PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Polis olmak isteyen gözü bozuklara müjde:Lazer tedavisi pmyo pomem için engel değil

atlantik11
08-09-2011, 08:54 PM
Arkadaşlar bu gün aldığım haber kesin olmamakla birlikte doğruluğu yüksektir.Haberi polis olan babamdan aldım doğruluğunu yarın teyit ederim.
polislik sınıvından gözü lazer olduğu için elenen adaylar dava açtı ve davayı kazandı.Danıştayın verdiği karara göre lazer bir tedavi şeklidir ve elenme sebebi değildir.......................(doğruluğu kesin değil ama yüksek)

raufarda
09-09-2011, 01:08 PM
Çok sevindim ya,çok geri kalmış bir uygulama lazerli olanın alınmaması,Allahım inşallah doğrudur.

atlantik11
11-09-2011, 03:56 PM
Arkadaşlar karar doğru lazer artık polisliğe engel değil..........

Erman Emre
12-09-2011, 11:36 AM
Arkadaşlar karar doğru lazer artık polisliğe engel değil..........
Yazılı bir şey baktım bulamadım acaba bu kararı nerede bulabilirim?

sanisberk2
29-09-2011, 04:59 PM
Yazılı bir şey baktım bulamadım acaba bu kararı nerede bulabilirim?

hocam bende pmyodayım bu haber kesinlikle dogrudur. 10 tane arkadaşım lazer ameliyatı ol gel dedi komiserler lazer oldular ve geçtiler :) danıştayın sitesine bakarsanız karar orada var

Erman Emre
30-09-2011, 10:07 AM
hocam bende pmyodayım bu haber kesinlikle dogrudur. 10 tane arkadaşım lazer ameliyatı ol gel dedi komiserler lazer oldular ve geçtiler :) danıştayın sitesine bakarsanız karar orada var
İyi olur inşallah haydi hayırlısı diyelim.

resque54
05-10-2011, 05:22 PM
inşallah dogrudur busene pmyo giren arkadaşlarım var söyledikerline göre bazı kişileri 2. muayenede kendilerine lazer tedavi olmasını önermişler bu şekilde kabul etmişler

buse_96
08-10-2011, 02:40 PM
ben danıştayın sitesine baktım ama bu konu hakkında herhangi bir bilgi bulamadım rica etsem bu kararın olduğu sayfanın linkini verir misinz ??

buse_96
16-10-2011, 09:46 AM
lütfen bu kararın olduğu sayfanın linkini verir misiniz ???

buse_96
21-10-2011, 04:29 PM

ben danıştayın sitesine baktım ama böyle bir karar bulamadım.. lütfen bu kararın olduğu sayfanın linkini verir misiniz ? :confused:

hakan
09-12-2011, 05:04 PM
Evet doğru artık lazer engel değil .
Zaten iz bırakmayan lazerle girenler giriyordu artık iz kalsa da karışamıyorlar.
Önemli olan görme derecen.

kübra
27-01-2012, 10:56 AM
ben 2013 de gircem sınava o zamana kadar gecerli olur mu ki arkadaslar yardmcı olursanız sevinirim

Emirhan34
27-01-2012, 03:56 PM
Merhaba emre abi adım Emirhan ben bu sene askeri liseye giriceğim kara askeri lisesine veya denize baya bi yüksek net yapıcam 95 net falan tek sorunum var göz 1.25 gözlerimin ikiside napabiliriz ya çok üzülüyorum sorun olurmu hava almıyoda deniz ve kara alır berki ameliyat olmayı düşünüyorum 15 yaşındayım iz kalmıyan ameliyattan olabilirmiyim başka hastanede lütfen cevaplarsanız sevinirim ?

asd123asd
08-02-2012, 09:44 PM
hocam benim gözümde 4 derece bozukluk var yıne bu sıtedekı goz testındekı 20/25 i okuyorum sorun olur mu lazerde engel degılmıs kucuklugumden berı ıstıyorum bu emslegı aılemdede bı kac kısıde goz bozuklugu oldugum ıcın sızın yuzunuzden az kavga etmedım az aglamadım lutfen bı cozum yolu soler mısınız ?:confused::confused::confused::confused::confused

Erman Emre
09-02-2012, 04:24 PM
Merhaba emre abi adım Emirhan ben bu sene askeri liseye giriceğim kara askeri lisesine veya denize baya bi yüksek net yapıcam 95 net falan tek sorunum var göz 1.25 gözlerimin ikiside napabiliriz ya çok üzülüyorum sorun olurmu hava almıyoda deniz ve kara alır berki ameliyat olmayı düşünüyorum 15 yaşındayım iz kalmıyan ameliyattan olabilirmiyim başka hastanede lütfen cevaplarsanız sevinirim ?
Askeri liseler için 0,25 bile sorun oluyor 1,25 le sağlıktan geçebilir misin ne dersin?

Erman Emre
09-02-2012, 04:28 PM
hocam benim gözümde 4 derece bozukluk var yıne bu sıtedekı goz testındekı 20/25 i okuyorum sorun olur mu lazerde engel degılmıs kucuklugumden berı ıstıyorum bu emslegı aılemdede bı kac kısıde goz bozuklugu oldugum ıcın sızın yuzunuzden az kavga etmedım az aglamadım lutfen bı cozum yolu soler mısınız ?:confused::confused::confused::confused::confused
PMYO giriş icin 1 derece sorun olmaz pomem için +1 ve -2,0 dereceye kadar sorun olmaz.
Senin için çok önemli anlıyorum bununl abirlikte 4 derece bozukluk senin işini çok zorlayacaktır.

angmar
25-11-2012, 10:19 PM
Karar özetini buldum
TIKLAYIN (http://www.danistay.gov.tr/kerisim/ozet.jsp?ozet=metin&dokid=29952)

bsragundodgu
02-12-2012, 11:05 AM
bende okudum kararı evet doğru :)
ama doktor bey bende bi sorun var görmem %30a düştü retina dekolmanı yüzünden ameliyata giricem bu perşembe. görme oranın ne kadar yükselmesi gerekiyo girmem için pmyo ya ?

Erman Emre
02-12-2012, 05:05 PM
bende okudum kararı evet doğru :)
ama doktor bey bende bi sorun var görmem %30a düştü retina dekolmanı yüzünden ameliyata giricem bu perşembe. görme oranın ne kadar yükselmesi gerekiyo girmem için pmyo ya ?
en az % 70 lazım

cuneyt507
25-12-2012, 11:14 PM
hocam mbr sol gözüm 2,00 miyop astigmat kornea kalığı 750 sağ göz 1,00 miyop astigmat kornea kalılıgı 600 lazer ola bilirmiyim fiyatları nedir iz bırakmayan lazer varmı astsubaylık için olmamlazım gözlerimde elendim gecen sene ki sağlık taramasında askeri hastanede

Erman Emre
26-12-2012, 03:02 PM
hocam mbr sol gözüm 2,00 miyop astigmat kornea kalığı 750 sağ göz 1,00 miyop astigmat kornea kalılıgı 600 lazer ola bilirmiyim fiyatları nedir iz bırakmayan lazer varmı astsubaylık için olmamlazım gözlerimde elendim gecen sene ki sağlık taramasında askeri hastanede

göz derecelerimiz lazerle düzeltilebilir fakat göz yapısı nasıl bilmek lazım.Kesin konuşmak için lazer testleri yapılması lazım.Ölçümler yapıldıktan SONRA hangi yöntem uygun karar verilir.Önce testlerimizi yaptıralım.