PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : lazer ameliyatı sonrası gece görüş problemi :miyop intralase göz lazer tedavisi

baranut1
21-12-2012, 04:49 PM
hocam merhabalar;
ben bir ilaç şirketinde çalışıyorum 22 senedir kullandığım gözlüğümden kurtuldum.sol göz:5,50 sağ:6,0 uzak (miyop)intrlase yaptırdım.kendi araştırmalarım tanıdıklarımın uyarıları üzere hekimde aynı şeyi önerdi dominant göz sıfırlandı diğer göz 0,50 bırakıldı monovizyon yakında problem çıkmasın.herşey yolunda kontrole gittim %98 (15.günde)herşey çok iyi yanlız puslu hava tv izlerken yada akşam loş yada karanlıkta görme değişiyor ama ışıklar nasıl karılıyor darmadağınık geçer mi?yada bıraktığım numaradan kaynaklımı gözlük kullanmalıyım.
teşekkürler.

baranut1
21-12-2012, 04:50 PM
benim için çok önemli işim gereği çok yoğun araba kullanmaktayım .
deneyimi olan arkadaşlar da deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Erman Emre
22-12-2012, 11:08 AM
hocam merhabalar;
ben bir ilaç şirketinde çalışıyorum 22 senedir kullandığım gözlüğümden kurtuldum.sol göz:5,50 sağ:6,0 uzak (miyop)intrlase yaptırdım.kendi araştırmalarım tanıdıklarımın uyarıları üzere hekimde aynı şeyi önerdi dominant göz sıfırlandı diğer göz 0,50 bırakıldı monovizyon yakında problem çıkmasın.herşey yolunda kontrole gittim %98 (15.günde)herşey çok iyi yanlız puslu hava tv izlerken yada akşam loş yada karanlıkta görme değişiyor ama ışıklar nasıl karılıyor darmadağınık geçer mi?yada bıraktığım numaradan kaynaklımı gözlük kullanmalıyım.
teşekkürler.
intralase LASİK olduk değil mi LASEK mi?

baranut1
24-12-2012, 03:07 PM
ilasik oldum.evet

Erman Emre
25-12-2012, 10:07 AM
ilasik oldum.evet
lasik ameliyatına bağlı normal bi süreç diye düşündüm..
damlalar yetersiz olabilir mi acaba?
ilaçlar nasıl oldu ne kadar kaç defa damlatıyorsun?

baranut1
25-12-2012, 02:48 PM
şimdi hiç bir damla kullanmıyorum.daha önce dekasine ve tears naturel ve antbiyotik damla kullandım artık kullanmıyorum.

Erman Emre
26-12-2012, 09:42 AM
şimdi hiç bir damla kullanmıyorum.daha önce dekasine ve tears naturel ve antbiyotik damla kullandım artık kullanmıyorum.
acaba damlalara biraz daha devam etsek mi diye düşündüm
ilaçları ne zamana bıraktık?

baranut1
26-12-2012, 03:49 PM
15 gün kullandım şimdi kullanmıyorum.yaklaşık 12 gündür kullanmıyorum.
normal birşey değil mi geçmez mi bu sonuç olarak.ödem v.s mi var diye düşünüyorsunuz .

Erman Emre
27-12-2012, 12:00 PM
15 gün kullandım şimdi kullanmıyorum.yaklaşık 12 gündür kullanmıyorum.
normal birşey değil mi geçmez mi bu sonuç olarak.ödem v.s mi var diye düşünüyorsunuz .
evet dediğin gibi ödemden şüphelendim..fakat kuruluk ta olabilir
anlattıklarına bakarak tedaviye damlaya devam edilmesi gerekir diye düşündüm
tedavi kişiye göre değişir fakat 15 gün tedavi bayağı az bir zaman en azından 1 aya tamamlamak lazım

baranut1
27-12-2012, 02:09 PM
ne kullanmalıyım aynı ürünlerimi hocam birde normal bir süreç mi geçer mi?

baranut1
27-12-2012, 02:34 PM
dr. a gittim tobradeks diye bir damla kullan dedi çok bişi yok ama iyi geleceğini söyledi.normal bir süreç 2 aya kadar herşey normale döner dedi.ne yapmalıyım?

baranut1
27-12-2012, 04:15 PM
hocam dr a gittim normal bir süreç birşey yok ama tobradeks kullan dedi.geçer değil mi normal birşey mi?

baranut1
27-12-2012, 04:18 PM
aslındaa hava acıkken ışık yeterliysee görmem çok iyi memnunum ama bir pus gibi ışıklarr çok kırılıyor ve yayılıyor tv izlerkende aynısı aman allahım kötümü oldu diye düşünmeye başladım.
bir cvp lütfen başka dr a gösterdim herşey normal diyor büzüşme yok kaynamış gibi kelimeler ama ozaman neden böyle gündüzz iyi gece kötü

baranut1
27-12-2012, 04:38 PM
hocam birde o testi yaptım 3,5 m uzaktan 20/20 çok rahat görüyorum.20/10 ise %80 sorunsuz ozaman görüşüm iyimi demek yakında ise çok sorun yaşamıyorum pc kullanıyorum.derdim ışık haleleri gece puslu.

Erman Emre
28-12-2012, 10:58 AM
hocam birde o testi yaptım 3,5 m uzaktan 20/20 çok rahat görüyorum.20/10 ise %80 sorunsuz ozaman görüşüm iyimi demek yakında ise çok sorun yaşamıyorum pc kullanıyorum.derdim ışık haleleri gece puslu.
% 99 normal bir süreç yaşıyorsun..moralini bozma
tobradex içinde antibiyotik de var...sabahları çapaklanma kirpiklerde yapışma birikme oluyor mu

baranut1
30-12-2012, 05:53 PM
sabahları çapaklanma olmuyor sadece beyaz sümüksü bir jel gibi oluyor oda bazen .onun haricinde bir sorunum yok .sadece geceleri ışık haleleri sanırım kuruyor yapışma gibi oluyor.tears naturel free kullanıyorum sanırım bir işe yaramıyor.başka birşey kullanmalıyım bilmiyorum.normal diyorsunuz geçer anlıyorum ozaman.ne kadar sürer hocam bu böyle ilginize teşekkür ederim.

Erman Emre
31-12-2012, 12:08 PM
sabahları çapaklanma olmuyor sadece beyaz sümüksü bir jel gibi oluyor oda bazen .onun haricinde bir sorunum yok .sadece geceleri ışık haleleri sanırım kuruyor yapışma gibi oluyor.tears naturel free kullanıyorum sanırım bir işe yaramıyor.başka birşey kullanmalıyım bilmiyorum.normal diyorsunuz geçer anlıyorum ozaman.ne kadar sürer hocam bu böyle ilginize teşekkür ederim.
hayır normal değil fakat ... geçici bir durum diye düşündüm
tears naturel free ile olacak iş değil..tobradex daha mantıklı olacaktır

baranut1
31-12-2012, 01:15 PM
peki kalıcı bir sorunsa bunla ilgili bir tedavi varmıdır?bir gözümde 0.50 bıraktım bundan olabilir diye düşündüm sadece araç kullanırken gözlük takarsam halolur mu tek sorunum geceleri çün ki teşekkürler..

Erman Emre
01-01-2013, 02:17 PM
peki kalıcı bir sorunsa bunla ilgili bir tedavi varmıdır?bir gözümde 0.50 bıraktım bundan olabilir diye düşündüm sadece araç kullanırken gözlük takarsam halolur mu tek sorunum geceleri çün ki teşekkürler..
önce bir ilaç tedavimiz bitirelim...lazer iyileşmesi 3-4 ayı bulur
damla fayda verecektir diye düşündüm
damla + gözlük bir diğer alternatif...değerlendirilebilir

baranut1
21-01-2013, 03:27 PM
hocam tekrar merhaba;
ilaçlarım bitti fakat sorun bitmedi.ben monovizyon yani tek gözümde 0.75 miyop bıraktırmıştım yakın görüşüm bozulmasın amaçlı.fakat birşey dikkatimi çekti benim irislerim açık yani sanırım ismi bu pupil dilete bayağı ışık kırılmalarım sanırım bundan.gece araç kullanırken tüm ışıklar hareli arabının iç aydınlatmasını açarsam yada karanlık bir yerde gözüme ışık kaynağı tutarsam ozaman etraftaki ışıklar toparlanıyor bu ilginç fakat çözümü varmı bilmiyorum.ameliyatımı olalı yaklaşık 2 ay olacak.bilgi verirseniz çok sevinirim.

Erman Emre
22-01-2013, 10:31 AM
hocam tekrar merhaba;
ilaçlarım bitti fakat sorun bitmedi.ben monovizyon yani tek gözümde 0.75 miyop bıraktırmıştım yakın görüşüm bozulmasın amaçlı.fakat birşey dikkatimi çekti benim irislerim açık yani sanırım ismi bu pupil dilete bayağı ışık kırılmalarım sanırım bundan.gece araç kullanırken tüm ışıklar hareli arabının iç aydınlatmasını açarsam yada karanlık bir yerde gözüme ışık kaynağı tutarsam ozaman etraftaki ışıklar toparlanıyor bu ilginç fakat çözümü varmı bilmiyorum.ameliyatımı olalı yaklaşık 2 ay olacak.bilgi verirseniz çok sevinirim.
HAKLISIN...göz bebeği sorun olabilir veya kalan 075 sorun oluyor
iki gözde görmeler ne kadar acaba...görme oranını hiç ölçmüşmüydük?

baranut1
22-01-2013, 12:40 PM
sol %100 sağ %80 görüyor kontrole de gittim sonuç aynı çözüm öneriniz varmı?

baranut1
22-01-2013, 12:42 PM
gündüz ve ışık yeterli ise hiç sorunum yok sorun gece ışık başka hiç sorunum yok.

Erman Emre
23-01-2013, 09:19 AM
gündüz ve ışık yeterli ise hiç sorunum yok sorun gece ışık başka hiç sorunum yok.
gece ışık sorunu için ALPHAGAN P DAMLA faydalı oluyor....olabilirmi acaba diye aklımdan geçti

baranut1
28-01-2013, 12:51 PM
hocam merhaba;
siz kullan diyorsanız kullanayım doz süre v.s bildirirseniz sevinirim.
iris kasılması için mi kullanacağım.birde göz tansiyonum çok düşerse zararı olmaz mı ne diyorsanız hazırım.

Erman Emre
29-01-2013, 09:50 AM
hocam merhaba;
siz kullan diyorsanız kullanayım doz süre v.s bildirirseniz sevinirim.
iris kasılması için mi kullanacağım.birde göz tansiyonum çok düşerse zararı olmaz mı ne diyorsanız hazırım.
şimdi bu konuda teorik ve pratiği birbirinden ayırmamız lazım
teorik bir bilgi olarak ALPHAGAN P DAMLA faydalı oluyor
sana uygun mu..faydası olur mu karar vermek ve pratik bir uygulama için muayene şart...ilaç kullanmak ve önermek için göz yapısını bilmek lazım..

baranut1
29-01-2013, 01:28 PM
hocam denesem ne olur geceleri gerçekten çok rahatsız oluyorum.sanırım pupiilla konstriksoyununa faydalı olacak.deneyebilirmiyim denersem ne kadar süre ve hangi dozla kullanmalıyım.

baranut1
04-02-2013, 02:13 PM
hocam merhaba
yukarıda ki konuya bir yorum yada cevap vermeniz mümkün mü?

Erman Emre
05-02-2013, 11:32 AM
hocam denesem ne olur geceleri gerçekten çok rahatsız oluyorum.sanırım pupiilla konstriksoyununa faydalı olacak.deneyebilirmiyim denersem ne kadar süre ve hangi dozla kullanmalıyım.

sorun pupil genişiliğinde mi emin olmak lazım..
uygun olduğunda..alpgaganı hastalarımıza günde 2-3 defa öneriyoruz

Cece2003
07-10-2018, 03:17 PM
Durumunuz nasıl şu an cevaplarsaniz aynı sorunlar bende var.