PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : kırmızı göz sonrası lekeler

gokhangokhan
02-02-2017, 10:40 AM
Merhaba gözümde kırmızı göz sonrası lekeler kaldı (Adenovirus keratit) 8 aydır geçmiyor. Lotemax kullandım tamamen yok oldular sonra tekrar çıktılar. 3x1 restasis kullanıyorum steroid uzun sürede sıkıntı oluşturabilir diye gözün kendi bağışıklık kazanması gerekiyormuş doktorum öyle söyledi.
Kornea ya yayılana kadar çok sorun olmuyor 1 aydır sadece restasis kullanıyorum ve hafif bir bulanıklık başladı. Steroide geçmeyelim dendi göz etrafındakiler çok sorun oluşturmaz görme alanını etkilemeye başlarsa tekrar steroidle temizleriz dendi. Bazısı çok inatçı oluyor. Bazısı kendiliğinden geçiyor dendi.
Kalıcı olmalarında tedavi edilmemelerinde bir sakınca var mıdır?
Sanırım gözüm de mücadele ediyor. Eskiden daha hızlı yayılıyordu şuan da daha yavaş ilerliyorlar. Bir kaç yerde okudum 2,5 sene de atlatan varmış.
görme derecem 2.00 olmuş normali 1,75 sağ göz de tansiyon 18
Siz ne önerirsiniz?
Teşekkürler

gokhangokhan
02-02-2017, 10:44 AM
Bir de uzun süre restasis kullanımında sorun olur mu ?

Erman Emre
09-03-2017, 10:07 PM
Merhaba gözümde kırmızı göz sonrası lekeler kaldı (Adenovirus keratit) 8 aydır geçmiyor. Lotemax kullandım tamamen yok oldular sonra tekrar çıktılar. 3x1 restasis kullanıyorum steroid uzun sürede sıkıntı oluşturabilir diye gözün kendi bağışıklık kazanması gerekiyormuş doktorum öyle söyledi.
Kornea ya yayılana kadar çok sorun olmuyor 1 aydır sadece restasis kullanıyorum ve hafif bir bulanıklık başladı. Steroide geçmeyelim dendi göz etrafındakiler çok sorun oluşturmaz görme alanını etkilemeye başlarsa tekrar steroidle temizleriz dendi. Bazısı çok inatçı oluyor. Bazısı kendiliğinden geçiyor dendi.
Kalıcı olmalarında tedavi edilmemelerinde bir sakınca var mıdır?
Sanırım gözüm de mücadele ediyor. Eskiden daha hızlı yayılıyordu şuan da daha yavaş ilerliyorlar. Bir kaç yerde okudum 2,5 sene de atlatan varmış.
görme derecem 2.00 olmuş normali 1,75 sağ göz de tansiyon 18
Siz ne önerirsiniz?
Teşekkürler

lekeler arttığında kortizonla müdahale etmek lazım

tamamen düzelmesi 1 yılı bulabilir...moralini yüksek tut ve tedavi EDİLİRSE daha büyümez ve leke artmaz

günde 1-2 restasis mantıklı olabilir veya leke başlar başlamaz kortizon düşünebilirsin

biraz vakit alacak ancak >> düzelecek