PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : gözyaşı yağı bezi fonksiyon bozukluğu

yunuserkn
27-07-2015, 04:37 PM
Merhaba Doktor Bey,
Danışmak istediğim bir konu var. Gözyaşı yağbezleri tıkanıklığına bağlı kuru göz problemi vardı buna bağlı olarak tam tarihini hatırlamıyorum ama tahminen 2 ay kadardır Restasis kullanıyordum. Problem geçti veya minimum düzeye indi diyebilirim. Restasis in elimde son 9 flakonu mevcut. Danısmak ıstedıgım ılac 9 gun sonra bıtınce yenıden kullanayım mı ? yanı 2 ay yeterlı mı ? Bırakırsam problemler yenıden baslayabılır mı ? İlaca baglı kalmak ıstemıyorum bu yuzden bırakmayı dusunuyorum fakat bırakırsam gözyası yagbezlerı yenıden tıkanır ıltıhaplanma oluşur dıye dusundum bu konuda benı aydınlatabılır mısınız ?

Erman Emre
28-07-2015, 07:04 AM
Merhaba Doktor Bey,
Danışmak istediğim bir konu var. Gözyaşı yağbezleri tıkanıklığına bağlı kuru göz problemi vardı buna bağlı olarak tam tarihini hatırlamıyorum ama tahminen 2 ay kadardır Restasis kullanıyordum. Problem geçti veya minimum düzeye indi diyebilirim. Restasis in elimde son 9 flakonu mevcut. Danısmak ıstedıgım ılac 9 gun sonra bıtınce yenıden kullanayım mı ? yanı 2 ay yeterlı mı ? Bırakırsam problemler yenıden baslayabılır mı ? İlaca baglı kalmak ıstemıyorum bu yuzden bırakmayı dusunuyorum fakat bırakırsam gözyası yagbezlerı yenıden tıkanır ıltıhaplanma oluşur dıye dusundum bu konuda benı aydınlatabılır mısınız ?
günde kaç defa damlatıyorsun?

-------------------------------------------------------------------
RENK KÖRLÜĞÜ >>> 1.TEST
http://www.medidora.com/board/forumd...olabilir-miyim (http://www.medidora.com/board/forumdisplay.php?45-Renk-K%F6rl%FC%F0%FC-Testi-Renk-k%F6r%FC-olabilir-miyim)

yunuserkn
28-07-2015, 10:59 AM
Günde iki kez (12 saat ara ile) her göze bir damla şeklinde damlatıyorum.

Erman Emre
30-07-2015, 09:52 PM
Günde iki kez (12 saat ara ile) her göze bir damla şeklinde damlatıyorum.
günde 1e düşülüp..elindekileri 15-20 gün bir kullan

-------------------------------------------------------------------
Astigmat Göz Testi >>> Göz bozukluğum olabilir mi ??
http://www.medidora.com/board/forumd...um-olabilir-mi (http://www.medidora.com/board/forumdisplay.php?43-Astigmat-G%F6z-Testi-G%F6z-bozuklu%F0um-olabilir-mi)

yunuserkn
31-07-2015, 12:49 AM
Günde bir defa (her göze bir damla şeklinde )20 gün daha kullanıp bırakıyorum o zaman. Teşekkürler

yunuserkn
06-08-2015, 04:36 AM
Hocam Merhaba. Restasis i gunde bir defaya dusurmemle mi alakali bilmiyorum ama bir e dusurmeye basladigim gunden bir gun sonradan itibaren gece capaklanmasi oluyor ek olarak restasis disinda her sabah duzenli sicak ve masaj yapiyordum bu iltihap atisi gece capaklanmasi bu yuzden olabilir mi? Kasinti var fakat oda tam uyuyacagim zaman nadir oluyor alerjik durmuyor yani ama sonuc olarak kornea damarli ve hafif capaklanmis bir durumda uyaniyorum . Bu o bezde tikali duran iltihabin aktigi anlamina mi geliyor?

Erman Emre
06-08-2015, 11:52 PM
Hocam Merhaba. Restasis i gunde bir defaya dusurmemle mi alakali bilmiyorum ama bir e dusurmeye basladigim gunden bir gun sonradan itibaren gece capaklanmasi oluyor ek olarak restasis disinda her sabah duzenli sicak ve masaj yapiyordum bu iltihap atisi gece capaklanmasi bu yuzden olabilir mi? Kasinti var fakat oda tam uyuyacagim zaman nadir oluyor alerjik durmuyor yani ama sonuc olarak kornea damarli ve hafif capaklanmis bir durumda uyaniyorum . Bu o bezde tikali duran iltihabin aktigi anlamina mi geliyor?
İLTİHABIN aktığı anlamına gelmez...ilthap başladığını günde 1 damla yeterli olmadığını gösteriri
ya başka bir ilaç eklemek lazım veya restasisi 2ye çıkılacak

--------------------------
SAHTE taklit Polarize GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ-orjinal kaliteli güneş gözlükleri nasıl anlaşılır (http://www.medidora.com/board/showthread.php?25801-SAHTE-taklit-Polarize-G%DCNE%DE-G%D6ZL%DC%D0%DC-orjinal-kaliteli-g%FCne%FE-g%F6zl%FCkleri-nas%FDl-anla%FE%FDl%FDr/page3)
http://www.medidora.com/board/showth...nla%FE%FDl%FDr

yunuserkn
07-08-2015, 01:52 AM
Anladim Hocam .baska bir damla eklemek veya restasisi ikiye cikarmak zor is degil . Ama hep damlaya baglimi kalinacak damlayi ne zaman biraksam iltihaplanma oluyor damlaya bagli yasamak istemiyorum

Erman Emre
07-08-2015, 09:15 PM
Anladim Hocam .baska bir damla eklemek veya restasisi ikiye cikarmak zor is degil . Ama hep damlaya baglimi kalinacak damlayi ne zaman biraksam iltihaplanma oluyor damlaya bagli yasamak istemiyorum

kimse damlaya bağlı yaşamak istemez ancak göz yapısı değişince hepimiz mecbur kalıyoruz
en azından ilaçlar işe yarıyor...bir de ilaç vs fayda etmeyen durumlar var

yunuserkn
08-08-2015, 12:33 PM
Kesinlikle katiliyorum Hocam. Fakat insan nasil bir durumun icindeyse problemi odur benim bu, bir baskasinin damlanin fayda vermemesi, bir baskasinin daha daha baska seyler. Ben onu suanlik degilde bundan sonra devamli bu damlayimi damlatacağim... seklinde sormak istemistim aslinda. Bu arada damlayi iki gundur gunde 2x olarak kullandim bahsettiğim durum duzeldi.

Erman Emre
08-08-2015, 10:52 PM
Kesinlikle katiliyorum Hocam. Fakat insan nasil bir durumun icindeyse problemi odur benim bu, bir baskasinin damlanin fayda vermemesi, bir baskasinin daha daha baska seyler. Ben onu suanlik degilde bundan sonra devamli bu damlayimi damlatacağim... seklinde sormak istemistim aslinda. Bu arada damlayi iki gundur gunde 2x olarak kullandim bahsettiğim durum duzeldi.
2*1 den yaklaşış 3 aydır kullanıyorsun
tedaviyi azalttık sorunlar başladı...
buna bakarak bu süreci en az 6 aya tamamlamak gerektiği sonucu çıkar

yunuserkn
08-08-2015, 11:19 PM
Haklisiniz Hocam. Bu durumdan doktoruma da bahsetmistim oda sizin gibi restasisi gunde 2x cikarmami veya ek damla kullanmami soyledi. Birde sol gozumde alt kanalda tikac var onun da bu tarz problemler veya baska sıkıntilara yol acabilecegini soyledi. tikac ocak ayinda takilmisti. Tikacin gozde 6 7 ay veya daha uzun sure kalmasinin boyle bir faktoru olabilir mi? belli bir sure sonra degismesi mi gerekir?

Erman Emre
11-08-2015, 11:57 PM
Haklisiniz Hocam. Bu durumdan doktoruma da bahsetmistim oda sizin gibi restasisi gunde 2x cikarmami veya ek damla kullanmami soyledi. Birde sol gozumde alt kanalda tikac var onun da bu tarz problemler veya baska sıkıntilara yol acabilecegini soyledi. tikac ocak ayinda takilmisti. Tikacin gozde 6 7 ay veya daha uzun sure kalmasinin boyle bir faktoru olabilir mi? belli bir sure sonra degismesi mi gerekir?
tıkaç düşene kadar kalsın...gözde durduğu müddetçe değişmesi gerekmez
bekleyeceğiz....bunun bir zararı olmaz

yunuserkn
12-08-2015, 08:10 AM
Tahmin ettiğim gibi. Sağolun Hocam. İşin ticari kismini dusunen doktorlara göre 3-4 ayda bir degismesi gerekiyor. Bu benimde kafama yatmamisti zaten , dusmesi halinde tabiki yapilacak bisey yok... fakat basitce dusecek bisey degil. Sayenizde tikac takilip , yanlis bilgi verilen insanlara aydinlatma oldu. Tesekkurler.