PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Göz pınarı tıkanıklığı?Göz pınarında şişme,tıkanma,kanlanma?

Mücahit Erman Emre
04-03-2010, 02:10 PM
GÖZ YAŞI KESESİ iltihabında gözpınarının altında kızarıklık olabilir.

GÖZ YAŞI KESESİ iltihabında gözlerde kanlanma,sulanma,çapaklanma olur (1.RESİM).
İLAÇ + SICAK KOMPRES tedavisiyle düzelebilir.

İLAÇLA düzelmediğinde ameliyat gerekebilir (2.RESİM).

ugur_yk
05-03-2011, 07:00 PM
erman hocam en önemlisi size bahsettigim sol gözümün caruncula bölgesindeki açılma resim 2 aynısı.Göz yaşı kesesi iltihabı belirtileri nelerdir ? Bebek iken gözlerimde sürekli yaşarma oluyormuş göz yaşım akmıyormuş narkoz verilip bana ameliyat olmuşum göz kanallarım açılmış.İkinci en önemli sorunum daha önce size yazdıgım gibi göz damarlarımın genişlemesi sonucu kızarıklık kanlanma oluşuyor sizin sayenizde inş sorunumu çözebilecegimi düşünüyorum.Çok sagolun.Bu foruma emek verdiniz bizlere yardımcı oluyorsunuz teşekkürler
saygılar

Mücahit Erman Emre
06-03-2011, 10:34 PM
erman hocam en önemlisi size bahsettigim sol gözümün caruncula bölgesindeki açılma resim 2 aynısı.Göz yaşı kesesi iltihabı belirtileri nelerdir ? Bebek iken gözlerimde sürekli yaşarma oluyormuş göz yaşım akmıyormuş narkoz verilip bana ameliyat olmuşum göz kanallarım açılmış.İkinci en önemli sorunum daha önce size yazdıgım gibi göz damarlarımın genişlemesi sonucu kızarıklık kanlanma oluşuyor sizin sayenizde inş sorunumu çözebilecegimi düşünüyorum.Çok sagolun.Bu foruma emek verdiniz bizlere yardımcı oluyorsunuz teşekkürler
saygılar
Yaşadığın durum nedir,neden bu kadar seni rahatsız ediyor ben de merak ediyorum ancak bunu nette çözmek pek kolay olmayacak gibi geliyor.

ugur_yk
20-03-2011, 09:29 PM
Erman hocam tekrar Merhaba bahsettigim GÖZ KAPAĞI GENİŞLEMESİ
tıpkı resim 2 (açıklık) göz kapaklarımdada biraz düşüklük var sizden ögrenmek istedigim göz kapagı genişlemesi burun yan kısmında yani caruncula bölgesinde kapanabilirmi ssk karşılarmı ?
saygılar,

Mücahit Erman Emre
20-03-2011, 10:28 PM
Erman hocam tekrar Merhaba bahsettigim GÖZ KAPAĞI GENİŞLEMESİ
tıpkı resim 2 (açıklık) göz kapaklarımdada biraz düşüklük var sizden ögrenmek istedigim göz kapagı genişlemesi burun yan kısmında yani caruncula bölgesinde kapanabilirmi ssk karşılarmı ?
saygılar,
Bildiğim kadarıyla SSK estetik müdahaleler dışında bütün ameliyatları karşılıyor.

ugur_yk
20-03-2011, 10:39 PM
Bildiğim kadarıyla SSK estetik müdahaleler dışında bütün ameliyatları karşılıyor.

erman hocam sonuçlarımada bakarmısınız lütfen nasıl ?
saygılar

Mücahit Erman Emre
25-03-2011, 08:56 PM
erman hocam sonuçlarımada bakarmısınız lütfen nasıl ?
saygılar
Bundan daha iyi OLAMAZDI.

waternymph
25-05-2011, 11:16 AM
merhaba hocam benimde sol göz pınarımda kucuk bir bölgede kanlanma var dısardan bakınca pek belli olmuyor yakından ve dikkatli inceleyince farkettim ne zamandır orada bilmiyorum ama yaklaşık iki haftadır geçmiyor, uzun suredir cilt tedavisi için ilaç kullanıyorum buda gözümde kuruma, irritasyon ve zaman zaman şişme yapabiliyor buna bağlı bir problem olabilir mi?
teşekkürler

Mücahit Erman Emre
25-05-2011, 09:12 PM
merhaba hocam benimde sol göz pınarımda kucuk bir bölgede kanlanma var dısardan bakınca pek belli olmuyor yakından ve dikkatli inceleyince farkettim ne zamandır orada bilmiyorum ama yaklaşık iki haftadır geçmiyor, uzun suredir cilt tedavisi için ilaç kullanıyorum buda gözümde kuruma, irritasyon ve zaman zaman şişme yapabiliyor buna bağlı bir problem olabilir mi?
teşekkürler
Ne ilacı kullanıyorsun?Roaccutan mı?

waternymph
01-11-2011, 01:07 AM
evet hocam

roactune kullandım fakat tedavim bitti... goz pınarımdaki o kırmızı gibi alan duruyor minicik bişey

göz doktoruna da gittim... göz yası damlası ile rahat bi sekilde atlattım o sureci

1.25 miyobum var onun dısında bir sorun cıkmadı... doktor bişey değil o olabilir dedi

6 ay once muayene olmustum... ilaçlı muayene yapılmadı doktorum gerek gormedi

şimdi son 2 haftadır, ara ara sanki ışık çakması gibi seyler oluyo sol gozumde sanki ozellikle...

sabahtan aksama dek pc basındayım diger zamnlardada kitap okurum ve gozluk yada lens kullanmıyorum suan miyobum için...

sebebi bunlar olabilirmi

Mücahit Erman Emre
01-11-2011, 10:42 AM
evet hocam

roactune kullandım fakat tedavim bitti... goz pınarımdaki o kırmızı gibi alan duruyor minicik bişey

göz doktoruna da gittim... göz yası damlası ile rahat bi sekilde atlattım o sureci

1.25 miyobum var onun dısında bir sorun cıkmadı... doktor bişey değil o olabilir dedi

6 ay once muayene olmustum... ilaçlı muayene yapılmadı doktorum gerek gormedi

şimdi son 2 haftadır, ara ara sanki ışık çakması gibi seyler oluyo sol gozumde sanki ozellikle...

sabahtan aksama dek pc basındayım diger zamnlardada kitap okurum ve gozluk yada lens kullanmıyorum suan miyobum için...

sebebi bunlar olabilirmi
Göz pınarındaki kanlanma ne artıyor ne azalıyor sana bir sıkıntısı yanma batma vs olmuyor değil mi?

waternymph
01-11-2011, 01:38 PM
Göz pınarındaki kanlanma ne artıyor ne azalıyor sana bir sıkıntısı yanma batma vs olmuyor değil mi?

hayır hocam hiçbişekilde bana zararı yok... artmıyor azalmıyor da... aslında aynanın dibine girip cok dikkatli incelemessem fark bile edilmiyor...

Mücahit Erman Emre
02-11-2011, 10:31 AM
hayır hocam hiçbişekilde bana zararı yok... artmıyor azalmıyor da... aslında aynanın dibine girip cok dikkatli incelemessem fark bile edilmiyor...
Göz beni olabilir mi acaba makinayla hiç bakıldı mı?

waternymph
03-11-2011, 01:43 PM
makinayla ışıkla aynalı bir aparatla falan bakıldı

ölçümlerim yapıldı

ilaçlı muayene dısında hersey yapıldı sanırım... göz kurulugu ve miyop haricinde bir sıkıntı olmadıgı soylendi..

aslında hep orda varmıydı bilemiyorum... dikkatli bakarsam iki göz pınarımda da oldugunu farkettim ...

ilaç tedavisi sırasında goz kurulugu yuzunden gozlerime cok takmıstım durmadan elimde aynayla gozlerimi inceliyordum.. o zaman dikkatimi cektiler...

bana bir zararları yok ama sizce bu yuzden tekrar baska bir doktora gorunmelimiyim?

birde dedigim gibi 1.25 miyobum var ama gozluk takmayı sevmiyorum, lens ise hiç kullanamıyorum bana göre birşey degil..

kimileride gozluk kullanma cok zorlamıyosa alıstırma gozunu gozluge diyor...

işim geregi pc basındayım hep ve kitaplarla hasır nesirim cok fazla...

bu durumda, sizce dogru bir davranıs mı? gözlük kullanmamam derecemi ilerletir mi?

aksam oldugunda gozlerim cok yorulmus oluyor...

Mücahit Erman Emre
04-11-2011, 09:26 AM
makinayla ışıkla aynalı bir aparatla falan bakıldı

ölçümlerim yapıldı

ilaçlı muayene dısında hersey yapıldı sanırım... göz kurulugu ve miyop haricinde bir sıkıntı olmadıgı soylendi..

aslında hep orda varmıydı bilemiyorum... dikkatli bakarsam iki göz pınarımda da oldugunu farkettim ...

ilaç tedavisi sırasında goz kurulugu yuzunden gozlerime cok takmıstım durmadan elimde aynayla gozlerimi inceliyordum.. o zaman dikkatimi cektiler...

bana bir zararları yok ama sizce bu yuzden tekrar baska bir doktora gorunmelimiyim?

birde dedigim gibi 1.25 miyobum var ama gozluk takmayı sevmiyorum, lens ise hiç kullanamıyorum bana göre birşey degil..

kimileride gozluk kullanma cok zorlamıyosa alıstırma gozunu gozluge diyor...

işim geregi pc basındayım hep ve kitaplarla hasır nesirim cok fazla...

bu durumda, sizce dogru bir davranıs mı? gözlük kullanmamam derecemi ilerletir mi?

aksam oldugunda gozlerim cok yorulmus oluyor...
Göz derecesi 1,25 olduğuna göre gözlüklens bir şeyler takman lazım.
Gözlüksüz ne kadar görüyorsun biliyor musun?
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

waternymph
04-11-2011, 01:00 PM
Göz derecesi 1,25 olduğuna göre gözlüklens bir şeyler takman lazım.
Gözlüksüz ne kadar görüyorsun biliyor musun?
http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir görme testi yap haberleşelim.

gözlüksüz 20/40 a kadar gorebiliyorum hocam

tabi cok net, cam gibi degil... gozumu kısmam gerekiyor secebilmek icin

3 metreden yaptım testi...

Mücahit Erman Emre
05-11-2011, 09:46 AM
gözlüksüz 20/40 a kadar gorebiliyorum hocam

tabi cok net, cam gibi degil... gozumu kısmam gerekiyor secebilmek icin

3 metreden yaptım testi...
Görme derecen gözlüksüz yaklaşık % 50 sence gözlük veya lensle daha iyi olmaz mı?
Gözlerini zorlarsan..GÖZ DERECESİ daha da artmaz mı?

özgemak
29-06-2012, 10:48 PM
Hocam merhaba umarım gorupte cevap yazarsınız,sorularım annemle ılgılı olucak bu konuda cok sıkıntı cektık hala da cekmeye devam edıyoruz.gecen sene anneme göz kanalı tıkanıklıgı teshısı konuldu,ameliyat olmasını önerdı doktorlar,bız amelıyatı bıraz ertelıyınce enfeksıyon olustu gozunde annemın,aylarca antıbıyotık tedavısı gordu,daha sonra göz altında kese iltihaplanıp sıstı,doktor bunu bıraz bosallttı sanırım,bu enfeksıyonla ayalrca ugrastık,ardından enfeksıyon gecer gıbı oldu,acık goz amelıyatı yapıldı,sılıkon tup yerlestırdıler 2 ay akdar kaldı bu gozunde,sılıkon cıktıktan haftalar sonra tekrar göz yası dısarıya aktı,tekrar kontroller tedavıler derken,mayısın ortasında bır kez daha amelıyat oldu,burun kemıgının kırılmasıyla kbb uzmanı tarafından yapıldı bu kez,sılıkon tup halen gözunde annemin.netıldex damlayı amelıyatalrdan sonra kullandı doktor tavsıyesıyle,sanırım zararlı bır ılactı fakat annemın sorunlarını cok aza ındırıyordu,velhasıl 10 gun once bu damlanın kullanımına son verıldı,annemın agrıları bıraz daha artmaya basladı,dun de gozunde kızarıklık meydana geldı,netıldex uzun sure kullanılınca ayn etkısı olabılır dıye cok tedırgın olduk,ertesı gun yanı bugun doktora gıttık.Doktor makınayala baktı sadece,gozunde yabancı cısım oldugu ıcın ona karsı olan duyarlılıkdan olmus tarzında bısey soyledı,bırde kıprık dıbınde ıltıhapalanma varmıs,bı sampuan onerdı.bugun 2.gun ama hala annemın 2gozude kanlanmıs durumda,baska hıc bır ılac yazmadı,nasıl gececek bu kızarıklık hocam yardımcı olursunuz mınnettar kalırım..kıprık altı ıltıhabı 1sene once olusmustu zaten ara ara sampuan kullanıyorduk goz ıcın hocam.bırde amelıyatı ankarada 2kez aynı doktora yaptırdık,erzurumda oldugumuz ıcın bugun erzurumda kı doktora muayene ettırdım,o yuzden cok tereddutlerım var,lutfen yardımcı olun:(