PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : kazıma yöntemiyle lazer operasyonu oldum hem uzak hem yakın bulanık görme

sibel
25-06-2013, 09:07 PM
ben 15 gün önce kazıma yöntemi denilen bir yöntemle lazer operasyonu oldum.Görüntüm hem uzak hem yakın hala bulanık.Artık endişe etmeye başladım.normalmi acaba?

Erman Emre
26-06-2013, 11:56 AM
ben 15 gün önce kazıma yöntemi denilen bir yöntemle lazer operasyonu oldum.Görüntüm hem uzak hem yakın hala bulanık.Artık endişe etmeye başladım.normalmi acaba?
kazıma yöntemi dediğimiz LASEK değil mi?

sibel
26-06-2013, 11:24 PM
[QUOTE=Dr.Erman Emre;57319]kazıma yöntemi dediğimiz LASEK değil mi?
kesme yöntemi değil işte.lazekmi bilmiyorum.

Erman Emre
27-06-2013, 10:04 AM
[QUOTE=Dr.Erman Emre;57319]kazıma yöntemi dediğimiz LASEK değil mi?
kesme yöntemi değil işte.lazekmi bilmiyorum.

% 99 lasek ameliyatı olmuşuz
..ve % 90 normal bir süreçten geçiyoruz diye düşünüyorum

bulanıklık yavaş yavaş azalıyor mu?

sibel
27-06-2013, 03:12 PM
yaz aslında ben muhasebe işinde çalışıyorum.sabahtan akşama pc başındayım.sabah gittiğimde biraz normal oluyor.ama göz yoruldukça bulanıyor.uzak yakın hep bulanık.sağ daha iyi sol daha bulanık.bazen herşey net oluyor yorulunca bulanıyor.yorgunluk göze etki edermi?damlalarımı düzenli kullanıyorum.tamamen ne zaman netlik kazanır.1 ay geçmesi gerek dediler.ama hergeçen gün daha net olur diye umuyordum.daha yavaş ilerliyor düzelme.ya da hiç düzelmiyor :( hepsi normalmi

Erman Emre
28-06-2013, 09:31 AM
yaz aslında ben muhasebe işinde çalışıyorum.sabahtan akşama pc başındayım.sabah gittiğimde biraz normal oluyor.ama göz yoruldukça bulanıyor.uzak yakın hep bulanık.sağ daha iyi sol daha bulanık.bazen herşey net oluyor yorulunca bulanıyor.yorgunluk göze etki edermi?damlalarımı düzenli kullanıyorum.tamamen ne zaman netlik kazanır.1 ay geçmesi gerek dediler.ama hergeçen gün daha net olur diye umuyordum.daha yavaş ilerliyor düzelme.ya da hiç düzelmiyor :( hepsi normalmi
daha kesin konuşmak için Görme oranını bilmek lazım.http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yapacağız

sibel
28-06-2013, 10:55 PM
20-30 a kadar bulanıkta olsa okuyabildim.20-25'i 2 metreden ancak okuyabildim.

sibel
01-07-2013, 10:17 PM
cevap yazarsanız sevinirim.durumum normalmi?

Erman Emre
02-07-2013, 10:18 AM
20-30 a kadar bulanıkta olsa okuyabildim.20-25'i 2 metreden ancak okuyabildim.

BAŞLANGIÇ olarak iyi diye düşünüyorum
...bu arada ameliyat öncesi derecelerimiz ne kadardı?

sibel
04-07-2013, 11:54 AM
onu öğrenemedim henüz.doktorumdan cevap bekliyorum.yalnız gözlerim hala çok bulanık.reflesh ve flarex kullanıyorum.acaba başka damlamı kullanmalıyım.şu anki numaralarım 0.25-0.75 0.75-1.00 .başka doktora gittim iyi dedi.3 ay sonra düzelir dedi.ama hergeçengün iyi görmesi gerekmiyormu.sanki düzelme yok gibi.doktora kalsa endişe etme diyor.ama göremiyorum.sabah 8 akşam 6 pc başında çalışıyorum.o da yoruyor beni gerçi.sizce durum nedir.

sibel
04-07-2013, 03:34 PM
birde başım ağrıyo 3 gündür.damladan diye düşünüyorum .acaba başka damlamı kullansam sizce.gözlerim her geçengün bulanıyo gibi geliyor :( aslında daha dün gittim doktora gözlerin çok iyi dedi ama 3 ay bekle dedi.10 unda 1ay olcak hala çok düzelmedi.1 haftadır dahada bulanık ve başağrısı var.inşallah damladandır.

Erman Emre
05-07-2013, 09:41 AM
birde başım ağrıyo 3 gündür.damladan diye düşünüyorum .acaba başka damlamı kullansam sizce.gözlerim her geçengün bulanıyo gibi geliyor :( aslında daha dün gittim doktora gözlerin çok iyi dedi ama 3 ay bekle dedi.10 unda 1ay olcak hala çok düzelmedi.1 haftadır dahada bulanık ve başağrısı var.inşallah damladandır.
damlaların ağrı yapma ihtimali çok fazla değil
şimdilik ne iyi ne kötü demek lazım çünki...
kesin sonucu en erken 3 ay içinde alacağız
görme oranı 20/25 oldu mu?

sibel
05-07-2013, 04:12 PM
henüz olmadı..

Erman Emre
06-07-2013, 11:40 AM
henüz olmadı..
yine iş eski derecelere kalıyor
...ameliyat öncesi derecelerimiz çok yüksekmiydi acaba?

sibel
10-07-2013, 05:24 PM
aslında onu hala öğrenemedim doktordan.Bugün tam 1 ay oldu lasek olalı ve ben hala net görmüyorum.göz numaralarım r 0.25-1.00
l 0.75-0.75 r sağ l sol oluyor heralde.bu ölçümler daha dün yapıldı.ve ölçümü yapan doktor henüz erken dedi.3 ay bekleyeceksin dedi.ama her geçen gün daha iyi olması gerekmiyormu.bana daha kötüleşiyor gibi geliyor.flarex ve reflesh kullanıyorum.acaba başka bişeymi kullanmam gerek.uzak yakın hep bulanık.:(

Erman Emre
11-07-2013, 01:17 PM
aslında onu hala öğrenemedim doktordan.Bugün tam 1 ay oldu lasek olalı ve ben hala net görmüyorum.göz numaralarım r 0.25-1.00
l 0.75-0.75 r sağ l sol oluyor heralde.bu ölçümler daha dün yapıldı.ve ölçümü yapan doktor henüz erken dedi.3 ay bekleyeceksin dedi.ama her geçen gün daha iyi olması gerekmiyormu.bana daha kötüleşiyor gibi geliyor.flarex ve reflesh kullanıyorum.acaba başka bişeymi kullanmam gerek.uzak yakın hep bulanık.:(
şimiye kadar bayağı netleşme olması gerekirdi
0,75-1,0 arası astigmat ölçülmüş
ya numara çok yüksekti ancak bu kadar düzeldi veya numaralar tam sıfırlamadı
veya...çok zayıf bir ihtimal henüz lazer yeri tam kapanmadı

sibel
11-07-2013, 03:32 PM
bende öyle olmasını umuyorum.sabahları kalktığımda hala gözümü açmakta zorlanıyorum.batma çok oluyor.damla damlatınca rahatlıyorum.sağ taraftakiler astigmat ölçümümü oluyor.açıkçası pek anlamıyorum numaralardan.soldakiler miyop sağdakiler astigmatmı.

Erman Emre
12-07-2013, 08:31 AM
bende öyle olmasını umuyorum.sabahları kalktığımda hala gözümü açmakta zorlanıyorum.batma çok oluyor.damla damlatınca rahatlıyorum.sağ taraftakiler astigmat ölçümümü oluyor.açıkçası pek anlamıyorum numaralardan.soldakiler miyop sağdakiler astigmatmı.
ilk 1 ay iniş çıkışlar gözü açıp kapamada zorlanma tamamen normal
normal bir iyilişme sürecinde olduğunu düşünüyorum

sibel
12-07-2013, 05:07 PM
bende öyle olmasını umuyorum.kendi doktorumdan ilgilisiniz.ilginizden ötürü çok teşekkür ediyorum.birde şunu sorayım.flarexi 5.haftadır kullanıyorum.en son geçen hafta doktorum son göz ölçümümü görünce bu hafta 3 saatte 1 kullan dedi.bu hafta öyle bitti.kendisine ulaşamıyorum.normal süreçte damlatsaydım artık 12 saatte 1 olcaktı.onamı devam etmeliyim sizce.yoksa 3 saatte 1 mi olmalı.damla da gözümü bulandırıyo gibi.2 hafta öncesinde gözlerim daha iyiydi.gitgide kötüleştiğini hissediyorum.çok bulanık görüyorum.3 saatte 1 den sonra daha da bulandı :(

Erman Emre
13-07-2013, 10:43 AM
bende öyle olmasını umuyorum.kendi doktorumdan ilgilisiniz.ilginizden ötürü çok teşekkür ediyorum.birde şunu sorayım.flarexi 5.haftadır kullanıyorum.en son geçen hafta doktorum son göz ölçümümü görünce bu hafta 3 saatte 1 kullan dedi.bu hafta öyle bitti.kendisine ulaşamıyorum.normal süreçte damlatsaydım artık 12 saatte 1 olcaktı.onamı devam etmeliyim sizce.yoksa 3 saatte 1 mi olmalı.damla da gözümü bulandırıyo gibi.2 hafta öncesinde gözlerim daha iyiydi.gitgide kötüleştiğini hissediyorum.çok bulanık görüyorum.3 saatte 1 den sonra daha da bulandı :(
damla işimizi konuşmak için şimdiki göz yapımızı bilmek lazım

sibel
13-07-2013, 12:14 PM
doktorumla sabah nihayet görüştüm.flarexi bırak maxidex damla kullan 1 hafta 3saatte 1 dedi.bakalım.birde profomik damlalı ölçüm yaptır dedi.o ne oluyor.

sibel
17-07-2013, 12:08 AM
cevap vermicekmisiniz :)

Erman Emre
17-07-2013, 10:58 AM
doktorumla sabah nihayet görüştüm.flarexi bırak maxidex damla kullan 1 hafta 3saatte 1 dedi.bakalım.birde profomik damlalı ölçüm yaptır dedi.o ne oluyor.
maxidex daha kuvvetli bir ilaç..daha çok işe yarayabilir
damlalı ölçüm lazer muayenesinde yapılmıştır
göze ilaç konuyor ve göz bebeği büyütülüp göz derecesi ölçülüyor

sibel
17-07-2013, 12:49 PM
maxidexi damlatınca dahada bulanık gördüm ve gözümün ortasındaki siyah kocaman büyüdü.zannedersem bana yaramadı.doktor bırak dedi.flarexe devam ediyorum.maxidexin bana yaptığı etki normalmi.kullanmaya devammı etmeliyim.

Erman Emre
18-07-2013, 09:19 AM
maxidexi damlatınca dahada bulanık gördüm ve gözümün ortasındaki siyah kocaman büyüdü.zannedersem bana yaramadı.doktor bırak dedi.flarexe devam ediyorum.maxidexin bana yaptığı etki normalmi.kullanmaya devammı etmeliyim.

makinalarla tekrar bakmak lazım diye düşünüyorum..sen ne dersin?

sibel
20-07-2013, 12:46 PM
Doktorumla görüştüğümde eğer numara kalmışsa 2.bir düzeltme yaparım dedi.düzeltme için ne kadar süre geçmesi gerek.lasek için.birde merak ettiğim bişey var.Astigmat lazerle düzelmiyormu acaba ?

Erman Emre
21-07-2013, 11:35 AM
Doktorumla görüştüğümde eğer numara kalmışsa 2.bir düzeltme yaparım dedi.düzeltme için ne kadar süre geçmesi gerek.lasek için.birde merak ettiğim bişey var.Astigmat lazerle düzelmiyormu acaba ?

lazerle 4.5 dereceye kadar astigmat düzeltilebilir
lazer ameliyatımız olalı ne kadar oldu?

sibel
21-07-2013, 10:58 PM
45 gün oldu ameliyat olalı.

Erman Emre
22-07-2013, 10:52 AM
45 gün oldu ameliyat olalı.
GÖRME oranı fena değil..çok bunaltmıyorsa en az 6 ay bekleyelim derim

sibel
24-07-2013, 04:36 PM
uzak hep bulanık o yüzden çok rahatsızım.6 ay bekleyemem.eylül gibi düşünüyorum.tam 3 ay geçmiş oluyor sakıncası olurmu?

Erman Emre
25-07-2013, 10:36 AM
uzak hep bulanık o yüzden çok rahatsızım.6 ay bekleyemem.eylül gibi düşünüyorum.tam 3 ay geçmiş oluyor sakıncası olurmu?
karar vermek için...ameliyattan önceki numarayı,şimdiki numarayı ve kornea kalınlığını bilmek lazım

sivil
26-07-2013, 01:56 AM

Benimde sağ gözüm hala bulanık sabah kalkıyorum epeyce net gün içinde gitgide bulanıyor. Kontrole gittim doktora sol göz sıfırlanmış ama sağ göz -1 çıkıyor.ama Bana en az 4 ay bekleyelim oturabilir dedi.Bende tamam o zaman geçici bir gözlük ver dedim çünkü rahatsız oluyorum.O da sola sıfır sağa ise -0,75 gözlük verdi.Enteresan olan sabah gözlükle iyi değilim öğleye doğru yoruldukça gözlükle rahat oluyorum. Anlamadığım bu sağ göz sabah ayrı numara akşama doğru ayrı numaramı oluyor.

Erman Emre
29-07-2013, 02:43 PM
Benimde sağ gözüm hala bulanık sabah kalkıyorum epeyce net gün içinde gitgide bulanıyor. Kontrole gittim doktora sol göz sıfırlanmış ama sağ göz -1 çıkıyor.ama Bana en az 4 ay bekleyelim oturabilir dedi.Bende tamam o zaman geçici bir gözlük ver dedim çünkü rahatsız oluyorum.O da sola sıfır sağa ise -0,75 gözlük verdi.Enteresan olan sabah gözlükle iyi değilim öğleye doğru yoruldukça gözlükle rahat oluyorum. Anlamadığım bu sağ göz sabah ayrı numara akşama doğru ayrı numaramı oluyor.

duruma göre lazer yerinin iyileşmesi vakit alır
ve bu süreç içinde iniş çıkışlar tamamen NRMAL

sibel
31-07-2013, 02:05 PM
valla benim gözün iyileştiğini hiç sanmıyorum.günden güne daha da kötü.işin en kötü tarafı gözlüğümü takınca herşey gayet net :( ben bu işten hiç bişey anlamadım.düzeleceğine dair en ufak bir umudum kalmadı gözlüğü takınca.

Erman Emre
01-08-2013, 09:32 AM
valla benim gözün iyileştiğini hiç sanmıyorum.günden güne daha da kötü.işin en kötü tarafı gözlüğümü takınca herşey gayet net :( ben bu işten hiç bişey anlamadım.düzeleceğine dair en ufak bir umudum kalmadı gözlüğü takınca.

haklısın bundan sonra çok daha iyi veya kötü olmayacaktır
büyük ihtimalle gözümüz sıfırlamadı
fakat...3-4 ay içinde iniş çıkışlar tamamen olacaktır

sibel
16-08-2013, 07:33 PM
merhabalar tekrardan.benim gözlerim sanki daha iyi gibi.size ilginç bişey söyleyeceğim.gözlerimi kısınca herşey çok net oluyor.bunun bir açıklaması varmı acaba çok merak içindeyim.çok çok uzakları bile okuyorum gözümü kısınca.

Erman Emre
17-08-2013, 09:39 AM
merhabalar tekrardan.benim gözlerim sanki daha iyi gibi.size ilginç bişey söyleyeceğim.gözlerimi kısınca herşey çok net oluyor.bunun bir açıklaması varmı acaba çok merak içindeyim.çok çok uzakları bile okuyorum gözümü kısınca.
gözlerimi kısınca herşey çok net oluyor = henüz göz numarası sıfırlamamış

sibel
17-08-2013, 11:30 AM
ama 15 gün öncesine göre daha netim.normalde hep bulanıktı.şimdi gayet iyi.kısınca daha da iyi.bu daha da düzeleceğine işaret değilmi.sıfırlanmadıysada sıfırlanma doğru gittiğini göztermezmi.gözlüğümü takınca netti demiştim ya size gözlükle göremiyorum artık.çok bulanık.moralim çok düzeldi

Erman Emre
19-08-2013, 10:36 AM
ama 15 gün öncesine göre daha netim.normalde hep bulanıktı.şimdi gayet iyi.kısınca daha da iyi.bu daha da düzeleceğine işaret değilmi.sıfırlanmadıysada sıfırlanma doğru gittiğini göztermezmi.gözlüğümü takınca netti demiştim ya size gözlükle göremiyorum artık.çok bulanık.moralim çok düzeldi
en başından beri konuştuğumuz gibi kesin karar vermek için en az 3-4 ay beklemek lazım
iyi veya kötü demek için daha erken
fakat..anladığım kadarıyla işler iyiye gidiyor..gözlerimiz toparlıyor