falan moralim bozulur üzülürüm çok içim yanıyor hayatta tek istediğim şu benin hiç bişey olmadan alınması şimdiye kadar hiçbir ameliyat olmadım ama bu işi halledelim hocam bu siteyi allah çıkardı karşıma rahatça dertleşebileceğim biryer varmış. Ameliyatta göz uyuşturulurmu nasıl olur youtubeden göz beni ameliyatlarına baktım korktum iğne falan batırıyorlar acımaz mı? MÜCAHİT hocam bana bir yardımcı ol lütfen...
http://i.hizliresim.com/glNdMR.jpg Gözümün fotosu da bu ne yapayım ben hocam damlayla falan geçmez mi cevaplarınızı bekliyorum ve tüm benimle aynı kaderi yaşayan kardeşlerim abilerim ablalarıma acil şifalar diliyorum...

hakan1414
09-07-2014, 11:29 PM
Hocam ben boludan 18 yaşındayım bu sene lise bitti sağ gözümün hemen yanında 4 senedir göz beni var büyüme de yok küçülme de yok farklı farklı doktorlara gittim özele de gittim bi bayan doktor aldırma dursun dedi bi erkek doktorda 15 dakikada alırım çok kişiyi ameliyat ettim dedi ben çok karamsarım hep negatif düşünüyorum yok birşey olur yok şöyle olur yok böyle olur dışarıda da arkadaşlarım falan gözüne ne oldu derler falan moralim bozulur üzülürüm çok içim yanıyor hayatta tek istediğim şu benin hiç bişey olmadan alınması şimdiye kadar hiçbir ameliyat olmadım ama bu işi halledelim hocam bu siteyi allah çıkardı karşıma rahatça dertleşebileceğim biryer varmış. Ameliyatta göz uyuşturulurmu nasıl olur youtubeden göz beni ameliyatlarına baktım korktum iğne falan batırıyorlar acımaz mı? MÜCAHİT hocam bana bir yardımcı ol lütfen...
http://i.hizliresim.com/glNdMR.jpg Gözümün fotosu da bu ne yapayım ben hocam damlayla falan geçmez mi cevaplarınızı bekliyorum ve tüm benimle aynı kaderi yaşayan kardeşlerim abilerim ablalarıma acil şifalar diliyorum...

Mücahit Erman Emre
11-07-2014, 08:49 AM
korkacak bir durum değil fakat damlayla da falan düzelecek bir sorun değil
kesin çözüm operasyon...daha kötü olma ihtimalin milyonda 1

svlg
21-07-2014, 01:32 AM
Merhaba hocam. Benim gözümde 7 senedir bir et parcası var. Doktorlar göz beni oldugunu söyledi zararı olmadıgını damla kullansam yeterli olacagını söyledi. Fakat zamanla daha cok kızarmaya ve göz bebegime baskı yapmaya basladı. Ameliyatla aldırsam bir sıkıntı olurmu ? Acıksası 7 senedir damla kullanmaktan sıkıldım rstetik acıdanda kötü duruyor bir yardımcı olursanız sevinirim.

Mücahit Erman Emre
24-07-2014, 02:47 PM
Merhaba hocam. Benim gözümde 7 senedir bir et parcası var. Doktorlar göz beni oldugunu söyledi zararı olmadıgını damla kullansam yeterli olacagını söyledi. Fakat zamanla daha cok kızarmaya ve göz bebegime baskı yapmaya basladı. Ameliyatla aldırsam bir sıkıntı olurmu ? Acıksası 7 senedir damla kullanmaktan sıkıldım rstetik acıdanda kötü duruyor bir yardımcı olursanız sevinirim.
korkacak bir durum değil fakat damlayla da falan düzelecek bir sorun değil
kesin çözüm operasyon...daha kötü olma ihtimalin milyonda 1