PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : GÖZ AKI KIZARMASI,GOZ KILCAL DAMAR çatlaması genişlemesi

aykutcos
03-10-2010, 04:51 AM
Merhaba Doktor bey. Diger siteden sordugum soruya cok hizli ve ayrintili cevap verdiginiz icin oncelikle size cok tesekkur ederim.

Benim gozumde son 6-7 senedir kanlanma problemi var. Bu tarihlerde Kafama, sac dokulmesi nedeniyle rogaine denen damar genisletici bir solusyon uygulamaya baslamistim. Etkisi genis bolgeye yayilan bir solusyon oldugu icin goz damarlarinda kalici bir belirginlesme yaptigindan supheleniyorum.

Gozlerinde guneste bir kamasma saniyorum cok soz konusu degil.
Kasinti problemimde yok
Gozlerimde sulanma yok
Kirpik diplerinde kasintri yok
Kizarma daha cok sabahlari uyaninca oluyor. sicak banyo sonrasinda ayni sekilde kizarmam artiyor. Yuzumu soguk suyla yikadigim zaman yada buzdolabindan goz damlasi cikarip soguk bir sekilde gozume damla damlattigim zaman gozumun rahatladigi hissediyorum. yani gozumun ici surekli sicak gibi hissediyorum. Bu sitedeki bazi resimleri inceledim, gozum de asiri kanlanma yok ancak 6-7 sene oncesine gore damarlarimda bir genisleme oldugu icin gozum kizarmis gozukuyor. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilarimla..

aykutcos
03-10-2010, 09:02 AM
Sayin Emre Hocam;
Gozlerimin her daim yorgun gozuktugunu soylemeyi unuttum. Gorenler cok yorgun gorundugumu soyluyorlar. Sabah uyandigimda kanlanma oldugu gibi aksam yatmaya yakin da kanlanma olabiliyor.

Mücahit Erman Emre
03-10-2010, 08:31 PM
Merhaba Doktor bey. Diger siteden sordugum soruya cok hizli ve ayrintili cevap verdiginiz icin oncelikle size cok tesekkur ederim.

Benim gozumde son 6-7 senedir kanlanma problemi var. Bu tarihlerde Kafama, sac dokulmesi nedeniyle rogaine denen damar genisletici bir solusyon uygulamaya baslamistim. Etkisi genis bolgeye yayilan bir solusyon oldugu icin goz damarlarinda kalici bir belirginlesme yaptigindan supheleniyorum.

Gozlerinde guneste bir kamasma saniyorum cok soz konusu degil.
Kasinti problemimde yok
Gozlerimde sulanma yok
Kirpik diplerinde kasintri yok
Kizarma daha cok sabahlari uyaninca oluyor. sicak banyo sonrasinda ayni sekilde kizarmam artiyor. Yuzumu soguk suyla yikadigim zaman yada buzdolabindan goz damlasi cikarip soguk bir sekilde gozume damla damlattigim zaman gozumun rahatladigi hissediyorum. yani gozumun ici surekli sicak gibi hissediyorum. Bu sitedeki bazi resimleri inceledim, gozum de asiri kanlanma yok ancak 6-7 sene oncesine gore damarlarimda bir genisleme oldugu icin gozum kizarmis gozukuyor. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilarimla..
Daha çok kirpik dibi iltihabı gibi.Göz eti de olabilir veya göz zarlarında kalınlaşma.
Kuruyemiş falan çok yermisin?Var mı böyle bir alışkanlık?Cilt yapın nasıl kuru mu yağlı mı?
Bilgisayarla çok işin olur mu?Güneşte dışarda çok kalman gerekiyor mu?

aykutcos
08-05-2011, 09:28 PM
Erman bey oncelikle tekrar ilginize tesekkurlerimi sunarim.

Kuruyemis neredeyse agzima surmem, gunese hic cikmiyorum diyebilirim. Cildim biraz kuruya yakin ancak cok kuru oldugunu da soyleyemem. Gozlerimdeki kizariklik sadece belli mevsimlerde cikan birsey degil bu nedenle alerjik bir sorun olacagini pek sanmiyorum. Kalici olarak kizariklik var ve gorunusum disinda rahatsiz eden bir ayni yok. Acaba nedeni ne olabilir. Cevap verirseniz cok sevinirim. Her doktorun sizin kadar ilgili olacagi gunleri gormeyi cok isterim..

Saygilarimla..

Mücahit Erman Emre
12-05-2011, 10:37 PM
Erman bey oncelikle tekrar ilginize tesekkurlerimi sunarim.

Kuruyemis neredeyse agzima surmem, gunese hic cikmiyorum diyebilirim. Cildim biraz kuruya yakin ancak cok kuru oldugunu da soyleyemem. Gozlerimdeki kizariklik sadece belli mevsimlerde cikan birsey degil bu nedenle alerjik bir sorun olacagini pek sanmiyorum. Kalici olarak kizariklik var ve gorunusum disinda rahatsiz eden bir ayni yok. Acaba nedeni ne olabilir. Cevap verirseniz cok sevinirim. Her doktorun sizin kadar ilgili olacagi gunleri gormeyi cok isterim..

Saygilarimla..
Göz damarlarında genişleme olmuş olabilir.
Makinayla kolayca anlaşılacaktır.
Göz kontrolünde bir şey çıktı mı?

aykutcos
17-05-2011, 06:32 PM
Sayin hocam iyi gunler,

Bugun dunya goz hastanesinde muayene oldum ve hekimin muayene sonrasi koydugu tani suydu, goz yasi kurulugu yok, goz alti kapagimdakireclenme ve alerji oldugunu soyledi. Alerji icin basit ilaclar verdigini belirtti.

Verdigi ilaclar receteden okuyabildigim kadariyla rebstat ve systone.

İlaclari sizinle konusarak kullanmak istiyorum. Gozlerimde alerjik durum ve bu ilaclari kullanarak tedavisinde gozlerimde damarlar tekrar incelirmi

Mücahit Erman Emre
20-05-2011, 07:44 PM
Sayin hocam iyi gunler,

Bugun dunya goz hastanesinde muayene oldum ve hekimin muayene sonrasi koydugu tani suydu, goz yasi kurulugu yok, goz alti kapagimdakireclenme ve alerji oldugunu soyledi. Alerji icin basit ilaclar verdigini belirtti.

Verdigi ilaclar receteden okuyabildigim kadariyla rebstat ve systone.

İlaclari sizinle konusarak kullanmak istiyorum. Gozlerimde alerjik durum ve bu ilaclari kullanarak tedavisinde gozlerimde damarlar tekrar incelirmi
Relestat alerji ilacı.
Systane ise göz kuruluğu için kullanılıyor.
Daha çok sabah kanlanması oluyor değil mi?
5-10 gün sonra haberleşelim..

aykutcos
05-06-2011, 03:18 PM
10 gün boyunca relestat alerji goz damlasını kullandıktan sonra bir degisiklik olmayınca doktorum patonol damlasını kullanmamı önerdi. Bir haftadır patanol kullanıyorum ancak pek bir degisiklik görmüyorum, sizce sebebi nedir. Doktorum goz kapaklarının altında kireclenme sorunum oldugunu söyledi, sizce bu sebep olabilirmi

Mücahit Erman Emre
05-06-2011, 03:24 PM
10 gün boyunca relestat alerji goz damlasını kullandıktan sonra bir degisiklik olmayınca doktorum patonol damlasını kullanmamı önerdi. Bir haftadır patanol kullanıyorum ancak pek bir degisiklik görmüyorum, sizce sebebi nedir. Doktorum goz kapaklarının altında kireclenme sorunum oldugunu söyledi, sizce bu sebep olabilirmi
Relestat ve patanol hemen hemen aynı olduğu için relestat ile geçmiyorsa patanol ile düzelme ihtimali de pek olmaz diye tahmin ediyorum.Kireçlenme varsa daha etkili damlalar gerekebilir.

aykutcos
08-06-2011, 08:42 AM
Erman bey,

Oncelikle ilginiz ve sabriniz icin cok tesekkur ederim. Hicbir sorunun yanitsiz kalmamasi adina gosterdiginiz alaka dilerim tum saglik sektoru calisanlarina ornek olur.

Son olarak sorum, kireclenme icin tavsiye edeceginiz bir damla varmidir.

Simdiden tesekkur ederim..

basak
09-06-2011, 09:01 PM
Hocam , göz zarım yırtıldı gözümü biraz fazla zorladım beyaz kısmı zaten hala etli iplerde atmadı dikişlerim duruyo , bugün zorlayınca gezip etrafa faza baktım gözüm ağrımaya başladı sonra yırtılan kısımda böle soğukluk hafif sulanıyo gibi olma durumu var . zar yırtılması kötü bi durum mudur acil doktora görünmem gerekir mi? u konuda herhangi bi doktor bana yardımcı olabilir mi yoksa uzmanı var mı ?

basak
09-06-2011, 09:12 PM
Hocam , göz zarım yırtıldı gözümü biraz fazla zorladım beyaz kısmı zaten hala etli iplerde atmadı dikişlerim duruyo , bugün zorlayınca gezip etrafa faza baktım gözüm ağrımaya başladı sonra yırtılan kısımda böle soğukluk hafif sulanıyo gibi olma durumu var . zar yırtılması kötü bi durum mudur acil doktora görünmem gerekir mi? u konuda herhangi bi doktor bana yardımcı olabilir mi yoksa uzmanı var mı ?

yani dikişli yerin yakınında beyaz kısımda açılma oldu. şerit şeklinde içindeki şey ise zardan daha beyaz bembeyaz gözüküyor, aynı yumurta gibi .. yırtılan yer daha çok yırtılırsa ??? ne yapmam lazım?

Mücahit Erman Emre
10-06-2011, 10:20 PM
Makinayla bakılması yeterli olacaktır.Göz uzmanı her arkadaşımız sana yardım edebilir.

basak
11-06-2011, 06:08 PM
teş. ederim ;)

aykutcos
23-06-2011, 05:04 PM
sayin hocam,
gozumdeki sorunla alakali safahati onceki mesajlarimdan oturu biliyorsunuz. son sorum bir onceki sayfada kaldigi icin gorulmemis olabilir, asagiya tekrar sorumu yazdim. saygilarimla..

Erman bey,

Oncelikle ilginiz ve sabriniz icin cok tesekkur ederim. Hicbir sorunun yanitsiz kalmamasi adina gosterdiginiz alaka dilerim tum saglik sektoru calisanlarina ornek olur.

Mücahit Erman Emre
23-06-2011, 06:46 PM
sayin hocam,
gozumdeki sorunla alakali safahati onceki mesajlarimdan oturu biliyorsunuz. son sorum bir onceki sayfada kaldigi icin gorulmemis olabilir, asagiya tekrar sorumu yazdim. saygilarimla..

Erman bey,

Kireçlenme dediğin göz taşımı?Göz etinde büyüme mi?

dryaa
23-07-2011, 11:52 AM
merhaba hocam ben 1 hafta önce burun estetiği ameliyatı oldum göz altlarım ve göz kapaklarım aşırı şişti gözüme baskı uyguladığı için sanırım kılcal damar patlaması oldu . göz akımda kanlanma var 5 gündür felan . internetten araştırmıştım herhangi bir tedaviye gerek yok zamanla gecer diye yazmışlar fakat hiç bir gelişme yok . bana önerebileceğiniz herhangi bir damla var mı ?

Mücahit Erman Emre
23-07-2011, 12:24 PM
merhaba hocam ben 1 hafta önce burun estetiği ameliyatı oldum göz altlarım ve göz kapaklarım aşırı şişti gözüme baskı uyguladığı için sanırım kılcal damar patlaması oldu . göz akımda kanlanma var 5 gündür felan . internetten araştırmıştım herhangi bir tedaviye gerek yok zamanla gecer diye yazmışlar fakat hiç bir gelişme yok . bana önerebileceğiniz herhangi bir damla var mı ?
Göz yapısını görmeden bir şey önermek pek doğru değil bununla birlikte göz akı kanaması olan hastalarıma efemoline damla öneriyorum doktorunla bir konuş bakalım senin işine yarar mı?

dryaa
23-07-2011, 01:16 PM
çok teşekkür ederim , doktora gidicektim ama haftasonu olunca gidemedim . pazartesi gitcem artık . geçer değil mi hocam korktum biraz geçmez diye . ilk başta önemsememiştim şimdiyse içim hiç rahat değil

Mücahit Erman Emre
23-07-2011, 01:25 PM
çok teşekkür ederim , doktora gidicektim ama haftasonu olunca gidemedim . pazartesi gitcem artık . geçer değil mi hocam korktum biraz geçmez diye . ilk başta önemsememiştim şimdiyse içim hiç rahat değil
Kılcal damar çatlaması çok yavaş düzelir 2 haftayı bile bulabilir...

dryaa
23-07-2011, 06:06 PM
düzelsinde hocam önemli değil . bir yeri yapalım derken her yeri bozduk :) neyse hızlı cvplarınız için çok teşekkür ederim ben bu kadar hızlı cvp alıcağımı düşünmemiştim . saygılarımla hocam iyi akşamlar

sevda33
27-11-2014, 08:51 PM
Hocam yaklaşık 3 yıldır sağ gözümde kılcal damar çatlaması var her gören gözün neden böyle diye soruyor.beni çok rahatsız etmeye başladı.Doktora gittim 2 3 kez kortizonlu ilaçla tedavisi olabilir ama yan etkisi çoktur dedi.Sadece görüntü olarak beni rahatsız ediyor.Onun dışında ağrı yanma hiç bişe yok kızarıklık var sadece sizin önereceğiniz birşey var mı nasıl geçer?cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz.Şimdiden teşekkürler..