PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Lasek göz ameliyatı oldum sabahları ışık haleleri oluyor

acilsamet
04-08-2011, 09:16 AM
14 gün oldu lasek oldum sanırım ama ışık haleleri aşırı fazla moralim çok bozuk net görme uykudan kalkınca 5 saat sonra başlıyor hep böyle dr pek ilgilenmiyor geçer diyor bu net görme neden öğleden donra başlıyor 2 ışık haleleri geçmesse tedavisi varmı

numaram miyop 2,5 3,2 azda astigmat tikıt oldum galiba

mdby
06-08-2011, 05:04 AM
net görme uykudan kalkınca 5 saat sonra başlıyor

bende de böyle. çok merak ettim şimdi bunun cevabını.

Erman Emre
06-08-2011, 10:04 AM
14 gün oldu lasek oldum sanırım ama ışık haleleri aşırı fazla moralim çok bozuk net görme uykudan kalkınca 5 saat sonra başlıyor hep böyle dr pek ilgilenmiyor geçer diyor bu net görme neden öğleden donra başlıyor 2 ışık haleleri geçmesse tedavisi varmı

numaram miyop 2,5 3,2 azda astigmat tikıt oldum galiba
Uyurken göz kapalıyken göze yeterli OKSİJEN gitmediği için korneada biraz ödem şişlik olur bu da görüntüde hale bulanıklık yapar ödem yavaş yavaş azaldıkça düzelir gider.Geçici ve normal bir durum sevgili arkadaşlar...

acilsamet
06-08-2011, 12:29 PM
peki ışık haleleri geçmeme ihtimali varmı varsa tedavis olurmu

Erman Emre
07-08-2011, 11:47 AM
peki ışık haleleri geçmeme ihtimali varmı varsa tedavis olurmu
Daha erken vakit var takip edeceğiz ilaçlara devam edelim.

acilsamet
07-08-2011, 08:57 PM
size nasıl ulaşırım

Erman Emre
08-08-2011, 12:05 PM
size nasıl ulaşırım
Nerede oturuyorsun?

acilsamet
09-08-2011, 08:30 AM
Isatanbul bahçelievler avrupa yakası siz fatihteymişsiniz hangi hastane

Erman Emre
09-08-2011, 09:51 AM
Isatanbul bahçelievler avrupa yakası siz fatihteymişsiniz hangi hastane
İstanbuldan taşındım sana biraz uzak kalıyorum.

acilsamet
12-08-2011, 08:33 AM
Bu ışık haleleri ve öğlene kadar netleşmeme olayı canımı bayağı sıktı çoğu kişide bu sıkıntı yok ve 25 gün oldu halen aynı offffffff

samett
12-08-2011, 07:40 PM
Merhba kardesim peki derecelerin kaca indi bnde dunyagozde lasek oldm 15 gun oldu

ZeK
12-08-2011, 09:06 PM
evet haklısınız bu ışık haleleri ve öğlene kadar netleşmeme olayı canımı bayağı sıktı çoğu kişide bu sıkıntı yok ve 25 gün oldu halen aynı offffffff
bende de tam tersi var netlik uyanığımda oluyor.akşama doğru bulanıklık başlıyor.22 gün oldu lasek olalı

acilsamet
13-08-2011, 07:12 PM
bu gün 22 gün oldu kellandığım lotumax damla bitti ışık halelri aynı yokmu bir ileşmeyi hızlandıracak damla bir de lazer de ne olurda bu ışık haleleri ortaya çıkar unutmayın varsda ileştirmeyi hızlandıracak ilaç ismi

ZeK
13-08-2011, 09:52 PM
bu gün 22 gün oldu kellandığım lotumax damla bitti ışık halelri aynı yokmu bir ileşmeyi hızlandıracak damla bir de lazer de ne olurda bu ışık haleleri ortaya çıkar unutmayın varsda ileştirmeyi hızlandıracak ilaç ismi

valla o kadar bilgim yok benim kullandığım damla kortizonlu bir damla olan flarex galiba doktorum bana onu önerdi.Bi de bugün bilgisayarımda sorun vardı hiç oturmadım ve hiç bulanık görmedim bugün.Bİlgisayar çok yoruyor galiba benı

acilsamet
15-08-2011, 02:51 PM
Yokmu bu ışık halelerinin geçirmede hızlandıracak ilaç damla

acilsamet
15-08-2011, 03:03 PM
1 ay olacak ışık halelerinde azalma yok

patasana3673
20-08-2011, 02:28 PM
Merhaba Erman hocam,

8 temmuz 2011 günü Dünya göz hastanesinde Volkan Matben hocaya lasik yöntemiyle ameliyat oldum. öncesinde 1 ay öncesi retinada sıkıntılar bulunduğu içinde argon lazer olmuştum. argon tedavisinin 1 ay sonrası kontrolu başarılı dedikleri içinde lasik yöntemiyle her iki göz 6.5 miyop olan gözlerimi lazerle çizdiler. hocam bugün 20 ağustos ve hala gece görmede zayıflık hissediyorum. ışık haleleri hiç gitmeyecek gibi. Volkan matben'le konuştuğumda bunun beynin alışma süreciyle alakalı olduğunu söyledi. aylar hatta yıllar sürebilirmiş. gece bütün ışıklar gözlerime gözlerime geliyor çok hassasım. sanki en ufak ışık bile uzun araba farı hissi uyandırıyor. gece acaip bulanık görüyorum. nesnelerin sınırlarını tam göremiyorum gözüm karanlığa alışsa bile. ayrıca gözlerimde gündüz acaip uçuşmalar oluyor. ÖZELLİKLE düz beyaz zeminlerde ve bu uçuşmaların görüntü kalitemi düşürdüğünü hissediyorum. ankara dünya göz'deki volkan matben hoca bu sorunumun artık hep olacağını söyledi. neden böyle dedi bilmiyorum ama moralim bozuldu ona da. hocam son olarak odaklanmada sorun yaşıyorum birde bazen. böyle gözlerimin şaşılaştığını hissediyorum. lütfen psikolojik anlamda çok titiz olduğumu düşünmeyin. bir yandan o kalın gözlükten kurtulduğuma çok seviniyorum ama bu gece görme olayı beni mahvediyor. ve tabi uçuşmalarda.

Erman hocam kabul edersiniz evlilik arifesinde sırf bu ameliyat için gözümde kalıcı bir yapıya boyun eğdim gözlükten kurtulmak için sonuçlarını riske ederek. ayrıca bana neredeyse muayene masrafları 200tl + argon lazer 460tl + lazer ameliyatı 2300tl gibi OLDUKÇA YÜKSEK BİR BEDELE maloldu. korkuyorum hocam hastanede beni geçiştirdiklerini hissediyorum. hızlı hızlı her aşamada geçiştiriyor ve iyimser davranmaya çalışıyorlar. ama ameliyat üstünden 40 gün geçti ve anlattığım problemler hiç geçmedi. yardım edin bir yol gösterin bana ???

Bu hafta ayrıca ankara ulucanlar göz devlet hastanesinde gideceğim hocam tüm bunları konuşmaya ve kontrol ettirmeye tarafsız birr kurumda. Rica ediyorum bu evham için daha çok mu erken sizce yoksa korkmalımıyım ??

Saygılar ve teşekkürler şimdiden Erman Hocam. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum..?

acilsamet
21-08-2011, 07:56 AM
pek, lasik sonrası ışık haleleir geçmezse ne gibi tadavi uygulanır başarı oranı nedir

Erman Emre
21-08-2011, 06:43 PM
Merhaba Erman hocam,

8 temmuz 2011 günü Dünya göz hastanesinde Volkan Matben hocaya lasik yöntemiyle ameliyat oldum. öncesinde 1 ay öncesi retinada sıkıntılar bulunduğu içinde argon lazer olmuştum. argon tedavisinin 1 ay sonrası kontrolu başarılı dedikleri içinde lasik yöntemiyle her iki göz 6.5 miyop olan gözlerimi lazerle çizdiler. hocam bugün 20 ağustos ve hala gece görmede zayıflık hissediyorum. ışık haleleri hiç gitmeyecek gibi. Volkan matben'le konuştuğumda bunun beynin alışma süreciyle alakalı olduğunu söyledi. aylar hatta yıllar sürebilirmiş. gece bütün ışıklar gözlerime gözlerime geliyor çok hassasım. sanki en ufak ışık bile uzun araba farı hissi uyandırıyor. gece acaip bulanık görüyorum. nesnelerin sınırlarını tam göremiyorum gözüm karanlığa alışsa bile. ayrıca gözlerimde gündüz acaip uçuşmalar oluyor. ÖZELLİKLE düz beyaz zeminlerde ve bu uçuşmaların görüntü kalitemi düşürdüğünü hissediyorum. ankara dünya göz'deki volkan matben hoca bu sorunumun artık hep olacağını söyledi. neden böyle dedi bilmiyorum ama moralim bozuldu ona da. hocam son olarak odaklanmada sorun yaşıyorum birde bazen. böyle gözlerimin şaşılaştığını hissediyorum. lütfen psikolojik anlamda çok titiz olduğumu düşünmeyin. bir yandan o kalın gözlükten kurtulduğuma çok seviniyorum ama bu gece görme olayı beni mahvediyor. ve tabi uçuşmalarda.

Erman hocam kabul edersiniz evlilik arifesinde sırf bu ameliyat için gözümde kalıcı bir yapıya boyun eğdim gözlükten kurtulmak için sonuçlarını riske ederek. ayrıca bana neredeyse muayene masrafları 200tl + argon lazer 460tl + lazer ameliyatı 2300tl gibi OLDUKÇA YÜKSEK BİR BEDELE maloldu. korkuyorum hocam hastanede beni geçiştirdiklerini hissediyorum. hızlı hızlı her aşamada geçiştiriyor ve iyimser davranmaya çalışıyorlar. ama ameliyat üstünden 40 gün geçti ve anlattığım problemler hiç geçmedi. yardım edin bir yol gösterin bana ???

Bu hafta ayrıca ankara ulucanlar göz devlet hastanesinde gideceğim hocam tüm bunları konuşmaya ve kontrol ettirmeye tarafsız birr kurumda. Rica ediyorum bu evham için daha çok mu erken sizce yoksa korkmalımıyım ??

Saygılar ve teşekkürler şimdiden Erman Hocam. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum..?
Işık parlamalaları lazerden sonra oldukça sık ancak GENELLİKLE GEÇİCİ bir durum ancak sinek uçuşmaları lekeler daha uzun sürebilr.Odaklanma sorunu da aynı şekilde 6.5 den gözler 0 olunca alışma süreci yaşıyorsun.İlaç damla vs kullanmıyorsun artık değil mi?

patasana3673
23-08-2011, 10:17 AM
hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim öncelikle.

8 temmuz itibariyle:

ilk 1 hafta TOBREX kullandım.
ilk 14 gün DEXA-SİNE kullandım.
ilk günden beridir göz yaşı damlası kullanıyorum. (EyeStil, Tears vb.)

Erman Emre
23-08-2011, 12:45 PM
hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim öncelikle.

8 temmuz itibariyle:

ilk 1 hafta TOBREX kullandım.
ilk 14 gün DEXA-SİNE kullandım.
ilk günden beridir göz yaşı damlası kullanıyorum. (EyeStil, Tears vb.)
Anladığım kadarıyla ışık haleleri sende UZUN sürecek ancak GEÇİCİ olmasını bekliyorum daha erken acele etmeyelim ancak dediğin gibi bir başka uzmanın daha fikrini alalım.

patasana3673
02-09-2011, 11:04 PM
sayın hocam iyileşme sürecinin ilaçlarla nasıl bir alakası var ? ayrıca erman hocam geç iyileşme olabilir tanınızın nedeni nedir ?

Erman Emre
03-09-2011, 10:58 AM
sayın hocam iyileşme sürecinin ilaçlarla nasıl bir alakası var ? ayrıca erman hocam geç iyileşme olabilir tanınızın nedeni nedir ?
Genelde 1 ay içinde sorunlar ortadan kalkar.BU nedenle iyileşme süresi uzamış diyorum ancak herkesin göz yapısı farklı ameliyatlar farklı olduğu için endişe etmeyelim diyorum.Tobrex ve dexasine artık kullanmıyorsun sadece göz yaşı damlası kaldı değil mi?Senin ameliyat 2 ay önce oldu değil mi?

patasana3673
05-09-2011, 08:40 PM
Genelde 1 ay içinde sorunlar ortadan kalkar.BU nedenle iyileşme süresi uzamış diyorum ancak herkesin göz yapısı farklı ameliyatlar farklı olduğu için endişe etmeyelim diyorum.Tobrex ve dexasine artık kullanmıyorsun sadece göz yaşı damlası kaldı değil mi?Senin ameliyat 2 ay önce oldu değil mi?

hocam 8 ağustosta oldum neredeyse 2 ay oldu. artık sadece göz yaşı damlası kullanıyorum. yalnız geceleri görmem çok zayıf haleler hiç geçmiyor. karanlık ortamlarda görmemin gözlüğe nazaran daha zayıf oluyor. bazen hafif loş karanlıkta bile önümü zor görüyorum. ayrıca gün ışığında gözümde uçuşmalar oluyor hafif pus gibi.

hocam geçenlerde birşey duydum. gece görme problemi ameliyat esnasında havada gözle göremediğimiz zerrecikler dolayısıyla oluyormuş. flepe bu zerrecikler temas ediyor ve gece görme kristal uçuşmlar bu yüzden oluyormuş gerçekten böyle birşey olabilir mi _?

Erman Emre
06-09-2011, 11:26 AM
hocam 8 ağustosta oldum neredeyse 2 ay oldu. artık sadece göz yaşı damlası kullanıyorum. yalnız geceleri görmem çok zayıf haleler hiç geçmiyor. karanlık ortamlarda görmemin gözlüğe nazaran daha zayıf oluyor. bazen hafif loş karanlıkta bile önümü zor görüyorum. ayrıca gün ışığında gözümde uçuşmalar oluyor hafif pus gibi.

hocam geçenlerde birşey duydum. gece görme problemi ameliyat esnasında havada gözle göremediğimiz zerrecikler dolayısıyla oluyormuş. flepe bu zerrecikler temas ediyor ve gece görme kristal uçuşmlar bu yüzden oluyormuş gerçekten böyle birşey olabilir mi _?
Anlattığın durumun gece görme problemiyle pek bir ilgisi yok acaba lazer alanı göz bebeğinden küçük mü kalıyor diye aklıma geliyor.

patasana3673
06-09-2011, 11:44 PM
Anlattığın durumun gece görme problemiyle pek bir ilgisi yok acaba lazer alanı göz bebeğinden küçük mü kalıyor diye aklıma geliyor.

hocam bahsettiğiniz durum varsa eğer ne yapmam gerekiyor ? ne tavsiye edersiniz ?

angmar
11-12-2012, 08:43 PM
Doktor bey yeni ameliyat olduğumu söylemiştim, ilk gün fark etmedim ama sonraki günlerde ışıkları biraz halka gibi gördüğümü fark ettim. Diğer gözüm normal gördüğü içinde bir farklılık ister istemez hissediyorum. Bu durum düzelir mi ?

fasserdar
18-12-2012, 12:39 PM
hocam tekrar merhabalar bugun lasek sonrası 5. gün ilk iki gün her iki gözümde iyi görüyordu tv alt yazılarını dahi okuyabiliyordum ama bugun sol gözümde bulanıklık var uzagı gormekte zorluk cekiyorum ilk sorum bu olacak bulanıklık normal midir?..ikincisi ise bugun lensler alındı ancak enfeksiyon varmıs gozumde vigamox a ilaveten netira verdi doktor ve saatte bir kullanmamı önerdi yarın yeniden kontrol edecek..yarın oglen memlekete gidip on gün kalmayı düşününüyorum enfeksiyon olması biraz endişeye sevk etti beni gidip gitmemek konusunda...memlekette vigamox ve netira yı düzenli kullandıgım taktirde enfeksiyon içim yeterli olur mu yoksa memlekete gitmeyi erteleyip burada doktor kontrolünde mi kalmalıyım? ..en kısa sürede cevaplayacağınızı umuyorum şimdiden tşk..

fatma_198382
19-12-2012, 09:37 AM
merhabalar dr bey.ben geçen hafta perşembe excimer lazer ile ameliyat oldum.8 yıldır lens kullanıyordum ve numaramda sağ 5 sol 5.25 miyop tu.ancak gözüm halen bulanık görüyor.görme testinizi yaptım ve 20/50 oranda görme var şu an bu durum normalmidir.bilgilendirirseniz sevinirim.ii çalışmalar.

Erman Emre
20-12-2012, 09:23 AM
merhabalar dr bey.ben geçen hafta perşembe excimer lazer ile ameliyat oldum.8 yıldır lens kullanıyordum ve numaramda sağ 5 sol 5.25 miyop tu.ancak gözüm halen bulanık görüyor.görme testinizi yaptım ve 20/50 oranda görme var şu an bu durum normalmidir.bilgilendirirseniz sevinirim.ii çalışmalar.
ameliyatımız hangi yöntemle oldu acaba?

fatma_198382
20-12-2012, 09:29 AM
intralase laser yöntemi ile oldum.ama gözümde hiç bir ilerleme yok.ameliyat olduğum güne göre daha iyi ama bulanıklık derecesi hergün aynı günden güne iyileşmiyor..

Erman Emre
21-12-2012, 09:24 AM
intralase laser yöntemi ile oldum.ama gözümde hiç bir ilerleme yok.ameliyat olduğum güne göre daha iyi ama bulanıklık derecesi hergün aynı günden güne iyileşmiyor..
hayır bunu sormamıştım...lasek mi lasik mi?

fatma_198382
24-12-2012, 09:34 AM
lasek yöntemi ile.geçen hafta kontrole gittim.0,50 ye düşmüş diyor.ameliyattan önce göz ölçümümü yaptıklarında 5,5 çıkmıştı.daha sonra damlatıp göz bebeğini büyüterek ölçtüklerinde 5 çıkmıştı.damlatılana göre lazer tedavisi yapmışlar.o yüzden 0,50 kalmış. 5,5 a göre yapsaydık ilerde sorun olur dedi böyle bi durum söz konusu mu gerçekten.ayrıca gözüm bulanık görüyor doktor beyin dediğine göre ortama uyum sağlamamış gözüm ameliyat olalı 11 gün oldu ama bulanık görmemde hiç bir ilerleme yok.sizce bu durum normalmidir.işimde kuşkular var açıkçası.kolay gelsin...

Erman Emre
24-12-2012, 03:20 PM
lasek yöntemi ile.geçen hafta kontrole gittim.0,50 ye düşmüş diyor.ameliyattan önce göz ölçümümü yaptıklarında 5,5 çıkmıştı.daha sonra damlatıp göz bebeğini büyüterek ölçtüklerinde 5 çıkmıştı.damlatılana göre lazer tedavisi yapmışlar.o yüzden 0,50 kalmış. 5,5 a göre yapsaydık ilerde sorun olur dedi böyle bi durum söz konusu mu gerçekten.ayrıca gözüm bulanık görüyor doktor beyin dediğine göre ortama uyum sağlamamış gözüm ameliyat olalı 11 gün oldu ama bulanık görmemde hiç bir ilerleme yok.sizce bu durum normalmidir.işimde kuşkular var açıkçası.kolay gelsin...
evet doğru..damlatılana göre lazer tedavisi yapılır
0,5 ŞİMDİLİK iyi bir sonuç
..lasek çok yavaş iyileşir..acele etme moralini bozma...şüphelerini ŞİMDİLİK bir yana bırak
..ameliyattan sonra ağrı ne kadar sürdü?

fatma_198382
24-12-2012, 04:20 PM
lasik yöntemi ile ameliyat oldum.bir öncekinde yanlış yazmışım kusura bakmayın.lasiktede ağrım olmadı zaten ilk gün haricinde.bi önceki söyledikleriniz lasik içinde geçerli midir?bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Erman Emre
25-12-2012, 10:57 AM
lasik yöntemi ile ameliyat oldum.bir öncekinde yanlış yazmışım kusura bakmayın.lasiktede ağrım olmadı zaten ilk gün haricinde.bi önceki söyledikleriniz lasik içinde geçerli midir?bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
lasik ameliyatı daha çabuk düzelir..genelde daha çabuk toparlar
ameliyattan beri hep aynı değil mi KESİNLİKLE ciddi bir değişme yok?

fatma_198382
25-12-2012, 11:34 AM
ewt ameliyattan 2 gün sonradan beri böyle.sürekli bulanık görüyorum yakınıda uzağıda.acaba başka bi sorun mu var. görmemde hiç düzelme olmuyor.doktor zamanla alışırsın diyor ama içim hiç rahat değil doktor bey 13 gün oldu normal değil gibi geliyor.

Erman Emre
26-12-2012, 09:35 AM
evet aynen dediğin gibi..bana da pek normal bi durum gibi gelmedi
...görme oranı hala 20/ 50 mi ilk mesajdan beri hiç iyileşme olmadı mı?

fatma_198382
26-12-2012, 10:22 AM
Sol 20/40,sağ 20/30 oranında görüyor.doktor bey mesela bilgisayara bile bakarken net görmüyorum.acaba astigmat falan mı oluştuki.ameliyat olduğum dr 0,50 düşmüş diyor ama oda pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. Bulanıklığada gözün ortama alışamadığı için zamanla alışır diyor ama günden güne iyileşmesi gerekmez mi.

Erman Emre
27-12-2012, 09:32 AM
Sol 20/40,sağ 20/30 oranında görüyor.doktor bey mesela bilgisayara bile bakarken net görmüyorum.acaba astigmat falan mı oluştuki.ameliyat olduğum dr 0,50 düşmüş diyor ama oda pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. Bulanıklığada gözün ortama alışamadığı için zamanla alışır diyor ama günden güne iyileşmesi gerekmez mi.
evet şimdiye daha iyi olması gerekirdi...
ne yapacağız?.....göz derecesi ölçümüne gideceğiz

fatma_198382
27-12-2012, 09:47 AM
c.tesi tekrar gitmeyi düşünüyorum başka bi doktora.çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
kolay gelsin...

Erman Emre
27-12-2012, 03:24 PM
c.tesi tekrar gitmeyi düşünüyorum başka bi doktora.çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
kolay gelsin...
ya kuruluk oldu..ya gözümüz daha tam iyileşme olmadı....veya dereceler sıfırlamadı

fatma_198382
31-12-2012, 09:15 AM
merhaba doktor bey.doktora gittim göz derecem 0,75 e düşmüş bulanık görmemim nedeni buymuş.ameliyat eden doktor 0,50 demişti ama doğru değilmiş.benim tekrar lazer olmam sorun yaratırmı derecemin sıfırlanmasını istiyorum.

Erman Emre
31-12-2012, 12:16 PM
merhaba doktor bey.doktora gittim göz derecem 0,75 e düşmüş bulanık görmemim nedeni buymuş.ameliyat eden doktor 0,50 demişti ama doğru değilmiş.benim tekrar lazer olmam sorun yaratırmı derecemin sıfırlanmasını istiyorum.
ameliyat olalı toplam ne kadar oldu?

fatma_198382
31-12-2012, 01:12 PM
20 gün oldu da 6 ay beklemem lazımmış tekrar yaptırmam için.derecede düşme olur mu?düşme olmaz ise tekrar yaptırsam bi sorun olur mu ilerde?yaptırmam sakıncalı olabilir mi?

Erman Emre
01-01-2013, 02:14 PM
20 gün oldu da 6 ay beklemem lazımmış tekrar yaptırmam için.derecede düşme olur mu?düşme olmaz ise tekrar yaptırsam bi sorun olur mu ilerde?yaptırmam sakıncalı olabilir mi?
aynen acele edecek bir durum değil...karar vermek için çok erken..ez az 6 ay bekleyeceğiz