PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : lazer ameliyatı olacağım ama kornea ince ve gözüm hipermetrop bulanıklık olur mu?

eyupsah
18-05-2013, 09:33 PM
hocam ben muayene oldum ve korneam ince olduğu ve hipermetrop olduğum için bir bulanıklık kalabileceğini söyledi doktor 2.50 derece sağ gözüm diğer sağlam bu dereceden fazla mı olur bulanıklık veya nasıl bir bulanıklık olur pmyo ya gireceğim orda sorun olur mu bu bulanıklık anlatır mısınız ?

Erman Emre
19-05-2013, 06:34 PM
hocam ben muayene oldum ve korneam ince olduğu ve hipermetrop olduğum için bir bulanıklık kalabileceğini söyledi doktor 2.50 derece sağ gözüm diğer sağlam bu dereceden fazla mı olur bulanıklık veya nasıl bir bulanıklık olur pmyo ya gireceğim orda sorun olur mu bu bulanıklık anlatır mısınız ?
hipermetrop gözde tembellik olabilir mi?

eyupsah
20-05-2013, 01:04 AM
hipermetrop gözde tembellik olabilir mi?

hocam zaten göz tembelliği hipermetrop değil mi ? birde PRK yapacağını söyledi doktor göz derecem 2.50 sizce bu haze yani bulanıklık kalma ihtimali ne göz derecem 0 lanır mı birde lütfen cevaplar mısınız ?

Erman Emre
20-05-2013, 02:35 PM
hocam zaten göz tembelliği hipermetrop değil mi ? birde PRK yapacağını söyledi doktor göz derecem 2.50 sizce bu haze yani bulanıklık kalma ihtimali ne göz derecem 0 lanır mı birde lütfen cevaplar mısınız ?

haklısın benzer şeyler
...fakat bir göz hipermetrop diğeri normal olursa hipermetrop bozukluk göz tembelliği yapar
biraz teknik bir ayrıntı...Görme oranını bilmek lazım....şöyle yapacağız

http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yapalım

eyupsah
20-05-2013, 05:38 PM
haklısın benzer şeyler
...fakat bir göz hipermetrop diğeri normal olursa hipermetrop bozukluk göz tembelliği yapar
biraz teknik bir ayrıntı...Görme oranını bilmek lazım....şöyle yapacağız

http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242 (http://www.medidora.com/board/showthread.php?t=1242) sayfamızdan bir göz testi yapalım

hocam sağ göz ile 20/10 u zar zor okudum 20/15 i rahat okudum sol gözümle 11. sırayı okudum ama zorluyarak

sağ gözüm ölçümde 2.50 sol gözüm 0.50 çıkmıştı geçen hafta

Erman Emre
21-05-2013, 11:35 AM
hocam sağ göz ile 20/10 u zar zor okudum 20/15 i rahat okudum sol gözümle 11. sırayı okudum ama zorluyarak

sağ gözüm ölçümde 2.50 sol gözüm 0.50 çıkmıştı geçen hafta
bu durumda göz tembelliği YOK SADECE hipermetrop var
neden bulanıklık haze kalır denildi anlamadım
kornea ince fakat gözümüz lazer için UYGUN çıktı değil mi?

eyupsah
21-05-2013, 12:11 PM
bu durumda göz tembelliği YOK SADECE hipermetrop var
neden bulanıklık haze kalır denildi anlamadım
kornea ince fakat gözümüz lazer için UYGUN çıktı değil mi?

kalırlar demediler hocam kalma ihtimali PRK dan sonra herkeste var dedi sende de kalabilir dediler sizce kalır mı okumalarıma göre zaten damla kullanacaz dediler oluşmaması için

Erman Emre
22-05-2013, 09:37 AM
kalırlar demediler hocam kalma ihtimali PRK dan sonra herkeste var dedi sende de kalabilir dediler sizce kalır mı okumalarıma göre zaten damla kullanacaz dediler oluşmaması için
hipermetrop tedavisinde leke kalma ihtimali hemen hemen hiç yok
lazer % 95-98 başarılı olur
bir gariplik var diye düşünüyorum..bir yanlış anlama var gibi
ya aynı yerle tekrar konuşacağız veya bir başka yere daha soracağız

eyupsah
22-05-2013, 11:03 AM
hipermetrop tedavisinde leke kalma ihtimali hemen hemen hiç yok
lazer % 95-98 başarılı olur
bir gariplik var diye düşünüyorum..bir yanlış anlama var gibi
ya aynı yerle tekrar konuşacağız veya bir başka yere daha soracağız

tamam hocam teşekkür ederim ne yapmam gerek o zaman benim şimdi birde gözüm ne zaman iyileşir tam olarak temmuzun ilk haftası yaptırmayı düşünüyorum

Erman Emre
23-05-2013, 09:57 AM
tamam hocam teşekkür ederim ne yapmam gerek o zaman benim şimdi birde gözüm ne zaman iyileşir tam olarak temmuzun ilk haftası yaptırmayı düşünüyorum
en az 3-4 hafta olarak düşünmek lazım

eyupsah
23-05-2013, 11:10 AM
en az 3-4 hafta olarak düşünmek lazım

hocam ameliyattan sonra ne zaman normal işlerime bakabilirim ?

Erman Emre
24-05-2013, 09:17 AM
hocam ameliyattan sonra ne zaman normal işlerime bakabilirim ?
ne iş yapıyoruz acaba?

eyupsah
24-05-2013, 12:39 PM
ne iş yapıyoruz acaba?

üniversite sınavına hazırlanıyorum hocam o yüzden soru çözmem gerek de

Erman Emre
25-05-2013, 09:26 AM
üniversite sınavına hazırlanıyorum hocam o yüzden soru çözmem gerek de
SINAVDAN SONRA yapılır...sınava az kaldı zaten değil mi?

eyupsah
25-05-2013, 10:09 AM
SINAVDAN SONRA yapılır...sınava az kaldı zaten değil mi?

seneye hazırlanıyorum hocam o yüzden dedim sıkıntı olur mu ki ?

Erman Emre
29-05-2013, 05:02 PM
seneye hazırlanıyorum hocam o yüzden dedim sıkıntı olur mu ki ?
hipermetrop başarı oranı miyoptan daha düşüktür
fakat..% 90 mutlu olursun