PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Göz kapağı batması:Dev papiller konjontivit thilomide göz damlası

sedaaa
24-01-2012, 10:54 AM
merhaba
benim sol göz kapağımda batma olduğu için on gün önce doktora gittim ve dev papiller konjonktivit teşhisi kondu thilomide damla kullanıyorum o günden beri ve lens kullanımını bu süre bıraktım ama hala geçmedi normalmi

Erman Emre
25-01-2012, 09:35 AM
merhaba
benim sol göz kapağımda batma olduğu için on gün önce doktora gittim ve dev papiller konjonktivit teşhisi kondu thilomide damla kullanıyorum o günden beri ve lens kullanımını bu süre bıraktım ama hala geçmedi normalmi
BATMA yanında kaşıntı çapaklanma sulanma oluyor mu?

sedaaa
25-01-2012, 01:09 PM
batma ve kaşıntı var sulanma çapaklanma kızarma olmuyor sadece göz kapağımda bişey varmış hissi hareket ettirince hissediyorum ağrı da yapmıyor

sedaaa
25-01-2012, 01:14 PM
damla kullanmaya başladığımdan beri biraz ağrı var bi hassasiyet oluştu gözle ilgili bişey olmadığı sadece kapağında alerji olduğu söylendi ama geçmediği için gözümede zarar verirmi diye korkuyorum

Erman Emre
26-01-2012, 12:18 PM
damla kullanmaya başladığımdan beri biraz ağrı var bi hassasiyet oluştu gözle ilgili bişey olmadığı sadece kapağında alerji olduğu söylendi ama geçmediği için gözümede zarar verirmi diye korkuyorum
Thilomide 10 gündür tam işe yaramadığına göre daha kuvvetli ilaç verilebilir.
Thilomide kaç defa damlatıyoruz?Hiç bir değişme olmadı değil mi?

sedaaa
26-01-2012, 01:31 PM
günde 4 kez birer damla dünden beri batma azaldı zaten 12. gün oldu damlayı kullanmaya başlayalı ama lens takmıyor tekrar batma yapacak diye

Erman Emre
27-01-2012, 10:01 AM
günde 4 kez birer damla dünden beri batma azaldı zaten 12. gün oldu damlayı kullanmaya başlayalı ama lens takmıyor tekrar batma yapacak diye
Normal bir durum lens alerjisi 2-3 haftada ancak düzelir en az 1 ay kullanıp bir kontrole gitmek lazım.Hangi lensi solusyonu kullanıyoruz?

sedaaa
27-01-2012, 10:22 AM
Bausch & Lomb soft lens 38 solisyonda Renu kullanıyordum ama en son Fresh Care diye bir solisyon aldım değişiklikten kaynaklanırmı
ama şuan iyiye gidiş var batma baya azaldı lensten bir süre daha uzak durmamımı öneriyorsunuz

Erman Emre
29-01-2012, 06:22 PM
Bausch & Lomb soft lens 38 solisyonda Renu kullanıyordum ama en son Fresh Care diye bir solisyon aldım değişiklikten kaynaklanırmı
ama şuan iyiye gidiş var batma baya azaldı lensten bir süre daha uzak durmamımı öneriyorsunuz
Batma TAMEMEN düzelene kadar lensten uzak durmak lazım.
Gözyaşı damlası kullanmıyoruz değil mi?

sedaaa
30-01-2012, 08:48 AM
sadece thilomide damla kullanıyorum ama bitti damlaya devam etmelimiyim başka kullandığım bir damla yok lensleri hala takmıyorum...

Erman Emre
05-02-2012, 09:23 PM
sadece thilomide damla kullanıyorum ama bitti damlaya devam etmelimiyim başka kullandığım bir damla yok lensleri hala takmıyorum...
Dev papiller konjontivit tedavisi uzun sürer düzeldiğine emin olmak lazım bir kontrol yapılsa çok iyi olur.

sedaaa
06-02-2012, 11:13 AM
Dev papiller konjontivit tedavisi uzun sürer düzeldiğine emin olmak lazım bir kontrol yapılsa çok iyi olur.

evt baya uzun sürecek herhalde hala geçmedi ilacım bitti gözlük takarken bir sorun yok ama geçmediğini lenslerimi takınca anlayabiliyorum hemen rahatsız ediyor ve çıkardığımda da rahatsızlık devam ediyor...

bir daha lens takamıcakmışım gibi bir hisse kapılmaya başladım.

Erman Emre
07-02-2012, 10:39 AM
evt baya uzun sürecek herhalde hala geçmedi ilacım bitti gözlük takarken bir sorun yok ama geçmediğini lenslerimi takınca anlayabiliyorum hemen rahatsız ediyor ve çıkardığımda da rahatsızlık devam ediyor...

bir daha lens takamıcakmışım gibi bir hisse kapılmaya başladım.
DÜZELECEK endişeye gerek yok bununla birlikte 3-5 HAFTA sürebilir.
Göz kapağındaki papiller ne oldu bir bakılması lazım.
Ne zaman kontrol yaptırıyoruz?

sedaaa
07-02-2012, 11:58 AM
DÜZELECEK endişeye gerek yok bununla birlikte 3-5 HAFTA sürebilir.
Göz kapağındaki papiller ne oldu bir bakılması lazım.
Ne zaman kontrol yaptırıyoruz?

Doktora bir kez kontrole gittim ama ilk haftaydı ozaman biraz düzelme var demişti ikinci hafta lense dönebilirsin demesine rağmen ben şuan 4. haftadayım bu haftasonu başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü ilacım bitti gözlük kullanırken batmada yok ama lense dönmek için ne yapmalıyım
yani ikinci kontrolden sonra doktor tekrar gelmene gerek yok demişti

Erman Emre
08-02-2012, 10:26 AM
Doktora bir kez kontrole gittim ama ilk haftaydı ozaman biraz düzelme var demişti ikinci hafta lense dönebilirsin demesine rağmen ben şuan 4. haftadayım bu haftasonu başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü ilacım bitti gözlük kullanırken batmada yok ama lense dönmek için ne yapmalıyım
yani ikinci kontrolden sonra doktor tekrar gelmene gerek yok demişti
EMİN olmak için göz kapağındaki papiller ne oldu bir bakılması lazım boşuna gözleri zorlamayalım her şeye tekrar başlamak durumunda kalabiliriz.