PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Gözlerimin etrafında bulanık ve parlak çizgiler baş ağrısı

prens18
25-06-2011, 11:57 AM
Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum :confused:

Kendim Hakkında

ben günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum mesleğim bilgisayar programcılığı olduğundan.İşlerim hep bilgisayar ve internet.Ortalama olarak 15 saat bilgisayar başında kalıyorum.

Sorunum

Yaklaşık olarak 2-3 aydır bazen 3-4 günde bir bazen haftada 1 (belli olmuyor) gözlerimde ilk önce bir parlak nokta oluşuyor.Sonra gözlerimin etrafına gittikçe çizgi halinde yayılıyor.Bu çizgi bulanık ve parlak aynı zamanda sanki üzerinden ışıklar akıyormuş gibi oluyor.Başımda kendimi bildim bileli ağrı var.Özelliklede alın ve burun üst kısmı ve kaşlarımın arasındaki yerde.Bir de birkaç haftadır sol kulağımda boğuk duyma ve hafiften sanki biri kulağımı tutuyormuş gibi bir his var.Özellikle sol kulağımın üstüne yattığımda tıkanıyor ya da kulağımı kulak mememden yukarıya doğru bastırdığımda sol kulağım duymuyor gibi oluyor sağ kulağımda böyle birşey olmuyor.Sizce ne olabilir? Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum :confused:

Ek olarak: Özellikle beyaz renk gözlerimi çok yoruyor.Güneş olduğunda da gözlerimi kısmadan bakamıyorum.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ACİL CEVAP BEKLİYORUM DOKTOR BEY

Dr.Mucahit Erman Emre
25-06-2011, 12:05 PM
Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum :confused:

Kendim Hakkında

ben günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum mesleğim bilgisayar programcılığı olduğundan.İşlerim hep bilgisayar ve internet.Ortalama olarak 15 saat bilgisayar başında kalıyorum.

Sorunum

Yaklaşık olarak 2-3 aydır bazen 3-4 günde bir bazen haftada 1 (belli olmuyor) gözlerimde ilk önce bir parlak nokta oluşuyor.Sonra gözlerimin etrafına gittikçe çizgi halinde yayılıyor.Bu çizgi bulanık ve parlak aynı zamanda sanki üzerinden ışıklar akıyormuş gibi oluyor.Başımda kendimi bildim bileli ağrı var.Bir de birkaç haftadır sol kulağımda boğuk duyma ve hafiften sanki biri kulağımı tutuyormuş gibi bir his var.Özellikle sol kulağımın üstüne yattığımda tıkanıyor ya da kulağımı kulak mememden yukarıya doğru bastırdığımda sol kulağım duymuyor gibi oluyor sağ kulağımda böyle birşey olmuyor.Sizce ne olabilir? Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum :confused:

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ACİL CEVAP BEKLİYORUM DOKTOR BEY
Vücut tansiyonunuz düşük mü?
Uyku sorunu yaşıyor musun?
Yarım baş ağrısı olur mu?

prens18
25-06-2011, 12:13 PM
Ben özellikle gözümde olanın nedenini öğrenmek istiyorum ve ciddi olup olmadığını.Genelde akşam saat 22:00 da yatar ve sabah saat 05:00 gibi kalkarım.Vücut tansiyonumun düşük olup olmadığını bilmiyorum fakat bazen parmak uçlarımda sanki diken batmış gibi bir his oluyor

Dr.Mucahit Erman Emre
25-06-2011, 08:14 PM
Ben özellikle gözümde olanın nedenini öğrenmek istiyorum ve ciddi olup olmadığını.Genelde akşam saat 22:00 da yatar ve sabah saat 05:00 gibi kalkarım.Vücut tansiyonumun düşük olup olmadığını bilmiyorum fakat bazen parmak uçlarımda sanki diken batmış gibi bir his oluyor
Gözünde yaşadıkların daha çok göz migreni veya migren olabilir.Nadiren göz sinirlerinden kaynaklanan bir durum olabilir ancak ben daha çok migren olduğunu düşünüyorum ancak yine de göz muayenesi yapılıp sinirlerde bir sorun var mı bakılması lazım.Bahsettiğin diğer konuyla ilgili olduğunu zannetmiyorum.Yakın bir zamanda göz kontrolü yapıldı mı?

prens18
26-06-2011, 05:44 AM
hayır göz muayenesi yaptırmadım sanırım ben de doktora gitmeyi sevmeyenlerdenim ilk önce size bir sorayım dedim birkaç gün sonra doktora gideceğim

Dr.Mucahit Erman Emre
26-06-2011, 09:06 PM
hayır göz muayenesi yaptırmadım sanırım ben de doktora gitmeyi sevmeyenlerdenim ilk önce size bir sorayım dedim birkaç gün sonra doktora gideceğim
Önce göz uzmanına bir uğrayalım migren olabilir mi diye de bir soralım.