PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Gözümde kızarıklık var lens kullanıyorum tekrarlayan Konjonktivit

Leviathan
12-08-2012, 05:51 AM
Merhabalar,
Yaklaşık iki hafta önce sağ gözümde şiddetli, sol gözümde daha hafif kızarıklık oldu. 14 yıldır en ufak bir sorun yaşamadan lens kullanan birisiyim, kızarıklığa rağmen gözlerimde herhangi bir acı, kaşıntı batma olmuyor hatta kızarıklığı arkadaşlarım farkediyor bende aynaya bakınca farkına varıyorum.

Kızarıklık olan gün diğer günlerden farklı olarak 2 şey vardı 1 ramazan nedeniyle uyku dengem çok bozuldu kısa uyuyorum 2 eşantiyon bir solusyon kullandım (Bosch+Lomb Bio True)

Doktora gittim, detaylı bir muayene oldum, konjonktivit teşhisi koydu, maxidex damla verdi, 2 gün saatte bir daha sonra 4 saatte 1 olmak üzere kullan ve 1 hafta sonra kontrole gel dedi.

Maalesef bilinçsiz bir hasta olarak kızarıklık geçince damlayı bıraktım ve tekrar lens kullanmaya başladım.

Bugün aradan 1 hafta geçince uykumu çok iyi almama ve çoktandır eski solüsyona dönmeme rağmen akşam saatlerinde dışardaydım arkadaşlarım tekrar gözümün kıpkırmızı olduğunu söyledi. Eve gelip lensi çıkarınca 3-4 saatte geçti.

Sorularım
1-Acaba neden olmuştur
2- Kalıcı olabilir mi, uzun süre kullandığımdan lens intoleransı olmuş olabilir mi lensi bırakmalımıyım (hiç ağrı batma zorlanma vs yaşamıyorum hiç bir kötü his yok, gözlükle kendimi çok kötü hissediyorum lensi bırakmayı hiç istemiyorum)
3- Maxidex damlayı gözümde lens varken kullanabilir miyim

saygılar, hayırlı ramazanlar.

furkanmogan
13-08-2012, 12:34 AM
bende de aynı durum vardı adenoviral konjonktivit teşhisi konuldu doktorum bir daha lens kullanırsam tekrarlayacağını söylemişti yarın 6. defa doktora gideceğim hala geçmedi bence sen de aceleci davranmamalısın lens konusunda konjonktivit geçince çok hijyenik bir şekilde lense dönmeyi düşünüyorum ben , sen de öyle yap bence

Leviathan
13-08-2012, 12:41 AM
Mesajı attıktan sonra lensi çıkardım, şu anda geçti mesela, gözümde hiç bir kızarıklık yok, acı, kaşıntı vs zaten hiç olmadı. Geçen seferde böyle olmuştu geçti diye lensi taktım tekrar kızardı.
Bir hafta boyunca gözlük takmayı, doktorun verdiği maxidex damlayı bir hafta boyunca düzenli kullanmayı, elimdeki kullandığım lensi atmayı yenisini açmayı ve yeni solüsyonla (alışık olduğum marka) lens kabı alarak 1 hafta sonra tekrar lens takmayı deneyeceğim. İnşallah tekrarlamaz, tekrarlarsa tekrar doktora başvuracağım bakalım.

Aklıma başka fikir gelmiyor. Gözlük takmak hiç istemiyorum, kendimi kötü hissediyorum gözlükle.

furkanmogan
13-08-2012, 12:51 AM
bende kendimi gözlükle çok kötü hissediyorum fakat 1 hafta biraz kısa gibi doktorum bana 1 aydan önce geçmez demişti bu benim lens takamadığım 3. ayım :(

Leviathan
13-08-2012, 01:09 AM
Peki acaba şu anda sizin gözünüzde kızarıklık var mı ? Lens takmadığınız halde oluyor mu ? Çünkü bende lensi çıkardığımda geçmişti, sonra normal lensli hayatıma döndüm , yine 1 hafta sorunsuzdum fakat dün yine kızardı, acaba mevcut lensime bişey bulaştı omu tekrarlamasına neden oluyor diye düşündüm.

Bende mesela şuanda birşey yok, ama lensi tekrar takarsam ne olur bilemiyorum.

Birde acaba siz tedavi ne uyguluyorsunuz hangi damla yada ilacı

furkanmogan
13-08-2012, 01:15 AM
kızarıklık yanma batma yok bende fakat hala geçmedi doktorumun dediğine göre uzun süreli tedavi gerektirebilirmiş ben ilk olarak patanol + eyestil sonra sadece patanol sonra ciloxan + okacin + patanol daha sonra lotemax + relestat kullandım kullanıyorum inşallah birgün tekrar lense dönebiliriz

Leviathan
13-08-2012, 01:20 AM
Ok, o zaman kararımı değiştirdim, bu hafta cuma gününe kadar takmayacağım ve tekrar kontrole gideceğim takabilirsin artık derse takacağım, daha bekle derse bekleyeceğim, Kafama göre iş yapmamam lazım, Allah korusun 1 hafta yüzünden ömür boyu lens takamaz hale geliriz.

furkanmogan
13-08-2012, 01:21 AM
aynen bence de öyle yapmalısın acil şifalar haberdar et kontrolden sonra