PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Göz tembelliği özürlü raporu.Göz özür oranı hesaplama.Göz sakat dereceleri?

latif78
20-01-2011, 07:55 PM
hocam ben yeni üye oldum size bir sorum olacak
benim eski raporum var %50 ve sürekli yazıyor yine rapora gönderiyorlar beni şimdi ne kadar alırım sol göz hiç görmüyor

eski rapor bilgilerim şöyle g-8 1mps + 3,00 hipemetrop ambliyopi ezotropia

tanı : sol anizametropik ambliyopi sol ezotropia

cevabınız için şimdiden tşk...

Mücahit Erman Emre
21-01-2011, 06:03 PM
hocam ben yeni üye oldum size bir sorum olacak
benim eski raporum var %50 ve sürekli yazıyor yine rapora gönderiyorlar beni şimdi ne kadar alırım sol göz hiç görmüyor

eski rapor bilgilerim şöyle g-8 1mps + 3,00 hipemetrop ambliyopi ezotropia

tanı : sol anizametropik ambliyopi sol ezotropia

cevabınız için şimdiden tşk...
http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme testi yap tekrar haberleşelim.

latif78
21-01-2011, 07:40 PM
hocam testi uyguladım sol gözle hiç görmüyorum sağ gözle 20/20 olan kısmı okuyabiliyorum

birde 1996 da göz kaymasından dolayı ameliyat oldum ama halen göz kayması var

Mücahit Erman Emre
25-01-2011, 04:51 PM
hocam testi uyguladım sol gözle hiç görmüyorum sağ gözle 20/20 olan kısmı okuyabiliyorum

birde 1996 da göz kaymasından dolayı ameliyat oldum ama halen göz kayması var
Sol göz görmesi 1 METRENİN ALTINDAYSA % 30-35 özürlükük çıkar,
1 METRENİN ÜSTÜNDEYSE % 10-15 OLABİLİR.

latif78
25-01-2011, 06:10 PM
hocam sizi sitede yakalamak çok zor sanırım

1 metre görmeyi yazı okumayı falan diyorsanız yok 1 cm den bile yazıyı fark edemiyorum ama 1 metreden kişiyi fark edebiliyorum ama sadece şekil olarak hiç bir şey görmüyorum

göz kaymasınında bir etkisi olurmu sağlık raporuna

Mücahit Erman Emre
26-01-2011, 10:41 AM
hocam sizi sitede yakalamak çok zor sanırım

1 metre görmeyi yazı okumayı falan diyorsanız yok 1 cm den bile yazıyı fark edemiyorum ama 1 metreden kişiyi fark edebiliyorum ama sadece şekil olarak hiç bir şey görmüyorum

göz kaymasınında bir etkisi olurmu sağlık raporuna
Şöyle kendini test edebilirsin.Sağ göz kapalıyken karşındaki birisinin PARMAKLARINI SAYMAYI dene.
Önemli olan göz kayması değil ne kadar gördüğün
KAÇ METREDEN parmakları sayabiliyorsun bir ölç bakalım.

latif78
26-01-2011, 11:08 AM
1 metreden parmakları sayamıyorum

turk_uaz42
26-01-2011, 11:45 PM
mrb.emre hocam bnm gözümle ilgili teşhis bu yeni çıkan yönetmeliğe göre % kaç rapor alabilirim.
göz ile ilgili teşhis:Sağ göz 2,0(-2,0 ax 56)camla 0,8sol afak opere exotropya alternan+7.0(+2,0 ax 45)camla görme ışık hissi

ayrıca ben 1 yıl önce ikamet ettiğim yerdeki devlet hastanesinden rapor almıştım bnm gözümdeki rahatsızlıgıma %25 oranında rapor vermişlerdi.sonra itiraz ettim bu orana ve 01.06.2010 tarihinde hakem hastaneye gönderdiler hakem hastanede de %24 verdi şimdi hakem hastanenin verdiği rapor kesin die bir ibare geciyor. 16.12.2010 tarihinde çıkan yönetmelikte ise oranlar yükselmiş.tekrar ben bu yönetmeliğe dayanarak ikamet ettiğim ildeki devlet hastanesinde n rapor alabilirmiyim.cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi eder saygılarımı sunarım.iyi çalışmalar

cenkak
29-01-2011, 04:44 PM
merhaba hocam benim her iki gözümde +12 ve 0.3 görme var bu durum heyette ne kadar oran alır

Mücahit Erman Emre
31-01-2011, 04:52 PM
1 metreden parmakları sayamıyorum
%30-35 özürlülük çıkabilir.

Mücahit Erman Emre
31-01-2011, 04:54 PM
merhaba hocam benim her iki gözümde +12 ve 0.3 görme var bu durum heyette ne kadar oran alır
%30 civarında özürlülük çıkabilir.

Mücahit Erman Emre
31-01-2011, 04:58 PM
mrb.emre hocam bnm gözümle ilgili teşhis bu yeni çıkan yönetmeliğe göre % kaç rapor alabilirim.
göz ile ilgili teşhis:Sağ göz 2,0(-2,0 ax 56)camla 0,8sol afak opere exotropya alternan+7.0(+2,0 ax 45)camla görme ışık hissi

ayrıca ben 1 yıl önce ikamet ettiğim yerdeki devlet hastanesinden rapor almıştım bnm gözümdeki rahatsızlıgıma %25 oranında rapor vermişlerdi.sonra itiraz ettim bu orana ve 01.06.2010 tarihinde hakem hastaneye gönderdiler hakem hastanede de %24 verdi şimdi hakem hastanenin verdiği rapor kesin die bir ibare geciyor. 16.12.2010 tarihinde çıkan yönetmelikte ise oranlar yükselmiş.tekrar ben bu yönetmeliğe dayanarak ikamet ettiğim ildeki devlet hastanesinde n rapor alabilirmiyim.cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi eder saygılarımı sunarım.iyi çalışmalar
Yeni yönetmeliğe göre %35 civarında özürlülük çıkabilir.

latif78
31-01-2011, 06:28 PM
hocam ben 2003 te rapor aldığımda doktor o zaman bana %40 oranın dedi sonra 10 puan daha eklemişti %50 rapor almıştım o 10 puanı diğer gözden dolayımıydı neydi bilmiyorum yani ben şimdi %40 rapor alamazmıyım

Mücahit Erman Emre
31-01-2011, 07:36 PM
hocam ben 2003 te rapor aldığımda doktor o zaman bana %40 oranın dedi sonra 10 puan daha eklemişti %50 rapor almıştım o 10 puanı diğer gözden dolayımıydı neydi bilmiyorum yani ben şimdi %40 rapor alamazmıyım
Buradaki hesaplama tam kesin olmayabilir.Durumunu TAM olarak bilmeden KESİN bir şey demek kolay değil.HEYETE ne zaman gideceksin?

turk_uaz42
31-01-2011, 10:16 PM
hocam çok teşekür ediyorum size siznde dediğiniz gibi %36 rapor aldım gözden sizin gibi doğru bilgi verecek insanlara ihtiyacı var bu ülkenin başka form sitelerine bakıyorum eften püften alakasız şeyler yazıyorlar.başarılarınızın devamını diliyorum iyi çalışmalar.

latif78
01-02-2011, 08:59 AM
hafta içinde bir göz doktoruna görünecem inş bakalım ne diyor

Mücahit Erman Emre
02-02-2011, 04:11 PM
hocam çok teşekür ediyorum size siznde dediğiniz gibi %36 rapor aldım gözden sizin gibi doğru bilgi verecek insanlara ihtiyacı var bu ülkenin başka form sitelerine bakıyorum eften püften alakasız şeyler yazıyorlar.başarılarınızın devamını diliyorum iyi çalışmalar.
Şimdi ne yapacaksın.
%36 olarak işin kolaylaştı mı?

turk_uaz42
03-02-2011, 10:05 AM
evet hocam gözden %36 alınca işim kolaylaştı zaten elimde de sorun vardı elimden her seferinde %10 veriyorlardı gene %10 vermişler toplamda %42 olmuş zaten bana gerekende %40 ve üzeriydi

likaplee
05-02-2011, 03:09 AM
Göz tembelliği tanısıyla uzun zaman önce tanıştım. Belirli bir yaşa kadar tedavisinin olduğunu söylediklerinden daha sonra hiç araştırma içine girmedim. Vaktinizi fazla almadan iki soru yönelteceğim.

1) Askeri heyette ''Sol Yüksek Hipermetropi+Sol Anizometropik Ampliyobi'' tanısayla askere elverişli değildir raporu verdiler. Bu raporla birlikte yüzde kaç engelli raporu alabilirim?

2) Nörovizyon tedavisi ile gözümde ne kadarlık bir iyileşme olabilir?

Teşekkürler. İyi çalışmalar

Mücahit Erman Emre
05-02-2011, 10:00 AM
Göz tembelliği tanısıyla uzun zaman önce tanıştım. Belirli bir yaşa kadar tedavisinin olduğunu söylediklerinden daha sonra hiç araştırma içine girmedim. Vaktinizi fazla almadan iki soru yönelteceğim.

1) Askeri heyette ''Sol Yüksek Hipermetropi+Sol Anizometropik Ampliyobi'' tanısayla askere elverişli değildir raporu verdiler. Bu raporla birlikte yüzde kaç engelli raporu alabilirim?

2) Nörovizyon tedavisi ile gözümde ne kadarlık bir iyileşme olabilir?

Teşekkürler. İyi çalışmalar
Engelli oranı için http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme testi yap tekrar haberleşelim.

Nörovizyon tedavisinde %20 civarında artış olduğu söyleniyor.Benim şahsen uğraştığım bir konu değil ne desem ya eksik ya da fazla olacaktır.

likaplee
05-02-2011, 03:50 PM
Erman Bey, testi uyguladım yarım metrede 20/50 görebiliyorum.

Mücahit Erman Emre
07-02-2011, 12:24 PM
Erman Bey, testi uyguladım yarım metrede 20/50 görebiliyorum.
3 metreden sağ göz,sol göz ve 2 gözle ne kadar görüyorsun?

yalcin
20-02-2011, 04:07 PM
Merhaba Erman Bey,

2007 senesinde sağ gözde makulayı tutan atrofik koryoretinal skar teşhisiyle askerlikten muhaf oldum fakat raporda özürlülük oranı yazmıyor. Şu anda kullandığım gözlüğün dereceleri sağ ( +2.00 -3.00 24 derece) sol ( +3.75 -4.00 130 derece)

Sağ gözümdeki problem sol gözümde az miktarda bulunmakta. Sizce bu durumda % kaç özürlü raporu alabilirim.

Mücahit Erman Emre
28-02-2011, 10:55 AM
Merhaba Erman Bey,

2007 senesinde sağ gözde makulayı tutan atrofik koryoretinal skar teşhisiyle askerlikten muhaf oldum fakat raporda özürlülük oranı yazmıyor. Şu anda kullandığım gözlüğün dereceleri sağ ( +2.00 -3.00 24 derece) sol ( +3.75 -4.00 130 derece)

Sağ gözümdeki problem sol gözümde az miktarda bulunmakta. Sizce bu durumda % kaç özürlü raporu alabilirim.
ÖZÜRLÜ oranı için http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme testi yap tekrar haberleşelim.

muchoo
03-03-2011, 08:40 PM
hocam sağ göz ile 20/50
sol gözle20/30
iki gözle 20/30 görebiliyorum..
bendede sol 7.25 sağda 6.50 hipermetrop var ve askerliğimde muaf acaba özürlü raporundan % kac alabilirim ?

Mücahit Erman Emre
04-03-2011, 10:22 AM
hocam sağ göz ile 20/50
sol gözle20/30
iki gözle 20/30 görebiliyorum..
bendede sol 7.25 sağda 6.50 hipermetrop var ve askerliğimde muaf acaba özürlü raporundan % kac alabilirim ?
Rapor %12 civarında olacaktır.

muchoo
04-03-2011, 04:51 PM
hadi ya madem öyleyse hıc gıtmıyeyım rapor almaya % 40 altı bi işe yaramaz heralde dimi hocam :S

Mücahit Erman Emre
05-03-2011, 10:07 AM
hadi ya madem öyleyse hıc gıtmıyeyım rapor almaya % 40 altı bi işe yaramaz heralde dimi hocam :S
Askerlikte GÖZLÜK DERECESİ + NE KADAR GÖRDÜĞÜN önemli.
ÖZÜRLÜLÜK için ne kadar GÖRDÜĞÜN önemli GÖZLÜK DERECESİ önemli değil.
Askerlikten MUAF olabilirsin ancak ÖZÜR %40 olmayabilir.

muchoo
05-03-2011, 06:02 PM
Askerlikte GÖZLÜK DERECESİ + NE KADAR GÖRDÜĞÜN önemli.
ÖZÜRLÜLÜK için ne kadar GÖRDÜĞÜN önemli GÖZLÜK DERECESİ önemli değil.
Askerlikten MUAF olabilirsin ancak ÖZÜR %40 olmayabilir.
hocam size soyledıgım parametreler gözlukle gordugum parametreler gözluksuz sekılde 1 metreden bile bunları göremem :S

Mücahit Erman Emre
06-03-2011, 10:23 PM
hocam size soyledıgım parametreler gözlukle gordugum parametreler gözluksuz sekılde 1 metreden bile bunları göremem :S
Sağlık raporunda değerlendirmeler gözlükle yapılıyor.

muchoo
07-03-2011, 09:53 PM
Sağlık raporunda değerlendirmeler gözlükle yapılıyor.

HOCAM ÇALISTIGIM YERDE SU AN LENS TAKIP İYİ GÖREBILEN ARKADASIM %40 ÜZERİ RAPORLU :s SİZCE GİDİP ŞANSIMI DENIYIMMI ?

Mücahit Erman Emre
08-03-2011, 11:49 AM
HOCAM ÇALISTIGIM YERDE SU AN LENS TAKIP İYİ GÖREBILEN ARKADASIM %40 ÜZERİ RAPORLU :s SİZCE GİDİP ŞANSIMI DENIYIMMI ?
Arkadaşın ESKİ YÖNETMELİĞE göre rapor almış olabilir mi?

muchoo
09-03-2011, 07:45 PM
Arkadaşın ESKİ YÖNETMELİĞE göre rapor almış olabilir mi?

sorayım görünce amaonun gözluklerı kalın kenarlı mercek yani mıyop heralde hipermetropla mıyop fark varmı özurlu raporu alırken

Mücahit Erman Emre
10-03-2011, 09:55 AM
sorayım görünce amaonun gözluklerı kalın kenarlı mercek yani mıyop heralde hipermetropla mıyop fark varmı özurlu raporu alırken
Miyop hipermetrop farketmez.

ömür atmaca
27-05-2011, 03:19 PM
hocam merhaba bana bi yardımcı olursanız cok sevinirim 23 yasındayım doguştan göz tembelligi var sizin göz testinizi yaptım sol 20/200 olanı görebiliyorum sag 20/20 bunlar 1 metre kadar bi mesafeden askere gittim elverişsizdir raporu verdiler vede gözümde dalgalanmada mevcutmuş gittigim tüm fabrikalardan göz yüzünden geriye döndüm :mad: ben rapor almak istemiyorum aslında ama hiçbir iş yerine giremedigimden dolayı alma mecburiyetindeyim sizce benim özürlülük oranım ne olur yardım ederseniz cok sevinicem tesekürler.

Mücahit Erman Emre
27-05-2011, 08:00 PM
hocam merhaba bana bi yardımcı olursanız cok sevinirim 23 yasındayım doguştan göz tembelligi var sizin göz testinizi yaptım sol 20/200 olanı görebiliyorum sag 20/20 bunlar 1 metre kadar bi mesafeden askere gittim elverişsizdir raporu verdiler vede gözümde dalgalanmada mevcutmuş gittigim tüm fabrikalardan göz yüzünden geriye döndüm :mad: ben rapor almak istemiyorum aslında ama hiçbir iş yerine giremedigimden dolayı alma mecburiyetindeyim sizce benim özürlülük oranım ne olur yardım ederseniz cok sevinicem tesekürler.
Görme testini 3 metreden yap tekrar haberleşelim olur mu?
Görme testi: http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 .

ömür atmaca
28-05-2011, 09:16 AM
Görme testini 3 metreden yap tekrar haberleşelim olur mu?
Görme testi: http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 .

yaptım hocam sol gözle hic bişey göremiyorum yazıları büyüttügüm halde gene hiç birini göremiyorum hatta leptopu bile zor görüyorum doktor demişti 1 sene önce sol gözün görme oranı %0.08 yani %1 bile görmüyo gözlük vermişti sol 6 sag 1.25 sag gözlede 20/20 olanı görüyorum ne olur hocam durumum sizce

Mücahit Erman Emre
29-05-2011, 08:14 PM
yaptım hocam sol gözle hic bişey göremiyorum yazıları büyüttügüm halde gene hiç birini göremiyorum hatta leptopu bile zor görüyorum doktor demişti 1 sene önce sol gözün görme oranı %0.08 yani %1 bile görmüyo gözlük vermişti sol 6 sag 1.25 sag gözlede 20/20 olanı görüyorum ne olur hocam durumum sizce
Bu durumda %30-35 arası özür çıkabilir.

ömür atmaca
30-05-2011, 09:25 AM
Bu durumda %30-35 arası özür çıkabilir.

hocam söylenenlere göre psikiyatri den falanda heyete giriyormusuz eyer öyleyse % 40 alırım sinirde falanda var

Mücahit Erman Emre
31-05-2011, 09:25 PM
hocam söylenenlere göre psikiyatri den falanda heyete giriyormusuz eyer öyleyse % 40 alırım sinirde falanda var
Bir heyete gir bakalım ne olacak sonuçtan haberleşiriz.

arzugocer
09-06-2011, 08:50 AM
merhaba hocam, dün prof.op.dr.orhan elibol'a muayene oldum sağ gözümde göz tembelliği sol gözümün 0 numara olduğunu söyledi.. sağ gözümde 5 numara astigmat 3.5numara miyop varmış. %10 görme var dedi.. uzun uzun konuştuk bu konuda ama size de şunu sormak istiyorum ben bu rahatsızlığım ile ilgili şimdilik bekleyeyim mi? hiç gözüm ü lazer yaptırmayayım mı? sanırım nurevision bile yaptırsam BELKİ %25 30 olurmuş görmem.. siz ne önerirsiniz? şimdiden çok teşkkürler hocam

Mücahit Erman Emre
10-06-2011, 10:59 AM
merhaba hocam, dün prof.op.dr.orhan elibol'a muayene oldum sağ gözümde göz tembelliği sol gözümün 0 numara olduğunu söyledi.. sağ gözümde 5 numara astigmat 3.5numara miyop varmış. %10 görme var dedi.. uzun uzun konuştuk bu konuda ama size de şunu sormak istiyorum ben bu rahatsızlığım ile ilgili şimdilik bekleyeyim mi? hiç gözüm ü lazer yaptırmayayım mı? sanırım nurevision bile yaptırsam BELKİ %25 30 olurmuş görmem.. siz ne önerirsiniz? şimdiden çok teşkkürler hocam
Lazer görme KESKİNLİĞİNİ pek artırmaz.
Nörövizyon işe yaramayabilir.Orhan hocamız ne söyledi?
Göz tembelliğinden özür raporu mu almak istiyorsun?

s_e_r_d_a_r_
23-06-2011, 10:09 AM
Doktor bey merhabalar öncelikle böyle açıkça insanları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Ben bankacıyım ve her iki gözümde yuzde 20 görmekte, engelli raporu için başvuruda bulundum ve benı unıversıte hastanesine sevk ettiler gözümdeki sorunu bulamadıklarından , oysaki gözümdeki kusur ablamda da olan irsi bir rahatsıuzlıktan ibaret çocuklugumdan berı goz doktorlarının yollarını aşındırıyorum ve tedavısı olmadıgını biliyorum, en son söylenen prof.dr tarafından göz hucrelerındekı kalıtsal sorundan kaynaklı oldugu sizce doktor bey bu sekılde goren (gozlukle yuzde 20)bır hasta raporundakı oran kac olabılır cevabınız ıcın sımdıdeden cok tesekkur ederım.

Mücahit Erman Emre
23-06-2011, 10:42 AM
Doktor bey merhabalar öncelikle böyle açıkça insanları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Ben bankacıyım ve her iki gözümde yuzde 20 görmekte, engelli raporu için başvuruda bulundum ve benı unıversıte hastanesine sevk ettiler gözümdeki sorunu bulamadıklarından , oysaki gözümdeki kusur ablamda da olan irsi bir rahatsıuzlıktan ibaret çocuklugumdan berı goz doktorlarının yollarını aşındırıyorum ve tedavısı olmadıgını biliyorum, en son söylenen prof.dr tarafından göz hucrelerındekı kalıtsal sorundan kaynaklı oldugu sizce doktor bey bu sekılde goren (gozlukle yuzde 20)bır hasta raporundakı oran kac olabılır cevabınız ıcın sımdıdeden cok tesekkur ederım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438) sayfamızdan SAĞ GÖZ-SOL GÖZ VE İKİ GÖZLE bir görme testi yap haberleşelim.

s_e_r_d_a_r_
23-06-2011, 11:39 AM
20/100 görmekteyim her iki gözümle de , alabileceğim oran sizce kaç olabilir, tabi vereceğiniz oran kesin sonuc değildir ama yine de benim bu konu hakkında nasıl davranmam gerektiği hususunda yol gözterici olabilecektir çünkü ben ehliyet alamıyorum yol da otobüs durdurucam numaralarını veya güzergahını göremiyorum bu kadar çilesini çektiğim bir rahatsızlığın engelli raporu sayesin de hiç değilse avantajlarını kullanmak işstiyorum şimdiden tekrar teşekkür ederim

Mücahit Erman Emre
23-06-2011, 02:16 PM
20/100 görmekteyim her iki gözümle de , alabileceğim oran sizce kaç olabilir, tabi vereceğiniz oran kesin sonuc değildir ama yine de benim bu konu hakkında nasıl davranmam gerektiği hususunda yol gözterici olabilecektir çünkü ben ehliyet alamıyorum yol da otobüs durdurucam numaralarını veya güzergahını göremiyorum bu kadar çilesini çektiğim bir rahatsızlığın engelli raporu sayesin de hiç değilse avantajlarını kullanmak işstiyorum şimdiden tekrar teşekkür ederim
GÖRME derecesine göre % 35-40 arası özür çıkabilir.
GÖRME ALANINDA da sorun varsa bu oran artar.
Bu kadar senin hayatını kısıtlıyor,ehliyet alamıyorsun avantajlarından yararlan hiç olmazsa.
Özürlü raporu için müracaat et bakalım sonuç ne çıkacak.
Görme derecesi yeterli olmazsa görme alanı testi de yapılmasını iste.

ademege
09-07-2011, 01:31 PM
hocam merhaba
ben en üstekini okuyamıyorum sol gözümle sağ gözümde sorun yok. göz tembelliği teşhisi var askerlikten raporum var. acaba özürlülük oranım ne olabilir acaba.
teşekkürler

Mücahit Erman Emre
09-07-2011, 01:36 PM
hocam merhaba
ben en üstekini okuyamıyorum sol gözümle sağ gözümde sorun yok. göz tembelliği teşhisi var askerlikten raporum var. acaba özürlülük oranım ne olabilir acaba.
teşekkürler
Sol gözle kaç metreden en üsttekini okuyabiliyorsun?

ademege
09-07-2011, 01:40 PM
göz raporum:

Lokal muayene: her iki göz harici kısımları, kapak haraketleri ile pupil ışık reaksiyonlaro tabidir. sol göz dominant 10 derece alternan ekzotropya mevcuttur.
Biyomikroskopi: her iki gözde ışık kırıcı ve saydam ortamlar mevcuttur.
Fundoskopi: her iki gözde tabidir.
Skiaskopi: sağ gözde yatay eksende +0,75 dpt, diikey eksende emetrop; sol gözde yatay eksende +6.00 dpt, dikey eksende +4.75 dpt dir.
Görmeler: sağ gözde TAM, sol gözde tashihle 0,2 düzeyindedir.

ademege
09-07-2011, 01:41 PM
Sol gözle kaç metreden en üsttekini okuyabiliyorsun?

evde 5 metre gidebildim okuyamadım en üsttekini hocam

ayrıca daha önce doktorum gözlüksüz yüzde 5 gözlükle yüzde 10 görebildiğimi söylemişti.

Mücahit Erman Emre
09-07-2011, 01:49 PM
göz raporum:

Lokal muayene: her iki göz harici kısımları, kapak haraketleri ile pupil ışık reaksiyonlaro tabidir. sol göz dominant 10 derece alternan ekzotropya mevcuttur.
Biyomikroskopi: her iki gözde ışık kırıcı ve saydam ortamlar mevcuttur.
Fundoskopi: her iki gözde tabidir.
Skiaskopi: sağ gözde yatay eksende +0,75 dpt, diikey eksende emetrop; sol gözde yatay eksende +6.00 dpt, dikey eksende +4.75 dpt dir.
Görmeler: sağ gözde TAM, sol gözde tashihle 0,2 düzeyindedir.
%15-20 arasında özür çıkacaktır.

ademege
09-07-2011, 02:17 PM
hocam sol gözün yüzde 95 görmemesi söz konusu , raporumda gata dan askerlikten muhafım
özürlülük oranı düşük değil midir?
cevaplarınız için teşekkürler

Mücahit Erman Emre
10-07-2011, 07:08 PM
hocam sol gözün yüzde 95 görmemesi söz konusu , raporumda gata dan askerlikten muhafım
özürlülük oranı düşük değil midir?
cevaplarınız için teşekkürler
Haklısın senin özür oranı %15-20 arası yapıyor çünki askerlik ve özürlülük yönetmeliği tamamen farklı.
Gözler arasında derece farkı olduğu için askerlikten muaf oluyorsun ancak sol görme derecesine göre özür bu kadar çıkıyor.Bir gözü hiç görmeyen protez takan biri yaklaşık %30 özürlü sayılıyor.

s_e_r_d_a_r_
11-07-2011, 06:18 PM
GÖRME derecesine göre % 35-40 arası özür çıkabilir.
GÖRME ALANINDA da sorun varsa bu oran artar.
Bu kadar senin hayatını kısıtlıyor,ehliyet alamıyorsun avantajlarından yararlan hiç olmazsa.
Özürlü raporu için müracaat et bakalım sonuç ne çıkacak.
Görme derecesi yeterli olmazsa görme alanı testi de yapılmasını iste.

Doktor bey tekrar merhaba vereceğiniz yanıt benim için o kadar önemli ki yaptırmış olduğum testlerin tamamı ekte olup alabileceğim engelli raporu oranı hususunda sizden yardımlarınızı rica ederim. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Mücahit Erman Emre
12-07-2011, 10:31 AM
Doktor bey tekrar merhaba vereceğiniz yanıt benim için o kadar önemli ki yaptırmış olduğum testlerin tamamı ekte olup alabileceğim engelli raporu oranı hususunda sizden yardımlarınızı rica ederim. Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Birinci resimde CAMLI GÖRME kısmını tam okuyamadım?
CAMLI görmeler ne kadar?

s_e_r_d_a_r_
12-07-2011, 11:23 AM
0,2 camlı görme oranı , her iki gözümlede görme oranım yüzde 20, görme alanı ve diğer testler ışığında alabileciğim oran sizce kaç olmalıdır.

Saygılarımla

Mücahit Erman Emre
12-07-2011, 11:47 AM
0,2 camlı görme oranı , her iki gözümlede görme oranım yüzde 20, görme alanı ve diğer testler ışığında alabileciğim oran sizce kaç olmalıdır.

Saygılarımla
Görme derecesine göre % 30-35 kayıp var ancak görme alanında da daralmalar görüyorum.
Görme alanı sonucuna göre % 40 oran çıkabilir diye tahmin ediyorum.

kemal
19-07-2011, 05:37 PM
hocam ben sağ:5 sol:5 miyop gözlük kullanıyorum. çok hafifde göz kayması var sizce özürlü oranı ne olur %40 ı geçme ihtimali varmı ona göre gideyim teşekkürler...

Mücahit Erman Emre
20-07-2011, 03:29 PM
hocam ben sağ:5 sol:5 miyop gözlük kullanıyorum. çok hafifde göz kayması var sizce özürlü oranı ne olur %40 ı geçme ihtimali varmı ona göre gideyim teşekkürler...
Görme derecesini bilmek lazım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

kemal
23-07-2011, 11:20 AM
hocam testi uyguladım (sanırım gözlükle yapılacaktı çünkü gözlüksüz a harfi dışında birşey görmüyorum) iki gözümlede 20/30 kısmı dahil okuyabiliyorum gerisini okuyamıyorum bu şekilde %40 özür raporu gelebilirmi? teşekkürler...

Mücahit Erman Emre
23-07-2011, 11:35 AM
hocam testi uyguladım (sanırım gözlükle yapılacaktı çünkü gözlüksüz a harfi dışında birşey görmüyorum) iki gözümlede 20/30 kısmı dahil okuyabiliyorum gerisini okuyamıyorum bu şekilde %40 özür raporu gelebilirmi? teşekkürler...
Özür oranı %10 civarında olacaktır.

derbeder_memo
21-09-2011, 12:36 PM
slm hocam ben yeni üye oldum ben askerlikten muafım kayseri asker hastanesinden sağ optik disk anomalisi teşhisi sevk edilen etimesguttan da sağ optik disk hipoplazisi teşhisi verdiler ve b-9 f-1 aldım sağ gözde görme oranım yüzde 5 gibi felan demişlerdi yani yazıyı okuyamıyorum sadece ışık cisimleri seçebiliyorum sol gözdede uzağı göremiyorum gözlük kullanıyorum 0,25 hastane bana yüzde kaç verir acaba tşkler.

Mücahit Erman Emre
21-09-2011, 05:07 PM
slm hocam ben yeni üye oldum ben askerlikten muafım kayseri asker hastanesinden sağ optik disk anomalisi teşhisi sevk edilen etimesguttan da sağ optik disk hipoplazisi teşhisi verdiler ve b-9 f-1 aldım sağ gözde görme oranım yüzde 5 gibi felan demişlerdi yani yazıyı okuyamıyorum sadece ışık cisimleri seçebiliyorum sol gözdede uzağı göremiyorum gözlük kullanıyorum 0,25 hastane bana yüzde kaç verir acaba tşkler.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1438) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

derbeder_memo
22-09-2011, 11:15 AM
hocam sol gözle 20/10 u tam okuyamıyorum sağ gözde de sadece sayfanın beyaz olduğu kısmı siyahlığı ayırt edebiliyorum.bir de sürekli işim bilgisayarda olduğu içinmidir bilmiyorum sol gözüm çok ağrıyor onun ağrısıda başıma vuruyor benim elimde bir göz var onu da kaybetmekten korkuyorum bu göz sorunuyla ilgili bir çalışma var mı acaba

Mücahit Erman Emre
22-09-2011, 03:57 PM
hocam sol gözle 20/10 u tam okuyamıyorum sağ gözde de sadece sayfanın beyaz olduğu kısmı siyahlığı ayırt edebiliyorum.bir de sürekli işim bilgisayarda olduğu içinmidir bilmiyorum sol gözüm çok ağrıyor onun ağrısıda başıma vuruyor benim elimde bir göz var onu da kaybetmekten korkuyorum bu göz sorunuyla ilgili bir çalışma var mı acaba
Parmak sayma testi yapmak lazım.
Sağ gözle karşındaki kişinin parmaklarını kaç metreden sayabiliyorsun?

derbeder_memo
23-09-2011, 08:14 AM
hocam sağ gözle 1 metreyi dahi sayamıyorum.ayrıca göz kayması da var.

Mücahit Erman Emre
23-09-2011, 09:24 AM
hocam sağ gözle 1 metreyi dahi sayamıyorum.ayrıca göz kayması da var.
Özür oranı %30 civarında olacaktır.

derbeder_memo
23-09-2011, 10:24 AM
teşekkür ederim hocam sağolun.

derbeder_memo
24-09-2011, 08:01 AM
hocam bu göz damarlarının kurumasıyla ilgili bugün gazete de bir yazı gördüm kök hücreyle ilgili amerika ozford üniversitesi robert maclaren kişi tararından vtn gzt syf4 bulunmuş bununla ilgili bilgi verirmisiniz mümkünse bir de sülük tedavisi diye bir şey duydum bunun çaresi bulunacak mı acaba

Mücahit Erman Emre
24-09-2011, 10:33 AM
hocam bu göz damarlarının kurumasıyla ilgili bugün gazete de bir yazı gördüm kök hücreyle ilgili amerika ozford üniversitesi robert maclaren kişi tararından vtn gzt syf4 bulunmuş bununla ilgili bilgi verirmisiniz mümkünse bir de sülük tedavisi diye bir şey duydum bunun çaresi bulunacak mı acaba
Bu konuda sinir nakli,kök hücre tedavisi veya biyonik göz gibi araştırmalar yapılıyor bununla birlikte henüz tedavide kullanılmıyor.İnşallah ileride olacak.

websansar
03-10-2011, 10:26 AM
hocam yazıları okumakta zorlanmaya başladım sağ gözle doktora gittim bunu yazdı bana. sol gözüm küçüklüğümden beri tembel askerlik muayenemde buna inanmadılar sizce askerliğe alınırmıyım?

Mücahit Erman Emre
03-10-2011, 10:35 AM
hocam yazıları okumakta zorlanmaya başladım sağ gözle doktora gittim bunu yazdı bana. sol gözüm küçüklüğümden beri tembel askerlik muayenemde buna inanmadılar sizce askerliğe alınırmıyım?
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=14547&highlight=askerlik&page=3 sayfamıza bakalım mı?

gerkurt
20-10-2011, 09:32 AM
merhaba
öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim
benim sorun sağlık kuruluna gircem
VO 0,1 +4,00 TAM VO 0,1 tam +5.00 - 0,15
sol göz ESOTORAPYA + AMBLİYOPİ TEŞİSİ
rapor oranın kaç olur.
teşekkürler.

Mücahit Erman Emre
21-10-2011, 08:57 AM
merhaba
öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim
benim sorun sağlık kuruluna gircem
VO 0,1 +4,00 TAM VO 0,1 tam +5.00 - 0,15
rapor oranın kaç olur.
teşekkürler.
DOĞRU anladıysam gözlükle 2 göz tam görüyor diye rapor edilmiş bu şekilde özür raporu pek çıkmaz yine de emin olmak için http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 sayfamızdan bir görme testi yapın haberleşelim.

gerkurt
21-10-2011, 10:06 AM
VO 0,1TAM VO 0,1
sol gözüm en büyük harfi bir müddet sonra zor seçebiliyorum 20/200
sağ gözüm 20/25 bazılarını görmekte

Mücahit Erman Emre
22-10-2011, 09:28 AM
VO 0,1TAM VO 0,1
sol gözüm en büyük harfi bir müddet sonra zor seçebiliyorum 20/200
sağ gözüm 20/25 bazılarını görmekte
% 10-15 rapor verilebilir.

gerkurt
24-10-2011, 07:55 AM
DR.bey çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Mücahit Erman Emre
24-10-2011, 08:58 AM
DR.bey çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
Canın sağolsun aklına takılan olursa haberleşelim...

pazirik
14-11-2011, 01:16 PM
Hocam bana askerlikte barışta görev yapamaz savaşta görev alabilir raporu verdiler
raporda
sağ 10/10 sol 1/10
sigloplejik damlalı sağ +1,00 -1,00x180 sol +8,25-3,00x8

karar kısmında da B-7 F3 yazmakta

bu rapor ile yüzde kaç özürlüyüm

testinizi yaptım sol 20/200 3metre mesafede görme yok, sağ 20/10 u okuyamıyorum sadece

2005 yılında ankara cebeci göz hastanesinde muayene olmuştum. görme alanımında düşük demişlerdi ama o sonuçlar elimde yok.
cevabınız için şimdiden teşekkürler

Mücahit Erman Emre
15-11-2011, 09:28 AM
Hocam bana askerlikte barışta görev yapamaz savaşta görev alabilir raporu verdiler
raporda
sağ 10/10 sol 1/10
sigloplejik damlalı sağ +1,00 -1,00x180 sol +8,25-3,00x8

karar kısmında da B-7 F3 yazmakta

bu rapor ile yüzde kaç özürlüyüm

testinizi yaptım sol 20/200 3metre mesafede görme yok, sağ 20/10 u okuyamıyorum sadece

2005 yılında ankara cebeci göz hastanesinde muayene olmuştum. görme alanımında düşük demişlerdi ama o sonuçlar elimde yok.
cevabınız için şimdiden teşekkürler
% 10 civarında rapor verilebilir.

ogormek
05-12-2011, 08:49 PM
Hocam Merhaba

Benim sağ gözüm hiç görmüyor. Işığı dahi hissetmiyor.
Sol gözüm ise gözlüksüz 20/30 ( Biraz bulanık )
Gözlükle 20/25 görüyor.
Görme kaybı 15 yaşındayken birinin gözüme taş atmasıyla oldu ve 4 kere ameliyat oldum fakat görmemi kaybettim. Buna yeni kanuna göre Balthazard formulü eklenir mi ? % 40 altı rapor alma ihtimalim var mı ?

Bu durumda raporum % kaç çıkar ?

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Mücahit Erman Emre
06-12-2011, 10:41 AM
Hocam Merhaba

Benim sağ gözüm hiç görmüyor. Işığı dahi hissetmiyor.
Sol gözüm ise gözlüksüz 20/30 ( Biraz bulanık )
Gözlükle 20/25 görüyor.
Görme kaybı 15 yaşındayken birinin gözüme taş atmasıyla oldu ve 4 kere ameliyat oldum fakat görmemi kaybettim. Buna yeni kanuna göre Balthazard formulü eklenir mi ? % 40 altı rapor alma ihtimalim var mı ?

Bu durumda raporum % kaç çıkar ?

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
Göz dışında başka bir rahatsızlık var mı?

ogormek
06-12-2011, 11:36 AM
Göz dışında başka bir rahatsızlık var mı?

Merhaba Hocam
Göz harici başka rahatsızlık yok şükür.
Benim asıl sorunum ben 2004 yılında % 40 almıştım, şuan ki yeni yönetmelikle yukarıdaki şeklimle % 40 alabilir miyim veya kaç alabilirim ?

Teşekkür ederim.

ogormek
07-12-2011, 09:23 AM
Hocam atladınız herhalde hatırlatmak istedim

Mücahit Erman Emre
07-12-2011, 10:34 AM
Hocam atladınız herhalde hatırlatmak istedim
Sağ gözüm hiç görmüyor + sol gözlükle 20/25 = % 32-36 özürlü

ogormek
07-12-2011, 11:08 AM
Sağ gözüm hiç görmüyor + sol gözlükle 20/25 = % 32-36 özürlü

% 40 almam imkansız mı yani hocam ?
% 40 almanın bir yolu yok mudur ?

ebru
07-12-2011, 10:47 PM
hocam sağ gözünde yüzde 90lık görme kaybı ve buna bağlı olarak küçükken ameliyat olmama rağmen içeri doğru kayma sol gözümde ise artı 5 hipermetrop var yaşım 26 gözlük kullanıyorum numaralar insiyatif kullanarak sağ 3 sol 3 acaba heyete baş vursam yüzde kaçlık engelli belgesine sahip olurum ilginize şimdiden teş eder başarılarınızın devamını dilerim

Mücahit Erman Emre
08-12-2011, 10:06 AM
% 40 almam imkansız mı yani hocam ?
% 40 almanın bir yolu yok mudur ?
Bizim hesaplama tahmini bir sonuç verir.
Senin için çok önemli anlıyorum.
Bununla birlikte sağ göz hiç görmüyor + Sağlam göz 20/40 olursa = yaklaşık % 42 özürlü

Mücahit Erman Emre
08-12-2011, 10:08 AM
hocam sağ gözünde yüzde 90lık görme kaybı ve buna bağlı olarak küçükken ameliyat olmama rağmen içeri doğru kayma sol gözümde ise artı 5 hipermetrop var yaşım 26 gözlük kullanıyorum numaralar insiyatif kullanarak sağ 3 sol 3 acaba heyete baş vursam yüzde kaçlık engelli belgesine sahip olurum ilginize şimdiden teş eder başarılarınızın devamını dilerim
Sağ göz görmesi çok önemli.
Sağ göz tam olarak % 10 mu görüyor?

ebru
08-12-2011, 04:56 PM
evet hocam sağ gözüm % 10 görüyor .

Mücahit Erman Emre
09-12-2011, 10:07 AM
evet hocam sağ gözüm % 10 görüyor .
Sağ göz % 10 görüyorsa pek yüksek bir oran çıkmaz.% 10 altındaysa durum çok değişir.
Görme keskinliği daha kesin bilmek lazım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

ebru
09-12-2011, 06:22 PM
hocam cetveli ve içindekileri hayal mayal gprebiliyorum okuyamıyorum

ogormek
10-12-2011, 01:40 AM
Bizim hesaplama tahmini bir sonuç verir.
Senin için çok önemli anlıyorum.
Bununla birlikte sağ göz hiç görmüyor + Sağlam göz 20/40 olursa = yaklaşık % 42 özürlü

Rapor almak için gideceğimiz hastanede gözlük denediklerinde hiçbir şekilde 20/40 altını görmüyor gibi davransak, yani zaten kendileri soruyor bunu okuyabiliyor musun diye, hayır dediğimizde anlaşılma ihtimali var mı hocam ?

ebru
15-12-2011, 09:08 AM
Sağ göz % 10 görüyorsa pek yüksek bir oran çıkmaz.% 10 altındaysa durum çok değişir.
Görme keskinliği daha kesin bilmek lazım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

hocam testi uyguladım fakat sağ gözümle a harfini yakından bile net bi şekilde göremiyorum kareyi ve içindekileri seçebiliyorum orda bişeyler var fakat okuyamıyorum sol ise gözlük ile 20/25 i göremiyorum sonuç pek de olumlu deil sanırım ama hesaplara göre kaç çıkma ihtimali var tekrar teşekkür ederim

Mücahit Erman Emre
15-12-2011, 02:39 PM
Rapor almak için gideceğimiz hastanede gözlük denediklerinde hiçbir şekilde 20/40 altını görmüyor gibi davransak, yani zaten kendileri soruyor bunu okuyabiliyor musun diye, hayır dediğimizde anlaşılma ihtimali var mı hocam ?
Eğer görme azlığını izah edecek bir şey çıkmazsa karar vermek zorlaşır emin olmak için ya ayrıntılı inceleme yapılır ya da bir üst hastaneye sevk yapılır.

Mücahit Erman Emre
15-12-2011, 02:44 PM
hocam testi uyguladım fakat sağ gözümle a harfini yakından bile net bi şekilde göremiyorum kareyi ve içindekileri seçebiliyorum orda bişeyler var fakat okuyamıyorum sol ise gözlük ile 20/25 i göremiyorum sonuç pek de olumlu deil sanırım ama hesaplara göre kaç çıkma ihtimali var tekrar teşekkür ederim
Sağ %10 görüyor olarak kabul edilirse özür % 10 çıkar.
Sağ gözle karşıdaki kişinin parmaklarını kaç metreden sayabiliyorsun?

ebru
15-12-2011, 07:07 PM
Sağ %10 görüyor olarak kabul edilirse özür % 10 çıkar.
Sağ gözle karşıdaki kişinin parmaklarını kaç metreden sayabiliyorsun?

hocam net olmasada 1 metreden kısa .

Mücahit Erman Emre
16-12-2011, 10:22 AM
hocam net olmasada 1 metreden kısa .
Bu durumda en az % 32 rapor verilebilir.

ebru
16-12-2011, 06:15 PM
Bu durumda en az % 32 rapor verilebilir.

bu durumda yeterli olmuyor sanırım teş ederim ilginize

erdem1234
18-12-2011, 12:51 PM
hocam merhaba benim sağ gözümde göz tembelliği war. %90 gibi bir oran görnüyor sol gözüm ise pasif miyop. sizce benim oranım nedir. ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

erdem1234
18-12-2011, 12:59 PM
hocanm testinizi çözdüm sol gözüm 20/20 sağ gözüm ise 20/200'ü çok fulu görüyor sizce görme oranım nedir ve % kaç rapor alabilirim. ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

Mücahit Erman Emre
19-12-2011, 10:02 AM
hocanm testinizi çözdüm sol gözüm 20/20 sağ gözüm ise 20/200'ü çok fulu görüyor sizce görme oranım nedir ve % kaç rapor alabilirim. ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.
Sağ gözle 2,5-3 metreden en üstteki A harfini görüyor muyuz?

pazirik
20-12-2011, 12:02 PM
hocam kolay gelsin.

askerlikte verilen raporumda
" yapılan harici göz muayenesi doğal bulundu. Düzeltilmiş en iyi görme keskinlikleri sağda 10/10 solda 1/10 bulundu. Sikloplejik damlalı refraksiyon ölçümü sağ gözde +1.00 -1,25x180 sol gözde +8,25 -3.00x8 bulundu.
Biyomikroskopik ön segment muayenesinde patoloji izlenmedi. Fundus muayenesi doğal bulundu.
Tanı: Sol Anizometrik Ambliyopi"
Balıkesir Asker Hastanesi Raporu

tekrar rapor almama gerek varmı.
alacak isem yüzde kaç verilir.
bu rapor 25.12.2007 yılının raporudur.

erdem1234
20-12-2011, 09:12 PM
Sağ gözle 2,5-3 metreden en üstteki A harfini görüyor muyuz?

hocam a harfini daha ziyade üçken gibi görüyorum.

Mücahit Erman Emre
21-12-2011, 10:40 AM
hocam a harfini daha ziyade üçken gibi görüyorum.
Hesaplamak için yeterli değil.
Karşıdaki kişinin parmaklarını kaç metreden sayabiliyoruz?

Mücahit Erman Emre
21-12-2011, 10:42 AM
hocam kolay gelsin.

askerlikte verilen raporumda
" yapılan harici göz muayenesi doğal bulundu. Düzeltilmiş en iyi görme keskinlikleri sağda 10/10 solda 1/10 bulundu. Sikloplejik damlalı refraksiyon ölçümü sağ gözde +1.00 -1,25x180 sol gözde +8,25 -3.00x8 bulundu.
Biyomikroskopik ön segment muayenesinde patoloji izlenmedi. Fundus muayenesi doğal bulundu.
Tanı: Sol Anizometrik Ambliyopi"
Balıkesir Asker Hastanesi Raporu

tekrar rapor almama gerek varmı.
alacak isem yüzde kaç verilir.
bu rapor 25.12.2007 yılının raporudur.
Sol gözün görmesi çok önemli.Sol % 10 ise özür oranı % 10 civarı olacaktır.
Görme keskinliğini DAHA KESİN bilmek lazım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yap haberleşelim.

erdem1234
21-12-2011, 06:16 PM
Hesaplamak için yeterli değil.
Karşıdaki kişinin parmaklarını kaç metreden sayabiliyoruz?

hocam yaklaşık 4,5-5 metreden sayabiliyorum. hassasiyetiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Mücahit Erman Emre
22-12-2011, 09:58 AM
hocam yaklaşık 4,5-5 metreden sayabiliyorum. hassasiyetiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
Sol gözle yaklaşık 4,5-5 metreden sayabiliyorsak özür oranı % 15 civarı olacaktır.

gerkurt
30-12-2011, 09:26 AM
DR.bey merhaba bir akadaşımızın gözden rapor için hayete girmiş oranı hakkında yardımcı olursanız sevinirim konuyu asağıda yazıyorum teşekkürler.

lütfen bana yardım edin merhabalar arkadaşlar bugun heyete girdim doktor çok tersti saga sola bagırıp duran birisiydi çok ilginç bir durum yaşadım bana tanı yazdı fakat oran kısmını yazmadı ögrenemedim günlerdir uykularım kaçtı. Sanırım uykusuz günlerim devam edecek Problemim tek gözümde retina dekolman ameliyatı oldum gözümde görme kaybı var tanı olarak; (refleksiyon kısa) USI yazmış ve '0' sayısın ortasından (/) şeklinde çizgi çekmis dekolman ameliyatlısı yazmış lütfen bana birisi yardım etsin

Mücahit Erman Emre
30-12-2011, 11:33 AM
DR.bey merhaba bir akadaşımızın gözden rapor için hayete girmiş oranı hakkında yardımcı olursanız sevinirim konuyu asağıda yazıyorum teşekkürler.

lütfen bana yardım edin merhabalar arkadaşlar bugun heyete girdim doktor çok tersti saga sola bagırıp duran birisiydi çok ilginç bir durum yaşadım bana tanı yazdı fakat oran kısmını yazmadı ögrenemedim günlerdir uykularım kaçtı. Sanırım uykusuz günlerim devam edecek Problemim tek gözümde retina dekolman ameliyatı oldum gözümde görme kaybı var tanı olarak; (refleksiyon kısa) USI yazmış ve '0' sayısın ortasından (/) şeklinde çizgi çekmis dekolman ameliyatlısı yazmış lütfen bana birisi yardım etsin
Görme derecesi yazılı değil bu sebeple oran hesaplamak pek mümkün değil.

toprak_efecan
04-01-2012, 04:48 PM
Engelli oranı için http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme testi yap tekrar haberleşelim.

Nörovizyon tedavisinde %20 civarında artış olduğu söyleniyor.Benim şahsen uğraştığım bir konu değil ne desem ya eksik ya da fazla olacaktır.
hocam selam ben miyop hastasıyım.26 yasındayım.14 yasından beri gözlük kullanıyorum. hocam dinlendirici ile basladım.ardından sürekli olarak artan miyop artısı yasadım. üc derece gözlük kullanıyorum. gözlüklerimi hiç çıkarmıyorum. ama derecelerimin yetersiz kaldığının farkındayım hocam. gözlerimde sürekli kanama. göz yorgunluğu yasamaktayım. sizin linkte verdiğiniz göz testinizde sağ göz sol göz olayınıda denedim. hocam 20-50 ye kadar hiç bir sey görmüyorum. 20-70 olanı bulanık 20-100 ve 20-200 ü ise ise görebiliyorum. hocam yüzde kac rapor alabilirim sizce. görüslerinize göre gidip heyete girecem. simdiden ilginiz için tesekkür ederim

Mücahit Erman Emre
05-01-2012, 11:13 AM
hocam selam ben miyop hastasıyım.26 yasındayım.14 yasından beri gözlük kullanıyorum. hocam dinlendirici ile basladım.ardından sürekli olarak artan miyop artısı yasadım. üc derece gözlük kullanıyorum. gözlüklerimi hiç çıkarmıyorum. ama derecelerimin yetersiz kaldığının farkındayım hocam. gözlerimde sürekli kanama. göz yorgunluğu yasamaktayım. sizin linkte verdiğiniz göz testinizde sağ göz sol göz olayınıda denedim. hocam 20-50 ye kadar hiç bir sey görmüyorum. 20-70 olanı bulanık 20-100 ve 20-200 ü ise ise görebiliyorum. hocam yüzde kac rapor alabilirim sizce. görüslerinize göre gidip heyete girecem. simdiden ilginiz için tesekkür ederim
Sağ ve sol göz ikisi de 20/70 mi görüyor?

toprak_efecan
05-01-2012, 07:58 PM
evet hocam 20-70 i görüyor.diğer yazıların hiç birini göremiyorum. yakınına bie gidip bakmaya caıstım.zorandım hocam.

Mücahit Erman Emre
06-01-2012, 10:36 AM
evet hocam 20-70 i görüyor.diğer yazıların hiç birini göremiyorum. yakınına bie gidip bakmaya caıstım.zorandım hocam.
%21-24 arası rapor çıkacaktır.Yeterli olmaz değil mi?

toprak_efecan
07-01-2012, 12:01 PM
yok hocam yüzde 40 olması gerekiyor. ne yapmam lazım. cok derste çalışıyorum. ama gözlerim bir yerden sonra dayanmıyo. yorulup kapanıyor.en fazla 2 saat ders çalışabiliyorum. tsk ederim hocam ilginiz alakanızdan dolayı. :(

Mücahit Erman Emre
08-01-2012, 10:42 AM
yok hocam yüzde 40 olması gerekiyor. ne yapmam lazım. cok derste çalışıyorum. ama gözlerim bir yerden sonra dayanmıyo. yorulup kapanıyor.en fazla 2 saat ders çalışabiliyorum. tsk ederim hocam ilginiz alakanızdan dolayı. :(
Gözlükle mi 20-70 görüyoruz daha iyi olmuyor mu?

nazlıhan
10-01-2012, 11:22 PM
hocam ben romatizma hastasıyım fakat ilaç kullanmıyorum harp okulu istediğim için gözlerimi lazerle çizdirmem gerek 2.50 miyopum yardmcı olablrmsnz?

Mücahit Erman Emre
11-01-2012, 02:56 PM
hocam ben romatizma hastasıyım fakat ilaç kullanmıyorum harp okulu istediğim için gözlerimi lazerle çizdirmem gerek 2.50 miyopum yardmcı olablrmsnz?
Gözlerin lazer tedavisine uygun mu bakılması lazım.
Göz haritası yapıldı mı?

nazlıhan
11-01-2012, 04:36 PM
Gözlerin lazer tedavisine uygun mu bakılması lazım.
Göz haritası yapıldı mı?

hayır ama hftaya lazere uygnlk testi yapılıcak randevu aldım dünya göz hastanesinden bu romatizma etkiler mi peki?

Mücahit Erman Emre
12-01-2012, 09:41 AM
hayır ama hftaya lazere uygnlk testi yapılıcak randevu aldım dünya göz hastanesinden bu romatizma etkiler mi peki?
Romatizma hangi tip?Hangi ilaçlar alıyoruz?

wanhelsing
12-01-2012, 12:28 PM
hocam bugün özürlü raporu için göz muayenesi oldum.sonucu aşağıdaki gibi.
doktorun yazısını okuyabildiğim kadarıyla.

- von sağ 0,8 (-1,0 - 70') sol 0,2 (-0,75- 80')
renk doğal , bioz fleb izleri
foz bilateral tild disk, her iki göz lasik ameliyatlı.

-4 ay önce lazer ameliyatı olmuştum.hocam bu yazıyla ilgili bir oran vermeniz mümkün mü?

nazlıhan
12-01-2012, 10:19 PM
Romatizma hangi tip?Hangi ilaçlar alıyoruz?

bilmiyorum ilaç kullanmıyorum.

Mücahit Erman Emre
13-01-2012, 10:40 AM
bilmiyorum ilaç kullanmıyorum.
MUHAKKAK öğrenelim romatizma olanlarda göz iyileşmesinde sorun olabilir lazer sırasında gözden kaçmasın BAŞIMIZA İŞ AÇMAYALIM.

Mücahit Erman Emre
13-01-2012, 10:41 AM
hocam bugün özürlü raporu için göz muayenesi oldum.sonucu aşağıdaki gibi.
doktorun yazısını okuyabildiğim kadarıyla.

- von sağ 0,8 (-1,0 - 70') sol 0,2 (-0,75- 80')
renk doğal , bioz fleb izleri
foz bilateral tild disk, her iki göz lasik ameliyatlı.

-4 ay önce lazer ameliyatı olmuştum.hocam bu yazıyla ilgili bir oran vermeniz mümkün mü?
% 8-14 arası oran çıkabilir.

wanhelsing
13-01-2012, 11:10 AM
% 8-14 arası oran çıkabilir.

hocam ilginiz için çok tşk.ederim.dün size bu mesajı yazdıktan sonra biraz daha araştırma yaptım.özürlü cetvelinde şu hesaplamayı buldum.
görme derecesi*******keskinlik puanı
sağ göz 0,8 ************95
sol göz 0,2 *************65

hesaplama: 95*3 = 285
285 + 95 + 65 = 445
445 / 5 = 89
100 - 89 =yüzde 11 inş.hesabım doğrudur.yani verdiğiniz aralıklar örtüşüyor tşk.ler.

nazlıhan
13-01-2012, 07:15 PM
MUHAKKAK öğrenelim romatizma olanlarda göz iyileşmesinde sorun olabilir lazer sırasında gözden kaçmasın BAŞIMIZA İŞ AÇMAYALIM.

iltihaplı romatizma normal romatizma var iltihaplıysa olabilir mi yani benim romatolojiye mi gitmem gerekir önce yoksa lazer testi yapıldığında öğrenilir mi?

Mücahit Erman Emre
14-01-2012, 11:21 AM
hocam ilginiz için çok tşk.ederim.dün size bu mesajı yazdıktan sonra biraz daha araştırma yaptım.özürlü cetvelinde şu hesaplamayı buldum.
görme derecesi*******keskinlik puanı
sağ göz 0,8 ************95
sol göz 0,2 *************65

hesaplama: 95*3 = 285
285 + 95 + 65 = 445
445 / 5 = 89
100 - 89 =yüzde 11 inş.hesabım doğrudur.yani verdiğiniz aralıklar örtüşüyor tşk.ler.
HESAP doğru bir yanlışlık yok %10-15 işine yarayacak mı?

Mücahit Erman Emre
14-01-2012, 11:22 AM
iltihaplı romatizma normal romatizma var iltihaplıysa olabilir mi yani benim romatolojiye mi gitmem gerekir önce yoksa lazer testi yapıldığında öğrenilir mi?
Lazer testinde romatizma belli olmaz.
Test için giderken hastalığınla ilgili bir rapor yazı falan götürsen yeterli olacaktır.

wanhelsing
14-01-2012, 01:00 PM
HESAP doğru bir yanlışlık yok %10-15 işine yarayacak mı?

evet hocam.diğer hastalıklarımla birleştirince çok işeme yarıyor.
tekrar tşk.ler.

Mücahit Erman Emre
16-01-2012, 10:33 AM
evet hocam.diğer hastalıklarımla birleştirince çok işeme yarıyor.
tekrar tşk.ler.
Sağlık olsun diyelim gelişmeler oldukça haberleşelim.

çevlik
27-01-2012, 06:27 PM
mrhb hocam benim sol gözümde tembelik olduğu için %90 görmüyr. sizin göerme testi yaptım oda 20/40 ben özürlü raparu % kaç alırm tşkler

Mücahit Erman Emre
28-01-2012, 11:07 AM
mrhb hocam benim sol gözümde tembelik olduğu için %90 görmüyr. sizin göerme testi yaptım oda 20/40 ben özürlü raparu % kaç alırm tşkler
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=14864 sayfamıza bakalım mı?

çevlik
28-01-2012, 05:50 PM
hocam sayfaya bakakark söyledim. doktora gittiğimde bana sol gözün %90 görmüyr dedi. burda ki teste baktım sağ gözümde 20/40 acaba özürlü raporu yüzde kaç alırım . teşkrler

Mücahit Erman Emre
29-01-2012, 05:14 PM
hocam sayfaya bakakark söyledim. doktora gittiğimde bana sol gözün %90 görmüyr dedi. burda ki teste baktım sağ gözümde 20/40 acaba özürlü raporu yüzde kaç alırım . teşkrler
TAM doğru anlayalım:Sağ 20/40 ve sol % 10 görüyor değil mi?

çevlik
30-01-2012, 11:10 AM
aynen hocam yazdığınız gibi

çevlik
30-01-2012, 05:48 PM
aynen hocam yazdığınız gibi Sağ 20/40 ve sol % 10 görüyor

Mücahit Erman Emre
31-01-2012, 02:54 PM
aynen hocam yazdığınız gibi Sağ 20/40 ve sol % 10 görüyor
Özür oranı % 20-25 yapacaktır.

ESKIDJI
31-01-2012, 04:09 PM
Hocam merhabalar. Benim sol gözbebeğim yok. Sol gözüm tamamen görmüyor. Sağ gözüm ise 0,50 derecesinde miyop. Sizin önerdiğiniz testi de yaptım yaklaşık 1,5 metreden 20/40 ı rahat bir şekilde okuyabiliyorum. 20/20 de bulanıklık başlıyor. Durumum bu.

Sorum ise; bu şekilde alabileceğim özür derecesi tahminen ne kadardır acaba? Okulumdaki Özürlü Öğrenci Destek Birimi %40 alabilirsin dedi, görüştüğüm SGK yetkilisi ise alamazsın o kadar dedi.

Cevabınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar...

Mücahit Erman Emre
01-02-2012, 02:40 PM
Hocam merhabalar. Benim sol gözbebeğim yok. Sol gözüm tamamen görmüyor. Sağ gözüm ise 0,50 derecesinde miyop. Sizin önerdiğiniz testi de yaptım yaklaşık 1,5 metreden 20/40 ı rahat bir şekilde okuyabiliyorum. 20/20 de bulanıklık başlıyor. Durumum bu.

Sorum ise; bu şekilde alabileceğim özür derecesi tahminen ne kadardır acaba? Okulumdaki Özürlü Öğrenci Destek Birimi %40 alabilirsin dedi, görüştüğüm SGK yetkilisi ise alamazsın o kadar dedi.

Cevabınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar...
Test uzaklığını TAM HESAPLAYALIM testi tekrarlayalım.

TEST MESAFESİNİ NASIL HESAPLAYACAĞIZ ?
1)Resmin üzerine 2 kez tıklayıp.
2)E harfinin yüksekliği kaç MİLİMETRE (DİKKAT EDELİM KAÇ MİLİM)?
3)YÜKSEKLİK x 7 =TEST MESAFESİ santimetre olarak

ESKIDJI
02-02-2012, 03:20 AM
Test uzaklığını TAM HESAPLAYALIM testi tekrarlayalım.

TEST MESAFESİNİ NASIL HESAPLAYACAĞIZ ?
1)Resmin üzerine 2 kez tıklayıp.
2)E harfinin yüksekliği kaç MİLİMETRE (DİKKAT EDELİM KAÇ MİLİM)?
3)YÜKSEKLİK x 7 =TEST MESAFESİ santimetre olarak

Hocam tekrar merhabalar. Tekrar yaptım testi ve 20/40'ı okuyamıyorum. Ayrıca bugün muayeneye gittim ve 0,50 miyop ve 0,50 astigmat olduğumu söyledi doktorum. Bunun üzerinden sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Mücahit Erman Emre
02-02-2012, 05:16 PM
Hocam tekrar merhabalar. Tekrar yaptım testi ve 20/40'ı okuyamıyorum. Ayrıca bugün muayeneye gittim ve 0,50 miyop ve 0,50 astigmat olduğumu söyledi doktorum. Bunun üzerinden sorumu cevaplarsanız sevinirim.
Sol göz tamamen görmüyor + Sağ göz 20/40 = % 42 özürlü

evrim
03-02-2012, 01:18 AM
hocam merhaba. benim sol gözüm 7 derece ve sanırım görme oranı %20 veya %30 yani sağ gözümü kapadığımda büyük nesnelerin renklerini ve neye benzediklerini görebiliyorum tam bir resim oluşmuyor.acaba bunun nörovizyon tedavisiyle iyileşmesi söz konusu olabilir mi ?

Mücahit Erman Emre
05-02-2012, 10:06 PM
hocam merhaba. benim sol gözüm 7 derece ve sanırım görme oranı %20 veya %30 yani sağ gözümü kapadığımda büyük nesnelerin renklerini ve neye benzediklerini görebiliyorum tam bir resim oluşmuyor.acaba bunun nörovizyon tedavisiyle iyileşmesi söz konusu olabilir mi ?
Görme oranı tam bilmek lazım.

wanhelsing
08-02-2012, 02:18 PM
Sağlık olsun diyelim gelişmeler oldukça haberleşelim.

hocam dün.sağlık kuruluna girdim.gözden beklediğimiz sonucu aldım.
göz %11 aldım.hocam fakat diğer bölümden beklediğim sonucu alamadım.
psikiyatrı doktoru çeşitli psikolojik testler yaptı (MMPI-roshach)
ben 16 yaşından beri okb(obsesif kompulsif bozukluk)'liyim hocam.
sonuç kısmına ise " okb-tedavi ile kısmen düzelen" yazdı ve oran olarak %25
ben 3 tane doktora gitmiştim.göz-psikiyatrı ve cildiye.bu doktorları dolaştıktan sonra raporu sağlık kurluna vermeden önce ön yüzünün fotokopisini çektim hocam.elimde mevcut.şimdi size sormak istediğim sağlık kurulu toplantısından önce psikiyatrı doktorunun sonucu %25 vermesine rağmen ne hikmetse kurulun toplandığı gün rapor sonucu olarak %0 vermiş.ve elime geçen raporda okb-tedavi ile düzelen yazıyor.yani sonuçlar:
psikiyatri- %0 (%25 olması gerekirken)
göz- %11
cildiye-%10 hocam sonuca itiraz etmek istiyorum.sizce sonuç olumlu olur mu?
konu dışı olduğu içinde ayrıca sizden ve forumdaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum.

Mücahit Erman Emre
09-02-2012, 01:49 PM
hocam dün.sağlık kuruluna girdim.gözden beklediğimiz sonucu aldım.
göz %11 aldım.hocam fakat diğer bölümden beklediğim sonucu alamadım.
psikiyatrı doktoru çeşitli psikolojik testler yaptı (MMPI-roshach)
ben 16 yaşından beri okb(obsesif kompulsif bozukluk)'liyim hocam.
sonuç kısmına ise " okb-tedavi ile kısmen düzelen" yazdı ve oran olarak %25
ben 3 tane doktora gitmiştim.göz-psikiyatrı ve cildiye.bu doktorları dolaştıktan sonra raporu sağlık kurluna vermeden önce ön yüzünün fotokopisini çektim hocam.elimde mevcut.şimdi size sormak istediğim sağlık kurulu toplantısından önce psikiyatrı doktorunun sonucu %25 vermesine rağmen ne hikmetse kurulun toplandığı gün rapor sonucu olarak %0 vermiş.ve elime geçen raporda okb-tedavi ile düzelen yazıyor.yani sonuçlar:
psikiyatri- %0 (%25 olması gerekirken)
göz- %11
cildiye-%10 hocam sonuca itiraz etmek istiyorum.sizce sonuç olumlu olur mu?
konu dışı olduğu içinde ayrıca sizden ve forumdaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum.
Ortada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsak itiraz edebiliriz neden olmasın.
Bildiğim kadarıyla başka bir hastaneye yeni muayene için gönderiliyor öyle mi?

wanhelsing
09-02-2012, 03:36 PM
evet hocam.bugün benim yerime abim.itiraz dilekçemi istanbul il sağlık müdürlüğüne verdi.onlarda dilekçeyi kabul etmişler ve 25 gün sonra oturduğum yere en yakın olan hastahaneye gitmemi ve randevu alıp tekrar sağlık kuruluna çıkmamı istemişler.eğer sonuç gene aynı sonuçlanırsa dava açma hakkımın olduğunu bildirmişler.

Mücahit Erman Emre
10-02-2012, 01:36 PM
evet hocam.bugün benim yerime abim.itiraz dilekçemi istanbul il sağlık müdürlüğüne verdi.onlarda dilekçeyi kabul etmişler ve 25 gün sonra oturduğum yere en yakın olan hastahaneye gitmemi ve randevu alıp tekrar sağlık kuruluna çıkmamı istemişler.eğer sonuç gene aynı sonuçlanırsa dava açma hakkımın olduğunu bildirmişler.
Gene aynı sonuçlanırsa bildiğim kadarıyla bir itiraz hakkın daha var bu sefer HAKEM HASTANEYE sevk yapılıyor doğru mu?

wanhelsing
11-02-2012, 09:17 PM
Gene aynı sonuçlanırsa bildiğim kadarıyla bir itiraz hakkın daha var bu sefer HAKEM HASTANEYE sevk yapılıyor doğru mu?

doğru hocam. hayırlısı neyse o olsun.

Mücahit Erman Emre
12-02-2012, 02:59 PM
doğru hocam. hayırlısı neyse o olsun.
Bir gidip tekrar ölçümlere girelim bakalım sonuç ne çıkacak değil mi?

muharremisi
21-02-2012, 06:34 PM
iyi çalışmalar.
sol gözümde doğuştan göz tembelliğivar şu an kullandığım gözlüğün derecesi ,
sol 3 sağ 1,25 ,göz testinde 1 metreden E yi anca seçebilyorum,göz tembelliğine bağlı dışa şaşılık var,özürlülük raporuna yansıyacak muhtemel oran nedir.
yardımcı olursanız sevinirim.

mhmta17
22-02-2012, 09:05 AM
iyi günler hocam benim göz merceğim değiştişti ve bir kaç doktora gözüktüm %10 görüyor daha fazla görme olasılığı ve iyileşme durumu yok dediler özürlü raporu almak istiyorum % kaç alırım ben iyi çalışmalar teşekkür ederim kolay gelsin...

Mücahit Erman Emre
22-02-2012, 04:36 PM
iyi günler hocam benim göz merceğim değiştişti ve bir kaç doktora gözüktüm %10 görüyor daha fazla görme olasılığı ve iyileşme durumu yok dediler özürlü raporu almak istiyorum % kaç alırım ben iyi çalışmalar teşekkür ederim kolay gelsin...
Her iki gözümüzde mi % 10 görüyor?

muratsen
16-03-2012, 12:12 PM
Hocam böyle bir iyilik ve hizmet olamaz. Allah sizden razı olsun, ilminizi artırsın inşaAllah.

Görme testini yaptım.
Sol gözümde zor doğumdan kaynaklı kayma var. Sağ gözümde de görme bozukluğu mevcut.

Sol göz 20/200 1 metreden dahi göremiyorum. Ancak harfi tahmin ederek bazen doğru buluyorum. Parmaklarımı görüyorum ama karışık.

Sağ göz 20/70 3 harfin 1'ini tahminle buluyorum. 20/100 yine 1 harf görüyorum diyebilirim.

3boyutlu göremediğimi keşfettim. Örneğin biri kalem uzattığında mesafeyi tahmin edemeyip erken el hareketi yapıyorum. (ayrıca 3b filmi gözlüklüde gözlüksüzde aynı görüyorum.)

Yorgunlukla beraber artan çift görme problemim de var. Aşırı olduğunda üstesinden gelmek zor oluyor. + Astigmatım var.

Özürlü oranım ne olabilir?

Saygılarımla.

Mücahit Erman Emre
17-03-2012, 10:30 AM
Hocam böyle bir iyilik ve hizmet olamaz. Allah sizden razı olsun, ilminizi artırsın inşaAllah.

Görme testini yaptım.
Sol gözümde zor doğumdan kaynaklı kayma var. Sağ gözümde de görme bozukluğu mevcut.

Sol göz 20/200 1 metreden dahi göremiyorum. Ancak harfi tahmin ederek bazen doğru buluyorum. Parmaklarımı görüyorum ama karışık.

Sağ göz 20/70 3 harfin 1'ini tahminle buluyorum. 20/100 yine 1 harf görüyorum diyebilirim.

3boyutlu göremediğimi keşfettim. Örneğin biri kalem uzattığında mesafeyi tahmin edemeyip erken el hareketi yapıyorum. (ayrıca 3b filmi gözlüklüde gözlüksüzde aynı görüyorum.)

Yorgunlukla beraber artan çift görme problemim de var. Aşırı olduğunda üstesinden gelmek zor oluyor. + Astigmatım var.

Özürlü oranım ne olabilir?

Saygılarımla.
Sol gözle parmakları kaç metreden görüyoruz?
Sağ gözdeki görme bozukluğu sebebi nedir?

muratsen
17-03-2012, 03:52 PM
Sol gözle parmakları kaç metreden görüyoruz?
Sağ gözdeki görme bozukluğu sebebi nedir?

sol göz: kendi sol elimin parmaklarını en son uzatabildiğim noktada karışık görmeye başlıyorum - 70 cm civarı. Görüntü alanımın yarısına yakınını sağ kapalı gözümün karaltısı olarak görüyorum.
Tarifi zor, bir detay yazmak istiyorum, başka hastalarada tarif kolaylığı olur. Aşağıda yazacağım cümlede koyu renke yazılı "on"'dan gözünüzü hiç ayırmayarak sağındaki ve solundaki diğer yazılanları okumaya çalışın. Size nasıl gözüküyorsa işte bir şaşı olan ben sürekli böyle görüyorum. (şaşı gözü ile) net ama uzak ve karışık.

bir iki beş yedi üç dokuz on sekiz beş iki altı dokuz bir sekiz

sağ göz: 3 derece üstü miyop, bu yıl ilerlediğini fark ettiğim yakın görme (0,50 tahmini - gözlükle düzeliyor), asıl ise yorgunlukla artan çift görmeme uğraşı. yeni bir bakışta toparlamak gerekiyor. göz muayenelerimde sağ da da çok çok az da olsa kayma çıkıyordu.

Uzattığım için kusuruma bakmayın. Şaşılık hep alay ve eğlence konusu edildiğinden bu hastalığa sahip insanlar bırakın kendilerini ifade etmeyi insanların yüzüne dahi bakamıyorlar. Psikolojik etkeni en az görme kaybı kadar var. Ne hikmetse hiçbir sakat ve özürlü ile dalga geçmeyen bazı insanlarımız şaşı yada şaşı taklidi yapan tiyatrocu gördüklerinde kahkahalar atıyorlar.. Hatta şaşı bakıp güldürebilmek bir meziyet bu tür insanlar arasında!. Asıl kendi ahlak seviyelerinin ne kadar düştüğünü göremeyen böylelerine ben yinede gülmüyor, acıyorum.

Cevabınızı bekler, ilginize tekrar teşekkür ederim. Saygılar.

muratsen
22-03-2012, 03:54 PM
Erman Bey, sağlık kurulu için Bursa Devlet Hastanesi'ne gittim. Göz muayenesinden % 12 vereceğini söyledi. Ama kağıtta % 13 olarak düzeltilmiş. Sol gözümle harfi okuyamadığımı söylediğim halde orada bir harf var evet görüyorsun işte diyerek acaip yaklaşımlarla sanki göz muayenesi değil psikolojik muayene yaptı. Sağ daha iyi gören gözümle ise yine zorlanarak bilemediğim sırayı okuyor kabul edip o baremden puanlama yaptı. Hangi sırayı okuyabildim diye sorduğumda cevap vermedi. Aynı hastaneden yıllar önce sağlam - ehliyet raporu alırkende aynısı olmuştu ama tersi. Sol şak diye göremiyorsun oldu. sağ ise yeterli değildi.. Nasıl bir anlayış... Kendi ilçemdeki devlet has. muayene oldum aynı gün sinirden. Hayatımda gördüğüm en ilgili göz doktoru idi. Çocukla ilgilenir gibi ilgilendi. Parmak muayenesinide yaptı. Hiç özürlü raporundan bahsetmeden sadece durumumu merak ediyorum dedim ve en son onu sordum, bu halimle % kaç oran alabilirim diye. Üşenmedi bilgisayarından internetten oran tablosuyla araştırma yaptı ve % 23 civarı dedi sıfır insiyatif ile.
Ben bu işi anlamadım..

Mücahit Erman Emre
22-03-2012, 05:00 PM
Erman Bey, sağlık kurulu için Bursa Devlet Hastanesi'ne gittim. Göz muayenesinden % 12 vereceğini söyledi. Ama kağıtta % 13 olarak düzeltilmiş. Sol gözümle harfi okuyamadığımı söylediğim halde orada bir harf var evet görüyorsun işte diyerek acaip yaklaşımlarla sanki göz muayenesi değil psikolojik muayene yaptı. Sağ daha iyi gören gözümle ise yine zorlanarak bilemediğim sırayı okuyor kabul edip o baremden puanlama yaptı. Hangi sırayı okuyabildim diye sorduğumda cevap vermedi. Aynı hastaneden yıllar önce sağlam - ehliyet raporu alırkende aynısı olmuştu ama tersi. Sol şak diye göremiyorsun oldu. sağ ise yeterli değildi.. Nasıl bir anlayış... Kendi ilçemdeki devlet has. muayene oldum aynı gün sinirden. Hayatımda gördüğüm en ilgili göz doktoru idi. Çocukla ilgilenir gibi ilgilendi. Parmak muayenesinide yaptı. Hiç özürlü raporundan bahsetmeden sadece durumumu merak ediyorum dedim ve en son onu sordum, bu halimle % kaç oran alabilirim diye. Üşenmedi bilgisayarından internetten oran tablosuyla araştırma yaptı ve % 23 civarı dedi sıfır insiyatif ile.
Ben bu işi anlamadım..
Sol göz durumu çok önemli...
KARŞIMIZDAKİ KİŞİNİN 5 PARMAĞINI KAÇ METREDEN GÖRÜYORUZ?

muratsen
23-03-2012, 01:39 AM
Sol güzüm ile 1 metre üzerine çıkınca parmakları 4-5-6-7 adet gibi görüyorum, 4 ile 3 ü karıştırıyorum. ve doktor değişik parmakları ile bir sayı gösterdiğinde (yani üçü gösterirken baş işaret ve serçe parmağı ile) sayamıyorum. 1 metre altında ise yavaş bir şekilde sayabiliyorum.

Mücahit Erman Emre
23-03-2012, 03:45 PM
Sol güzüm ile 1 metre üzerine çıkınca parmakları 4-5-6-7 adet gibi görüyorum, 4 ile 3 ü karıştırıyorum. ve doktor değişik parmakları ile bir sayı gösterdiğinde (yani üçü gösterirken baş işaret ve serçe parmağı ile) sayamıyorum. 1 metre altında ise yavaş bir şekilde sayabiliyorum.
durumumuz şöyle olabilir...
sol göz 1 metre ve sağ göz 20/70 dersek özür oranı % 52
fakat sola 2 metre ve sağ 20/60 dersek özür oranı % 35

muratsen
23-03-2012, 04:45 PM
keşke yakın olsa idiniz Erman Bey, size muayene olmak isterdim kendi derecemi ne eksik nede fazla söyleyeceğinizi düşünerek.. Ayrıca psikolojik sorunlarım var, obsesif kompülsif bozukluk (takıntı), parasomni (uyku bozukluğu), petit -mal
epilepsi (absans).

Bursadaki göz doktoru öyle moralimi bozduki. Psikolog ve nörolog muayenesine adım atmadım. Kapıların önü kuyruk. Memurluk sınavları için sağlık raporu almak isteyenlerin raporlarını toplu olarak alıp kişiye bakmadan imzalayıp dağıtıyorlar. Böyle bir ortamda nasıl anlatıcam derdimi. Çok moralim bozuk..

Yardımlarınız ve böyle bir site aracılığıyla yaptığınız iyiliklerin Allah misli ve misli ile size geri döndürsün inşaAllah. Allah ilminizi artırsın.
Teşekkürler, Saygılar.

wanhelsing
29-03-2012, 02:32 PM
Bir gidip tekrar ölçümlere girelim bakalım sonuç ne çıkacak değil mi?

hocam bugün hakem hastahanesine gidip muayene oldum.ve sonuçları size yazıyorum.
göz-- %11
cildiye--%10
pskiyatrı--%30 istediğim sonucu şükür aldım hocam.size diğer hastanedeki olayı daha önce yazmıştım.toplamda %43

fevzi
30-03-2012, 05:14 PM
meraba hocam benım sol gözümde %70 görme kaybı var göz tembelliği sol gözüm sağ gözüme uymadığı için uzak uzak mesafelere bakınca kayıyor ameliyat ile düzelebilrmi?

Mücahit Erman Emre
31-03-2012, 08:40 AM
meraba hocam benım sol gözümde %70 görme kaybı var göz tembelliği sol gözüm sağ gözüme uymadığı için uzak uzak mesafelere bakınca kayıyor ameliyat ile düzelebilrmi?
görme oranı iyi ameliyatla düzelir diye düşünüyorum

muratsen
11-04-2012, 12:16 PM
Erman bey bugün kendi ilçemdeki hastanede gözümden % 40 net oran aldım. Doktoruma teşekkür ederken, teşekküre gerek olmadığını gözümün durumunun bu olduğunu söyledi. Sizin tahmin aralığınızlada tam örtüşüyor. Yardımlarınız için teşekkürler, saygılar dilerim.
Allah ilminizi artırsın.

bunalim
11-05-2012, 04:07 AM
merhaba hocam. benım sağ ve sol goz ıkıbucuk metreden 20/70. dogustan gözlerımde katarakt var.tahmınen acaba yuzde kaç özurlu raporu alırım. tesekkurler

Mücahit Erman Emre
11-05-2012, 03:16 PM
merhaba hocam. benım sağ ve sol goz ıkıbucuk metreden 20/70. dogustan gözlerımde katarakt var.tahmınen acaba yuzde kaç özurlu raporu alırım. tesekkurler
% 20-25 arası

gboncuk
24-05-2012, 05:52 PM
merhaba hocam .. 21 yaşındayım göz tembelliği sorunum varrr tedavisi var mı acaba ğeç kalmış durumda mıyım..... yardımcı olursanız sevinirim teşekürler...

Mücahit Erman Emre
28-05-2012, 10:40 AM
merhaba hocam .. 21 yaşındayım göz tembelliği sorunum varrr tedavisi var mı acaba ğeç kalmış durumda mıyım..... yardımcı olursanız sevinirim teşekürler...

Görme oranını bilmek lazım.
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yapalım

t34
28-05-2012, 02:36 PM
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yapalım

test yapmak için sayfadaki resmin önizlemesine 2 kez tıkladım.. 'E'harfinin yüksekliği 31 mm olarak ölçtüm.bu durumda test mesafesi 21,7 cm cıkıyor... nerede hata yapıyorum ??

ahmet1973
28-05-2012, 10:19 PM
merhabalar;
benim sağ gözümde göz tembelliği var ve sol güzümdede görme bozukluğu.
Hastaneden aldığım gözlerim için değerler şu şekildedir.
EH-1MPS (+1,00+3.50X90)
G<
0,6 (+1,00+3,50x90) AMBLİYOPİ

Bu sonuçlara göre %kaç rapor alabilirm? Tşk ederim...

Mücahit Erman Emre
29-05-2012, 01:25 PM
test yapmak için sayfadaki resmin önizlemesine 2 kez tıkladım.. 'E'harfinin yüksekliği 31 mm olarak ölçtüm.bu durumda test mesafesi 21,7 cm cıkıyor... nerede hata yapıyorum ??
mm'ye çevirmeyeceğiz..mesafe 217 cm..

Mücahit Erman Emre
29-05-2012, 01:28 PM
merhabalar;
benim sağ gözümde göz tembelliği var ve sol güzümdede görme bozukluğu.
Hastaneden aldığım gözlerim için değerler şu şekildedir.
EH-1MPS (+1,00+3.50X90)
G<
0,6 (+1,00+3,50x90) AMBLİYOPİ

Bu sonuçlara göre %kaç rapor alabilirm? Tşk ederim...
sağ gözle uzaktaki kişinin parmaklarını kaç metreden görüyoruz?
bunlar heyet sonucu mu?

yunus emre 64
10-06-2012, 11:18 AM
hocam ben göz testini denedim 20/10 kısmında biraz zorlandım
bundan 2 ay öncesiş muayne oldum hiç bir sorun çıkmadı fakat bu sıralar gözlerimi açmakta zorlanıorum yardımcı olursanız sevinirim

onur_
10-06-2012, 06:40 PM
hocam iyigünler benim bi sorum olacak sivil memurluk için göz tembelliği sorunmudur sol gözüm normal sağ gözüm 20/50 ye kadar görebiliyorum yardımcı sınıf garson olarak giriyorum sağlık raporuna.

Mücahit Erman Emre
11-06-2012, 10:02 AM
hocam ben göz testini denedim 20/10 kısmında biraz zorlandım
bundan 2 ay öncesiş muayne oldum hiç bir sorun çıkmadı fakat bu sıralar gözlerimi açmakta zorlanıorum yardımcı olursanız sevinirim
kaşıntı yanma batma sulanma var mı?

yunus emre 64
11-06-2012, 03:47 PM
kaşıntı yanma batma sulanma var mı?

ewt hocam batma ve kaşıntı bazen oluyor

Mücahit Erman Emre
12-06-2012, 08:53 AM
ewt hocam batma ve kaşıntı bazen oluyor
göz kuruluğu olabilir
batma sabahları mı çok akşamları mı?

yunus emre 64
12-06-2012, 09:51 AM
göz kuruluğu olabilir
batma sabahları mı çok akşamları mı?

genellilkle akşamları oluyor oda bilgisayar başındayken falan

onur_
12-06-2012, 08:53 PM
hocam iyigünler benim bi sorum olacak sivil memurluk için göz tembelliği sorunmudur sol gözüm normal sağ gözüm 20/50 ye kadar görebiliyorum yardımcı sınıf garson olarak giriyorum sağlık raporuna.

Mücahit Erman Emre
13-06-2012, 10:05 AM
genellilkle akşamları oluyor oda bilgisayar başındayken falan
göz kuruluğundan şüpheleniyorum
göz yaşı damlası kullandık mı?

Mücahit Erman Emre
13-06-2012, 10:05 AM
tsk sivil memur değil mi?

yunus emre 64
13-06-2012, 11:04 PM
göz kuruluğundan şüpheleniyorum
göz yaşı damlası kullandık mı?

hayır kullanmadım

Mücahit Erman Emre
14-06-2012, 10:03 AM
hayır kullanmadım
2 ay önceki muayenede bu şikayetler yoktu değil mi yeni başladı?

yunus emre 64
14-06-2012, 10:10 AM
2 ay önceki muayenede bu şikayetler yoktu değil mi yeni başladı?

o zamanlar gözüm sadece ağrıyordu bazen de görmede sorun olabiliyordu . bu şikayetler vardı . o zaman göz alerjisi demişti . şu anki sorun larım ( batma , yanma ) şimdi başladı ..

yunus emre 64
15-06-2012, 10:23 AM
o zamanlar gözüm sadece ağrıyordu bazen de görmede sorun olabiliyordu . bu şikayetler vardı . o zaman göz alerjisi demişti . şu anki sorun larım ( batma , yanma ) şimdi başladı ..

aynen öyle . birde bu sorunlar askeri mulakatlarda sorun olur mu o tür okullara gitmeyi düşünüyorum da

Mücahit Erman Emre
16-06-2012, 08:49 AM
aynen öyle . birde bu sorunlar askeri mulakatlarda sorun olur mu o tür okullara gitmeyi düşünüyorum da
bu durumda ya kuruluk var yada alerji
görmeyi engellemiyorsa sorun olmaz
Görme oranını biliyor musun?

yunus emre 64
16-06-2012, 09:51 AM
bu durumda ya kuruluk var yada alerji
görmeyi engellemiyorsa sorun olmaz
Görme oranını biliyor musun?

ewt önceki gittiğim doktor alerji demişti zaten .
görmede sitedeki fotoğraf üzürinden test yaptım sadece 20/ 10 kısmında bir kaç harfte zorlanıyorum diğerlerinde sorun yok
bu fotoğraftan :

http://medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1341&d=1327071533

Mücahit Erman Emre
18-06-2012, 09:45 AM
ewt önceki gittiğim doktor alerji demişti zaten .
görmede sitedeki fotoğraf üzürinden test yaptım sadece 20/ 10 kısmında bir kaç harfte zorlanıyorum diğerlerinde sorun yok
bu fotoğraftan :

http://medidora.com/board/attachment.php?attachmentid=1341&d=1327071533
20/ 10 normal çok iyi bir sonuç
göz alerjisi veya kuruması mülakatlarda engel olmaz

yunus emre 64
18-06-2012, 10:15 AM
20/ 10 normal çok iyi bir sonuç
göz alerjisi veya kuruması mülakatlarda engel olmaz

birde ben bilgisayar başında baya bir duıruyorum ( 4 saat gibi) herhangi bir etkisi olur mu ?

Mücahit Erman Emre
19-06-2012, 10:09 AM
birde ben bilgisayar başında baya bir duıruyorum ( 4 saat gibi) herhangi bir etkisi olur mu ?
göz numarasına mı?
alerjiye kurumaya mı?

yunus emre 64
19-06-2012, 11:25 AM
göz numarasına mı?
alerjiye kurumaya mı?

ewt kurumaya , görme sorununa ve alerjiye

fenomen
19-06-2012, 09:15 PM
merhaba hocam doguştan sag gözümde göz tembelligi vardı..5-6 yaşlarında katarakt ameliyatı oldum..şuan 22 yaşındayım ve gataya askerlik için muayeneye gittigimde askerlige elvirişli degildir raporu verdiler..verilen raporda aynen şöyle yazıyor;

Hastanın yapılan muayenesinde; LOKAL MUAYENE: Her iki göz harici kısımları kapakları ve pupil ışık reaksiyonları tabiidir..Primer bakış pozisyonunda uygulanan Hirshberg testi ile sag gözde 30 derece ekzotropya izlenmektedir..BİYOMİKROSKOPİ: Her iki gözde ışık kırıcı ve saydam ortamlar tabiidir..OFTALMOSKOPİ: Her iki gözde fundus tabidir.Otorefraktometrik ölçümlerde sagda (-1,50*165) Dpt solda -3,00(-0,50*50) Dpt degerleri alınmaktadır..GÖRMELERİ:Sag gözde tashihle 30 cm'den parmak sayma seviyesinde, sol gözde tam seviyededir..Yapılan VEP tekniginde sag gözde anlamlı yanıt elde edilememiştir..

hocam özürlülük oranım kaçtır...birde sag gözde dışa kayma var..sizce ameliyat olsam düzelirmi yada en azından şuandaki halinden daha iyi hale gelirmi..en son gittigim doktor ameliyat olsam bile gözün yine kayabilecegini söylemişti.. belki 1 ay sonra ,belki 1 yıl sonra, belkide hiç kaymaya bilir diyede eklemişti...siz bu durumda bana hangi tavsiyede bulunursunuz hocam..

Mücahit Erman Emre
20-06-2012, 09:55 AM
merhaba hocam doguştan sag gözümde göz tembelligi vardı..5-6 yaşlarında katarakt ameliyatı oldum..şuan 22 yaşındayım ve gataya askerlik için muayeneye gittigimde askerlige elvirişli degildir raporu verdiler..verilen raporda aynen şöyle yazıyor;

Hastanın yapılan muayenesinde; LOKAL MUAYENE: Her iki göz harici kısımları kapakları ve pupil ışık reaksiyonları tabiidir..Primer bakış pozisyonunda uygulanan Hirshberg testi ile sag gözde 30 derece ekzotropya izlenmektedir..BİYOMİKROSKOPİ: Her iki gözde ışık kırıcı ve saydam ortamlar tabiidir..OFTALMOSKOPİ: Her iki gözde fundus tabidir.Otorefraktometrik ölçümlerde sagda (-1,50*165) Dpt solda -3,00(-0,50*50) Dpt degerleri alınmaktadır..GÖRMELERİ:Sag gözde tashihle 30 cm'den parmak sayma seviyesinde, sol gözde tam seviyededir..Yapılan VEP tekniginde sag gözde anlamlı yanıt elde edilememiştir..

hocam özürlülük oranım kaçtır...birde sag gözde dışa kayma var..sizce ameliyat olsam düzelirmi yada en azından şuandaki halinden daha iyi hale gelirmi..en son gittigim doktor ameliyat olsam bile gözün yine kayabilecegini söylemişti.. belki 1 ay sonra ,belki 1 yıl sonra, belkide hiç kaymaya bilir diyede eklemişti...siz bu durumda bana hangi tavsiyede bulunursunuz hocam..
özür oranı % 32 olur..
ameliyat için ben de aynı şeyi düşünüyorum..tekrar kayma ihtimali çok yüksek

geylani.demir
20-06-2012, 10:38 AM
hocam iyi günler ben bu siteye yeni üye oldum size bikaç soru soracaktım cvplarsanız sevinirim.
Hocam askerlık için muayene oldum göz tembellıgımı belırttım ankara gataya sevk ettı gittim muayene pvep testi yaptırdım sonuclar su sekılde:
sağ göz görme 100 de 5
göz ölçümüm şu: sağda : +3,00 +2,25 80 solda +0,75 +0,75 82
doktor muayene sonucunda söyle demiş
vo2 0,1 (+3,00 +2,00 80
tam ( teshihsiz)
karar: sağ göz hipermetropi
görmeler sağda 0,1 solda tam düzeyindedir 19 06 2012 16008 nolu pvep testi ektedir kıtası hastanesınde heyet işlemi uygundur..
buna göre sonuc ne olur hocam askerlıkten muaf sayılabılırmıyım bu derecelerle.
heyete gırmedım daha şimdiden tşkler.

fenomen
20-06-2012, 06:25 PM
özür oranı % 32 olur..
ameliyat için ben de aynı şeyi düşünüyorum..tekrar kayma ihtimali çok yüksek

öncelikle göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı çok tşk ederim hocam..şimdi benim için önemli nokta şu; ben şimdi ameliyat olsam, kayan göz ameliyattan sonrada yine aynı seviyede mi kayar. yoksa kayma bi nevzede olsa eskisine nazaran daha iyi bir konuma getirilebilirmi..yani demem o ki kayma azaltılabilirmi..

Mücahit Erman Emre
21-06-2012, 08:54 AM
öncelikle göstermiş oldugunuz ilgiden dolayı çok tşk ederim hocam..şimdi benim için önemli nokta şu; ben şimdi ameliyat olsam, kayan göz ameliyattan sonrada yine aynı seviyede mi kayar. yoksa kayma bi nevzede olsa eskisine nazaran daha iyi bir konuma getirilebilirmi..yani demem o ki kayma azaltılabilirmi..
kayma olursa % 90 ESKİ halini alır.

fenomen
21-06-2012, 06:18 PM
kayma olursa % 90 ESKİ halini alır.

yani hiçbir şekilde tedavisi yok..yani hayatımın geri kalan kısmına bu şekilde devam etmek zorundayım öylemi .. birde ilerleyen yaşlarda kayma dahada artıcak demi..

geylani.demir
22-06-2012, 07:39 AM
hocam iyi günler ben bu siteye yeni üye oldum size bikaç soru soracaktım cvplarsanız sevinirim.
Hocam askerlık için muayene oldum göz tembellıgımı belırttım ankara gataya sevk ettı gittim muayene pvep testi yaptırdım sonuclar su sekılde:
sağ göz görme 100 de 5
göz ölçümüm şu: sağda : +3,00 +2,25 80 solda +0,75 +0,75 82
doktor muayene sonucunda söyle demiş
vo2 0,1 (+3,00 +2,00 80
tam ( teshihsiz)
görmeler sağda 0,1 solda tam düzeyindedir 19 06 2012 16008 nolu pvep testi ektedir kıtası hastanesınde heyet işlemi uygundur..
buna göre sonuc ne olur hocam askerlıkten muaf sayılabılırmıyım bu derecelerle.
heyete gırmedım daha şimdiden tşkler

geylani.demir
22-06-2012, 07:40 AM
hocam dün bu yukarda yazdıklarım raporu veren doktor bugunde heyet işlemini iptal edip şöyle bişey yazıp birliğime geri gönderdi;
görmeler sağda 0,2 solda tam düzeyindedir 19 06 2012 /16008 nolu pvep tetkikinde sağ göz yanıtları en az 0,3 görmeyi desteklemektedir. sağ gözde fiksasyon fovaldir. skiyaskopi sağda +3,00 (+1,50*88) solda +2,25(+0,50*88) durumu a/7 F-2 ye a/5 F-1 e uyar askerliğe elverişlidir. komando olamaz. haliyle kıtasına sevki uygundur. arz ederim.

bu sekılde bı rapor verip yolladı ama yazdıgı skiyaskopi benim yaptıklarımla eşleşmiyor kendı kafasına gore yazdı bunları hocam ılk yazdıgım degerler dogrudur recetesıde bende vep testi sonucuda böyle;

sağ göz;
CHANNEL N75(ms) P100 (MS) N135(MS) N75-P100 P100-N135
1 RIGHT 73 104 221 8,99v 8,3v
2 RIGHT 69 127 176 8,45V 4,27V
3 RIGHT 73 109 140 5,68V 3,64V
4 RIGHT 106 122 149 4,38V 2,88V
5 RIGHT 109 180 222 3,97V 6,11V

SOL GÖZ;
1 RIGHT 73 116 181 11,2v 12,8v
2 RIGHT 70 106 171 9,61V 16,4V
3 RIGHT 75 97 182 8,67V 10,7V
4 RIGHT 77 126 193 9,06V 9,6V
5 RIGHT 90 110 173 4,51V 5,95V

BUNA GÖRE NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİYOR HOCAM NE YAPABİLİRİM BENİM SAĞ GÖZÜM GÖRMÜYOR MUAYENEDE SADECE COK VE TEK BÜYÜK HARFLERİ OKUYABILDIM COK BULANIK GÖRÜYORUM SOL GÖZÜMDE DE TİTREME VAR VE BAZEN KISA SÜRELİ BULANIK GÖRME PROBLEMI YASIYORUM BUTUN BUNLARI SOYLEDIM AMA İLGİLENEN OLMADI 92/1 TERTİBİM DİYE UĞRAŞMADILAR GİBİME GELDİ SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ CVPLARINIZ İÇİN TŞKLER..

Mücahit Erman Emre
22-06-2012, 04:24 PM
hocam dün bu yukarda yazdıklarım raporu veren doktor bugunde heyet işlemini iptal edip şöyle bişey yazıp birliğime geri gönderdi;
görmeler sağda 0,2 solda tam düzeyindedir 19 06 2012 /16008 nolu pvep tetkikinde sağ göz yanıtları en az 0,3 görmeyi desteklemektedir. sağ gözde fiksasyon fovaldir. skiyaskopi sağda +3,00 (+1,50*88) solda +2,25(+0,50*88) durumu a/7 F-2 ye a/5 F-1 e uyar askerliğe elverişlidir. komando olamaz. haliyle kıtasına sevki uygundur. arz ederim.

bu sekılde bı rapor verip yolladı ama yazdıgı skiyaskopi benim yaptıklarımla eşleşmiyor kendı kafasına gore yazdı bunları hocam ılk yazdıgım degerler dogrudur recetesıde bende vep testi sonucuda böyle;

sağ göz;
1 RIGHT 73 104 221 8,99v 8,3v
2 RIGHT 69 127 176 8,45V 4,27V
3 RIGHT 73 109 140 5,68V 3,64V
4 RIGHT 106 122 149 4,38V 2,88V
5 RIGHT 109 180 222 3,97V 6,11V

SOL GÖZ;
1 RIGHT 73 116 181 11,2v 12,8v
2 RIGHT 70 106 171 9,61V 16,4V
3 RIGHT 75 97 182 8,67V 10,7V
4 RIGHT 77 126 193 9,06V 9,6V
5 RIGHT 90 110 173 4,51V 5,95V

BUNA GÖRE NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİYOR HOCAM NE YAPABİLİRİM BENİM SAĞ GÖZÜM GÖRMÜYOR MUAYENEDE SADECE COK VE TEK BÜYÜK HARFLERİ OKUYABILDIM COK BULANIK GÖRÜYORUM SOL GÖZÜMDE DE TİTREME VAR VE BAZEN KISA SÜRELİ BULANIK GÖRME PROBLEMI YASIYORUM BUTUN BUNLARI SOYLEDIM AMA İLGİLENEN OLMADI 92/1 TERTİBİM DİYE UĞRAŞMADILAR GİBİME GELDİ SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ CVPLARINIZ İÇİN TŞKLER..
test sonucu İYİ çıktığı için askerliğe elverişli kararı verilmiş

suludag@gilan.com
27-06-2012, 05:22 PM
Hocam iyi günler 6 yaşında kızım var kızımın her iki gözünde göz tembelliği var 2 senden beri gözlük kullanıyor,doktorun söylediği iki göz de %10 lardan % 50 lere kadar düzelme var fakat % 50 lerde takıldık üzerine çıkamıyoruz Erg incelemesinde sağ gözde normal cevap sol göze normale yakın silik cevap alınmıştır .vep ve Eog testlerinde sağ ve sol gözde normal cevap alınmıştır.Göz tembelliğini giderebilmek için neler yapabiliriz? nörovizyon işe yararmı?

Mücahit Erman Emre
29-06-2012, 07:37 PM
Hocam iyi günler 6 yaşında kızım var kızımın her iki gözünde göz tembelliği var 2 senden beri gözlük kullanıyor,doktorun söylediği iki göz de %10 lardan % 50 lere kadar düzelme var fakat % 50 lerde takıldık üzerine çıkamıyoruz Erg incelemesinde sağ gözde normal cevap sol göze normale yakın silik cevap alınmıştır .vep ve Eog testlerinde sağ ve sol gözde normal cevap alınmıştır.Göz tembelliğini giderebilmek için neler yapabiliriz? nörovizyon işe yararmı?
gözlük dereceleri ne kadar?

fenomen
13-07-2012, 07:36 AM

hocam tekrardan merhaba..dün dünya göz hastanesine gidip muayne oldum..doktor sag gözümün % 5 gördügünü sol gözümün ise %100 gördügünü söyledi..çift görme testi yaptı oda temiz çıktı..görmeyle ilgili herhangi bişey yapamayacaklarını ama kayma ilgili bişeyler yapılabilecegini söyledi..doktor şöyle dedi bana;kayma ameliyatından sonra kesinlikle gözün kaymaz diyemem ama kesinlikle şuandaki halinden çok daha iyi bir hal alacagını ve kesinlikle kayma olsa dahi şuandaki kadar kayma olmayacagını söyledi ve ameliyat olmamı tavsiye etti..

bu zamana kadar şaşılık ameliyatı olmadım hiç..en azından sizce bir kerede olsa ameliyat olmayı denemeliyim mi..birde ameliyattan sonra kesinlikle gözümün şuandaki kadar kaymayacagının garantisini veriyorum dedi doktor..sizde kayma olursa tekrar gözümün eski haline dönecegini söylemiştiniz..şuanda çok kararsızım nasıl bir yol izlesem bilmiyorum..acaba tamamen para kazanmak için mi böyle konuşuyorlar diyede kafa bi köşesinde soru işareti var..sizce ne yapmalıyım hocam..şuanda gerçekten bu göz kayması yüzünden psikolojik olarak çökmüş durumdayım..

Mücahit Erman Emre
13-07-2012, 02:14 PM
hocam tekrardan merhaba..dün dünya göz hastanesine gidip muayne oldum..doktor sag gözümün % 5 gördügünü sol gözümün ise %100 gördügünü söyledi..çift görme testi yaptı oda temiz çıktı..görmeyle ilgili herhangi bişey yapamayacaklarını ama kayma ilgili bişeyler yapılabilecegini söyledi..doktor şöyle dedi bana;kayma ameliyatından sonra kesinlikle gözün kaymaz diyemem ama kesinlikle şuandaki halinden çok daha iyi bir hal alacagını ve kesinlikle kayma olsa dahi şuandaki kadar kayma olmayacagını söyledi ve ameliyat olmamı tavsiye etti..

bu zamana kadar şaşılık ameliyatı olmadım hiç..en azından sizce bir kerede olsa ameliyat olmayı denemeliyim mi..birde ameliyattan sonra kesinlikle gözümün şuandaki kadar kaymayacagının garantisini veriyorum dedi doktor..sizde kayma olursa tekrar gözümün eski haline dönecegini söylemiştiniz..şuanda çok kararsızım nasıl bir yol izlesem bilmiyorum..acaba tamamen para kazanmak için mi böyle konuşuyorlar diyede kafa bi köşesinde soru işareti var..sizce ne yapmalıyım hocam..şuanda gerçekten bu göz kayması yüzünden psikolojik olarak çökmüş durumdayım..

durum şöyle..
ameliyattan sonra % 99 daha iyi olacaktır kayma azalacaktır..
düzeldikten sonra tekrar kayabilir
fakat en kötü ihtimal en fazla şimdiki kadar olur

fenomen
14-07-2012, 11:03 AM
durum şöyle..
ameliyattan sonra % 99 daha iyi olacaktır kayma azalacaktır..
düzeldikten sonra tekrar kayabilir
fakat en kötü ihtimal en fazla şimdiki kadar olur

peki hocam bu ameliyatın herhangi bir riski varmıdır..birde diger yani saglam olan gözde herehangi bir probleme yol açar mı.

cemilsener
28-08-2012, 08:56 PM
hocam merhaba ben yeni üyeyim. sol gözümde koryoretinal skar teşhisi kondu. görme kaybı %90 civarındaymış. sol göz ile merkezden hiç göremiyorum. sebebinin toksoplazma olabileceği söylendi ama net değil. sağda problem yok. sol için tedavi olmadığı söylendi. sebeb ne olabilir sağ göze bulaşır mı ayrıca yapılabilecek bir şey yok mu sahiden....

Mücahit Erman Emre
29-08-2012, 02:04 PM
hocam merhaba ben yeni üyeyim. sol gözümde koryoretinal skar teşhisi kondu. görme kaybı %90 civarındaymış. sol göz ile merkezden hiç göremiyorum. sebebinin toksoplazma olabileceği söylendi ama net değil. sağda problem yok. sol için tedavi olmadığı söylendi. sebeb ne olabilir sağ göze bulaşır mı ayrıca yapılabilecek bir şey yok mu sahiden....
bu testte durum nasıl...http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=62

MURAT AYSU
07-01-2013, 06:55 PM
Mrhb. Hocam gözüm 6,5 sag göz . Bu oranla rapor alabilirmiyim.

ridvan3838
15-02-2013, 11:55 AM
selam hocam sol gözümde anizometropik göz tembelliği var 10 da 1 görüyor sağ göz tam yüzde kaç rapor alabilirim??hafif içe doğru kaymada var ve yorgun olduğum zaman çift görme oluyor tedavisi varmıdır çift görmenin?

Mücahit Erman Emre
16-02-2013, 10:13 AM
selam hocam sol gözümde anizometropik göz tembelliği var 10 da 1 görüyor sağ göz tam yüzde kaç rapor alabilirim??hafif içe doğru kaymada var ve yorgun olduğum zaman çift görme oluyor tedavisi varmıdır çift görmenin?

özür oranı % 10 olur..
çift görme için gözlük işe yarayabilir

davut0808
29-04-2013, 11:41 AM
her iki gözün harici kısımları kapakları ve bulbus harekerleri ile pupil ışık reaksiyonu tabidir. BİYOMİKROSKOPİ: her iki gözde ışık kırıcı ortamlar saydamdır OFTALMOSKOPİ:her iki gö dundusları tabidir. SİKLOPLEJİLİ otorefraktometrik ölçümlerde sağ gözde +3(-0,50x170) Dpt. sol gözde +8,00(-1,50x16) dpt deyerleri alınmaktadır . askerden bu raporu aldım hocam deyerler nelerdir ?

Mücahit Erman Emre
30-04-2013, 08:55 AM
her iki gözün harici kısımları kapakları ve bulbus harekerleri ile pupil ışık reaksiyonu tabidir. BİYOMİKROSKOPİ: her iki gözde ışık kırıcı ortamlar saydamdır OFTALMOSKOPİ:her iki gö dundusları tabidir. SİKLOPLEJİLİ otorefraktometrik ölçümlerde sağ gözde +3(-0,50x170) Dpt. sol gözde +8,00(-1,50x16) dpt deyerleri alınmaktadır . askerden bu raporu aldım hocam deyerler nelerdir ?

davut0808
01-05-2013, 08:38 AM
sol göz 20/200 bile görmor sağ gözle 20/100

Mücahit Erman Emre
02-05-2013, 08:24 AM
sol göz 20/200 bile görmor sağ gözle 20/100
sağ göz bu kadar zayıf olmaması lazım..
testi gözlüklü yaptık değil mi?

dede
18-07-2013, 03:42 PM
MERHABA HOCAM bende ehliyet rapor almak için hastaneye baş vurdum gözümde sağvo-400(-225*35 ile 04 sol vo-800 (-275*170 ile 03 renkli görme doğal fundus+bilateral yaygın koryoretinal atrofi mevcut.bilateral yüksek miyopastigmat çıktı ve bundan dolayı sürücü belgesi alması uygun degildir rapor çıkardılar.acaba bu göz oranlarıyla%kaç rapor alabilirim birde hocam gözün korneası hiçbiç lazer uygulamasına uygun degilmiş

Mücahit Erman Emre
19-07-2013, 09:38 AM
MERHABA HOCAM bende ehliyet rapor almak için hastaneye baş vurdum gözümde sağvo-400(-225*35 ile 04 sol vo-800 (-275*170 ile 03 renkli görme doğal fundus+bilateral yaygın koryoretinal atrofi mevcut.bilateral yüksek miyopastigmat çıktı ve bundan dolayı sürücü belgesi alması uygun degildir rapor çıkardılar.acaba bu göz oranlarıyla%kaç rapor alabilirim birde hocam gözün korneası hiçbiç lazer uygulamasına uygun degilmiş
% 20-25 olacaktır

İzmitli
09-09-2013, 11:46 AM
Merhaba hocam ,

Daha öncede yazmıştım size Askeriyeye gittim ve sonuclar beklediğim gibi geldi fakat sımdı aklımda birsürü soru var.

Askeriyede Nistagmus göz teöbelliği tanısı kondu bende buna bağlı şaşılıkta mevcut ve %20 görüyorum ayrıca askere elverişli değildir raporu aldım raporu 6 aya kadar yollayacaklarını söylediler bu raporda özür oranı yazacak mı ? Ve ben heyete girsem yüzde kaç rapor alırım

Nistagmus şaşılık Ve göz tembelliğine bağlı % 80 görme kaybı var cevaplarsanız sevinirm

Mücahit Erman Emre
10-09-2013, 08:23 AM
Merhaba hocam ,

Daha öncede yazmıştım size Askeriyeye gittim ve sonuclar beklediğim gibi geldi fakat sımdı aklımda birsürü soru var.

Askeriyede Nistagmus göz teöbelliği tanısı kondu bende buna bağlı şaşılıkta mevcut ve %20 görüyorum ayrıca askere elverişli değildir raporu aldım raporu 6 aya kadar yollayacaklarını söylediler bu raporda özür oranı yazacak mı ? Ve ben heyete girsem yüzde kaç rapor alırım

Nistagmus şaşılık Ve göz tembelliğine bağlı % 80 görme kaybı var cevaplarsanız sevinirm
daha önce % 19-24 hesaplamıştık değil mi?

İzmitli
10-09-2013, 09:49 AM
daha önce % 19-24 hesaplamıştık değil mi?

Valla hatırlamıyorum hocam ama askeriyeye gitmeden önce kabataslak devlet hast ki doktor %35 demişti

Mücahit Erman Emre
11-09-2013, 08:16 AM
Valla hatırlamıyorum hocam ama askeriyeye gitmeden önce kabataslak devlet hast ki doktor %35 demişti
hesaplama için...göz testini tekrar yapacağız

İzmitli
11-09-2013, 01:50 PM
hesaplama için...göz testini tekrar yapacağız

Hocam hastahanede gözu ölcen makıne titremekten ölcüm bile alamadı zar zor aldıkları değeri yazıyorum bilgisayarda sağlıklı bir ölcum yapamıyorum malesef fakat her iki doktorun söylediği ise iki göz ile toplam %20 görüyorum sol daha düşük oturduğum koltukdan sadece ilk gösterilen en büyük harfleri okuyorum sonrası hiç yok değerleri yazıyorum

RIGT

Cen mm D AX

8.29 40.50 15
7.71 43.50 105
8.00 -3.00 15

LEFT

Cen mm D AX

8.18 41.00 165
7.73 43.50 75
7.96 -2.50 165

Tabi ölcümü yapan bayan tam alamadım bu kadar oldu dediydi

Ayrıca Askeriyede ki tabib yüzbaşının benı kurula gönderirken yazdığı büyüklü kücüklü işaretlerde 22 yazıyordu sanırım askere alınma değeri 14 ve bende cıkan değer 22 di bu bilgilere nazaran %40 alma ihtimalim sizce varmıdır.

Mücahit Erman Emre
12-09-2013, 09:20 AM
Hocam hastahanede gözu ölcen makıne titremekten ölcüm bile alamadı zar zor aldıkları değeri yazıyorum bilgisayarda sağlıklı bir ölcum yapamıyorum malesef fakat her iki doktorun söylediği ise iki göz ile toplam %20 görüyorum sol daha düşük oturduğum koltukdan sadece ilk gösterilen en büyük harfleri okuyorum sonrası hiç yok değerleri yazıyorum

RIGT

Cen mm D AX

8.29 40.50 15
7.71 43.50 105
8.00 -3.00 15

LEFT

Cen mm D AX

8.18 41.00 165
7.73 43.50 75
7.96 -2.50 165

Tabi ölcümü yapan bayan tam alamadım bu kadar oldu dediydi

Ayrıca Askeriyede ki tabib yüzbaşının benı kurula gönderirken yazdığı büyüklü kücüklü işaretlerde 22 yazıyordu sanırım askere alınma değeri 14 ve bende cıkan değer 22 di bu bilgilere nazaran %40 alma ihtimalim sizce varmıdır.

önemli olan görme oranı
göz testi..http://www.medidora.com/board/showthread.php?1438-ONLINE-G%D6Z-TEST%DD-YAP-G%D6RME-TEST%DD-g%F6z-derecesi-astigmat-g%F6z-bozuklu%F0u-tablosu

çevlik
13-11-2013, 08:02 PM
hocam iyi günler sol göz 0,4- 0,5 (-6,00 ile) VO 10 cmps sol ambliyopi sağ göz FN fuveal refle silik OR -6,25/-0,50*3
+ 6.00
HOCAM YÜZDE KAÇ ROPR ALABİLİRİM TŞKLER.

Mücahit Erman Emre
14-11-2013, 12:02 PM
hocam iyi günler sol göz 0,4- 0,5 (-6,00 ile) VO 10 cmps sol ambliyopi sağ göz FN fuveal refle silik OR -6,25/-0,50*3
+ 6.00
HOCAM YÜZDE KAÇ ROPR ALABİLİRİM TŞKLER.
% 38-44 olacaktır

nedimnamo
15-11-2013, 04:11 PM
% 38-44 olacaktır
sağ göz -6 yatay eksende -6 dikey eksende --11 sol göz,-5,75 yatay eksende -5,75 dikey eksende -10 ,her iki göz -21,00 görme keskinliği sağ göz tashihle ve sol tashihle 0,6 seviyesinde.sağ gözde selam hocam sağ gözde keratokonus var yaklaşık 10 yıldır.yukarda dediğim züere askerden çürük aldım.acaba engelli raporu alabılırmıyım alsamda % de kaç olur.

Mücahit Erman Emre
16-11-2013, 09:55 AM
sağ göz -6 yatay eksende -6 dikey eksende --11 sol göz,-5,75 yatay eksende -5,75 dikey eksende -10 ,her iki göz -21,00 görme keskinliği sağ göz tashihle ve sol tashihle 0,6 seviyesinde.sağ gözde selam hocam sağ gözde keratokonus var yaklaşık 10 yıldır.yukarda dediğim züere askerden çürük aldım.acaba engelli raporu alabılırmıyım alsamda % de kaç olur.
% 8-12 olacaktır

OZGUDILA
05-12-2013, 11:10 PM
Merhaba Dr.Bey,
Göz muayene sonuçlarım aşağıdadır.Ayrıca görme alanı testinide yaptım.Acaba ne oran alabilirim?
Cevabınız için teşekkür ederim.
2,5 yaşından beri sol gözde kayma ve göz tembelliği sebebiyle gözlük kullanmaktayım.
Sol gözüm görme alanı testim 20/50
Sağ gözüm hepsini görüyor.
fiziksel muayene:sol et, tahih ile belirgin düzeliyor.
GK 1/0,2PARSİYEL +425-075 100/+475-075 80 ADD+100
BIO N/N
TO 20/20
F:DISK G.RETINA DOĞAL C D/0,2/0,2
ÖN TANI:ESOTROPYA, HIPERMETROPI, ASTIGMATIZMA,ANOPSISIZ AMBLIYOPI
TEDAVI BILGİLERİ:+425 075 100/+475-075 80 ADD+100 GRV
GÖRME ALANI SONUÇLARI:
SOL GÖZ: FIXATION LOSSES:0/15 FALSE POS ERRORS:%9 FALSE NEG ERRORS:%29
SAĞ GÖZ: FIXATION LOSSES:0/13 FALSE POS ERRORS:%0 FALSE NEG ERRORS:%11
SOL GÖZÜM %20 SAĞ GÖZÜM %90 GÖRÜYOR.

Mücahit Erman Emre
06-12-2013, 09:59 PM
Merhaba Dr.Bey,
Göz muayene sonuçlarım aşağıdadır.Ayrıca görme alanı testinide yaptım.Acaba ne oran alabilirim?
Cevabınız için teşekkür ederim.
2,5 yaşından beri sol gözde kayma ve göz tembelliği sebebiyle gözlük kullanmaktayım.
Sol gözüm görme alanı testim 20/50
Sağ gözüm hepsini görüyor.
fiziksel muayene:sol et, tahih ile belirgin düzeliyor.
GK 1/0,2PARSİYEL +425-075 100/+475-075 80 ADD+100
BIO N/N
TO 20/20
F:DISK G.RETINA DOĞAL C D/0,2/0,2
ÖN TANI:ESOTROPYA, HIPERMETROPI, ASTIGMATIZMA,ANOPSISIZ AMBLIYOPI
TEDAVI BILGİLERİ:+425 075 100/+475-075 80 ADD+100 GRV
GÖRME ALANI SONUÇLARI:
SOL GÖZ: FIXATION LOSSES:0/15 FALSE POS ERRORS:%9 FALSE NEG ERRORS:%29
SAĞ GÖZ: FIXATION LOSSES:0/13 FALSE POS ERRORS:%0 FALSE NEG ERRORS:%11
SOL GÖZÜM %20 SAĞ GÖZÜM %90 GÖRÜYOR.
özür oranı % 3-5 olacaktır

tan_avci
09-12-2013, 01:20 PM
Dr. Erman Bey öncelikle bilgilerinizle bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum.
Benim sol gözümde bebeklikten beri göz tembelliği var sağ gözümle verdiğiniz testin hepsini okuyabiliyorum fakat sol gözümle 1 metreden parmakları sayamıyorum 5 yaşındayken kayma yüzünden ameliyat oldum.Şu anda lens kullanıyorum kayma çok belirgin değil fakat çıkardığımda yorulmaya bağlı olarak kaymaya başlıyor. Askerlikle ilgili 5 sene önce tecil için gittiğimde Taksim Gümüşsuyu hastenesinde damla ile öylesine bir muayene ettikten sonra beni Gata'ya sevk ettiler orada da beni yalancı durumuna sokup ben senin ne görüp görmediğini çok iyi biliyorum deyip komanda olamaz yazısı verdiler. TSK nın sağlıkla ilgili ciddi bir durum karşısında bu kadar ilgisiz,yetersiz aşağılayıcı tavrından sonra tek kelime bile edemedim doğrusu. Fakat şimdi tecilim bitti ve tekrar muayeneye gideceğim. Bu durumum karşısında askerlikten muaf yazısı alabilmem sizce mümkün müdür? Göz tembelliğini ölçebilen bir alet var mıdır? yalancı durumuna düşmememiz için çünkü özel hasteneler de bile boyle bir makineye sokmuyorlar. Doktorların bana söylediği sol gözümün görme oranı %10.

Mücahit Erman Emre
10-12-2013, 09:57 AM
Dr. Erman Bey öncelikle bilgilerinizle bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum.
Benim sol gözümde bebeklikten beri göz tembelliği var sağ gözümle verdiğiniz testin hepsini okuyabiliyorum fakat sol gözümle 1 metreden parmakları sayamıyorum 5 yaşındayken kayma yüzünden ameliyat oldum.Şu anda lens kullanıyorum kayma çok belirgin değil fakat çıkardığımda yorulmaya bağlı olarak kaymaya başlıyor. Askerlikle ilgili 5 sene önce tecil için gittiğimde Taksim Gümüşsuyu hastenesinde damla ile öylesine bir muayene ettikten sonra beni Gata'ya sevk ettiler orada da beni yalancı durumuna sokup ben senin ne görüp görmediğini çok iyi biliyorum deyip komanda olamaz yazısı verdiler. TSK nın sağlıkla ilgili ciddi bir durum karşısında bu kadar ilgisiz,yetersiz aşağılayıcı tavrından sonra tek kelime bile edemedim doğrusu. Fakat şimdi tecilim bitti ve tekrar muayeneye gideceğim. Bu durumum karşısında askerlikten muaf yazısı alabilmem sizce mümkün müdür? Göz tembelliğini ölçebilen bir alet var mıdır? yalancı durumuna düşmememiz için çünkü özel hasteneler de bile boyle bir makineye sokmuyorlar. Doktorların bana söylediği sol gözümün görme oranı %10.

eğer görme azlığını açıklayan bir durum yoksa...dediğiniz durum oluyor
ve göz tembelliğini ölçen bir sistem yok bu sebeple bu durumlar inisiyatif ve uzmanın yorumuna kalıyor

tan_avci
10-12-2013, 11:25 AM
Dr. Erman Bey teşekkür ederim cevabınız için ,
Bu arada göz testinizi de yaptım sağ gözümle problemsiz okuyabiliyorum fakat sol gözümle 20/200 harfi bile seçemiyorum 1 metreden.
Göze damla damlatıldığında göz tembelliği olan gözüm içeri doğru ciddi derecede kayıyor bu bir ispat olabilir mi gözümün görmediğine dair ayrıca gözlük takmadığımda da içeri kayma oluyor gözlük-lens sadece kaymayı engellemsi için takıyorum görmemde bir etkisi olmuyor.Bizde 2 boyutlu bir dünyada yaşamayı istemezdik bunu ispatlayamamakta ayrı bir sıkıntı bizim için.

coskun1009
18-12-2013, 01:40 AM
hocam yardımlarınız için şimdiden tesekkurler. hocam sol gozumde bebeklikten goz tembelligi var sag gozum normal sizin testinize gore sol gozumle 1 metreden 20/200 u okuyamıorm sag gozumle 3 metreden 20/20 ye kadar okuyabiliorm gata goz muayenesin den gectim muafiyet alamadım bide ustune yalancı durumuna dustum bu yazıları nasıl okuyamazsın diye okadar muyane tetkik yaptılar makinelere soktular gorme kaybımı nasıl olcemezler ona sasıyorm. sizin testinize gore ozur oranım % kactır

Mücahit Erman Emre
19-12-2013, 11:53 AM
hocam yardımlarınız için şimdiden tesekkurler. hocam sol gozumde bebeklikten goz tembelligi var sag gozum normal sizin testinize gore sol gozumle 1 metreden 20/200 u okuyamıorm sag gozumle 3 metreden 20/20 ye kadar okuyabiliorm gata goz muayenesin den gectim muafiyet alamadım bide ustune yalancı durumuna dustum bu yazıları nasıl okuyamazsın diye okadar muyane tetkik yaptılar makinelere soktular gorme kaybımı nasıl olcemezler ona sasıyorm. sizin testinize gore ozur oranım % kactır
% 5-10 civarı olur

tan_avci
19-12-2013, 04:10 PM

Merhaba Çoşkun Bey,
Aynı sorun bende de mevcut sol gözümle 1 metreden okuyamıyorum askeri muayeneye gidicem size de bu şekilde davrandılarsa bize de farklı birşey olmaz sanırım.
Damlalı muayene yaptılar mı sizi gözlerinizde kayma var mı bunlar etkili olur mu acaba?

schumigirl
27-01-2014, 03:12 PM
merhabalar,

sağ gözümde doğuştan göz tembelliği var %10 görebiliyorum aynı zamanda göz tansiyonu yuzunden ilasik operosyonu geçirdim.

sağ gözümde de sol gözümde 10 derece hipermetrop 3.5 astigmat var verdiğiniz testte sağ gözümle 200-20 okuyabildim sol gözümle 25-20 okuyabildim

bu derecelerle alabileceğim rapor tahmini kaç olabilir.

erhan kurt
10-02-2014, 10:02 AM
hocam benim sağ göz protez kaza sonucu gözüm çıkarıldı.yüzde kaç özürlü raporu alırım.yüzde 32 dedinizde artı yüzde 15 ten faydalanabilirmiyim

Mücahit Erman Emre
11-02-2014, 09:56 AM
hocam benim sağ göz protez kaza sonucu gözüm çıkarıldı.yüzde kaç özürlü raporu alırım.yüzde 32 dedinizde artı yüzde 15 ten faydalanabilirmiyim
göz etrafındaki göz kapağı yapıları tamamen alındığında veya tümör ameliyatı olduğunda ekstra puan veriliyor

erhan kurt
15-02-2014, 01:45 PM
hocam benimki kurşun gözüme değdi ve gözüm ameliyatla tamamen çıkarıldı ekstra yüzde 10 verirlermi

Mücahit Erman Emre
16-02-2014, 10:24 AM
hocam benimki kurşun gözüme değdi ve gözüm ameliyatla tamamen çıkarıldı ekstra yüzde 10 verirlermi
göz etrafındaki göz kapağı yapıları tamamen alındığında veya tümör ameliyatı olduğunda ekstra puan veriliyor

EmreDuman
22-09-2014, 04:22 PM
Hocam Merhabalar. Size bir sorum olacaktı. Ben 3 yaşında iken ailecek kaza geçirdik. Benim sol gözümün retinası yırtıldı. o zamanlarda lazer ile tedavi olmuşum. 10 seneye yakın gözlük kullandım fakat şuan itibari ile sol gözümde %98 görme kaybı var. Ayrıca yüzümün solu kazadan dolayı parçalandı. Vücudumun bazı yerlerinde hala yara izleri mevcut. Başımın arkası boydan boya yaralanmış vs. Ayrıca kaza sırasında burnum da kırılmış yaklaşık 1 sene önce sinüs yollarından amelyat olmak için gittiğimde doktorlar burun içerisinde çok fazla parçalanma olduğu için zamanında burun kemikleri yanlış kaynadığını söylediler. Tekrar burnumu kırıp yaptılar sözde.. Fakat hala devam ediyor.. Neyse bunlar bi etki edermi bilmiyorum ama söylediğim gibi sol gözümde %98 görme kaybı var. Askerlikten muaf tutuldum. Sadece çok çok az bi şekilde ışık görüyorum tabi etrafta ışık varsa.. Acaba Özürlü raporu alabilirmiyim ? Sanırım %40 ile alınabiliyormuş. Benim bu halimle %40 özürlü raporu alma şansım varmı ? Yardımcı olur musunuz ?

Çok teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim.

Mücahit Erman Emre
24-09-2014, 07:17 PM
Hocam Merhabalar. Size bir sorum olacaktı. Ben 3 yaşında iken ailecek kaza geçirdik. Benim sol gözümün retinası yırtıldı. o zamanlarda lazer ile tedavi olmuşum. 10 seneye yakın gözlük kullandım fakat şuan itibari ile sol gözümde %98 görme kaybı var. Ayrıca yüzümün solu kazadan dolayı parçalandı. Vücudumun bazı yerlerinde hala yara izleri mevcut. Başımın arkası boydan boya yaralanmış vs. Ayrıca kaza sırasında burnum da kırılmış yaklaşık 1 sene önce sinüs yollarından amelyat olmak için gittiğimde doktorlar burun içerisinde çok fazla parçalanma olduğu için zamanında burun kemikleri yanlış kaynadığını söylediler. Tekrar burnumu kırıp yaptılar sözde.. Fakat hala devam ediyor.. Neyse bunlar bi etki edermi bilmiyorum ama söylediğim gibi sol gözümde %98 görme kaybı var. Askerlikten muaf tutuldum. Sadece çok çok az bi şekilde ışık görüyorum tabi etrafta ışık varsa.. Acaba Özürlü raporu alabilirmiyim ? Sanırım %40 ile alınabiliyormuş. Benim bu halimle %40 özürlü raporu alma şansım varmı ? Yardımcı olur musunuz ?

Çok teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim.
gözden en az % 32 puan alırsın...
sağdan soldan gelecek puanlarla % 40 olabilir

OZGUDILA
28-09-2014, 09:58 PM
Merhaba Hocam,
Benim doğuştan sol gözümde göz tembelliği var ve 2,5 yaşından beri gözlük kullanmaktayım.Şuan 43 yaşındayım.Ayrıca astigmatım ve hipermetrobum var.
Doktor kontrolünde çıkan sonuçlar şöyle:
sol et, tashih ile belirgin düzeliyor.
gk 1/0,2 parsiyel +425-075 100/+475-075 80 add+100
bio n/n
to 20/20
f:disk g.retina doğal, c d/0,02/0,2
esotropya
hipermetropi
astigmatizma
anopsisiz ambliyopi
.
Bu sonuçlara istinaden yüzde kaç oran alabilirim?
Cevabınıza şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla,
Özlem Aykar

Mücahit Erman Emre
01-10-2014, 10:14 AM
Merhaba Hocam,
Benim doğuştan sol gözümde göz tembelliği var ve 2,5 yaşından beri gözlük kullanmaktayım.Şuan 43 yaşındayım.Ayrıca astigmatım ve hipermetrobum var.
Doktor kontrolünde çıkan sonuçlar şöyle:
sol et, tashih ile belirgin düzeliyor.
gk 1/0,2 parsiyel +425-075 100/+475-075 80 add+100
bio n/n
to 20/20
f:disk g.retina doğal, c d/0,02/0,2
esotropya
hipermetropi
astigmatizma
anopsisiz ambliyopi
.
Bu sonuçlara istinaden yüzde kaç oran alabilirim?
Cevabınıza şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla,
Özlem Aykar
% 5 civarı oran gelir

serhat-10
26-11-2014, 02:55 AM
Hocam merhaba, benim sol gözüm 10/9 oranında göz tembelliğinden görmüyormuş göz doktoru muayene sonucu söyledi. Sağ kulakta ileri,sol kulakta orta düzeyde işitme kaybı var ayrıca sağ kulak animal şekil bozukluğu var. Bu neticelere göre engelli raporu % kaç olur?

Mücahit Erman Emre
07-12-2014, 11:54 AM
Hocam merhaba, benim sol gözüm 10/9 oranında göz tembelliğinden görmüyormuş göz doktoru muayene sonucu söyledi. Sağ kulakta ileri,sol kulakta orta düzeyde işitme kaybı var ayrıca sağ kulak animal şekil bozukluğu var. Bu neticelere göre engelli raporu % kaç olur?
kulağı bilmiyorum ancak göz özür oranını şu linkten hesaplayabilirsin
http://www.medidora.com/board/forumdisplay.php?28-Pmyo-Pomem-%D6z%FCr-Oranlar%FD-Ehliyet-Askerlik-Astsubay-G%F6z-%DEartlar%FD