PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Göz lazer ameliyatı sonrası sol göz bulanık.Lazer göz ameliyatı?

princelingtr
06-01-2011, 09:01 AM
merhaba hocam ben 2-3 hafta önce lazer amlytı oldum ...
sag goz normal bır amelıyat oldu şimdi iyi...ama sol gozumde tansiyon rıski oldugu ıcın onu farklı bir yöntemle amelıyat ettı doktor.. yani 100/10 u gitti dedi bana heralde korneanın ...neyse işte şimdi bulanık göruyorum sol gozum....
damla ları kullanıyorum 2 hafta sonra tekrar muayane olacagım ...
bu durum geçici bişey mi yoksa gözumdekı kusur 2.5 miyop duzelmedi mi ?
ama gozlukle bıle aynı bulanık ...daha sı yakın ı da net goremıyorum ?

Durumumu nasıl değerlendirirsiniz ?

bir de tekrar sol goz amelıayt olabılır mı yani 100/10 u gitti denıldı bana hani duzelmedıyse tekrar lazer olabılır mı ya da artık ımkansız mı ?

princelingtr
11-01-2011, 10:18 PM
hocam cewap yazarsanız memnun olurum

princelingtr
17-01-2011, 02:05 PM
hocam neden bana cewaap yazmıyorsunuz ?

Erman Emre
18-01-2011, 01:07 PM
merhaba hocam ben 2-3 hafta önce lazer amlytı oldum ...
sag goz normal bır amelıyat oldu şimdi iyi...ama sol gozumde tansiyon rıski oldugu ıcın onu farklı bir yöntemle amelıyat ettı doktor.. yani 100/10 u gitti dedi bana heralde korneanın ...neyse işte şimdi bulanık göruyorum sol gozum....
damla ları kullanıyorum 2 hafta sonra tekrar muayane olacagım ...
bu durum geçici bişey mi yoksa gözumdekı kusur 2.5 miyop duzelmedi mi ?
ama gozlukle bıle aynı bulanık ...daha sı yakın ı da net goremıyorum ?

Durumumu nasıl değerlendirirsiniz ?

bir de tekrar sol goz amelıayt olabılır mı yani 100/10 u gitti denıldı bana hani duzelmedıyse tekrar lazer olabılır mı ya da artık ımkansız mı ?
Ameliyat LASIK mi LASEK mi?
Hangi damlalrı kullanıyorsun?
http://medidora.com/board/showthread.php?t=1438 sayfamızdan görme TESTİ SONUCUNU bana yazar mısın?

princelingtr
23-01-2011, 01:13 PM
suni gozyası kullanıyorum...!
hocam o kadar soruya verdıgınız cevap bu mu ?

true
11-04-2011, 03:57 PM
Adam sana cevap yazmamış soru sormuş

sersefil006
12-04-2011, 08:57 AM
Cevaba göre cevap vercek demekki abartmaya gerek yok. Bir bildiği vardır elbet..

Erman Emre
12-04-2011, 10:49 PM
suni gozyası kullanıyorum...!
hocam o kadar soruya verdıgınız cevap bu mu ?
Sorunu tam cevaplamak ve sana doğru bilgi vermek istiyorum yoksa yazar geçerim ancak bu DOĞRU olmaz.Yazdıkların ayrıntılı olsa da CEVAPLAMAK için yeterli değil.

Bazı ameliyatlar 1 haftada düzelir bazısı 1 ayda bazısı 3-5 ayda."Lasek" olmuşsan bu yaşadığın TAMAMEN normal ancak "LASIK" olmuşsan "CİDDİ BİR DURUM".Bu sebeple ameliyat yöntemini bilmem gerekir.

Bulanık görüyorum diye yazmışsın ancak bunu ölçmek lazım.Ne kadar bulanık %10-20-30 vs vs.%10-20 bulanıklık "NORMAL" ancak %40 "SORUN VAR" demektir.

Bununla birlikte sen de haklısın bunları bilmiş olsaydın bunları yazmazdın diye düşünüyorum.

Erman Emre
12-04-2011, 10:51 PM
Adam sana cevap yazmamış soru sormuş
Bazı ameliyatlar 1 haftada düzelir bazısı 1 ayda bazısı 3-5 ayda."Lasek" için bu yaşadığın TAMAMEN normal ancak "LASIK" için "CİDDİ BİR DURUM".Bu sebeple ameliyat yöntemini bilmem gerekir.

Bulanık görüyorum deniliyor ancak bunu ölçmek lazım.Ne kadar bulanık %10-20-30 vs vs.%10-20 bulanıklık "NORMAL" ancak %40 "SORUN VAR" demektir.

Bununla birlikte sen de haklısın bunları bilmiş olsaydın bunları yazmazdın diye düşünüyorum.

Soruları tam cevaplamak ve doğru bilgi vermek istiyorum yoksa yazar geçerim ancak bu DOĞRU olmaz.Yazılanlar ayrıntılı olsa da CEVAPLAMAK için yeterli değil.

true
25-04-2011, 07:23 PM
İlgin için teşekkür ederim fakat ben soru sormamıştım.Soru soranın fevri davranmasına binaen soru sorana "Adam sana cevap yazmamış soru sormuş" Cevabını ondan sonra alırsın diye yazdım.

Bir soruda ben sorayım yeri gelmişken.

Astimat + hipermetrop göz derecesi artarmı gözlük kullanmana rağmen.

Derece değiştiği halde yeni cam almazsa şahıs, göz kusuru ilerlermi ?

Yoksa sadece kendisine eziyetmi etmiş olur?

Erman Emre
26-04-2011, 09:31 PM
İlgin için teşekkür ederim fakat ben soru sormamıştım.Soru soranın fevri davranmasına binaen soru sorana "Adam sana cevap yazmamış soru sormuş" Cevabını ondan sonra alırsın diye yazdım.

Bir soruda ben sorayım yeri gelmişken.

Astimat + hipermetrop göz derecesi artarmı gözlük kullanmana rağmen.

Derece değiştiği halde yeni cam almazsa şahıs, göz kusuru ilerlermi ?

Yoksa sadece kendisine eziyetmi etmiş olur?
Anladığım kadarıyla cevaplamak için ben de fevri davranmışım yanlış anlamışım kusura bakma.

Ayakkabı numarası nasıl yavaş yavaş artar ve bir yerde durur ve ayakkabı giyip giymemekle bir alakası yoktur.Hipermetrop da GENELDE aynen böyle bir durum ve gözlük takmaklada pek bir alakası yok.Gözlük takılsa da takılmasa da artma eğilimi var.

Ayakabı numaramız değişti ve yeni ayakkabı almasak ne olur?

true
05-05-2011, 05:36 PM
Eyvallah kardeş...